Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Újmedicina vagy kemoterápia? fórum

Újmedicina vagy kemoterápia? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
44. a0c1361e44 (válaszként erre: 43. - 4244093cd0)
2012. szept. 2. 09:46

Én megértem, de....

Számomra már bizonyított az, hogy a jó időben felfedezett rákos betegséget meg lehet gyógyítani kemóval. Lehet csak szerencse, lehet a kemó nélkül is megúszták volna, mert a műtéttel sikerült kiirtani, stb., de elképzelhető, hogy enélkül már nem élne a férjem vagy jó néhány ismerősöm.


A férjem egyáltalán nem hitt a gyógyulásban és sokszor azt mondta, hogy inkább meghalna és sokszor olyan állapotban volt, hogy azt hittük élve nem is látjuk többet...

Nem akart élni így, tehát meg akart halni és mégis él és egészséges.


Persze nekem is volt ismerősöm, akinek ugyan az volt a betegsége, mint a férjemnek. Meggyógyult, aztán eltelt 15 év és újra kezdődött. A kemó sem segített már rajta.

43. 4244093cd0 (válaszként erre: 32. - A0c1361e44)
2012. szept. 2. 08:44

Azt kellene megérteni,hogy a rák egyenlőre még halálos,és nagy százalékban gyógyíthatatlan betegség,és 70%-ban bele is halnak ,kemó ide vagy oda.

Igenis joga van egy rákosnak a hátralévő idejét viszonylag jól ,nem kórházban fekve,leamortizálva eltölteni.

42. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 41. - 130454e42d)
2012. szept. 2. 08:36
pont erre gondoltam én is, csak nem mertem leírni...... :(
41. 130454e42d (válaszként erre: 38. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 08:16
Ezt mondd a rákos gyerekek szüleinek :S Hogy a gyerekük azért halt meg, mert meg akart halni :(
40. a0c1361e44 (válaszként erre: 36. - Pan Dóra)
2012. szept. 2. 08:06

Igen, valóban a kemo nem csak a rákos sejteket pusztítja, hanem az egészségest is. Pl. fehérvérsejt. A férjemnek ezt pusztította, így minden kezelés után 41 fokos láza volt, hányt kb. 3-4 napig, kapott vért, gyógyszert és attól jól lett.


Nagyon sajnálom, amin át kell menned.

Milyen alternatívba akarsz átmenni? Nem lenne elég a kemo mellett alkalmazni?

39. 26092879c1 (válaszként erre: 33. - Gavrilo1)
2012. szept. 2. 00:50

Nagy számú esetet figyelembe véve statisztikailag nem igazolható az onkológus ismerőseid kisszámú tapasztalata.

Amúgy meg...honnan a fenéből tudják hogy mi lett volna kemó nélkül?

38. Pan Dóra (válaszként erre: 37. - 57aa4ea1e8)
2012. szept. 1. 22:25
Az hal meg, aki meg akar halni, nem kell ahhoz rákosnak lenni :S A rák csak annak halálos diagnózis, aki beletörődik...
2012. szept. 1. 22:15
A ráktól meg szépen meg lehet halni.....
2012. szept. 1. 22:08
A kemótól a sejtek pusztulásával szépen leépülhet a szervezet. És ezt nem olvastam, hanem élem... úgyhogy átmegyek alternatívba :)
35. 26092879c1 (válaszként erre: 17. - 4984c8aba2)
2012. szept. 1. 22:03

Igen a kemoterápia maga is rákkeltő, hiszen pusztítja a sejteket. A rákos sejteket, és az egészséges sejteket is.

Viszont a rákos sejteket egy kicsivel jobban pusztítja, ez a lényege.

34. a0c1361e44 (válaszként erre: 33. - Gavrilo1)
2012. aug. 31. 15:01

nem tudom hol voltak ezek az orvosok. A férjem és sok ismerősöm a Kékgolyóban, de sosem mondták nekik, hogy kemót ne és azt sem, hogy nem megfelelő ez a kezelés, hanem azt mondják, hogy ennél jobb jelenleg nem létezik.


Én azt gondolnám, hogy annak, akinek a kemó mellett extrém daganat növekedése történik, nem reagál megfelelően a szervezete a kezelésre és ez nem a kemó, hanem a szervezet sajátossága.



Tudom, hogy vacak egy kezelés, de a sok mellékhatás mellett úgy gondolom, hogy gyógyít is.

Sok ismerősöm volt, akik meghaltak, mert nem kaphattak kemót, ugyanis olyan stádiumban voltak már, amin nem segített volna és nem akarták az orvosok, hogy még többet szenvedjenek.

33. Gavrilo1 (válaszként erre: 20. - A0c1361e44)
2012. aug. 31. 14:50
Sok orvos (onkológus ismerősöm is) azt mondja, ha a kemotól meggyógyul valaki, akkor az nélküle is meggyógyult volna. Sajnos több ismerősöm is van/volt akinek a kemo épp ellenkezőleg extrém daganat növekedést indított el, ahelyett hogy meggátolta volna. Az orvosok csak bocsi, de nem a megfeleő kezelés, annyit tudtak mondani.
32. a0c1361e44 (válaszként erre: 29. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 14:44

Ez elég rosszul hangzik.

És most kegyetlen leszek:

Azt megengedheti magának, hogy meghaljon?

31. Pan Dóra (válaszként erre: 23. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 14:11
Én 34 kmoterápiás kezelésen vagyok túl, szertől függően 2-3 hetente voltam 2 napig kórházban, ahol a 48 óra alatt folyamatosan döntötték belém a citosztatikumokat. A közérzetem nem részletezem. Nem gyógyultam meg, az áttéteim száma nőtt... további érv a kemo mellett?! :S
30. ariadné fonala (válaszként erre: 29. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 09:55

Megértem az aggódásod.


A kemok között is elég sok fajta van és nem biztos, hogy meg viseli, sokan dolgoznak mellette.


Én elég erősset kaptam, az első kettőt meg sem éreztem, de utána egyre erősebb volt a hatássa, ez tartott 3 napig.


Ha te tudod ajánld fel a segítséged erre az idöre.


De ha ő másba hisz, akkor csak támogatni tudod benne.

29. c671b9ecbd (válaszként erre: 24. - Ariadné fonala)
2012. aug. 31. 09:48

Én is ebben reménykedem, hogy nem kell neki. egyenlőre meghagyták a méhét, de az eredményektől függ,lehet mégiscsak el kell távolítani.

Talán ez a legrosszabb a várakozás és a bizonytalan.


Jobban talán a barátnőmért aggódok, ill. a három kicsi gyerekért. A férje gyakorlatilag lelépett, szülei messze laknak, tök egyedül van. természetesen mi , barátok segítünk ahol csak tudunk neki-pl.: gyerekekre vigyázni...stb. Tényleg erősnek tűnik, eljár dolgozni, csinálja a háztartást, ellátja a gyerekeket, közben issza a gyógyteákat. Természetesen jár dokihoz is, túl van már rengeteg vizsgálaton, meg még lesz is neki, de kijelentette, hogy őt nem műtik meg és nem végezhetnek rajta kemoterápiát.

Emiatt érdekelne engem, hogy van, aki így meggyógyult? Nagyon aggódokm de főleg a gyerekek miatt. Ő persze pont erre hivatkozva nem vesz részt a kezelésekben, hogy ő "nem engedheti meg magának", hogy a kemo miatt magatehetetlenül legyen a gyerekek mellett, és ő abban hisz, hogy így gyógyul meg.

28. a0c1361e44 (válaszként erre: 27. - Ariadné fonala)
2012. aug. 31. 09:44

Hasnyálmirigyrákból nem nagyon tudom elhinni, hogy bárki is felgyógyult. Itt a fórumon is van egy lány, akinek az apukája kb. 1 év alatt meghalt. Van egy kolléganőm, akit ugyan felnyitottak, de semmit nem tettek, így kb. fél éve van hátra és még sorolhatnám a 38 éves ismerőstől kezdve, stb.


Tüdő rákost ismerek, aki meggyógyult:)

De azt hiszem, hogy ő valamelyik kevésbé agresszív típusában szenvedett. A szomszéd nénimet 2 hónap alatt elvitte. Április 4-én állapították meg a betegségét a tüdőszűrésen és június 15-én meghalt.


Igen, sok mindentől függ. Függ a rák típusától, a szervezettől.


A gyógyult tüdőrákos kapott kemot, a többiek nem.

27. ariadné fonala (válaszként erre: 25. - A0c1361e44)
2012. aug. 31. 09:40

Ez azért nem így van, mert akkor nem ismernék olyanokat akik még ÉLNEK.

Nagyon sok mindentől függ...

26. virus2008 (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 09:32

Én egyáltalán nem javaslom a kuruzslást!

Egyáltalán nem hatásosak, pusztán az elmédet csapod be vele!Ha valaki hisz benne hogy meggyógyul, hát feltehetően meg fog.


Ezt használják ki a természetgyógyászok, és alternatív gyógyítók is, és elég szánalmas dolognak tartom hogy ezen nyerészkednek.


Az emberi elme gyógyítja meg önmagát sokszor,de nem mkinél.


Ráadásul a későbbiekben sajnos bármikor visszajöhet a rák.


Úgyhogy inkább kemo.

25. a0c1361e44 (válaszként erre: 23. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 09:32
Sajnos pont a tüdő és hasnyálmirigyrák a legagresszívabb rák, így valószínű, hogy a kemo nélkül is meghaltak volna...
24. ariadné fonala (válaszként erre: 23. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 09:26

Én nem hiszem, hogy a kemo miatt történt, de ez az én véleményem.

Minden eset és ember más.

Leget, hogy a testvérednek a szövetminta alapján nem is kell a kemo.


Túl sok információ sem jó...


Ki mibe hisz az fontos.

2012. aug. 31. 09:20

A kemoterápiával kapcsolatban az embereknek egyre rosszabb a tapasztalata, ezért is örülök, hogy olvastam erről is pozitívat.

Sajnos nekem is csak rossz tapasztalatom volt.

Mindkét esetben pedig elég hamar elkapták a rákot, egyébként egészségesnek tűnő, életerős emberekről volt szó. Kemo után majdcsak egy éven belül mindkettő meghalt. Egyik egy rokon volt, minden évben járt tüdőszűrésre, egyik évben találtak vmit. Azonnal megműtötték, majd jött a kemosorozat. Utána csak azt láttuk, hogy romlik-romlik az állapota, persze a kemoterápiás kezelés mellékhatásának tudtuk be. Végül teljesen legyengülve meghalt.

Másik anyósomék barátja volt. Ő rendszeres véradó volt, egyik alkalommal nem lett jó az eredménye, mondták neki, hogy menjen el egy kivizsgálásra. Már nem emlékszem rá, talán hasnyálmirigy rákja lehetett. Ott is azonnal jött a kemo és ugyancsak a gyors romlást és nem sokkal tovább mint fél év múlva legyengülve meghalt.

Nem tudom, hogy kemo nélkül meddig élhettek volna, amig nem tudták a betegségüket, addig nem is látszott rajtuk semmi, nem fájt semmijük, mindkettő egy szűrővizsgálat során derült ki.

2012. aug. 31. 09:07

Mindenkinek újból köszönöm a hozzászólásait. Igen, elég szélsőségesek a válaszok, de nem is baj, mert szeretném "mindkét" fél véleményét meghallgatni.

Barátnőm esetében nagysejtes tüdőrákja van, ami állítólag elég ritka Magyarországon.

Tesóm esetében tegnap volt a műtét, most várni kell 2 hetet, gondolom addig lábadozik, várják a szövettan eredményét..stb.

Keresgélek a neten én is, rengeteg infó van, emiatt is nehéz , hogy "miben higgyen az ember". Persze tudom: Istenben ....

21. ariadné fonala (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 08:41

vissszaolvasva a hozzászólásokat, elégé rossz érzésem lett.

Voltak elégé szélsöséges válaszok, de a kérdés is az volt.

Épp ezért mondtam a támogatást, nem egy kisgyerekről van szó, hanem egy felnőtt emberről, aki eltudja dönteni ő mit gondol jónak.

Nagyon sok információ van a netten amit ő is "eltud majd olvasni". Orvosoktól is fog kapni információt és elég sok hely van ahol kap segítséget a betegségével kapcsolatban.

Én megbiztam az orvosokban, de én is szeretem volna tenni magamért, ezért a nett annyiba segített, hogy megtaláltam a Tűzmadár alapítványt.

2012. aug. 31. 07:39

Igen, valaki írta, hogy csak az tudja, akinek van/volt rákos beteg ismerőse. És pont ezért, akinek volt annak fel kell tudni mérni, hogy mi történt a beteggel

Él? Meghalt? Milyen típusú betegsége van/volt.


Én csak azt tudom elmesélni, hogy a férjemnek volt rákos betegsége 89. márciusában derült ki. 2 műtét és kemoterápia.

Igen, a kemoterápia egy szemét kezelés, de a férjem meggyógyult. AZÓTA SEMMI BAJA!


Én egyáltalán nem támogatom az alternatív gyógymódokat, mert azt gondolom, hogy azok, akik erre buzdítanak egy beteg embert, sarlatánok, csak az a fontos nekik, hogy az ő termékeikből sokat vegyenek, valamint a konzultációkért kifizessék a sok pénz. Tehát csak lehúzzák a beteg embereket.


Nem rég volt a TV-ben, hogy egyes daganat típusokra az onkológián kifejlesztettek egy nagyon hatásos kezelési módszert, valamint a most használt kemoterápiás szerek sem annyira drasztikusak már, mint régen volt.

Amikor a férjem beteg volt még igen kemény mellékhatása volt ezeknek a szereknek és természetesen kórházi körülmények között kapta a kezelést, majd az utógondozást, de manapság már ambuláns kezelnek, mert sokkal korszerűbbek a szerek.


Nem kellene embereket lebeszélni a kemoról, mert lehet ez menti meg az életét!


Böbbe, apukád sajnos olyan stádiumban lehetett, hogy rajta már semmi nem segíthetett. Ez nem a kemo hatása volt. Nem a kemo tette tönkre a veséjét, hanem sajnos a ráknál lehetnek áttétek.


Ismerek sok olyan embereket, akik rákosak voltak és mind kemoval gyógyult meg. Sajnos voltak olyanok, akik más "gyógymódot" választottak pl. kézrátét vagy mi Mexicóban, gyógynövények, gombák. Nem élték túl a betegséget. Volt olyan is, aki nem vette komolyan, így csak akkor járt kezelésre, ha épp volt rá ideje. Ő sem élte túl a betegséget.

19. Pan Dóra (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. aug. 31. 07:29
Van itt egy fórum a Hoxán: Rákosnak lenni, élni akarni! a címe. Rengeteg hasznos információt gyűjtöttek össze, érdemes rászánnod az időt!
18. Ditta67 (válaszként erre: 16. - 26092879c1)
2012. aug. 30. 22:24

Csakhogy a csak a tudományosan igazolt utat választókkal van tele a temető!

Hasonló helyzetben biztos,hogy alternatív lehetőségek után kutatnék.Én elfogadó vagyok a természetgyógyászattal kapcsolatban.

17. 4984c8aba2 (válaszként erre: 16. - 26092879c1)
2012. aug. 30. 21:21
A kemoterápipa maga RÁKKELTŐ. Tévhit hogy majd a kemó megmenti az embert. Egyébként annyira legyengíti a szervezetet hogy az immunrendszer semmivé válik. Nincs minek küzdenie a beteg sejtek ellen. Akkor volna tökéletes ha csak a daganatos sejteket pusztítaná, de sajnos a hasznos és az élethez elengedhetetlen "dolgokat" is kiöli. Sajnos édesapám utolsó másfél évében sok mindent láttam.Ma már azt mondom hogy a 6 kezelés miatt szenvedett annyit. Ha nem kapta volna a kemót, emberséges körülmények között élhette volna le élete utolsó hónapjait.Így viszont szenvedett....A kemó tönkre vágta még a veséjét is, aminek soha nem volt baja.A daganatok nem fogytak, hanem szaporodtak.Sajnálom hogy Dávid professzorra túl későn találtam rá.Nagyon sokan támadják, alaptalanul.Olyan embereket gyógyít meg akiknek az orvosok már nem tudnak segíteni.
16. 26092879c1 (válaszként erre: 1. - C671b9ecbd)
2012. aug. 30. 21:05

Nincsen alternatív gyógymód.

Hatásos és hatástalan gyógymód van.

Nem szabad lemondani egy anekdotákra épülő gyógymód miatt a bizonyítottan hatásos gyógymódról.

A újmedicina már nem olyan új, több évtizedes. A kitalálója Ryke Geerd Hamer "áldásos" tevékenységének már több olyan halálos áldozata volt, akik reménykedhettek volna a gyógyulásukban, ha a tudományosan igazolt utat választják. Hamer már börtönben is ült ez miatt.

2012. aug. 30. 20:20
Köszönöm a hozzászólásokat. Én is úgy gondolom, hogy szeretnék minél több infót összegyűjteni, hátha ezekkel tudok segíteni nekik. Ill. szeretnék minél több alternatívát megismerni és ezeket megmondani nekik. Gondolom a kórházban tesómnak is azonnal a műtéteket, kemot fogják mondani, és szeretném megtudni, hogy van-e más lehetőség. Mostanában elég sok negatívat olvasok, hallok a kemoterápával kapcsolatban, természetesen játszani se szeretnék az életével, ha az mentené meg. természetesen a döntés az öve lesz, de szeretném ha több alternatívából tudna választani.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook