Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédi felelősségbiztosítás fórum

Ügyvédi felelősségbiztosítás (beszélgetős fórum)


29. vivo44
2019. dec. 15. 22:44

Na ezért kellett az egész történet, hogy a hozzáértő tudjon segíteni és mint kiderül szép lassan olyan pénzre, intézkedésre vársz, ami el sem indult, indulhatott.

S azt is tegyük hozzá, hogy vizsgálat nélkül a biztosító sem fizet egy fillért sem.

Fórumindítónak!: Ez nem 6 hét, hanem össze teheted a kezed, ha 6 éven belül lesz.

28. Bözsi néni (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 22:02

Ha nem adtatok be felé írásos kártérítési igényt, mit továbbított volna a biztosítója felé?


Arra nem fizet a biztosító, ha az ügyvéd megírja, hogy: "aszongya egy ügyfél, kér 6 millàt"😃

27. power53 (válaszként erre: 26. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 21:40
Akkor meg főleg mielőtt bemész, fogalmazd meg amit kérdezni akarsz tőle. Írásban add oda és úgy kérd a választ is, hogy nyoma maradjon!
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Sanyinak)
2019. dec. 15. 21:37
Én nemtudok róla de mindjárt megkérdezem a férjem.Én csak jelenleg annyit tudok hogy az ügyvéd elismerte hogy az ő hibája de ne aggódjunk mert a biztosítója 6 héten belül fizet.Nem voltam ott személyesen a beszélgetésen csak azért ment fel a pumpa mert semmilyen írásos papírt nem kaptunk ami arra utalna hogy a biztosító felé elindította a kérelmet és minket mint károsult sem keresett a biztositó.
2019. dec. 15. 21:29
A kamarába való felvétel előfeltétele az érvényes ÜFB.biztOsítás.
24. Bözsi néni (válaszként erre: 18. - Power53)
2019. dec. 15. 21:25
Kamara nem köt biztosítást. A kamara csak kötelezi a tagjait a felelősségbiztosítás megkötésére.
23. sanyinak (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 21:23
Írásos kárigényt benyújtottál nála?
22. Bözsi néni (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 21:23
Nem is fogsz kapcsolatba kerülni, míg a biztosító meg nem keres. Ezért kellett volna úgy megegyened, hogy fizessen neked az ügyvéd, és utána intézze a biztosítójával, ahogy akarja.
21. Bözsi néni (válaszként erre: 17. - Sanyinak)
2019. dec. 15. 21:21

Én meg igen. Ha korrekt sz ügyfelével, ill. meg akarja tartani.


Pl. könyvvizsgáló fizetett már 5 millió kártérítést, mert miatta kapott ekkora bírságot a cég. Hogy neki a felelősségbiztosítása mennyit és mikor fizetett, azt nem tudjuk, de nem is érdekelt.

20. power53 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 21:19

Ha nem jutsz semmire írhatsz az ügyvédi kamarának, biztos válaszolnak arra is, hogy éppen hol tart az ügy.


Kérjél írást arról, hogy éppen hol tart a folyamat, legyen nyoma neked is :D


Jönnek az ünnepek, akkor nem sok mindent intéznek, gondolom neked meg szükséged lenne a pénzre.

2019. dec. 15. 21:15
Igen azt már egyértelművé tette hogy nem ő hanem a biztosítója fog fizetni csak nekem az a furcsa hogy én mint károsult semilyen kapcsolatba nem kerültem a biztositóval,pedig állítása szerint a folyamat elindult,mivel nemtudom a menetét így félek ez csak időhúzás.Holnap bemegyek hozzá hogy tisztázzam.
18. power53 (válaszként erre: 15. - L.luiselotte)
2019. dec. 15. 21:08
Így van, egészen biztos, hogy az ügyvéd nem fog a saját zsebéből fizetni. Ezekre az esetekre kötik a kamarák a biztosítást!
17. sanyinak (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2019. dec. 15. 20:55
Igen, a kárigényt a károkozótól kell követelni, de én még olyan károkozóval nem találkoztam, aki a biztosító helyett előre ki akarta volna fizetni a kárt a károsultnak. Legfeljebb az önrészt.
16. Bözsi néni (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 20:38

Na, hát ezért kérdeztem a körülményeket.


Ha kárigénnyel éltetek és elismerte, és a biztosítására hivatkozott, akkor továbbitja a biztosítójának, és majd az fizet nektek.


Én inkább kértem volna, hogy oké, fizessen ő, aztán felőlem úgy rendezi a biztosítójával, ahogy akarja. Mert az még hosszú hónapok, mirw a biztosító fizet.

2019. dec. 15. 20:36
A kárigényét a károsult jelenti a kamarának ill. a biztositónak.A biztosító kivizsgálja hogy mulasztott-e az ügyvéd , helyt kell-e állnia és ha igen, akkor fizet a "károsultnak".
14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bözsi néni)
2019. dec. 15. 20:32
Már fordoltunk,6000000ft a kár ,elismerte hogy hibázott és azt mondta a felelőségbiztosítása fedezi.
13. Bözsi néni (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2019. dec. 15. 20:27

Szakmai felelősségbiztosításnál kárigénnyel a károkozó felé élhet a károsult, a biztosító felé nem.


A károkozó kifizetheti a károsultnak a kártérítést, majd ezt igazolja a biztosítója felé, aki elbírálja és kifizeti a károkozónak. Elbírálása szerint itélhet mwg kevesebbet is a biztosító.


Vagy a benyújtott kárigényt az okozó továbbítja a biztosítójának és az fizet a károsultnak.


De a gyakorlatban leginkább az szokott előfordulni, hogy kisebb ösdzegnél áegegyeznek a felek és az okozó fizet. Nagyobb összeget továbbít a biztosítónak - az úgyis levesz a kövezelésből - és akkor a biztosító fizet a károsultnak.


De kárigénnyel mindkét esetben az okozó felé élhet a károsult.

12. sanyinak (válaszként erre: 11. - Bözsi néni)
2019. dec. 15. 20:03

Ez abszolút hülyeség.


A károkozó nem jogosult semmilyen kifizetésre. Nem a károkozó fogja eldönteni, mire használja fel a kártérítési összeget.

11. Bözsi néni (válaszként erre: 9. - Sanyinak)
2019. dec. 15. 19:47

A felelősségbiztosítás a kárt okozónak fizet.


A károsultnak az okozó.

10. vivo44 (válaszként erre: 8. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 19:46

Ez esetben valóban neked fizet a biztosító s nem az ügyvédnek, mint írtam is.

Ha felveszi veled a kapcsolatot a biztosító, természetesen alá kell majd írnod dokumentumokat.

Ha a kár minden kétséget kizáróan a biztosító felé helyt áll, akkor az ügyvéd már nem tudja húzni az időt ebben, hacsak nincsenek kérdések a kárt illetően.

9. sanyinak (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 19:42
A biztosító a károsultnak fizet, nem a kárt okozónak.
2019. dec. 15. 19:41
Illetve ebben az esetben ha az ő biztosítója fizet velem is felveszi a kapcsolatot a biztosító,kell bárhol bármilyen papírt ez ügyben aláírnom?Az ügyvédbe már nem bízom és még másikkal nem volt lehetőségem konzultálni és szeretném tudni hogy nem csak időhúzás a részéről.
2019. dec. 15. 19:39

Felelőség biztosításról beszélek,nem volt szó letétről.

Ügyvéd hibázott amivel nekem kárt okozott elméletileg van felelőségbiztosítása ami fedezi.Ezért kérdeztem

6. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 19:27

Ügyvédi felelősségbiztosítás esetében az ügyvéd pénzt sem lát.

Más esetben csak az ügyvéd lát először pénzt (letétbe helyezve).

Ezért nem mindegy Bözsi néni számára sem a körülmény, hogy érdemben tudjon segíteni, válaszolni a kérdésedre.

5. fincsi5 (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2019. dec. 15. 18:32
Mert így olyan, mintha egy betegség lefolyásáról érdeklődnél, ami viszont nem ismert.
2019. dec. 15. 18:31

A címben az van, ügyvédi felelősségbiztosítás. Ezek szerint az ügyvéd szúrt el valamit? Van felelősségbiztosítása, te pedig kártérítési igénnyel éltél az ügyvéd felé?


Ő elismerte? Egyébként, ha az ügyvéd neked kárt okozott, ezért te kártérítésre tartasz igényt, azt vele kell közölnöd.


Ha elismeri, akkor fizet. Ha nem, akkor bírósághoz fordulhatsz.


A felelősségbiztosításához semmi közöd. A biztosítója neki fog fizetni, ha ő benyújtja, hogy neked mit és miért fizetett, és ezt a biztosítási szerződése is tartalmazza, elismeri. De ez már az ügyvéd problémája, nem a tied.

2019. dec. 15. 18:08
Nem értem miért fontos a körülmény,a kérdés csupán az hogy mi a kifizetés menete?
2019. dec. 15. 18:06

Miután semmi körülmény nem ismert, nem lehet mit mondani.


Kérdezd meg a biztosítót.

2019. dec. 15. 17:37
Van ezzel kapcsolatban tapasztalata valakinek?Elsősorrban a kifizetés menete érdekelne,a károsultnak/ügyfélnek utal a biztosító vagy az ügyvédnek aki továbbítja az ügyfélnek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook