Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tuti fogyási módszerek, lusta embereknek fórum

Tuti fogyási módszerek, lusta embereknek (beszélgetős fórum)


1 2
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 18. - 55Judit)
2021. márc. 16. 09:41

Na igen, a változatossággal gondban vagyok. Még ha lennének zöldségfélék a kertben, lehetne a variálni jobban, de primőr paradicsomot vagy uborkát horribilis áron vásárolhatok.

Bulgurt szoktam időnként, halkonzerv mellé, vagy vegyes zöldsalátával keverve. Meglepődtem azon, hogy a párolt szalonna vagy a bacon mennyire kevés szénhidrátot tartalmaz, így azt is szoktam rádobni.

Krumplit, és hasonló "luxusdolgokat" esetleg hétvégén eszem, vasárnap picit elengedem magam.

19. 55Judit (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:28
Olyan létezik hogy mindenki várja tőle a csodát, aztán semmi. ha mégis valami kevés lemegy mellette, amikor abbahagyod, megbosszulja magát. Több rakódik vissza, amitől mégnehezebb megszabadulni.
18. 55Judit (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:26

Szerintem jól csinálod. De próbáld a húsokat változatosan elkészíteni, külömben megutáld ha sokszor ugyanúgy eszed.

És ha csak salátákat eszel a halhoz, csirkéhez az megint nem tartható sokáig. Délben lehet enni bátran kisebb adag bulgurt, barnarizst is köretnek, én néha a krumplit is megeszem. Csicseriborsóból is finom ételeket lehet készíteni. Ott a brokkoli. Akár egy nagy tányér brokkoli krémleves, vagy brokkoli fasírt, tepsis karfiolt, vagy bármilyen zöldségből ugyanezt, vagy túróból lehet túrópogácsát, lehet csirkecombból csirkés aszpikot vacsorára, van egy csomó fogyást segítő kaja, ami mellett nem kell éhen maradni, vagy kalóriát számolgatni.

17. 184481d874 (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 09:25
Az első 5 kilogram a legnehezebb.Nyugvó időszakok vannak,folytasd tovább.Bizony nehéz,de ahogy leírtad elég kitartó vagy és sikerülni fog!
2021. márc. 16. 09:25
Akkor végülis nem létezik csodabogyó?
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. márc. 16. 09:17
Igen, valahogy így próbáltam én is, hogy kevesebb szénhidrát-több fehérje. Konkrétan nem is a kalóriákra figyelek, hanem erre. Csirkemell, párolt hal, amiket legtöbbször eszek. Ezt a bolti "műanyag" tejet nem bírja a gyomrom, kefirt, joghurtot szoktam inni.
14. 55Judit (válaszként erre: 13. - 55Judit)
2021. márc. 16. 09:17
Félreérthető voltam: Fogyasztok húst és tejterméket is, de keveset tudok. Ezért kell a barnarizs fehérje. Ez tiszta, adalékmentes, a kalória is nagyon kevés benne.
2021. márc. 16. 09:13

Nálam a csökkentett szénhidrát fogyasztás mellett a több fehérje fogyasztás bevált. A húst nem szeretem, a tejet sem, tojást meg nem ehetek állandóan, mert akkor megutálom. Tehát kellett valami pótlás, mert így idősödve az izomzat helyét egyre gyorsabban veszi át a zsíros lógó bőr.


Az anyagcserém egyre lassúbb, 66 éves vagyok, és a nagy éhség főleg délután tört rám mikor már éppen nem kéne. Ezt a problémát barnarizs fehérje porral orvosolom. Ha megiszok 1 adagot legalább 4 óra hosszáig eszembe se jut enni, de többnyire csak vacsora gyanánt fogyasztom. Bevált, minden erőfeszítés nélkül lassan, de biztosan egyre kevesebbet mutat a mérleg.


A kalória számolás butaság. Nem egyforma hatása van ránk a szénhidrátból származó kalória, a zsírból származó és a fehérjéből származó kalória. Lehet ezt számolgatva is fogyni, de a leadott kilók duplán jönnek vissza utána. de ha mégis kalóriát akarsz számolni, akkor vedd figyelembe hogy 2.000 kcal szénhidráttól hízol, 2.000 kcal fehérjétől meg fogysz.

12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 10. - New(l))
2021. márc. 16. 09:01
Próbálkozom betartani, több-kevesebb sikerrel. A napi 1,5-2 liter azért többnyire megvan, plusz 2 bögre zöld tea.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 8. - Charlize)
2021. márc. 16. 09:00

Igen tudom a gyümölcsök cukortartalmát, viszont más cukrot nem fogyasztok, csak amit a narancs és az alma ad. A vitamin miatt gondolom fontosnak gyümölcsöt fogyasztani.

De akkor majd próbálom ezeket is kerülni.

Sokszor belefutottam én is, hogy "fogyókúrásnak" gondolt termékek elképesztő szénhidrátot tartalmaznak. Nagyon figyelek erre is.

Használok egy alkalmazást, ami az én adataim szerint 125 g szénhidrátot engedélyez, ezt nemigen szoktam túllépni, de sokszor el sem érem. Kb 1200 a napi elfogyasztott kalóriám.

10. New(l)
2021. márc. 16. 08:47
Hideg víz, napi 3 liter.
9. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Andi6020)
2021. márc. 16. 08:43

Én már olyan dühös vagyok amiatt, hogy nem jönnek rám a ruháim, hogy már riadok vissza semmitől.

De a napi 1x étkezést nem bírnám.

Meg az a baj, hogy vigaszevő vagyok, és egy rossz nap után jönnek a rohamok.

8. Charlize (válaszként erre: 3. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 08:42

A gyümölcs rengeteg cukrot tartalmaz. Illetve a teljes kiőrlésű dolgoknak is hasonló energiatartalma van, mint a "normál" termékeknek.

Érdemes lenne a kalóriát is nézned.


Nekem a cukorbetegeknek javasolt 160 g szénhidrát diéta bevált, pl. tersesség alatt semmit sem híztam. Ehhez szeretnék visszatérni, gyakorlatilag életmód szerűen kellene csinálnom. De ennél érdemes volt mérni a vércukromat, mert néhány élelmiszer durván megdobta, amire nem is gondoltam volna. Pl. mézes salátaönetet után alig akart visszaállni. A König Ludwig kenyér rosszabb volt, mint a Spar toast, stb. Ki kellett tapasztalni, hogy mit szabad nekem enni.


Illetve sok-sok éve csináltam a South Beach diétát, na az is jó volt, amíg tartottam.

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 6. - Channa*)
2021. márc. 16. 08:41

Napi 1 evéssel el is ájulnék.

És gondolom ha utána visszatérsz a rendes étkezéshez, vissza is szivárog a leadott 5-8 kiló?

Próbálkozom azzal, hogy hozzászokjak a kisebb adagokhoz, de folyton kéri a gyomrom a táplálékot.

6. Channa* (válaszként erre: 4. - Andi6020)
2021. márc. 16. 08:38

Szerintem is.


Nálam ehhez szokott kelleni a napi 1x evés, max. 600 kalória.


2 hétig kell csinálni és így lemegy 5-8 kg.

2021. márc. 16. 08:36
Mondjuk én nem keresek csodabogyókat, zsírégető krémet, táplálék-kiegészítőt. És falási rohamaim sincsenek.
2021. márc. 16. 08:35

Szerintem "csak" 5 kilót nagyon nehéz leadni. Főleg ebben a korban.

Én is ezzel szenvedek.

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Amaunet)
2021. márc. 16. 08:30

Az első 2 hétben lement a 2 kiló, azóta semmi. Hetente mérek. Az utóbbi 2 hétben ugyanannyi vagyok.

Bocsi, lehet nem érthetően fejeztem ki magam :)

Jóval kevesebbet eszem és teljesen elhagytam a kenyeret, minimalizáltam a cukrot és a tésztákat. Rengeteg salátát, gyümölcsöt eszem, próbálok minél több rostot fogyasztani (TK dolgok, őrölt magvak, búzakorpa, hajdina stb).

De úgy érzem ez nem elég.

A mozgás a kritikus pontom, ülőmunkát végzek, hetente 2szer 2 órát gyaloglok, meg a napi házi és kerti munka.

2. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. márc. 16. 08:24

"Az 1 havi önsanyargatással 2 kilótól sikerült megszabadulni 2 hét alatt, azóta áll a mérleg."


Most 1 hónap vagy 2 hét?


Minden fogyókúrában van egy "álló" szakasz. Csináld tovább!


5 kg-ot nagyon gyorsan le lehet adni, ha odafigyelsz az étkezésedre. Nem kell lemondani semmiről, csak kevesebbet enni (kisebb adagokat), több vizet inni és mozogni.

Sportolni lehet a lakásban is. Rengeteg videó van a neten.

2021. márc. 16. 08:00

Jöhet bármilyen ötlet, ami lefaragna rólam kb 5 kilót, csodabogyók, zsírégető krémet, táplálék-kiegészítők, kajahelyettesítők falási rohamok esetére...

Egy hónapja fogyózok (életemben se csináltam ilyet), 45 éves vagyok. Az 1 havi önsanyargatással 2 kilótól sikerült megszabadulni 2 hét alatt, azóta áll a mérleg.

Tudom nem sok ez az 5 kiló, de nagyon szeretnék megszabadulni tőle, mielőtt munkába állok, mert utána sem energiám sem időm nem lesz figyelni erre. Sportolni meg főleg nem fogok tudni.

Nem szándékozom hónapokig szedni csoda-fogyós-bogyókat, mert tisztában vagyok az egészségkárosító hatásukkal. De 1 hónapra bevállalnám.

De melyiket?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook