Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Túl a KRESZ vizsgán, 0-ról indulva mindenkinek ilyen döcögősen indult a vezetés? fórum

Túl a KRESZ vizsgán, 0-ról indulva mindenkinek ilyen döcögősen indult a vezetés? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 7. 03:15
Gratulálok Missiskiss! Ráéreztél a sebesség ízére. Ettől kezdve nem állíthat meg senki, hogy jó vezető váljon belőled. :) Ha a későbbiekben valami nem úgy megy, mint ahogy szeretnéd, akkor kérdezd bátran azt az oktatónak becézett pasit, hogy mit csinálsz rosszul. Ő hálás lesz neked ezért, és szívesen válaszol majd, sőt meg is mutatja neked hogyan csináld jól, ha nem mutatja, akkor kérd meg, hiszen te is hamarabb korrigálod a hibádat, őneki is kevesebbet kell izgulni az autójáért. Ráadásul pont ezért kuksol a jobb ülésben. Meglátod, hogy egyre élvezetesebb lesz így tanulni és a vizsga is olyan gyorsan jön el, hogy meg fogsz lepődni. :D
14. 661e5a20a8 (válaszként erre: 13. - Smileshop)
2012. aug. 5. 18:28

Köszönöm. :)

Már kezdjük szeretni egymással az autóval. :) Minden alkalommal, amikor valamit tanulunk, és már lazán veszem az akadályokat, a faszi akit okotatónak becézünk, elcsodálkozik, mintha nem is ugyanaz lennék aki egy hónppal ezelőtt tele feszültséggel, görcsösen szerencsétlenkedett a volán mögött. :D

Mostmár én is, és szerintem ő is úgy érzi, mégis csak lesz jogsim a közeljövőben :)

2012. aug. 3. 02:49
Tanácsolom, hogy először mindig az alapokat tanuljátok meg jól. Ha az alap mozdulatok nem jók, akkor nehezen fog menni. Minden mozdulatot először lassan hajtsd végre és sokszor gyakorold el. Majd felgyorsul magától a mozdulat. Azért van az, hogy a tanulónak lassan kell mennie, hogy legyen ideje észlelni, átgondolni és cselekedni. A gyakorlott vezetőnek már minden mozdulat megvan, nem kell rajta gondolkoznia, ami időbe telik. Tehát az elején mindent gyök kettővel kell csinálni és sokat kell gyakorolni. Ha bízol magadban és az elmélet tutira meg van a fejedben, akkor nincs okod a gyomorgörcsre. Gyakorolj és menni fog! Ne várd magadtól, hogy egyből hibátlanul fog menni. Ha lefullad az autó, akkor mi van? Ott az önindító! Valamit még nem úgy sikerült megcsinálni, ahogy kell. Gondold át, hogy hogy is kell jól csinálni, ha nincs meg a fejedben, akkor ott van melletted egy hozzáértő pali, akit oktatónak becéznek, kérd meg, hogy mutassa meg még egyszer. Ha nem megy, akkor még egyszer! Meglátod, hogy el fog múlni a görcs. A vezetést élvezni kell, mert óriási szabadságot ad! Senki sem jogsival a zsebében pottyan ki az anyukájából.
2012. júl. 11. 10:16
Péntek 13.-án, a következő óra alkalmával, majd meglátjuk mennyit alakultam :P Egyenlőre ott tartok, hogy görcs van a gyomromban, a belegondolok.
11. f1e23b97ee (válaszként erre: 10. - 6b006fc769)
2012. júl. 10. 22:56

Az az érdekes, hogy lehet ezek az autók jobb felszereltséggel bírnak, -már ami nálunk van- de mégsem cserélném el egyiket sem az enyémre.


Persze ez lehet a megszokás miatt van így.

10. 6b006fc769 (válaszként erre: 9. - F1e23b97ee)
2012. júl. 10. 22:49
így én is jártam:DD nem győztem bocsánatot kérni az utastól:DD
9. f1e23b97ee (válaszként erre: 1. - 661e5a20a8)
2012. júl. 10. 21:54

Én már elég régen vezetek, de még néha a munkahelyi kossiknál nekem is sikerül akkorát fékezni, hogy csak a biztonsági öv tart az autóban.


Ugyanis megszoktam a jó kis öreg autómon, hogy izomból kell nyomni a féket :-)))

2012. júl. 10. 21:49
igen, mindenkinek;)) nem ördöngősség, menni fog az...
2012. júl. 10. 21:42
Csak először fura, majd belejössz!
6. 661e5a20a8 (válaszként erre: 4. - Genlips)
2012. júl. 10. 19:31

Köszi a biztatást, én is ebbe reménykedem. :)))

A sok infóval kapcsolatosan, meg igazad van. Az okktató is azt mondta majd ülepszik...

2012. júl. 10. 19:31
Nem lesz ebből gond!Kell egy kis idő,hogy belejöjj és amúgy sem egyik napról a másikra megy,hogy egyszerre tudj koncentrálni mindenre.Amúgy azzal én is így voltam,hogy mindig annyira az útra és a vezetésre koncentráltam,hogy elfelejtettem figyelni a sebességet és a váltás is elmaradt.De erre van az az akárhány óra,hogy megtanuld ezeket annyira,hogy ne legyen gond.
4. genlips (válaszként erre: 1. - 661e5a20a8)
2012. júl. 10. 19:27

Hozzászoksz hamar. Ha az oktató nem mondja el, majd rájössz magadtól másodjára. De talán hiába is mondja el, annyi info nehezen marad meg.


Nekem az indulás egyesből nem volt nagyobb probléma, de pl. amikor rossz napom volt, akkor 4x egymás után lefulladtam, amikor indultunk volna az óra elején. Van ilyen, majd belejössz!

3. 661e5a20a8 (válaszként erre: 2. - Andi6020)
2012. júl. 10. 19:22
Hát ja... Ezeknél az új autóknál, ha az ember kicsit erősebben néz a gázpedálra már ott 100-on van a mutató. Én meg első próbálkozásnál begörcsöltem olykor... Persze forgalom mentes övezeten. :D
2. andi6020 (válaszként erre: 1. - 661e5a20a8)
2012. júl. 10. 19:17
Első órán hatvannal száguldoztál?
2012. júl. 10. 19:15

Hogy őszinte legyek, azt hittem meg sem fog kottyanni nekem...

"Mi a nagy kunszt abba, hogy az ember beül a volán mögé, és robog az autóval?"

Hát az első óra után, rá kellett jönnöm, az úton tartás, és az oktató által előírt 30-40 km/h tartása sem egyszerű. Szegénykém, nem győzőtt szólni, hogy ne száguldozzak 50-nel, meg 60-nál már lakott területen azonnal főbe lő a rendőr, stb-stb. De azért azt mondta jó lesz ez.

A 2. vezetési nap ugyan ez a téma megspékelve kis fékezéssel, váltással. Kb. csak 10-szer állt le az autó, meg vagy 3-szor sikerült élesebbre a fékezés a kelleténél.

Az oktató már elsiratta lélekben az autóját, meg a másnapi kirándulását a vízpartra már kerékpárral tervezte.

Én a netes oktató jellegű videókat nézegetve, úgy láttam, nem is volt z én ténykedésem olyan szörnyű, csak az oktató nem mondott el minden instrukciót részletesen, túlságosan magamra hagyatkoztatott.

Gondolok arra, hogy nem szólt, ha a teljes megállás előtt kicsit visszaveszem a fékpedált, nem tapadunk a szélvédőre.

Nektek milyen tapasztalatotok van ezzen a téren?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook