Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki tárgyalásban tudtok segíteni? fórum

Hagyatéki tárgyalásban tudtok segíteni? (tudásbázis kérdés)

18. 273206364e (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 17:50

Nem normális,én most megyek 22.-én és egyáltalán nem dörgedelmes az értesítés.

A tárgyaláson az idézettek megjelenése-az eljárás befejezése érdekében-szükséges.

Ha szabályszerű idézés ellenére valaki a tárgyaláson nem jelenik meg,ez a hagyatéki tárgyalásmegtartását és a végzés meghozatalát nem akadályozza...


Lehet meghatalmazni is,persze megfelelő formában.Mi hárman vagyunk az illeték összege,ami fel van tüntetve,értelemszerűen három felé osztódik.

17. bowie (válaszként erre: 3. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 16:46

Nem majd. Hanem ott, helyben kell fizetni. A levélben, amit küldtek, elvileg szerepel közjegyzői díj, annyinak nála kell lennie.

Ha több a tartozás, mint a pozitív örökség (tehát több a hitel, mint a vagyon), és nem tudjátok vagy nem akarjátok fizetni, akkor az örökségről le lehet mondani az állam javára. Ebben az esetben természetesen az államé a vagyon is, nem csak a tartozás.

Ha van mondjuk végrendelet, vagy pl a ház közös az élettárssal, és a párodé lenne a fele, de van egyéb vagyon is, akkor nem fontos az egyenes ági örökség szerint eljárni, lehet kérni osztályos egyezséget is, amelynél ti az esetleges más örökösökkel megbeszélitek közösen, hogy melyik örökség kié legyen. De ezt is fogja mondani a közjegyző.

16. Kolett1980 (válaszként erre: 15. - Gizus58)
2014. jan. 8. 16:11
Köszi Gizus! Szerintem fel fogjuk hívni, bár azt mondták telefonon nem adnak ki infót, csak majd a tárgyaláson.
15. gizus58 (válaszként erre: 10. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 16:06
Nem engednek be, mert csak az örököss vehet részt a hagyatéki tárgyaláson.De,a legjobb,ha felhívjátok a közjegyzőt, és megkérdezitek tőle.Köteles közölni, ha van tartozás, amennyiben tudomása van róla.
14. Kolett1980 (válaszként erre: 12. - Guruljka)
2014. jan. 8. 16:01

Köszönöm Guruljka!

Mindenféleképpen elkísérem Őt, max. kint megvárom, de szerintem már az is sokat fog neki számítani. :)

13. Kolett1980 (válaszként erre: 11. - Badcat001)
2014. jan. 8. 16:01
Értem... köszönöm szépen! :)
12. Guruljka (válaszként erre: 10. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 15:58

Amennyire tudom, beengednek. Emiatt ne aggódj.


A közjegyző is segít, ha bármit nem értesz, kérdezhetsz tőle. Kötelessége, hogy felvilágosítást adjon, hivatalból pártatlan.

11. Badcat001 (válaszként erre: 6. - 66429b468f)
2014. jan. 8. 15:57

Most változott a jogszabály és a gyerek elsőbbséget élvez. Lehet most nagy butaságot mondok, de ha ő az egyetlen egy valódi örökös és nincs végrendelet, akkor kb 1/1 tulajdona lehet.

Az élettárs csak azért emberkedhet amit BIZONYÍTHATÓAN egy keresetből szereztek és annak is csak a fele járhat neki.

10. Kolett1980 (válaszként erre: 7. - Gizus58)
2014. jan. 8. 15:56

Nem szerepel összeg a papíron. Egy üres nyilatkozat van még mögé tűzve, de nem is értettük. A hitelt elvileg kötelességük közölni a hagyatéki tárgyaláson, amennyiben az öröklendő ingatlanon van bármilyen terhelés.


Köszönöm szépen az infókat Gizus! :) Sokat segítettél. Mindenre oda fog figyelni.


Szeretné, ha vele mennék, mert szegénykém még annyit sem ért a dolgokhoz, mint én, de attól félünk, hogy engem nem engednek be vele, mivel csak a menyasszonya vagyok.

9. 66429b468f (válaszként erre: 5. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 15:55
Az ôhelyében azt mondanám, hogy x éves korom óta nem tudok semmit róla, nekem nem kell semmi. így legalább nullával megúszhatja és senki nem róhat fel neki semmit.
2014. jan. 8. 15:55

Normál esetben mire a hagyatéki tárgyalást megtartják már le kellett zajlania a temetésnek, tehát kicsi az esélye hogy ezt rá akarnák verni. (hacsaknem valami pénzéhes szuka a kedves élettárs) De semmiképp nem köteles belemenni a párod!

A vér nem kötelezheti semmire, hiszen kb idegen emberről beszélhet.


Én elmennék a helyében, hátha valami kis apróság jól jöhet nektek a közös élethez, de arra nem számítson, hogy kincset talál.

Az élettárs biztos jobb helyre dugta már mire felmérték volna az ingó és ingatlan vagyont. (mert ezt osztják szét az örökösök között)

7. gizus58 (válaszként erre: 3. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 15:53
A levélben, amit kapott, nézzétek meg, milyen összeg szerepel, mint közjegyzői díj, azt neki kell fizetnie helyben, ha csak egyedül örököl.Érdeklődjön utána, hogy van e tartozás,személyi hitel, stb,mert azt is megörökli, ha elfogadja, az örökséget. Ha az élettársa temettette el,akkor ő kérheti a temetés költségét a párodtól,ha nem örököl.
6. 66429b468f (válaszként erre: 2. - Badcat001)
2014. jan. 8. 15:52
Feléért, vagy a bevitt jövedelem arányában?
5. Kolett1980 (válaszként erre: 4. - 66429b468f)
2014. jan. 8. 15:52

Szia Csipetke!

Köszi az infót. Én is pont erre gondoltam amúgy, hogy már biztosan eltemették. De ettől függetlenül utólag is mondhatják, hogy fizesse ki a temetés díját, nem? :)

4. 66429b468f (válaszként erre: 1. - Kolett1980)
2014. jan. 8. 15:51
Valószínûleg valaki már eltemette több héttel ezelôtt, ha most kapott értesítést a hagyatéki tárgyalásról.
3. Kolett1980 (válaszként erre: 2. - Badcat001)
2014. jan. 8. 15:43

Szia! Nagyon szépen köszönöm, hogy írtál. :)


Milyen kiadásokra számíthat egyébként? Ott helyben közlik vele, hogy x forintot kell majd emiatt befizetni? Elég régóta nincs bejelentett munkahelye páromnak. Lehet, hogy a temetést is ki kell majd fizetnie?

2014. jan. 8. 15:40

Szia!

A hivatalos levelek folyton tele vannak fenyegető sorokkal. Azt hiszik ettől komolyabban veszi a címzett.

A lényeg: mivel nem tud semmit az apjáról, azt sem tudja van e tartozása egyebek.

Ha van, akkor érdemes mérlegelnie, mert ha elfogadja a hagyatékot, akkor az adósságot is megörökli.... ha sok van, akkor érdemes inkább lemondania az örökségéről. Így az államra száll a terhelt lakás stb, de legalább nem minuszban jön ki a buliból.


Amennyiben "jól" járna, akkor arra figyeljen, hogy minden a hagyatékot érintő szolgáltatásról amit ő fizetett kérjen számlát (pl ügyvédi díj, temetés stb), mert a szerzett vagyon után ha kéne illetéket (bár egyenesági leszármazottnál azt hiszem nincs), adót fizetnie akkor a számlák összegével csökkentheti az alapot.


Az élettárs megléte megint vet fel kérdéseket, hiszen ha tulajdonoltak valamit, akkor joggal tarthatja a feléért a markát, de tartozás esetén pl nem terhelheti azt csak a párodra.

2014. jan. 8. 15:28

Sziasztok!

Párom kapott egy levelet az önkormányzattól, hogy elhunyt az édesapja, és hagyatéki tárgyaláson "kötelező" megjelennie. Sajnos kiskora óta nem látta az apukáját, mert elhagyta őket, és nem is tudott róla ezidáig semmit.


Mire kell odafigyelnie egy ilyen tárgyaláson? Azt már tudjuk, hogy nem született testvére, az apukája pedig nem nősült újra, de volt egy élettársa. A levél igen szigorúan volt megfogalmazva, hivatkoztak nem megjelenés esetén előállításra is. Ez normális?


Tud valaki segíteni neke egy-két hasznos infóval? :) Előre is köszönöm!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook