Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tüdő érlelő injekció! fórum

Tüdő érlelő injekció! (beszélgetős fórum)


22. brandy85 (válaszként erre: 21. - Ibike H)
2020. márc. 22. 13:47
Tüdőérlelőt azért adnak,ha netán megszületne a baba,akkor életképesebb. Én is kaptam a 3. gyerknél.
2020. márc. 21. 20:40
Sziasztok én is új vagyok itt,🤰lenne pár kérdésem.31hetes kismama vagyok,jelenleg bent fekszem a korházba magas cukorszint miatt,amit már inzulinnal 6 nap után beallítottak. Viszont a cukortol sok a magzatvizem.:( Holnap kell kapjak tüdőérlelő injekciót,amitől fel fog ugrani a cukrom újra.De nagyonfélek nehogy megindítsak a szülést,mert én még bent hagynám a picit. Létezik szerintetek hogy a szurik után van rá esély hogy hazaengednek? És ha újra helyreáll a cukrom mit kezdenek a magzatvízzel? Üdv:Ibike H.
20. zerna
2010. nov. 12. 10:34
sziasztok. en uj vagyok itt, de ide tartozom. :( en most vagyok 24 hetes es szerdan kaptam eloszor a tudoerlelo injekciot, fenekbe. aztan ra egy napra ismet kaptam. nekem azt mondta az orvos hogy nem lehet surun adni ezert most 3 hetet minimum varni kell a kovetkezovel, ha kihuzom addig. szeretnem meg benttartani a kicsit. bar en nem magyarorszagon elek de amit en kaptam annak a neve DEXAMETHASONE, ha jol emlexem.
19. bared
2010. szept. 2. 16:26
a lényeg kimaradt:-( infúzióba belenyomva kaptam, nagyon lassan... az egy üveg, napi 5-6 óráig csöpögött...
18. bared
2010. szept. 2. 16:25

ne add fel! én 33.héten szültem, 1040 grammal, 38 centivel született mg...

a végeredmény a képeim közt van:-)) ennek 13 éve...ű

rajtunk is a tüdőérlelő segített!

2010. szept. 2. 11:56
valaki emlékszik arra mi volt az injekciojának a neve??
16. edadf283be (válaszként erre: 15. - Hancsalean)
2010. ápr. 26. 19:29

Szia.

Köszi a segitséget,és sajnálom a picurkádat,

Dokim azt mondta hogy a tüdöérlelő szteroid pár száz Ft-be kerül nem nagy összeg de csodát ne várjak töle,mert ha beadják is akkor is a többi szerve(szeme,mája,veséje stb...)nem fejlett ez csak egy a sok közül amin segit mert csak erre tudnak segitséget az orvos tudomány a többi szervre nem.

De ha a lélegeztetőgép nem teszi tönkre a tüdöhártyát és nem kap légmellett,meg keringés összeomlást és ami a legfontosabb hogy magátol lélegzik akkor nekem minden pénzt megér,

Barátnőm 33 hétre szült kapott 24 orán belül szteroidot és annak köszönheti hogy nem kellett lélegeztetni a kicsit!!!

de remélem nem lesz rá ok hogy kelljen,azt mondta max 24 de inkább 28.héten célszerübb beadatni azt!!majd kérem ,de ezt már lebeszéltük a nődokimmal.köszi a segitséget szia Anett

15. hancsalean (válaszként erre: 13. - Edadf283be)
2010. ápr. 22. 08:10

Szia!

Én 23. héten kaptam tüdőérlelőt, injekció formában. Koraszülöttnek ígérkezett a kisfiam (akit lánynak ígértek 4 u.h. során), 2 hónapot töltöttem bent vele a kórházban, igaz szakaszosan. De volt, hogy egyszerre 4 hetet, kicsi gyerek mellett...

Ha hiszed, ha nem, teljesen kinyílt méhszájjal kihúztam a 40. hétig és úgy indították meg a szülést.:)

Sok sikert a babához!!!

Én is veszítettem el, igaz csak 13. héten, de az is szörnyű volt.

14. ccd8b44456 (válaszként erre: 1. - Edadf283be)
2010. ápr. 21. 19:31
szia en kaptam 30 ik heten de jol lettem semmit nem tudok rola, meg utana het hetig bent maradt a picim
2010. ápr. 16. 11:49

SZia Köszi majd jövö héten kiderül mit mond a doki ha szemtől szemben rákérdezek majd.



köszi mindenkinek.

12. vkj77 (válaszként erre: 11. - Edadf283be)
2010. ápr. 16. 08:58
Sok szerencsét Neked!A Te esetedben szerintem önköltség nélkül is beadják,mivel veszélyeztetett terhes vagy.Azt pedig nem lehet tudni,hogy mikor ˝˝felesleges˝˝Ha úgy nézzük,akkor nekem az volt,mert nem az injekció miatt szültem 37-re.Ezzel azt akarom mondani,hogy ők sem fognak kockáztatni,főleg,hogy tudják az előzményeket.Még azoknál is próbálják addig bent tartani a babát,míg megkapja a szurit.Legalább is nálunk a klinikán ezt láttam.Szóval nyugodj meg!
2010. ápr. 15. 18:46

Megbizni,huhh azt nagyon nehéz!!!

Bared nem semmi min mész keresztül te is,de ennél az én problémám kicsit nagyobb és kisfiam elvesztése miatt nem bizom bennük,pedig most 9 honapig muszáj lesz,a nődokimmal beszéltem azota és azt mondta hogy létezik olyan is hogy a tüdöérleleőt receptre irják fel és én váltom ki saját zsebre ők meg beadják nekem,de a protolok alapján majd amikor aktuális lesz majd elbirálja a "javamra"hogy KELL nekem a szuri!!!Rendes dokinak tünik,de félek kicsit, de mondta majd eloszlatja a félelmemet ne aggodjak,kiváncsi leszek,de szerintem a jövö héten pénteken majd ha meglátom picike emberkém szivecskéjét minden félelelem elmulik,vagy erösebb lesz.

Köszi a segitségeket.sziasztok

10. bared (válaszként erre: 9. - Vkj77)
2010. ápr. 13. 23:35

jééé egy vkj77!!!:-)))))))))))


szia)))


nem pártolom a felesleges gyógyszerezést.... én 5 sikertelen terhességen vagyok túl, tudom mit érzel az orvosokkal kapcsolatban... ebebn az esetben mégis kénytelen leszel megbízni bennük, ők mégiscsak jobban értenek hozzá..

9. vkj77 (válaszként erre: 6. - Bbeus73)
2010. ápr. 13. 23:31
Szia!Nálam is így volt.2 injekciót kaptam,a 2.-at másnap percre pontosan.Én a kb. 31-32. héten kaptam,mert ikerterhes voltam.Végül 37. héten születtek.Sok szerencsét és jó egészséget!
2010. ápr. 13. 19:03

Bbeus73-Judyt640!!

Köszi a segitséget.Most már tudom mit kell tennem ,igen is kérem az inyekciot majd a 24-26.héten,messze van még de szeretem elöre lebeszélni a dolgokat,még egyszer nem vezet doki az orromnál fogva,AZ én gyermekem,az én életem azt kell tennem amit a kicsinek jonak gondolok

2010. ápr. 13. 17:37
Szia Én 26 éve kaptam ennyi idös most a fiam.Ha jólemlékszem magzatvizet vettek és abból állapitották meg hogy nincs kifejlödve a tüdeje de megkellett volna császározni,mert a méhlepény nem táplálta 2* kaptam 1 hét különbséggel a 36 dik és a 37dik héten megcsászároztak nemvolt gond a tüdejével pidit volt kisebb a sulya.
2010. ápr. 13. 07:08

Sziasztok! Én két éve 25 hetesen kerültem be kórházba, elöl fekvő méhlepénnyel, nekem akkor azonnal beadták az elsőt, ha jól emlékszem, másnap percre pontosan a másodikat. Ha ne adj isten, hamarabb megszületik a baba, legalább a tüdeje legyen érett. De szerencsére mi kihúztuk a 37. hétig, igaz végig kórházban. De mit számít ez már. Megértem, hogy kérnéd te is, hisz sokat számít ez a szuri.

A kórházban akkoriban volt egy kismama, akinek elfelejtették beadni, s a kicsi rögtön tüdőgyulladást is kapott. Hál Istennek később nem volt vele semmi gond.

Problémamentes, gyönyörű terhességet kívánok neked!

5. edadf283be (válaszként erre: 4. - Tiata)
2010. ápr. 12. 14:14

Köszi.

Bonyolodom,és félk is egy kicsikét miatta!!

De igen remélem ilyenre nem lesz szükségem,meg most már ideje lennem bizni a dokimban ő tudja mikor mit kell tennie velem,nekem meg csak az a dolgom hogy azt tegyem amit ő mond!!!

Köszi.puszi Anett

2010. ápr. 12. 13:42

Az csak akkor kell,ha gond van,és nem a korai szakaszban.Mikor már esetleg fenyeget a koraszülés veszélye.Nekem annó beadták,de volt egy hetem ugye a patalógián.Szerintem inkább ha teheted,járj sűrűbben majd a 24 dik héttől ultrahagra,még ha fizetni is kell érte.

Remélejük nem lesz rá szükség.

3. edadf283be (válaszként erre: 2. - Bared)
2010. ápr. 12. 09:33

Szia.

Köszi a egitséget.

csak azért kérdeztemmert most vagyok a 4 gyermekemmel kismama!!2 él!

3.kisbabám meghalt,koraszülött volt és nem kaptam tüdőérlelőt vele,nemvolt idő rá!!meghalt 34 órásan!!

de most ujra kismama vagyok 8 honappal késöbb,igaz az elején tartok max 4-5 hét,de elöre gondolkodom,kérdeztem a nődokim és ő irta emailban,hogy Protokol irja elö kinek szabad vagy kinek kell adni tüdőérlelőt!!

DE!!! Van egy olyan lehetőség hogy nekem vényre felirja majd akkor amikor kell és én saját kötségemre kiválltom majd.De én szeretném beadatni mindenképpen ha indokolt ha nem,sajna a dokikba vetett hitem elszállt-meghalt a kisfiammal együtt,lehet hogy marhaságnak tünik hogy mindenképpen beadatom,de igy ugy érzem mindent megteszek a kisbabámért!!!

Neked hány hetesen adták be??és miért???

Sulya hossza alapján elég koran szültél!!!

Mi történt veled??ha nem akarod nem irod le!!Köszi Anett

2010. ápr. 12. 08:22

én egy hetet voltam bent, mindennap kaptam, és a 8. napon mikor elmentem a wc-re megindult a szülés.../nem ettől!!!/


ha ez a kezelés nincs, a lányom nem születik élve!!!

1040 grammal, és 28 centivel jött a világra... a képeim között láthatod mekkora lány ma már...:-)

infúzióba bekötve adták, és emlékszem sokáig folyt, de én nagy pártolója vagyok!!!

2010. ápr. 12. 08:20

Sziasztok.

Kérdezni olyan kismamáktol szeretnék akik tüdő érlelő injekciot kaptak.

milyen elönye és hátránya van???

Esetleg ha van közöttünk olyan kismama akinek saját részére vényre irták fel és ugy válltotta ki akkor az mennyibe kerül tés hogy kell beadni?

Ha a kórházban adták be akkor is hogy müködik??

Mennyi ideig kell a kórházba feküdni stb... ??

Köszi a segitséget.Sziasztok.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook