Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Magzati korban kapott tüdőérlelő vs. Gyermekkori asztma fórum

Magzati korban kapott tüdőérlelő vs. Gyermekkori asztma (beszélgetős fórum)


2017. máj. 13. 07:05

Nekem a legnagyobb asztmás, 38. hétre született. 8 hónaposan jött ki először. Fél évig flixotide, alkalmanként ventolin. Elmúlt. Aztán 8,5 évesen előjött. Azóta minden évben fellángol párszor. Most 13.

Én is asztmás vagyok (felnōttként lettem az).

2017. máj. 12. 20:39
Én fiam sem kapott tüdőérlelőt és mégis asztmás sajnos :(
7. globus (válaszként erre: 6. - 9c485f67e8)
2017. máj. 12. 19:41
Megerősítelek, nálunk ugyanez a helyzet.
2017. máj. 12. 19:23
Az enyém nem kapott (akkor még nem is volt), mégis asztmás.
2017. máj. 12. 19:15
esetleg egy orvosszakértő
2017. máj. 12. 18:55
Nem tudom, hogy van-e összefüggés a kettő között, de azt tudom, hogy nem a semmiért adják a tüdőérlelőt, surfactant.
2017. máj. 12. 18:55

Nem tudom, hogy igaz e. Én is olvastam ezt, de manapság nagyon sokan kapnak tüdőérlelőt és nagy részük nem asztmás. De szerintem nem kizárható az összefüggés.


Én 3-szor kaptam ilyen szurit. 24 hetesen, 27 hetesen és 31 hetesen.


Amúgy egyik ismerősöm kislányának is visszatérő hörgőgyulladása van. Kiderült, hogy az átlagnák szűkebbek az orrjáratai és ez az oka.

2017. máj. 12. 18:54

33hétre született a fiam (1380grammal) 24 hetes terhesen kaptam az első tüdőérlelőt, most 3 éves és nincs semmi baj a tüdejével, még csak nem is beteges.

Az apja pl asztmás de időre született. Unoka tesóm kislánya is az, ő is időre születtek, nem kapott semmi tüdő érlelőt. A barátnőm ikrei , kaptak tüdőérlelőt, 28 hétre születtek nem asztmásak,6 évesek ....és még sorolhatnám. Én inkább rossz egybeesésnek tartom.

2017. máj. 12. 18:39
Szerintetek van valami köze a kettőnek egymáshoz? Egyszer olvastam valahol, hogy valaki felvetette ezt a kérdést, de sokan lehurrogták. 34 hetes terhesen kaptam tüdőérlelőt, 10 hónaposan kezdödtek a babámnál az asztmás tünetek. 14 hónapos kora óta állandó gyógyszere van, Pulmonológus kezeli. Nyáron fogunk át esni a hörgőtükrözésen amiből 100% kiderül, hogy mitől van visszatérő hörgőgyulladása a mára már 2,5 éves lányomnak. Nem mellékesen megemlíteném azt is, hogy 3 hónaposan szövödményes lett neki a Bcg oltás is :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook