Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Diprophos injekció mint tüdőérlelő!? fórum

Diprophos injekció mint tüdőérlelő!? (beszélgetős fórum)


nov. 6. 16:40

Sziasztok végül milett veletek?

Nagyon régi kérdés de nálam ugyanez van.

Kettőt kaptam tegnap, de én többet nem kapok.

Amikor hazaengedtek akkor jött ki, aza rcom nagyon piros, meleg meg a mellkhasom es a mellem

15. toth0816 (válaszként erre: 14. - Edadf283be)
2010. okt. 1. 19:42
Szia Drága!Én kaptam a kisebb fiammal,mert 30.-dik héten 2 perces fájásokkal voltam 3 napig a szülőszobán,én kikészültem tőle,de sikeresen visszatartották még 5 hétig,tehát nem tudom az eredményét,de én azt hiszem 6 óránként kaptam,az hatalmas adag.
2010. szept. 9. 11:53

Kircsinő,Rekka köszi,

én is biztam abban hogy mérlegel a dokim mielött ad valamit csak egy nagy bajom van hogy mindennek utána nézek a neten és sokszor marhaságokat képzelek be.de a doki bizti tudja mit csinál velünk neki is az a célja hogy minden rendben legyen!!!

köszi ujra mindenkinek

két hét mmulva kapom a 2.dozist belöle,azt mondta tul nagy löket lenne ez nekem szteroidként és nagyra nönék töle mi miatt lehet kórház mert összekavarodik a hormonom igy ezt nem szeretné és két hetente adja majd be.

13. reka82
2010. szept. 9. 11:09
Hello, en kaptam 33. heten tudoerlelot, de mar nemigazan emlekszem a dozisra, talan 3 egymasutani nap kellett adni. Nagyon puha volt a mehszajam es felt a doki hogy koraszules lesz. En is olvastam ezt-azt a neten, de biztam a dokimban , tudtam hogy nem csinal hulyeseget. De vegul kihuztuk majdnem a vegeig, 9 nappal jott hamarabb a baba a kelletenel. Minden heten csak meg egy hetet kertem hogy benn maradjon meg, es hal'istennek jol kapaszkodott.
2010. szept. 8. 11:21
Szia!A Diprophos szteroid,és tüdőérlelőnek is szteroidot adnak. Én is kaptam szteroidot,meg ismerem a Diprofost is,sajna volt hozzá szerencsém bár nem terhességem alatt.Nekem a Spiropentet is kellett szednem,azt meg asztmásoknak adják,viszont van olyan hatása ami meggátolta,hogy tovább táguljak.Remegtem tőle mint a kocsonya.De én nem gondolkodhattam a veszélyeken mert a csajaim korán ki akartak jönni,és fontosabb volt az,hogy legalább lélegezni tudjanak.35 hétre születtek és a légzésükkel nem volt gond szerencsére,csak a pici súlyuk miatt voltam bent velük két hónapot.Nem kell a mellékhatásokat nézni,a doki remélhetőleg mérlegel mielőtt felír valamit.
11. Talian35 (válaszként erre: 4. - Edadf283be)
2010. szept. 3. 06:52
Ahogy az időpontokat láthatod, még nem tudtam az okát miért kell kapnod, azért is kérdeztem. Pusztán benne volt a szövegben hogy még maga az orvos sem ajánlja, mert súlyos mellékhatásai lehetnek. Ezért irtam.
10. katus3
2010. szept. 2. 19:09
Kívánom hogy ne legyen rá szükség! Jó egészséget nektek!
2010. szept. 2. 16:40

Köszi mindenkinek!!!most aztán nem tudom!!de beadatom hogy megelözzem a bajt.én max 3at kapok belöle többet nem ad be a dokim.de azzal is ki leszek már a vizből remélem,

köszi még egyszer is sziasztok

2010. szept. 2. 14:36
Szia! Én kaptam tüdőérlelő injekciót,mert a fiam 30 hétre született,de sajnos a nevét nem tudom.Ezt a Diprophos injekciót a férjem allergiára kapta, és tényleg elég súlyos mellékhatásai lehetnek!!! Ezt a házi orvos mondta! Tönkre teheti a mellékvesét! Szerintem valahol még érdeklődj utána!
7. viva70 (válaszként erre: 4. - Edadf283be)
2010. szept. 2. 14:08
Azt nem tudom, hogy tüdőérlelő hatása van-e, de az én hormonháztartásomat rendesen elintézte 2 évvel ezelőtt. Azóta sem jött rendbe. Igaz én 5 injekciót kaptam, 5 egymást követő hét leforgása alatt, mozgásszervi problémára. De nem vagyunk egyformák, meg az sem mindegy, hány injekciót adnak.
2010. szept. 2. 12:04
Ezt évente 1x az allergiások szokták kérni, de súlyos májkárosodást okozhat. Az allergiára viszont tuti jó.
5. edadf283be (válaszként erre: 3. - Talian35)
2010. szept. 2. 11:54

jo pofa vagy!!!tuti nem adatnád be!!!

kösz,de te nem vesztetted el a gyermeked!!!nem tudhatod milyen!!!már bocs.

4. edadf283be (válaszként erre: 2. - Talian35)
2010. szept. 2. 11:52

tavaly juliusban koraszülésem volt amiben elvesztettem a kisfiamat és most a 26-27 hétben vagyok ujra.és mivel a koraszülés esélye nyitott méhszájam miatt nagyobb igy ezt javasolta a nődokim hogy elözzük meg a bajt,sajna a kisfiamnál nem kaptam semmit,.

én is olvastam a neten a házipatika.hu-t és még az összes oldalt amit kiadott én nem rémültem meg töle!!hiszen ez mentheti meg a gyermekem életét is!!!!

csak arra vagyok kiváncsi ki milyen tüdöérlelöt kapott,amugy mindent tudok a neten erről az injekciorol.de mint tüdöérlelő éredkelne igazán,nem a rémiszgetések,ha te kaptál akkor ird meg!!!

3. Talian35 (válaszként erre: 1. - Edadf283be)
2010. szept. 2. 11:46

[link]


Hát, én tuti nem adnám be, igy hogy elolvastam (amúgy sem.

2. Talian35 (válaszként erre: 1. - Edadf283be)
2010. szept. 2. 11:45
Valami bajod van, vagy miért ajánlottak egyáltalán ilyet?
2010. szept. 2. 11:39

Tud valaki ebben segiteni hogy ez e az a kéyzitmény amit a várandoság alatt adnak be a kismamáknak tüdőérlelőként???

nekem ezt irta fel a nődokim és kiváncsi lennék hogy kinek volt ezzel hasonlo tapasztalata!

neten utána néztem allergiás panaszok enyhitésére is jo. sőt!!!

de mint tüdőérlelő nem találok semmit rola.

Kapott valaki ilyet???

köszi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook