Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Túlzott önzés és tárgyak iránti vágyakozás 16 évesen fórum

Túlzott önzés és tárgyak iránti vágyakozás 16 évesen (beszélgetős fórum)


27. 76c87e32e1 (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 11:31

Ezek szélsőséges példák. Sokkal gyakoribb, hogy egyszerűen a gyerek tinikorba lép, önállóan akarna élni, azt csinálni, amihez kedve van, mint itt is, otthagyni az iskolát, modellszakmába vágni, de lehetne bármi más is. Ha valaki a fejébe vesz valamit, akármennyire szigorú a szülő, nem mindig tud ellene tenni. 16 éves kortól már nem tanköteles, ha előkapja a szülő a vasszigort, csak azt éri el vele, hogy a gyerek eltávolodik, hamar elmegy otthonról és elkallódik.


Sokkal ésszerűbb beszélni, ha nem megy másként, hagyni, hogy megtapasztalja azt az utat, amit választott, és ebben támogatni, a legjobbat kihozni belőle. Ilyenkor még nem rontja el az egész életét, rájöhet egy-két éven belül, hogy mégsem azt a szakmát, életet szeretné, amit gondolt, mert nem úgy zajlanak a dolgok, ahogy megálmodta. Simán visszamehet az iskolába, vagy olyan sulit választ magának, amit valóban akar, és nem például a szülők kényszerítik rá.


Ezek a helyzetek még nem azt mutatják, hogy a szülők milyen elvetemült és beteg, a gyerek meg a szakadék szélén áll. Csak kezelni kell tudni a helyzetet, mert az erőltetés sem visz semmire, de a magára hagyás sem.

26. c40efa00cc (válaszként erre: 25. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 11:13
Ilyenek inkább ne szaporodjanak. :(
2015. nov. 10. 11:10

Egyébként gyakran esnek szülők a gyermekük csapdájába, mert úgymond szabad szellemben nevelik, nehogy a lelkivilága sérüljön.

Nincsenek elvárásaik a gyerek felé, csak kötelességeik.

Sokan fel sem fogják, hogy pontosan így terelik a gyerekeiket a szakadék szélére.

Családban is van ilyen, egyik gyerek szabályosan zsarolja a szüleit, hogy eret vág magán, ha a szülők ezt, meg azt, nem adják meg nekik . Nem érdekli őket, hogy ezzel a másik gyerekük háttérbe szorul.

Odáig jutottak, hogy nem dolgozik a gyerek, eleinte "csak" ivott, már drogozik is és normális embernek gondolom felfoghatatlan, de ehhez a zsarolás miatt a szülők asszisztálnak.

Nem is lehet segíteni rajtuk, mert sértésnek veszik,ha a másik gyerekük érdekében próbál az ember szólni. Már nem is teszem, olyan, mintha tök jól ellennének ebben a furcsa világgal, mártírként tündökölnek, hogy bezzeg mennyire szerencsétlenek. Komolyan olyan, mintha az anya münchausen szindrómában szenvedne, az apa meg támogatja ebben az állapotában.

Bizony a másik gyerek rengeteget szenved ettől, mert Ő talpra esett, az anyja viszont a normális gyerekét tartja ellenségnek, hogy nem szereti, mert már kiskorától egy egyéniség volt.

24. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 21. - 76c87e32e1)
2015. nov. 10. 10:58

Nem én vagyok a fórumindító. :)

Csak a múltról beszéltél, hogy elszúrták. Igen, osztom a véleményed, de azt akartam a kérdésemmel előhozni, hogy most megoldás kell/kellene, nem a bezzeg akkor kellett volna.

23. c40efa00cc (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2015. nov. 10. 10:56
Irigyled?
22. aac131dc75 (válaszként erre: 16. - Aac131dc75)
2015. nov. 10. 10:53
A fórumindítónak szántam a kérdést!Bocsi! :)
21. 76c87e32e1 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 10:53

Például meggyőzni, hogy legalább estin fejezze be az iskolát, válasszon olyan tanfolyamot, képzést, ami érdekli és keressen munkát. Ha nem tanul, dolgoznia kell, neki kell eltartania magát.

De ez nem a te dolgod, hanem a szüleidé, velük beszélj, ha úgy érzed, nem jó irányba megy.

20. fincsi5 (válaszként erre: 12. - 61aead8e24)
2015. nov. 10. 10:52

Tökmindegy, hogy ki.

Nagyon sok mai fiatal ilyen. Megtanulták, hogy "ez jár nekem",tipikus tévén felnőtt cél nélküli buta plázacica-jelölt.

Szülők még helyre tudnák tenni, sok munka lesz benne, de megérné.

19. bowie
2015. nov. 10. 10:50
Megszünt a tankötelezettség?
18. c40efa00cc (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2015. nov. 10. 10:49
Azért ilyen, mert nem szeretik.
17. alfoldi13 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2015. nov. 10. 10:49
sajnos a mai fiatal azt hiszi neki jár...egészen más ma a világ mint harminc éve ma ha valaki majd harmincévesen még nem vagy alig dolgozik ..hát ilyet el se lehetett..volna
16. aac131dc75 (válaszként erre: 15. - 9b10f3d7ff)
2015. nov. 10. 10:48

Bocs,hogy kérdéssel felelek!

Mi az amit eddig megpróbáltatok!?

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 13. - Aac131dc75)
2015. nov. 10. 10:47
Oké, de ez már megtörtént, az a kérdés most mit lehetne tenni?
2015. nov. 10. 10:42
Gratulálok a szülőknek!
2015. nov. 10. 10:40

Akkor kellett volna megregulázni mikor kiderült,hogy iskola mellé jár.Mindent ráhagytak és meg lehet nézni!!

Tanfolyam 16 évesen?

NEm egy-két pofont fog kapni az életben,hanem arról fog szólni az élete!

Igenis iskolába kellett volna járatni,ha kell a hajánál fogva oda húzni!!

2015. nov. 10. 10:39
Szerintem meg a kérdező maga a topic alany
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2015. nov. 10. 10:37

Ezen csak a szülei, valamint ő tud változtatni.

Amíg megkap mindent, élni fog vele. Ha a szülei besokallnak, majd változtatnak ezen. Olvastam fentebb, a testvére vagy. Ha te kérsz valamit, megkapod?

10. 76c87e32e1 (válaszként erre: 6. - Evawitch)
2015. nov. 10. 10:32
Azért nyitottál fórumot, hogy szidjuk a testvéredet? Ha nincs elég pénze a szüleidnek, nyilván nem kap és nem kaphat meg mindent. Akkor majd elő kell teremtenie magának. Még ha felületes és lusta is 16 évesen, változhat még rengeteget. Attól, hogy itt kibeszéled, nem változik a helyzet, talán vele beszélhetnél, ha zavar a viselkedése.
2015. nov. 10. 10:31
Még változhat nagyon sokat, elég fiatal, egy két pofon az élettől talán helyrebillenti.Ha mágsem, hát nagyon sanyarú élet vár rá. Vagy megtanulja, hogyan szerezze meg amit akar máshogy...
2015. nov. 10. 10:28
Elég bunkó.....
7. Evawitch (válaszként erre: 5. - IzaHold)
2015. nov. 10. 10:11
Modell akar lenni, olyan suliba jár.
2015. nov. 10. 10:09
Szülei az én szüleim. 😊 Nekik sincs annyi pénzük, hogy mindent megkapjon. Kapott nagyon sok mindent, de mégsem lett soha elégedett. Azt mondta, nem érdekli honnan Legyen pénz a dolgaira, de legyen. Mindennapi problémája, hogy honnan szerezzen pénzt erre arra, ki veszi meg neki. Így fekszik, így kel.
2015. nov. 10. 09:57

Kicsit erősíteni kellene az önbizalmát szerintem, amikor kisebb dolgokat jól csinál, azért vágyik nagy dolgokra, mert kis dolgokban nem találja meg a sikerét kellőképpen, amire vágyik. Én így gondolom.

Utána mit tervez/tek?

4. 76c87e32e1 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2015. nov. 10. 09:56
Miért zavar ez téged, a barátnőd? Ha a szülei így alátesznek mindent, lehet, hogy felnőttként sem lesz más gondja, mint a buli és a külső. Ha neki ez elég, és így érzi jól magát, nem vágyik többre, az ő dolga. :)
3. Evawitch (válaszként erre: 2. - IzaHold)
2015. nov. 10. 09:54
Oda bejár. Heti egyszer van, de lassan annak is vége.
2015. nov. 10. 09:48
Az első gondolatom, önbizalomhiány. A tanfolyamra bejár rendesen?
2015. nov. 10. 09:42

Mindig rinyál valamiért, de nem pár száz forintos dolgokért, hanem drága ruhákért, cipőért, vagy hasonlók. Állandóan magát fényképezi, mindig a kinézetével van elfoglalva.

Annyi mindent kapott már, amit ennyi idősen nem szoktak megkapni mások. Ha tele lenne pénzzel, az sem lenne neki elég. Milyen felnőtté válik vajon?


Kicsiként el lett kenyeztetve, azért lett ilyen. Nincsenek is barátai, megvan ennek is az oka. Suliba nem jár, ha járt is, akkor is inkább mellé. Tanfolyamra jár, havonta egy fél havi fizetés a tandíj. Neki a buli meg a külseje a lényeg, szinte semmi más nem érdekli. Oké, hogy ennyi idősen másabbak a fiatalok, de szerintem ő már beteges.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook