Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Újrakezdés középkorúan fórum

Újrakezdés középkorúan (beszélgetős fórum)


27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - 848b1daa4b)
2021. máj. 28. 10:29
Ez a példa akkor lenne jó, ha egy bizonyos személyről beszélnék, vagy ha hinnék a "nagy Ő" elméletben.
26. 848b1daa4b (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 20:38
Lenne egy kérdésem. Gondolod az életet vagy éled? A kettő között ezer mérföldnyi különbség van. Tapasztalás helyett gondolod, így soha nem fogod megtudni.
25. 848b1daa4b (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 26. 20:31
Ezt így nem lehet! A puding próbája az evés! Én meg akartam enni valamit a hűtőből és addig halasztgattam, amíg meg nem ette valaki előlem! Puff neki!
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Janszi)
2021. máj. 23. 10:27
Tehát olyasvalakit keressek, aki ugyan ellenkező nemű, viszont hagyjak ki a képletből minden férfi-nő dolgot(pl. a romantikus érzelmeket) és együtt csináljuk azokat a dolgokat, amiket eddig egyedül, vagy időnként azonos nemű barátokkal csináltam? Nem rossz ötlet, azért kérdezem, hogy jól értettem-e
23. janszi (válaszként erre: 22. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 23. 07:49
Reális világképed van,gondolkodj abban,hogy olyan társat találj,akivel a szabadidőd minőségben élhető.Így marad mindened a régiben,de lesz egy legeslegjobb barátod.
22. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 20. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 20:27
Az illúziókból már elegem van, azoknak pofára esés a vége, annál még az egyedüllét is jobb. :(
2021. máj. 22. 18:52
Nem
20. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 17:38

Hát igen, ez ilyen.


Viszont a gyakorlati megbízhatóság, illetve annak az illúziója is kb. ugyanazt a pozitív érzést váltja ki bennünk... persze ideális esetben a 2 a valóságban találkozik.

Azt hiszem az elején az idő segít, meg a fokozatosság, de az sem garancia semmire.

Az a baj, hogy mind ezt szeretnénk, pláne 1-2 csalódás után, hogy a másik éljen-haljon értünk, lehetőleg ő jobban, mint mi... de ez sajnos nem így működik.

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 16:14
Én inkább úgy fogalmaznék, hogy ha a kiszolgáltatottsággal nem élnek vissza és megbízhatóságot tapasztalok, akkor éri meg. De ezt előre nem lehet tudni.
18. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 15:09

Ne irigyelj, ez nem egészséges a részemről, de most ez van! :D


Idővel beleszeretünk..és az a normális, és igen ki vagy szolgáltatva, de amikor abban a kiszolgáltatottságban bizalmat tapasztalsz, az megéri a kockázatot. :)

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 14:57
Most egy kicsit irigyelni kezdtelek, ugyanis én egyáltalán nem vagyok benne biztos, hogy ha társra találnék, akkor nem szeretnék bele idővel. Ezt valahogy soha sem tudtam megakadályozni. Viszont itt jön a képbe az általad is említett érzelmi biztonság, mert ha az ember szerelmes, akkor valamilyen szinten ki van szolgáltatva a másiknak.
2021. máj. 22. 14:43

Azt hiszem, értem. Jó azért az egyedüllét is, néha engem is elkap a magány érzése, meg szomorúsággal tölt el, hogy "jajj egyedül vagyok, és nincs, aki megöleljen", miközben ha vki közeledik az ezért, meg azért "nem kell"... akkor ugye mégsem olyan szar egyedül, mert nem változtatok. :D


Ezt néha magam előtt is rosszul esik beismerni, de így van.


Nekem most a saját érzelmi biztonságom minden előtt van.

Egyáltalán nem is szeretnék szerelmes lenni, sem semmilyen gyengéd, romantikus kapcsolatot, sem ennek az illúzióját.

Viszont pár év után már eljutottam oda, hogy szeretnék 1 társat.


Alapvetően én a őszinteségben hiszek; magunkkal is, és a másikkal is.

Nem szeretném sem a másik idejét, sem a saját időmet vesztegetni hamis ígéretekkel és hiszek benne, hogy ez jó hozzáállás és van eredménye, és az jó, mindentől függetlenül.


Szerintem hit kell mindenhez, hit és felelősségvállalás, és ezt sokszor mantrázni, és akkor bármit teszel, bárhogy alakul, te magadnak mindig ott leszel. :)


De! Az emberi kapcsolatoknál szerintem nincs szebb a világon, szóval hajrá, szorítok! :)

15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 14:24
Igazad lehet. Az egyedüllétnek is vannak előnyei és talán attól is félek, hogy mi történik, ha valakivel mégis elkezd alakulni a dolog. Bár ez hülyén hangzik, de szerintem érted mire gondolok. Korábban mindig elég volt, ha valaki tetszett és volt "szikra" közöttünk, most már válogatósabb vagyok olyan téren, hogy ki az, akivel hosszú távon is összeillünk értékrend, érdeklődési kör szempontjából. És ezeknek még az előtt ki kell derülnie, mielőtt érzelmileg is "beleengedem" magam egy kapcsolatba.
2021. máj. 22. 13:53

Lehet, hogy én egyszerűsítem le túlságosan a dolgot, de mindig van olyan, akit "jobbnak" vagy "rosszabbnak" ítélünk magunknál.

Meg így lesz ez a másik esetében is, ilyenkor kapóra jön, hogy azért lusták is vagyunk. Tehát, aki kapcsolatot akar, az ezt szerintem már belátja, és nem másokra koncentrál majd, hanem rád.

Szerintem tedd te is ezt, próbálj meg magadra koncentrálni, hogy neked mik az "elvárásaid" saját magaddal és a másikkal szemben, és ezek hangsúlyozására koncentrálj, így könnyebb kiszűrni a megfelelő partnert és neki is téged viszont.


Ez meló, első körben magunkkal...

Hasonlóban vagyok én is, és számomra ez a legnehezebb ebben egyébként, hogy oké, ennyi éve vagyok egyedül, most már ez nem tölt örömmel, de akkor milyen párt szeretnék, mire jöttem rá egyedül, mit adott ez hozzám?

Az egyedüllétünket is el kell gyászolni szerintem, ami jár egyfajta számvetéssel.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 13:38

Az egy dolog, hogy az elvárásaim csökkennek(pontosabban más dolgok fontosak most, mint régen).

De az irántam támasztott elvárásoktól tartok leginkább.

Mert ugye a többség nem a saját korosztályát, hanem a fiatalokat keresi(nemtől függetlenül), a nálam 10 évvel idősebbek, akiknek megfelelnék(még így is, hogy dohányzom), pedig nem vonzanak.

A felhozatal elég nagy, mind nőkből, mind férfiakból és miért választana pont engem bárki, ha van "jobb" is?

Elvárások alatt a következőket értem(a teljesség igénye nélkül):

Nők esetében: "jól tudjon főzni, ne legyen rajta semmi felesleg, legyen mindig jó kedve, gondoskodó legyen, nézzen fel a férfira stb."

Férfiak esetében: "legyen ambiciózus, legyen stabil egzisztenciája, ne legyen otthonülő, ne beszéljen sokat, ne legyen lelkizős stb."

Persze ezeket el lehet játszani egy darabig, de egy hazugságon alapuló kapcsolatnak nincs értelme.

12. timycat (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 13:03

Szerintem ez nem csak ezen múlik.

Fiatalon persze könnyebb alkalmazkodni, de nagyban személyiségfüggő.

Én hiába fiatalon költöztem össze a férjemmel az együttélésből még mindig vannak súrlódások. Szerencsére kezelhető.

11. ariana (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 13:00
Ez csak egy mondás, de aki nem akarja, az nem találja meg, tenni is kell érte.Ha akarsz kapcsolatot, ne add fel.Nem korfüggő szerintem, de a kor előrehaladtával az esély nem nő.
2021. máj. 22. 12:48

Hát ha ez vigasztal, sztem nem igazán vannak már társadalmi elvárások, illetve ezek közegenként elég eltérően értelmezhetőek... :D


Semmire nincs garancia, csináld úgy, ahogy neked kényelmes, ahogy tudod és jól érzed benne magad.


Feltételezem, hogy most 1 kis reményre meg biztatásra vágysz. Szóval hajrá! Kezdj el ismerkedni, majd alakul, hidd el van az a szint, amikor annyira elfáradsz, hogy az elvárásaid automatikusan csökkenni kezdenek és itt garantáltan találsz párt... :D Persze nem biztos, hogy ez a célravezető.


Puding próbája az evés, ez tuti, és ismerkedni, meg 1 kapcsolatot fenntartani, működtetni, együtt élni 1 másik emberrel nem könnyű és soha nem is volt az és sztem nem is lesz -de ettől szép.

9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 12:42
És ha valaki több dologban sem felel meg a társadalmi elvárásoknak, akkor is igaz a "minden zsák megtalálja a foltját", vagy ha ennyi ideig nem sikerült, mert mindenkivel zátonyra futott a párkapcsolata, akkor jobban teszi, ha beletörődik?
2021. máj. 22. 12:40

+ természetes, hogy félsz és bizonytalan vagy.

Ez megkerülhetetlen, pici lépések, először randizz... ezen a kérdésen még ráérsz 2 év múlva is agyalni. :)


Vagy, ha tudod, hogy "mire" szeretnél társat (bár ez csúnyán hangzik, de praktikus), akkor ajánlom a társkeresőket. Bizonyos "tudott paraméterekkel", illetve azok közzétételével megkönnyítheti az ismerkedést.

7. ariana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 12:35
Ez egyénenként változó.mindegyik variációra lehetne példát találni.A puding próbája az evés.Nyilván nem kell egyből összeköltözni, fokozatosan minnél több időt együtt tölteni, ahogyan a felek igénylik, és akkor kiderül, hogy összeillenek-e a felek, de még így sincs garancia, hisz lakva ismeri egy egymást az ember, akár hány éves is.
6. kannanana (válaszként erre: 4. - A6f6bb6c75)
2021. máj. 22. 12:34

Ezzel egyetértek.

Nekem 20 évesen is nehéz volt alkalmazkodni, szóval sosem könnyű, illetve személyiségfüggő is.

Meg van akivel könnyebb, van akivel nehezebb alkalmazkodni egymáshoz. Lehet, hogy a sok nehézség is megéri, és lehet, hogy akivel könnyű, azzal sem lesz tartós.

5. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 12:32
Ez viszont valós probléma, de sokat tehetsz "edzés gyanánt", ha a munkahelyeden sok emberrel találkozol, próbálsz ismerkedni, alkalmazkodni idegenekhez új közösségekhez, ez is tanulható és formálható. Az együttélés meg mindenkivel nehéz -lásd család... :D de rengeteg előnye van, ami miatt megéri ezeket vállalni.
2021. máj. 22. 12:29

Sziasztok!


Az újhoz való alkalmazkodás szerintem mindig mindenben "problémás", szerintem inkább az lesz a döntő, hogy akad-e olyan férfi/nő majd az életedben, amikor mindennek dacára ezt mindketten szeretnétek megpróbálni. Hát ez sok mindentől függ, de egy biztos, ha szeretnél ilyet, akkor próbálkozni kell. Kötelező! Tisztelettel, alázattal, türelemmel, elfogadással a másik és önmagad felé is.

No meg az élet... de az nevel minket kérés nélkül. :D

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Kannanana)
2021. máj. 22. 12:26
Köszönöm a válaszod! Azért merült fel bennem a kérdés, mert attól tartok, hogy akik túl sokáig élnek szingliként, esetleg megszokhatják az életmódjukat és ezáltal az összecsiszolódás az új partnerrel nehezebb lehet.
2. kannanana (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. máj. 22. 12:19
Ezt nem tudom megmondani, emrt nem vagyok benne, de ismerek egy ilyen férfit és összejött egy nővel, aki előtte özvegyült meg. A jelenlegi kapcsolatukról tudok csak mesélni, de nagyon jól megvannak együtt, de nem tudom, hogy az oda vezető út milyen volt.
2021. máj. 22. 12:10
Ha egy nő(vagy férfi) egy bizonyos kor felett évekig társ nélkül él, akkor okozhat problémát az újrakezdés és a másikhoz való alkalmazkodás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook