Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Új lakás vásárlása fórum

Új lakás vásárlása (beszélgetős fórum)


1 2
38. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Adry1992)
2015. júl. 10. 20:34
Ne felújítandót keress,hanem felújítottat. Sokkal jobban jársz árban, mintha ti újítanátok fel.
37. moonlight13 (válaszként erre: 36. - Adry1992)
2015. júl. 10. 20:33
Ennyire nem ismerem a részleteket, meg már régen is történt. Csak futólag mondta, hogy így járt.
2015. júl. 10. 14:37

Nem találtunk még olyan használtat, amit fel tudnánk újítani, ez a gond. Kevés az időnk és a pénzünk is hozzá, árban pedig ugyanott vannak (plusz felújítás), mint az újak.

Az ismerősöd, aki így járt, nála hogy történtek a dolgok? Lelépett az előleggel az "építtető"? Mi lett a felvett hitelükkel (vagy készpénzes volt?!)?

35. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Adry1992)
2015. júl. 10. 13:32
És azokon a helyeken, amiket belinkeltem nem találtok olyat, ami még megfelelő lenne? Arra is adnak gondolom hitelt, és abban semmi kockázat, látod, amit megveszel.
34. moonlight13 (válaszként erre: 33. - Adry1992)
2015. júl. 10. 13:30
Nekem volt olyan ismerősöm, aki panelban lakott, beszálltak egy új lakás építési projektbe, és soha nem készült el az új lakás. Pénzük alig maradt, albérletben folytatták tovább, aztán ismét vettek egy panelt. :(
2015. júl. 10. 13:00

Én is sok kockázatot látok benne, sokminden nem tetszik a finanszírozást illetően. Előleg visszafizetési garanciát kértünk volna, nem hajlandóak adni, ügyvédi letétről szintén szó sem lehet. Az építtető arra utalgatott finoman, hogy ő erre nincs rászorulva, elviszi akkor más a lakást, aki nem kér ilyeneket. Szóval szép... kár, hogy nem találok hasonló kaliberű lakást, ami már megépült. :(

Ja, meg azt mondta még az építtető, hogy a telek szerinte ér 5 milliót... na ne... egy 100-120 m2-es telek, amin nincs közvilágítás, nincs hozzá rendes asztalozott út, hogy érne 5 milliót?

32. moonlight13 (válaszként erre: 31. - Adry1992)
2015. júl. 10. 10:48

Próbálj meg azoknál érdeklődni, akik szintén tőlük vették az ingatlanjukat.

Bár én mindenképp látok benne kockázatot. Nagyon sok cég bedőlt, mert nem tudta folytatni az építkezést.

2015. júl. 10. 10:42

Az Ingatlanponttól kérdeztem meg egy közvetítőt, aki tartja a céggel a kapcsolatot, illetve a hitelekkel foglalkozó kollégájukat (ő is ismerte a feltételeket).

A cég 12 éve működik, a városban eddig 1 építkezése volt, amiről tudok (korábban más megyében tevékenykedtek, gondolom az itteni kedvezőbb piaci helyzet miatt terjeszkednek erre). Esetleg érdemes lenne ennek a korábbi projektnek utánanézni? Állítólag azok a lakások lassan készen vannak, de lehet már teljesen készek (1 hónapja mondták, hogy nemsokára...).

30. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Adry1992)
2015. júl. 10. 10:32
Te utánanéztél, hogy milyen megvalósított építkezései voltak már a cégnek? Mióta működik a cég?
29. moonlight13 (válaszként erre: 28. - Adry1992)
2015. júl. 10. 10:30
Az Ingatlanpontot kérdezted meg, vagy egy ügyintézőt?
2015. júl. 8. 23:40
Nem tudom, számít-e, de az ingatlanok megjelentek már az OTP Ingatlanpont oldalán, és ők azt mondták, hogy megbízható cég, lenyomozták, sőt náluk is lehet rá felvenni hitelt, állítólag a külföldi jövedelmünk sem akadály. Ez jelenthet valamiféle garanciát, biztonságot?
27. michelle.r (válaszként erre: 17. - Adry1992)
2015. jún. 12. 12:02
40%-ban állapodtunk meg. Szerintem semmi furcsa nincs benne, egy korrekt ember nem fogja csak azért lehúzni, mert konkurens.
26. moonlight13 (válaszként erre: 24. - KarinaLina)
2015. jún. 12. 11:29
Igen, ezt az utolsó lakás, meg sorbaállnak a vevők szöveget mindig előadják.
2015. jún. 12. 11:05

Amúgy ha javasolhatom Sopron mellett vegyetek egy családi házat...újítsátok fel ahogy nektek tetszik.

Szerintem jobban jártok, egyrészt kétszer ekkorát is lehet venni, másrészt privátabb az élet.


Úthálózat fasza arra, én Fertőrákos párti vagyok, sitty sutty bent vagy Sopronban :)

24. KarinaLina (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. jún. 12. 10:54

Semmiképp ne menjetek bele. Egyrészt azért ne mert a tipikus mézesmadzagot húzták el előttetek...utolsó lakások :) Ugyan már ez kamu, ingatlanos húzás.


Én nem fizetnék olyan lakásért, amiről csak látványtervem van, egyrészt lehet nem épül meg, meg másrészt a birtokbavétel, építési engedélyek nem biztos, hogy rendben vannak stb...Látványterv alapján nehéz megítélni a lakás minőségét is, mert ha kész van, jobban le tudod szűrni milyen minőségű a munka, szigetelések, ablak beépítés, szellőzés stb...Hiába új, sok kókler épít házakat...


Én azt javaslom ha nagyon újat akartok, akkor inkább pár éves meglévő lakást vegyetek meg, és nézzetek meg.


Tv-ben nem egy riport volt, az ilyen átb.szásokról...pl a cég feszámolta magát, vagy nem voltak rendbe a papírok és nem lehetett beköltözni stb...


Én nem is értem milyen építési vállalkozó akinek más pénze kell előre :)


Amúgy meg 45 m2 kertes, "ál házat" nem vennék, mert az tulajdonképpen nem jobb egy lakásnál...kicsi kert a szomszéd a szádban stb.

2015. jún. 12. 10:50
22. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2015. jún. 12. 10:43

[link]


Ezeknek legalább látod a végeredményét, és már készen van, és nem lépnek le véletlenül sem a pénzeddel.

21. moonlight13 (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2015. jún. 12. 10:41

[link]


Azért ezek szerint nem egészen úgy van, hogy egy lyukat sem lehet ennyiért kapni.

20. fincsi5 (válaszként erre: 19. - Adry1992)
2015. jún. 12. 07:39
Ha új építésűt akarsz, akkor lehet, hogy nem, de én nem adósítanám el magam 10-15 évre, egy ilyen kis lakásért.:)
2015. jún. 11. 21:47
Sopronban ennél olcsóbban egy lyukat sem lehet kapni, korábban írtam.
18. moonlight13 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. jún. 11. 21:43
Ha ennyi az összes pénzetek, én biztos, nem tenném le. Szerintem is zsákbamacska. Miért nem kezdesz egy olcsóbb lakással, és ha jobban álltok anyagilag, mehettek onnan tovább.
2015. jún. 11. 15:19

Egy konkurens ingatlanos dicsérte a céget - kicsit furcsa helyzet volt, de tényleg így történt. Szerinte korrektek. Referencia Sopronban, amiről tudok, az csak most készül (hamarosan kész lesz), nem tudom, azok el lettek-e adva, lehet elnézek arra hamarosan. :)

Michelle.r nektek milyen feltételekkel adták a lakásokat? Mennyit kellett előre letenni?

16. michelle.r (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. jún. 11. 14:48

Így vettünk lakásokat Budapesten, a Marina parton, az I. ütemben. Remek üzlet volt. Ha a céggel minden rendben, és van referenciájuk, nem járhattok pórul.


Nézz utána, hány beruházáson vannak túl, a mérlegadatok nyilvánosak, az Opten adatbázisban is utána tudsz nézni.

2015. jún. 11. 10:10
5 millió forintunk van. Abból még egy lyukat sem lehet venni, aminek a teteje a fejünkre dőlne 2 hét után. Hitelmentesen viszont soha nem fogunk tudni lakást venni.
14. Misaki Itó (válaszként erre: 13. - Fincsi5)
2015. jún. 11. 08:43
Ja.
13. fincsi5 (válaszként erre: 2. - Adry1992)
2015. jún. 11. 08:31

Attól is függ, mit ért félkész, vagy szerkezetkész alatt.

De a 45m2-ért 15 millió durván sok, még akkor is, ha Sopron.

Szerintem.

2015. jún. 11. 06:38

csatlakozom a többiekhez, én se mennék bele. mondjuk eleve biztonsági játékos vagyok, addig nyújtózkodom...

én biztosan keresnék egy lakást Sopronban annyiért, amennyi pénzünk van, nem vágnék bele építésbe. később, ha több pénzetek lesz, lehet másikba költözni.

2015. jún. 11. 06:27

Lehet, hogy így is lehet csinálni, de sajnos rengetegszer hallottuk, hogy az ilyen konstrukció vége az lett, hogy eltünk a cég, akinek fel kellett volna építenie a házakat, és a pénzt csak polgári peres eljárás keretében lehetett visszaperelni. Persze azt már nem verték nagydobra, hogy sikerült e. Nincs olyan lakás, ami már készen van? Fontos új lakást venni?


Én sosem vennék így lakást és még újat sem, mert irreálisan magas áron értékesítik, és semivel sem jobb a használt lakásnál, ráadásul manapság az új lakások lik-lukból állnak. Szerintem ha megtehetitek, akkor keressetek egy már kész lakást, házat és azt alakítsátok a saját ízlésetekhez.

2015. jún. 11. 06:13
Biztosan nem mennék bele ilyen feltételekkel lakásvásárlásba. Nekem ez az egész egy zsákbamacskának tűnik, és túl drága ahhoz, hogy kockáztassak.
9. adry1992 (válaszként erre: 6. - Andi6020)
2015. jún. 10. 22:35
Sopronban adtatok el lakásokat? Ha igen, milyen feltételekkel adtátok őket, mesélnél róla?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook