Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Újabb gyerek? Minek? fórum

Újabb gyerek? Minek? (beszélgetős fórum)


1 2
2013. okt. 28. 15:23

Mindenkit sajnos nem lehet megmenteni..éppen ezért más gondja nem a tiéd..

Ha majd lesz gyerekem megadom neki amire vágyik, vagy vágynak.

Addig pedig marad a közhely: Sajnálom!

2013. okt. 28. 15:20
Nem véletlen az sem, hogy 3 éves kortól kötelezővé teszik az ovit.
44. ca8f748537 (válaszként erre: 43. - Krisz42)
2013. okt. 28. 14:25
Hidd el, sokan sokat próbálnak tenni érte, de ha szülőnek fontosabb a pia, mint hogy enni adjon-netán foglalkozzon- a gyerekének, addig ez van. Addig max. az óvoda/iskola biztosít reggelire nagyobb fejadagot.
2013. okt. 28. 14:22
Azért még mindig jobb dolguk van,mint egyes helyeken.Bár lehet,h a gyerek azt jobb dolognak értékelnê,h fegyverrel flangâlhat,cigizhet és úgy érezheti,hatalom van a kezében.De annâl,aki egêsz nap egy bányában rabszolga és egy kanál étel a fejadag,az biztos szívesen cserèlne itt bárkivel.Igen,felháborítò,h manapság éheznek nâlunk gyerekek,de amíg máshol még rosszabb a helyzet mégsem kêpes senki semmit tenni,addig itt se fog változni a helyzet.
42. d71ef05a8e (válaszként erre: 15. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 28. 13:57
De jól írtad!
41. ca8f748537 (válaszként erre: 38. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 28. 13:56
Én olyat ahol 8 gyerek 7-től, de csak azért, mert volt közte ikerpár. Ma is tudom az összes gyerkőc nevét. Anya írástudatlan, életében nem dolgozott, viszont csini. A gyerekek meg nőnek, nem neveli őket senki. :-(
2013. okt. 28. 13:55

Az még hagyján hogy egyes pasik csak hintik a magot a szélrózsa minden irányába, hogyha támogatja is a gyerekeit anyagilag.

De engem az dühít, hogy megkapják a családok a gyerek után a pénzt, nem tudom pontosan de talán 3 gyerek után már nem olyan kevéske pénz az, és a gyereknek egy zsíros kenyér sem jut? Ugyanis éhezés alatt én azt értem hogy gyakorlatilag nem evett semmit. Hétfőtől péntekig még csak-csak esznek az oviban, iskolában. Ha este nem kap semmit otthon, akkor sem beszélhetünk éhezésről, mert aznap már legalább 2x evett. Aztán jön a hétvége, és ezek a szarházi magukat szülőnek nevező alakok semmit sem tudnak enni adni? De cigire telik? No meg piára? És a másik amit sosem bírok felfogni, hogy lehet falun éhezni?

Éhezni régen is csak városban lehetett, ahol a lakásban élők a piacról tudták beszerezni a mindennapi betevőt. Falun a föld ha mást nem, krumplit ad. És akkor már nem éhezel. De ugye egyszerűbb kiállni a kapu elé várni a postást, majd azzal a lendülettel menni a kocsmába.

Ez persze erős általánosítás, de szerény véleményem szerint hátrányos régiókban gyakori látvány ez.

39. Mézes-Krémes (válaszként erre: 38. - Fb85cf2fe7)
2013. okt. 28. 13:27

Hát igen, én is ismerek olyat, akinek van 3, de már jön a negyedik, persze mind más apától.

De olyan apát is, akinek két nőtől van 5 gyereke, alig 33 évesen. Hát a mostani asszonykájának nem lennék a helyébe. Mondjuk én nem is ismerkedtem vola vele emiatt.

38. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 34. - Noarashi)
2013. okt. 28. 13:23

Pfff, hihetetlen és mégis milyen igazad van.

Kicsit körbe kellene nézni ebben a szent országunkban, hogy merre tart a mi kis nemzetünk.

Amikor a nő azért szül, mert azt hiszi így megfogja a férfit és anyagilag...hihetetlen!

Ismerek olyan családod, akinél 8 gyerek van három apukától sikeredett. A nő tud élni mi?:-DDD

Sajnos egyre inkább jellemzőbb az ilyen.

37. fb85cf2fe7 (válaszként erre: 36. - Ca8f748537)
2013. okt. 28. 13:21
Pontosan így gondolom én is!
36. ca8f748537 (válaszként erre: 1. - Manóci04)
2013. okt. 28. 13:15

Sosem vállalnék úgy gyereket, hogy ne tudjam, hogy el tudom tartani. Persze, előre nem kiszámítható, hiszen bármikor elveszíthetem az állásom a mai világban. De akkor is megtennék bármit, hogy magam neveljem fel.

Amíg nem KELL, semmiképp sem fordulnék az államhoz, hogy segítsen. Nem büszkeségből, hanem, mert tudom, hogy mások, a ti pénzetekből élősködnék.

Én szültem, én akartam,én tartozom érte felelősséggel. Nem az állam.

Én szeretem annyira, hogy tudjak érte, miatta küzdeni!

35. Noarashi (válaszként erre: 15. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 28. 10:34

Hát én nem tudom, de régen a gyerekcsinálás nem pusztán a gyerekszeretetből fakadt. Persze szerették is. De akkor még magas volt a gyerekhalandóság. Kicsit máshogy álltak a gyerekhez. És akkor bizony ment segíteni a szülőknek a gazdaságot fenntartani. Ma egy gyerek akár 25 éves koráig anyu és apu nyakán éldegél. Ugyebár a mamahotel igen kényelmes.

Ma a gyerek a legfőbb érték. Azért ez nem volt mindig így.

2013. okt. 28. 10:25
Engem az dühít igazán, hogy ma Magyarországon igenis beszélhetünk gyermekéhezésről. Itt Európában 2013-ban. De amíg létezik megélhetési gyerekcsinálás addig ez lesz. A gyerek után kapott lóvé meg jól jön a kocsmában. És ahogy valahol egy cikkben olvastam, mint mond a többgyerekes apuka (,már ha apának lehet az ilyet nevezni) a kocsmában, amikor megkérdi a riporter h munka? Ugyan az minek, eltart a f-szom. Na itt tartunk.
33. ittmost (válaszként erre: 27. - Nyecsus)
2013. okt. 28. 09:44

Ilyenkor nem beszélget el vki az APUKÁVAL? hogy lesz szíves csomót kötni a farkára,illetve védekezni?

Egészen biztos vagyok benne,hogy az iylen családokban(akik szegények,tanulatlanok,és sokgyerekesek) legtöbbször azért is van annyi gyerek,mert az anyukának nincs pénze fogamzásgátlóra,az apuka meg nem hajlandó semmit tenni a védekezés ügyében,mert neki csak az ürítés a fontos.

32. 5236d12e25 (válaszként erre: 29. - Manó2000)
2013. okt. 28. 09:28

Bocs, de én nem azokra a nagy családosokra gondoltam akik tisztességesen eltartják a bevállalt gyerekeiket akárhány gyerekről legyen itt szó.

Itt azokról volt szó ha figyelmesebben olvasnál akik megélhetésre szülnek. Van a kettő között bőven különbség.

Hol akarják rákényszeríteni? Újra és újra elökerül az abortusz törvény ahogy most is változtattak a művi meddővé tétel feltételein. Elfog még jönni az idő mikor ismét tilos lesz,vagy sokkal korlátozottabb az abortusz,mert a megfontoltabb 2x jobban tgondoja mik a lehetőségei gyerekvállalás terén,vagy mivel mindenki elhúz innen más országba ahol jobb a megélhetés. Félre ne értsd vagy bárki más, nem kampányolok az abortusz mellett, de van amikor ez a szükséges nagyon rossz.

Én se tervezek ide haza szülni elárulom.

De kérdem én mi az a motíváció? Mikor mindenki nagyon okos akar lenni, mindenki diplomát akar szerezni, mikőzben a kétkezi munkás szakmák kihalóban, munka alig, és még meg se fizetnek rendesen hogy megélhess. Ha nincs a fiatalnak jó anyagi háttérrel rendelkező szülei mit csinál? Hitelre építi fel az életét, vagy okosan inkább elmegy külföldre.

Itt elsősorban munkahelyeket kellene teremteni, lépést tartani a fizetés emelésével a kiadásokhoz képest.

Az mellett pedig inkább a béranyaságot kellene engedélyeztetni, vagy a könyebb örökbefogadást.

Én külföldön dolgozom, ahogy sokan mások is, mert oda haza képtelen voltam 3 szakmával! elhelyezkedni.

Szóval nem tudom te hol látsz motivácíót, az az egyszeri 300.000 ft-ra gondolsz amit nem fognak tudni megadni? Vagy a beigért minimál bér emelést, amit lehetetlen?

31. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 24. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 28. 07:54
Majdnem... a 32 fogat és az 1 gyereket kivéve tévedsz. Képzeld, nincs dadusom, még nagymama sem áll készenlétben, de ahogy a többi észosztásügyi főmunkatársnak szoktam mondani, lehet jönni segiteni szájtépés helyett.
2013. okt. 27. 14:11

A témának mindkét része elcsépelt. Ezer fórumot teleírtunk már arról, hogy lakókocsiba víz nélkül a segélyért szülni irgum-burgum felelőtlenség. Csakhogy az össz emberiség 60%--a mindig is ilyen lesz, őket nem érdekli, hogy mi miket irkálunk, a világ ilyen amióta fennáll.


Aki meg választhat, és még elfogadható szellemi-fizikai szintet biztosítani tud a gyerekeknek, hagy döntse el, hogy ő mit szeretne, nagyobb családot, vagy kicsit nagyobb jólétet. Nincs az egyikkel se semmi baj, csak ne kényszerek, rossz berögződések határozzák meg a döntést. Nehéz helyzetbe meg egy gyerekkel, vagy gyerek nélkül is lehet kerülni.


De egyszerűen úgy is mondhatjuk, hogy akiben felmerül, hogy "minek", annak valószínűleg nem kell szülni többet. Aki meg tudja a választ, az meg szüljön, ha már kinőtt a lakókocsiból..

29. manó2000 (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2013. okt. 27. 12:52

Bocs, én 3 gyereket vállaltam és el is tartom. Az ismerőseim közül is sok nagycsaládos van és ők sem mások pénzéből tartják el magukat. A nagycsaládosok között is vannak ilyenek és olyanok is, mint ahogy az egy gyereket vállalók körében is van.


Nem tudom kit "kényszerítenek" gyerekgyártásra? Ilyet hol olvastál? Csak próbálják motíválni a fiatalokat a gyerekvállalásra. Ez szerintem érthető, különben igen kevesen leszünk és nyugdíj se lesz.

28. Alicewonderland (válaszként erre: 15. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 27. 02:13
Megszülték nyilván bizonytalanságra is,na de négyet,ötöt?Az én nagyszüleim felelősebbek voltak,egyedüli gyerek az apám.Anyunak sincs testvére,bár ott nem tudom tudatos volt-e vagy így alakult a mamám második házasságában.Egyszerű emberek voltak a nagyszüleim mindkét részről,de elindították a szüleimet az életben,házat vettek stb.A szüleim is keményen dolgoztak,de számítottg hogy nem'pucér seggel' indultak neki az életnek.Szeép dolog a lelki értékek fontosságát hangsúlyozni az anyagiakkal szemben,de a nélkülözésben a lélek is nyomorodik.Munkámsorán sokat interjúzom családokkal,mesélnek róls,hogy az elszegényedéssel nő a feszültség otthon,több a vita,rossz a légkör.
2013. okt. 25. 21:26

Sziasztok!

Családsegítő vagyok (csak most GYES-en), rengeteg olyan esettel találkozom, ahol ilyen helyzetek vannak :( LEgutóbbi esetem tavaly ősszel, egy család...7 gyerek, ebből 3 iskolás korú, 3 ovis, és egy csecsemő. Amikor ki kellett mennem a családhoz, nem láttam mást csak koszt és sörösüvegeket, mindenhol... :(nem roma családról van szó, még mielőtt vki elkezdi) Villany nem volt, a konyhában egy asztal, két szék, a szekrényen egy literes tejes doboz, ami félig üres, a gyerekek a szobában fekszenek egymás mellett a sziivacson, (lent a földön) Teszem hozzá nov. eleje volt. Éjjel már kemény fagy volt. Fűtés sehol...az annyuka egy koszos lavórban mossa a babaruhákat, hideg vízben, mosószappannal. És amikor megkérdeztem a 4 évest h mit evett aznap, azt válaszolta, kenyeret...és mondom mivel etted a kenyeret..erre ő: hát kenyérrel.

Na ez a szegénység...nem az amikor nincs kocsi, nincs luxuscikk. A gyerekeket sajnos ki kellett venni a cs-ból, nem vállaltam a felelősséget h megfagynak a télen, ráadásul jött az őszi szünet, még az iskolában óvodában sem tudtak melegedni, enni. Rá két hétre kiderólt, anyuka várja a nyolcadikat. Nem vihette haza.

26. Krisz42 (válaszként erre: 24. - Feb96fdf3a)
2013. okt. 25. 19:35
Igazad van.Arra senki nem gondol,h ha csak egy gyereket vagy egyet se vállalnak,akkor ki fogja megkeresni a nyugdíjt?Mert nem lesz aki dolgozzon.Egyébként van munka,csak a fene nagy jólétben mindenki diplomás akar lenni,azzal viszont nem megy el árut rakodni,igaz?De a szülőknek az egy szem gyereknek a tanulmányaira van pénz,még ha sült hülye akkor is.Tényleg az a legfontosabb,h az életéből azokat az éveket úgy êlje le,h mindene megvan?
25. pzm3
2013. okt. 25. 12:52

Erről már sokszor kifejtettem a véleményem.

Mindenki annyit vállaljon amennyit el tud tartani,szépen,kényelmesen.

24. feb96fdf3a (válaszként erre: 19. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 25. 12:42

hahha:)))Egy újabb agymosott.

Menj el még egy ...minek is hívják ?olyan rabszolga buzdító kütyüre...nem jut eszembe ,mert egyen sem voltam ...szóval ott tuti jól fogod érezni magad:))

Gondolom sikeres vagy ,teljes harminckét foggal ,két kocsival ,és szigorúan egy gyerekkel,és egy dadussal.:)))

23. feb96fdf3a (válaszként erre: 16. - 79d2f5a3df)
2013. okt. 25. 12:38

Nem.Nem minden szülő foglalkozik mások életével ,és a családuk gyarapodásával.

Legalábbis ,én NEM:)))

22. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 20. - 5236d12e25)
2013. okt. 25. 12:07

Bár kitudja lehet a kormánynak ez az új stratégiája a népesség csökkenésre. "Rákényszerítik" az embert munka híján gyerekgyártásra.. :/

Pontosan, igy akarják szülésre kényszeriteni a nőket. De vajon a népesség mennyiségi növekedése elég? Milyen élete lesz a mélyszegénységbe születő 4. , 5. gyereknek? Ja, az midegy, csak legyen. Sok, minél több...

Ismerek egy nőt, a kislánya majdnem 3 éves. Dolgozni nem ment vissza a gyerek 2. szülinapja után, gondolom azért mert a visszatérési szándékát a munkahely egy virtuális középső ujj felmutatásával viszonozta. Most 28 ezret kap, újra terhes, a kislány születésnapja után 3-4 hónappal eshetett teherbe, de nem látom rajta hogy annyira boldog lenne, sőt szomorúnak és csalódottnak tűnik. Majdnem biztos vagyok benne, hogy alapesetben nem vállaltak volna még egy gyereket - egyelőre.

21. Mézes-Krémes (válaszként erre: 1. - Manóci04)
2013. okt. 25. 12:04
Nincsen véleményem róluk, az ő dolguk, én a saját életemmel foglalkozok, tedd Te is azt, és Te majd csináld jobban. :)
20. 5236d12e25 (válaszként erre: 19. - 96e4cb8ca7)
2013. okt. 25. 11:55

Ezzel én is így vagyok teljes mértékben. Ne akarja nekem senki elmesélni hogy ahol 4-nek jut hely ott az 5.nek is fog egy tányér étel..baromság.Nem hiába van ennyi éhező gyerek nálunk. 3-4 gyereket felnevelni rengeteg pénz, csak ebbe nem gondolnak bele.

Sógornőm amúgy detto ugyan ez. 23 éves 3. gyereket várja épp, amúgy 7 lenne neki. Ők se azért vállanak még egyet a semmire, de tényleg a mélyszegénységre mert jaj de szeretik a gyerekeket..


Én már csak azon vagyok isten igazából kiakadva amikor pl facebookon olvasom az egyébb klubbokban fiatal anyuka 3-4 gyerekkel "mélyszegénységben" könyörög adómányokért.De kérdem én honnan van pénz akkor számítógépre és internetre?


Rendben van hogy van amikor az ember megszorul, rossz időszakot él át, és tényleg nem jut étel az asztalra, segítségre szorul.. De aki bevállal 3-4-5-6-9 gyereket az tartsa is el maga, és ne a másiktól meg a dolgozó adózoktól várja el.

Bár kitudja lehet a kormánynak ez az új stratégiája a népesség csökkenésre. "Rákényszerítik" az embert munka híján gyerekgyártásra.. :/

19. 96e4cb8ca7 (válaszként erre: 12. - 5236d12e25)
2013. okt. 25. 11:32
Azok az idők már elmúltak amikor csak az etnikum gyártott gyereket a segélyért. Munka nincs és legfőképpen a nőknek nincs - többek között ezért vagyunk az EU szégyene - hát egyre több a 3 vagy inkább 4 gyerekes család. Nem is tudom melyik rosszabb, mikor beismerik, hogy csak a pénzért szülnek vagy amikor előadják, hogy ''de hát mi úgyis akartunk egy negyediket'' Majd ha lesz időm elhiszem...
2013. okt. 25. 09:29
Hiaba ertunk egyet veled, ettol ok meg nem lesznek meggondoltabbak. Akkor meg minek ez a nagy ossznepi felhaborodas-egyetertes veled, hisz nem valtozik semmi. Levegohamozas az egesz - azaz felesleges.
17. spinneli (válaszként erre: 11. - Manóci04)
2013. okt. 25. 08:49
A kérdésben benne van a válasz.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook