Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A tüdőérlelő dexametazonnak milyen mellékhatása van? fórum

A tüdőérlelő dexametazonnak milyen mellékhatása van? (tudásbázis kérdés)


19. Ágio8405 (válaszként erre: 18. - DiamondAngel)
okt. 28. 10:29
Az orvosok mit mondanak rá? A vérzés okát meg tudták mondani? Drukkolok hogy minden rendben legyen
18. DiamondAngel (válaszként erre: 17. - Btcs)
okt. 28. 09:10
Szia! Bár már régi a kérdés és azóta biztos el is felejtetted már az egészet, de én most ugyanígy vagyok. 26+6 naposan kerültem be vérzéssel, az első tüdőérlelő után borzalmasan nézett ki az arcom, a nyakam, vöröses-lilás égés szerű lett a bőröm. Tegnap este megkaptam a második adagot is, ma már a karomon, a vállamon és a melleimen is ilyen a bőr.
17. Btcs
2019. szept. 8. 03:40

Halló!

Van itt valaki? 29 hkm vagyok, koraszülés veszélye miatt kórházban fekszünk a kisbabámmal.Tüdőèrlelőt kaptunk, az első alkalommal egész testszerte, inkább arc-mellkas-törzs részen / enyhèbben a végtagok-on bőrpír jelentkezett,jellege olyan mintha elsőfokú napleègèsen mentem volna keresztül, kiütés nincs. Leállították allergiás reakció miatt. Rá két napra újra megpróbálták az orvosom ragaszkodna hozzá,nem biztosak benne,hogy emiatt volt olyan a bőröm, viszont újra jelentkezett ez a bőr tünet most hajnalban.

Ha volt valakinek ilyen problémája, mi lett a terápia vége,hogyan alakult tovább?

Félek ha újra szólok, emiatt leállítják és nem fog kifejlődni a babám kicsi tüdeje, annyira aggódom... Szörnyű,hogy itt fekszek kórházban és mindenki szèteszi a kezét és nem tudja mi van, én meg arra kényszerülök, hogy akár ide irjak. :(

Köszönöm a válaszokat. Aggódó 29 hkm.

16. rekuczy (válaszként erre: 10. - Macskanita)
2012. okt. 4. 12:59
nekem is van egy par gyogyszer alergiam. Lehet hogy te valamelyik osszetevojere vagy alergias akkor visszont nem artana ha az orvos minel hamarab megnezne
15. Macskanita (válaszként erre: 14. - Sopianae)
2012. okt. 4. 12:41
szia:-) nem tudom mikor mehetek, Alex az apjánál egyenlőre:-)
2012. okt. 4. 12:12
Hellllllóóóó nő. Mikor mehetsz hahaz? hazamehetsz? Alexka?
2012. okt. 4. 12:00
Nem lehet, hogy valamelyik összetevőjére vagy allergiás ? Dokit kérdezd meg.
12. Macskanita (válaszként erre: 11. - Böbe071)
2012. okt. 4. 11:24
a dexametazonra értettem, hogy tüdőérlelő. A Maaloxot savra kaptam éjjel, de előtte azt sosem szedtem.
2012. okt. 4. 11:13
Maalox az ugy tudom savlekötő. dexa az a tüdőérlelő
10. Macskanita (válaszként erre: 9. - Rekuczy)
2012. okt. 4. 11:12
igen, nekem is azt mondták, elvileg nem lehet mellékhatás. Mondjuk nekem többféle gyógyszerallergiám van, van ami súlyosabb, van ami "csak" kiütés.
2012. okt. 4. 11:07
En 31 hetesen kaptam de nekem sem volt mellekhatasa
2012. okt. 4. 11:04

tegnap kaptam pipolphen-nospa,dexametazon. azóta magnézium citrát, meg reggel ismét a dexametazont.

éjjel egy adag maaloxot. Úgy semmi bajom, c sak ez az arcvörösség. Vérnyomásdom oké, lázam nincs.

2012. okt. 4. 10:59

Én is kaptam anno a 35. héten + visszatartás is volt, de nekem nem volt semmi bajom. A fiam a 38+5 napon született meg végül egészségesen :)


Sok sikert, minden jót és főleg egészséges babócát majd ha itt az idő, reméljük még ennyire nem siet kifele :)

2012. okt. 4. 10:56
Általában a szülés megindulásának veszélye miatt adják.Én kaptam két gyerekemnél is mert erős görcseim voltak.Nálam nem volt semmiféle mellékhatása és nem is hallottam mástól sem hogy lett volna...dokit kérdezd meg ha aggódol!
5. Böbe071 (válaszként erre: 4. - Macskanita)
2012. okt. 4. 10:53
Akkor azért.. Nekem 33 épp meg volt csak be mentem mert magas volt a vérnyomásom Aztán ugy döntött a fiata ur ennyi volt) Az azért kell hogy erősödjön a kis tödeje. 1.90 hoztam haza most 7.80 és épp 7 honapos
4. Macskanita (válaszként erre: 3. - Böbe071)
2012. okt. 4. 10:49
29. hétben vagyok, fájások vannak, fenyeget a koraszülés:-(
2012. okt. 4. 10:47
sztem nincs Mi is kaptunk igaz jóformán az utolsó pillanatban. Miért kaptad?
2012. okt. 4. 10:44

29 hetes vagyok, tegnap óta tüdőérlelőt kapok, dexanmetazont. Tegnap két alkalommal, ma egyszer kaptam eddig.

Kapott ilyet valaki ?

Ami miatt aggódom, az, hogy annyira vörös a fejem, mint aki erősen leégett a napon. Nővérke nem tudja...majd kiderül.

2012. okt. 4. 10:43
Tüdőérlelő dexametazon mellékhatása, aki kapott ilyet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook