Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Új év, új alak fórum

Új év, új alak (beszélgetős fórum)


126. 32fcc62d1f (válaszként erre: 123. - Hamm)
2015. jan. 2. 21:18

A 2. terhességem alatt kellett a cukor miatt diétáznom, de azt a papírt sehol sem találom.

A IR diétát hol tudom megnézni, ami jó is? Te ebben jártas vagy? Azért mindenképp utána nézek, csak megvárom amíg elalszik a minibanda.

125. hamm (válaszként erre: 121. - Xangie)
2015. jan. 2. 19:48
Én az úszást is irigylem, nagyon szeretem 😊 na majd ha a kicsi is ovis lesz, eljárok
124. hamm
2015. jan. 2. 19:45

Én ma is lenyomtam a 30 days shred-et 😊

Hú, 10 km az nem semmi! Én max 3-at tudok, tavaly akkor robbant be a térdem amikor át akartam térni 5-re 😒 szóval idén maradok a csökkentett adagnál, még a torna is megterheli...

123. hamm
2015. jan. 2. 19:42

Sziasztok! Grimasz, szerintem első körben háziorvos, ő kell beutaljon endokrinológushoz; ha valami pajzsmirigy vagy hormon probléma is van a háttérben, akkor sokkal nehezebb a fogyás. Terheléses cukor vizsgálatot Elvileg a háziorvos is kiírhat, csak ha baj van, Úgyis endokrinológus ír gyógyszert meg ad étkezési tanácsot..

Különben az inzulin rezisztenciás étrend szerintem a legtutibb fogyókúra amúgy is.. Vagy a terhességi cukrosok diétája

122. xangie (válaszként erre: 120. - 04e1ae9e93)
2015. jan. 2. 19:39
A kaloriabazis.hu oldalon a legegyszerubb... De jo, hogy neked is csak 5kg van...
121. xangie (válaszként erre: 119. - Kaktusz.virág)
2015. jan. 2. 19:38

En uszni voltam delutan. De a 10 km az nagyon nagyon szuper, irigyellek. :-)En a mostani kondimmal max.4-5 kmre lennek hitelesitve.

Ha a kajara is odafigyelsz, 3het alatt meg lehet a -5... Es mar itt is hagyhatsz minket, a maradek kiloinkkal :-))))

2015. jan. 2. 18:14
Ma reggel mérlegre àlltam,60,2kg a kezdø súlyom. Ebböl szeretnék 5-øt leadni még. Ma nem tornàztam,mert egész nap fàj a fejen,de az étkezésre figyeltem. Minden nap felrom mit ettem és ha van idöm kiszàmolom a kalóriàt is.
2015. jan. 2. 17:45

Tegnap végre kocogtam 10km-et :)

Szerintetek ha minden másnapra sikerül beiktatnom a legalább 10 kilit sikerül leadnom azt az 5 kilót??? Persze mellette figyelek a kajára is.

Hát lesz ami lesz én igyekezni fogok.

Persze mondanom sem kell van mára izomláz, pedig még tavalyi évben is sikerült futnom legalább heti egy alkalommal de most emelkedő is volt gondolom megdolgozta a csülkeimet :)

Ki tornázott ma??

118. 32fcc62d1f (válaszként erre: 116. - Xangie)
2015. jan. 2. 17:33

Köszi az infót!

Akkor nagyon oda kell figyelned ezekre a dolgokra, átérzem :) De ügyes leszel!

117. 32fcc62d1f (válaszként erre: 115. - Hamm)
2015. jan. 2. 17:32
Nem nézték még sose! Elég, ha háziorvost keresek fel ilyen ügyben?
116. xangie (válaszként erre: 114. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 16:28
A mascarpone sajna nagyon zsiros es magas a kaloriatartalma. Viszont imadom, csak ugy minden nelkul is. Az a baj, hogy nekem alapesetben kontroll gondom van, vagyis ha elkezdek enni valami finomat, akkor nem tudom abbahagyni. Tehat nekem egy tabla milka csoki, vagy egy 25 dekas mascarpone nem kihivas... Ezert nekem ez a fogyokura ebben is kihivas. Kesz csoda, hogy csak 10 kg, amit le kell adnom.
115. hamm (válaszként erre: 113. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 14:53
És hormonszinteket nem néztek még nálad? Inzulinrezisztenciát? Szóal nincs semmi szervi oka?
114. 32fcc62d1f (válaszként erre: 111. - Xangie)
2015. jan. 2. 14:39

De finomat ettél!!

Miért nem jó a mascarpone és gyümölcs kombó? gyümölcscukor? A sajt zsírossága?

113. 32fcc62d1f (válaszként erre: 110. - Hamm)
2015. jan. 2. 14:36

Megnézem majd mit tornázol :)


Már annyiszor elkezdtem és feladtam, hogy magam sem tudom mi a jó és mi a rossz. Ok, nyilván a fehér lisztes, cukros dolgok nem jók. De ha ezeket kiiktattam, mással helyettesítettem és jóval kevesebbet ettem sem jutottam előre. Tehát nem tudom mi az ami rossz.

Vezetek naplót, leírom mit eszek és úgyis látom mi az ami nem volt jó aznap és visít, hogy nem odavaló, amit pedig ki fogok iktatni!

Le kell fogyni ez nem kérdés, a hogyan a kérdés, de meg kell oldanom, mert már 8 éve ilyen ronda dagadt vagyok.

Képzeld el, hogy 45 kiló voltál egész életedben, aztán 8 éve egy vágási disznóval versengsz... Az is a rossz, hogy nem látom magam kövérnek, nincs meg a kövér kép a fejemben. Hülyén hangzik, de az én fejemben nincs benne a kövér énkép. Csak az, hogy jól nézek ki. Van tükör és képek százai, de még sem érzem magam olyannak, amilyen valójában vagyok.

112. hamm (válaszként erre: 109. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 13:48
Szerintem a cékla szuper😊 a tarhonya meg csak óvatosan 😊
111. xangie (válaszként erre: 106. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 13:44

Huuu, az elliptikus gepert irigyellek, az nagyon jo...

En ma mar nem eszem, csak iszom... Sokat. Ebedre husgomboc volt, paradicsomszosszal, krumpli nelkul. Kb. 400 kaloria. Delelott a mai bun is megvolt, egy evokanal mascarpone, edesitovel es fagyasztott malnaval. Fincsi volt. Legkozelebbi merlegeles hetfo reggel - 1 het... Remelem meglesz -1.5 kg.

110. hamm (válaszként erre: 107. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 13:43

Hát igen, követni kell a témákat :) nekem a kislányom csak úgy alszik ha itt maradok mellette és közben telefonról netezek 😃

30 days shred-et kezdtem, de csak tegnap 😉 nagyon inspiráló előtte- utána képek vannak a neten!

95 kilóról tényleg muszáj lenne fogyni kicsit. Miket eszel? Összeszedted már tudatosan, miken kell változtatni? Alapanyagok, szokások?

109. 32fcc62d1f (válaszként erre: 108. - Hamm)
2015. jan. 2. 13:43

De szeretem a császármorzsát... :)


Céklával eszem. Az vajon jó?

Tarhonya lesz mellé a pasiknak, abból max 2 ek.

108. hamm (válaszként erre: 106. - 32fcc62d1f)
2015. jan. 2. 13:36

Szia Grimasz!

Pedig a pörkölt nem is rossz, ha mondjuk magadnak egy salátát csinálsz hozzá... Nekem mindig az a bajom, hogy elég ritkán van hús, pedig ilyenkor az lenne jó.

Ma krumplilevest csináltam, meg a gyerekeknek császármorzsát utána,, de én azt kijagytam ;)

107. 32fcc62d1f (válaszként erre: 101. - Hamm)
2015. jan. 2. 13:33

Mindig elfelejtek jönni, aztán lemaradok... :)

Első sorban 20 kg, majd jöhet a többi.

A törpe méretemhez nagyon nagyon sok a 95 kg.


Mit tornáztál?

2015. jan. 2. 13:31

Sziasztok!


Hogy alakul a mai napotok?

Én úgy döntöttem, hogy ma már tényleg falnak megyek... A kisebbik fiam kedvence a pörkölt, de hogy hetente kell főznöm és még ne unja az sok már nekem...


Nekem nagy súlyról kell lefogynom. Régebben megpróbáltam a futást, az első 5 km-es tervet kezdtem el. 2 hétig bírtam, semmi eredménye, pedig komolyan diétáztam is.

Van itthon szobabicikli, csak sajnos a mérője már kipurcant és van elliptikus gépem is, amin komoly 8 perc után lóg a nyelvem.

Ezekkel kellene kezdenem valamit.

Egy adu van a kezemben és nem használom ki, de rá kell erőszakolnom magam.


Hajrá!

105. hamm (válaszként erre: 104. - Xangie)
2015. jan. 2. 12:51

Oké, elhiszem :) kb én is számolom a kalóriákat, lehet elkezdem pontosan írni. Alapvetően nem gondolom, hogy ne férne bele néha egy-egy szaloncukor, csak most úgy érzem magam így karácsony után, mint egy alkoholista, aki egy pohár bort sem mer meginni, mert fél, hogy elveszti a mértéket :D

Itt lapul a szekrényben egy fél kg minőségi szaloncukor meg egy óriási doboz Merci - már mondtam a férjemnek, hogy fel kell áldoznia magát... :D

104. xangie (válaszként erre: 102. - Hamm)
2015. jan. 2. 10:58
Pedig hidd el, mukodik... Ez nekem tapasztalat, tehat nem a levegobe beszelek. A kaloriaszamolasnal pont ez a jo, hogy akar belefer egy kis bunozes is. En 200-250 kaloriat szanok a szenhidrat elvezetre, ez tegnap pld 5 szem szaloncukrot jelentett, es nem allt meg a fold forgasa :-) egyebkent ugyis mindenki kitapasztalja mi a jo neki. Nekem a heti 5szori torna es szauna mellett ez teljesen ok. Minden tiszteletem annak aki teljesen meg tudja vonni magatol az edesseget, en inkabb a mertekletesseg partjan vagyok.
103. hamm
2015. jan. 2. 08:44

Főnix, kaktusz, ez a babatervezős idő olyan izgalmas :)

Akkor nagyon együtt vagyunk ezzel az 5 kg körüli plusszal! Simán el is fogadnám, ha izmosabb lennék..

102. hamm
2015. jan. 2. 08:42

szia Gyorfine, kicsit fura ez a módszer, a minden nap egy kis ddesszert, nekem úgy tűnik, annyira akkor nem szeretnél fogyni... Ha nem eszel cukros cuccot, és figyelsz, hogy ne essen le a vércukorszint, Elvileg elég gyorsan csökken a cukoréhség.

Én sem vagyok mániákus, na de minden napra desszert :D még normál étrendben sem fér bele, nem hogy ha fogyni akarok...

101. hamm
2015. jan. 2. 08:33

Szia Grimasz! Miért nem voltál eddig sikeres a fórumozásban? ;) és hány kg-tól szeretnél megszabadulni?

Én máris érzem a térdem s tegnapi torna után :-(

Vannak térderősítő gyakorlataim, most akkor tényleg rámegyek arra is

100. főnix01 (válaszként erre: 99. - Kaktusz.virág)
2015. jan. 2. 08:19

Nekem is az az 5 kilò van mèg hàtra. Màr fogytam tavaly öt kilòt. De akkor sokat tettem èrte: edzőterem, futàs, szigorùbban figyeltem a kajára. Nekem mindig fenèkre jönnek fel a kilòk ès a combomra. Most olyan 63 vagyok, nem olyan sok, mert 172 cm vagyok, de arànyokban nagyon làtszik.

Ahogy mondtad, le fog menni, nincs apellàta! :-D meglàtod 2 hònap mùlva! :-)

99. kaktusz.virág (válaszként erre: 97. - Főnix01)
2015. jan. 2. 07:22

Én is nagyon szeretnék már babót! :) Hasonló gondolataim vannak mint neked, jó lenne a terhességet nem eleve plusz kilókkal indítani...

Tegnap mérlegre álltam 65,5 kg-ot mutatott. 60 kg szeretnék lenni! Khm az az 60 kg leszek!!!

Valóban nem sok az az 5 kg, de rajtam látszik mert olyan az alakom hogy minden a hasamra és a fenekemre megy először :/

Havonta egyszer állok mérlegre, nem fogok diétázni mindenből eszek csak jóóóóval kevesebbet mint eddig.

Egyszer 2009 tájékán már voltam hasonló helyzetben, akkor ugyanígy karácsonykor 70 kg mutatott a mérleg. 1 év alatt 10kg-ot sikerült fogynom, és tartottam is elég sokáig. Nos ugyanezt a stratégiát szeretném követni.

Rengeteget futottam és Rubint Réka volt a "barátom"

Ebből merítek erőt, hogy akkor sikerült most miért ne menne, hisz "csak" 5 kilóról van szó...

2015. jan. 1. 23:03

Sziasztok!


Ha nem bánjátok csatlakoznék én is hozzátok!

Bár eddig nem volt nagy sikerem a fórumozásban, mint ahogy a fogyásban sem!


Évek óta cipelem a batyumat, de véget akarok ennek vetni!

Ma már módjával ettem, de még nem egészen jól, holnaptól pedig anyait-apait beleadok! :)

2015. jan. 1. 22:39

Nekünk mèg nincs babánk, de tervezzük hamarosan. :-) mèg nem tudjuk, hogy mikor kezdjünk pròbàlkozni, de azèrt is szeretnènk tornàzni meg fitt lenni, hogy terhessèg alatt se hagyjam el magamat. Persze normàlis hatàrokon belül. De ez mèg arrèbb van (ès remèlem ez mèg idèn megvalòsul. :-) màr szeretnènk babòt ès jò ùton haladunk)

Mai kaja pipa nekem. Nem ettem èdessèget, sem fehèrlisztes dolgokat :-) màr csak az adaggal kell valamit kezdeni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook