Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ha nem tudok beilleszkedni a párom családjába, és az én családom is kételkedik a kapcsolatunkban, mit tehetnék? fórum

Ha nem tudok beilleszkedni a párom családjába, és az én családom is kételkedik a kapcsolatunkban, mit tehetnék? (beszélgetős fórum)


27. Lávli (válaszként erre: 26. - Sejla..)
2019. jún. 6. 18:43
Majd az idő benneteket igazol.
26. Sejla.. (válaszként erre: 25. - Lávli)
2019. jún. 6. 18:19
Nem lett jobb (inkább rosszabb) így sem, hogy beszéltünk de ahogy írtad az a lényeg mi boldogok legyünk.
25. Lávli (válaszként erre: 24. - Sejla..)
2019. máj. 27. 06:37
Remélem, minden jól fog alakulni. Első és legfontosabb, hogy ti ketten boldogok legyetek.. Aztán majd megbékélnek a szülők.
24. Sejla.. (válaszként erre: 22. - Lávli)
2019. máj. 26. 18:21
Napok kérdése és beköltözünk a közös házba csak eddig felújítás alatt állt. Még van még mit csinálni de már lakható.
23. Sejla.. (válaszként erre: 21. - Lávli)
2019. máj. 26. 18:16
Én csak ott helyben tudtam meg, hogy eljegyeznek. A párom szülei is megvoltak hívva csak ők semmiképp nem akartak eljönni. Persze ha már az én szüleim ott voltak...hiába nem vagyunk jóban én nem bántam volna ha eljönnek.
22. Lávli (válaszként erre: 17. - Sejla..)
2019. máj. 26. 16:43

Értettem én.

Akkor most van egy házatok közösen, te a szüleiddel laksz, ő meg albiban. A házatok meg üresen áll?

Hát nehéz lehet így családi kapcsolatokat egyengetni.

21. Lávli (válaszként erre: 16. - Sejla..)
2019. máj. 26. 16:40
Miért nem volt olyan közös kétcsaládos eljegyzés?
20. Solar-Tochter (válaszként erre: 19. - F8db0709b8)
2019. máj. 26. 16:34

Érthetően fogalmazott! Ha a szülei nekik vettek házat, akkor hogy lennének szomszédok?

Értő olvasás!

19. f8db0709b8 (válaszként erre: 18. - Sejla..)
2019. máj. 25. 15:04
Kéretik érthetően fogalmazni:)
18. Sejla.. (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. máj. 25. 15:01
Magunknak vettük.
17. Sejla.. (válaszként erre: 14. - Lávli)
2019. máj. 25. 15:01

Mi vettünk magunknak házat.

A szüleim pedig az mellet vettek egyet maguknak.

Nem a szüleink vettek nekünk.

16. Sejla.. (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. máj. 25. 14:59

Az eljegyzésről tudtak mert a párom úgy kérte meg a kezem, hogy a szüleit is meghívta, valamint aputól kért meg aki beleegyezett talán azóta a mi szüleinkel jobb a kapcsolat.

Egyébként egy városban éltünk minden nap találkoztunk együtt is dolgoztunk (apósal is) csak amikor engem kirugattak hazaköltöztem.

15. f8db0709b8 (válaszként erre: 14. - Lávli)
2019. máj. 25. 12:57
Ez jön le ....hát nem tudom.
14. Lávli (válaszként erre: 13. - F8db0709b8)
2019. máj. 25. 12:44
Ja én ezt úgy értettem, hogy a család maguknak vett házat, így lesznek szomszédok. Hogy nekik saját vagy albi, az számomra ebből nem derült ki, csak annyi, hogy "találták".
13. f8db0709b8 (válaszként erre: 12. - Lávli)
2019. máj. 25. 12:41
"Egy ideig nem mondtuk el, hogy találtunk egy otthont és össze költözünk de mire elmondtuk volna a családom mi mellettünk vett házat szóval szomszédok leszünk... "
12. Lávli (válaszként erre: 11. - F8db0709b8)
2019. máj. 25. 11:41
Az hol van? Én nem látom :o
11. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - Lávli)
2019. máj. 25. 11:39
Szülei vettek nekik házat :)
10. Lávli (válaszként erre: 1. - Sejla..)
2019. máj. 25. 11:37

Ha azt nem mondtátok el egyik családnak sem, hogy közös otthont kerestek, akkor gondolom azt sem, hogy eljegyeztétek egymást. Pedig az egy fontos családi esemény ám! Összeülhetnek a szülők, megismerkedhetnek egymással, mindenki számára tudatosulhat, hogy komoly a pár szándéka és közös életet terveznek, a szülők is elfogadóbbakká válhatnak egymás iránt is és a "gyerekek" felé is.

Persze ez egy folyamat, nem egy nap alatt történik meg az elfogadás, van, akinek évtizedek alatt sem sikerül. A másfél év semmi, főleg távkapcsolatban.

2019. máj. 25. 11:30
A párodnak kellene maximálisan kiállnia melletted a családjával szemben. És neked vica versa.
8. 0adc8842b1 (válaszként erre: 1. - Sejla..)
2019. máj. 25. 11:13
Ha a pároddal másfél éve együtt vagytok, talán már ismered annyira, hogy elfogadod és vele akarsz élni. Úgy hogy neked is ott kell lenned, ha a szüleinek a párod elmondja a terveiteket. Nem hagyhatod magára, mert társa vagy. Különben meg állj a sarkadra, nem megbántóan, de határozottan mond meg, hogy "Titeket még a jégeső sem tud szétverni"! Ha szüleid mellett lesztek, abból is lehet szivakodás a párod szüleivel. Szóval még lesz mit hallgatni. Csak ne engedj!
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Sejla..)
2019. máj. 24. 20:53

"a párom szeretné ha ott lennék mikor elmondja"


Azért állj ki a párod mellett, és aztán nem kell majd velük találkozni.


Sok sikert!

6. Sejla.. (válaszként erre: 4. - 5236d12e25)
2019. máj. 24. 20:48

Szeretem a családom de hasonló képpen mondtam el ez az én döntésem én életem.

Nem is érdekelne ha nem áskálódnának pl "apósom" kirugatott az előző munkahelyemről is...

Nem hunyászkodom meg, de próbálok normálisan viselkedni. Beszéltem velük már de hasztalan.

5. AppIe (válaszként erre: 1. - Sejla..)
2019. máj. 24. 20:42
Sok-sok lexarom tabletta, es kesz.
2019. máj. 24. 20:36

18 elmúltam mikor össze kerültünk.

Szüleimnek egyáltalán nem tetszett családiháttere, származása miatt. Én akkor kijelentettem szüleimnek :megszoksz vagy megszöksz. Elmúltam 18 beleszólásuk nincs, ehelyett ismerjék meg és csak ezután mondjanak véleményt.

Azóta eltelt 14 év, összeházasodtunk van 2 gyermekünk.

Szüleim elfogadták, megbékéltek,de nem igazán érdekel(t) mert nem ők élik az én/mi életem/életünk.

Szóval vagy oda állsz leendő anyósodék elé és elmondod ami bánt vagy csendben meghunyázkodsz vagy együtt maradva vagy nem.

2019. máj. 24. 20:33
Én ezt soha nem értettem ki a fenét érdekel hogy anyámék vagy anyósomék elfogadják e a kapcsolatot nem ő nekik kell velük élni
2019. máj. 24. 20:22

Bizonyítani kell,hogy igenis...

Bennünk se hittek,áskálódtak,mindent túléltünk...én családom elfogadóbb volt,a férjemé mai napig csak felületesen fogadott el...tehát kifelé mutatják hogy hu de fain,amugy meg azt éreztetik,hogy csak azért viselnek el mert a fiúk mellettem döntött..én próbáltam mindent,semmi nem volt jó,most már én se úgy állok hozzájuk mint eddig ..

Anya meghalt,anyós még furább lett.. sógornőmmel meg évek óta nincs kontakt,de ez egy másik történet.

Koncentráljatok kettőtökre,a közös jövőtökre,és hagyjátok emészteni a családot!

2019. máj. 24. 19:55

A párommal lassan másfél éve vagyunk együtt de a családja nem fogad el. Az én családom bár már megbékél úgy látszik azért még csak van bennük ellen érzés. Ennek ellenére sosem bántották meg a párom, nem úgy mint engem az ő családja.

A párom vallásos neveltetést kapott és félig nem magyar (de itt született). A vallása miatt nem fogadnak el valamint a származásom miatt pedig az édesanyja is magyar. Párom nem él már vallásosan, sőt van amivel soha nem is értett egyet. Megvolt decemberben az eljegyzés és itt ahol a családom él találtunk egy házat amibe költözünk. Egy ideig nem mondtuk el, hogy találtunk egy otthont és össze költözünk de mire elmondtuk volna a családom mi mellettünk vett házat szóval szomszédok leszünk... Azért az én szüleim mások valamivel mert valahogy elfogadják a kapcsolatunk... Remélem egymás mellett élve is így lesz. Jelenleg is velük élek vidéken, párom pedig albérletben a városban. Az ő szülei nem tudják, hogy összeköltözünk, a párom szeretné ha ott lennék mikor elmondja de bevallom nem akarok velük találkozni/beszélni.

Annyiszor bántottak meg és annyiszor mondták el milyennek kéne lennem, hogy félek megint találkozni velük. Ennek ellenére próbálnék normális kapcsolatot kialakítani velük de hogyan ha másfél év alatt nem sikerült?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook