Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tudna valaki segíteni hagyatéki eljárásban? fórum

Tudna valaki segíteni hagyatéki eljárásban? (tudásbázis kérdés)

1 2
20. Mamika50 (válaszként erre: 19. - Missanonim)
2010. szept. 22. 14:41
Ezt rosszul tudod ! Az örökös az adósságot is örökli ! Sajnos !!!! Olyan nincs ,hogy amikor megtudom,hogy adósság van akkor mondom vissza .Sajnos olyan is van ,aki soha egy petákot nem fizetett a gyereke után , soha nem látogatta és a gyerek mégis megörökölte az adósságot .Szomorú ,de igy van .
2010. szept. 22. 13:11
A gyámügy nem fogja hagyni hogy adósságot örököljön a kiskorú. Visszafogja utasítani. Örökség visszautasítására van lehetőség, nektek is ezt kellett volna cselekedni a legelején, vagy felkeresni egy ügyvédet. Talán most sem késő. Az örökös nem köteles elfogadni azt a örökséget, mely ránézve terhet jelent.
18. Mamika50 (válaszként erre: 7. - Vkj77)
2010. szept. 21. 22:50
Én kifizetném felét ,mert a becsület az kivánja . Nehéz dió ez is ,de szerintem ha tartozás van akkor azt közösen fizetik az örökösök ki.Ha a gyáműgy visszautastja ,akkor elméletileg visszaszáll rátok .Mert ha mondjuk egy évvel ezelött tetted volna mindezt akkor ,talán kijöhettél volna nyerőként a buliból .De most tudtad ,hogy adósság van , ezért utasítottad el az örökséget . Természtesen a testvérei nem kérik a részét .Csak úgy nem száll a rá eső rész a többiekre ,csak akkor ha azok elfogadják .Sajnálom ,hogy igy jártatok .
2010. szept. 21. 20:49
létezik,bocsi
16. csókica (válaszként erre: 15. - Csókica)
2010. szept. 21. 20:48
Mi így szabadultunk meg a lakástól,csak hogy ne kelljen rá költenünk.Ezt csak azért írtam le,hogy ilyen is léttezik.
15. csókica (válaszként erre: 7. - Vkj77)
2010. szept. 21. 20:44
Mivel a házat nem tudjátok eladni mert sok rá az adósság,és a sógornődék nem tudják kivenni a ház árából a temetési költséget,azért kérik tőletek ,gondolom a felét,hogy ti is járuljatok hozzá mert a párod is a gyermeke volt az elhunytnak,így megfeleződik a temetési költség,de temetési segélyt annak ad a hivatal akinek a nevén van a számla.Tényleg van ilyen,hogy ha visszautasítjátok az örökséget akkor a gyermekeitekre száll, én is nem rég tudtam meg,de mi előtte érdeklődtünk a közjegyzőnél,mert mi sem akartuk az örökséget,mert rengeteget rá kellett volna költeni,hogy eladható legyen.Így elfogadtuk az örökséget,de mivel van olyan lehetőség hogy a hagyatékátadó végzés az nap jogerőre emelkedik meglehet csinálni az adásvételit is ha ilyen rövid idő alatt tud valaki vevőt szerezni.
2010. szept. 21. 19:49
ezek szerint a közjegyző már átadta a hagyatékot, a végzés csak jogerőre vár? mert akkor tényleg furcsa a helyzet.
13. Gabo36 (válaszként erre: 7. - Vkj77)
2010. szept. 20. 22:33

A közjegyző titkárnője semmit nem tud.

Amikor bementetek a polg. hiv ba akkor ott a leltárelőadónak kellett volna ezt a szándékot rögzíteni.

Én mindig felhívom a figyelmet ezekre a dolgokra.

12. Gabo36 (válaszként erre: 2. - Vkj77)
2010. szept. 20. 22:31
Hagyatéki ügyintéző vagyok mondjad.
11. Panni58 (válaszként erre: 10. - Vkj77)
2010. szept. 20. 19:58
Örltem volna, ha többet tudok segíteni. :)
10. vkj77
2010. szept. 20. 19:42
Köszi a segítségeteket.Azért minden tanácsot elfogadok,ha valaki már végig csinálta.
9. Panni58 (válaszként erre: 7. - Vkj77)
2010. szept. 20. 19:29

Na, ez nem egyszerű. :)

De: a temetési költséget nem kérhetik tőletek, gondolom, a saját nevükre kérték a számlát, ez már így is marad. Ők ezt, mint saját költségüket figyelembe vetethetik a hagyatéki leltár felvételekor, ha bemutatják a számlát.

Sajnos ilyen visszautasításos dologgal még nem találkoztam, az lenne a logikus valóban, ha ezzel Ti kiesnétek az örökösök köréből, azt nem tudtam, hogy ilyenkor a gyerekekre továbbszáll.

Szerintem fel kell keresni a gyámügyet, és kérni a hozzájárulásukat, elmondani, hogy mások adósságát nem tisztességes dolog kiskorúak nyakába varrni...

Ha a gyámügy nem járulna hozzá a visszautasításhoz, akkor a gyerekeken nem lehet behajtani az adósságot, hisz nincs vagyonuk (ha jól gondolom), sem saját jövedelmük. De, hogy ez elévül-e később, vagy bármeddig kifizettethetik velük majd életük során, vagy mi történhet, azt sajnos nem tudom, ehhez már jogász kell.

2010. szept. 20. 19:14

Ha esetleg nem tudnak itt segíteni, akkor van egy nagyon jó kis jogi oldal, ahol bármit kérdezhetsz, és jogászok, ügyvédek válaszolnak elég gyorsan:

[link]

Regisztrálni kell, szolgáltatások->fórum menüpont.


Én mindig ott szoktam ilyeneket kérdezni.

2010. szept. 20. 18:08
Ne haragudjatok,már itt vagyok.a helyzetün a következő:Meghalt anyósom,a sógornőmék kifizették a temetést.akkor azt mondtuk,hogy úgyis el kell adni a házat,mivel após nem fogja tudni fizetni,és abból majd kiveszik a temetés árát.Közben kiderült,hogy annyi az adósság,hogy minden úszik.A férjem le szeretett volna mindenről mondani,de azt mondták,hogy azt nem lehet,ha nem jelől meg kedvezményezettet.Viszont visszautasíthatja,ekkor kiesik a körből,és a ˝˝vagyona˝˝a többiekre száll.Ezt csináltuk.Most jött a hagyatéki papír,hogy mivel visszautasította,így a gyerekeink öröklik.A közjegyző titkárnője felvilágosított,hogy a gyerekektől visszautasítani,csak gyámügyi hozzájárulással lehet.De magyarul,ezzel ne is foglalkozzunk,mert ez 1-2 hónap és nem volt még arra példa,hogy hozzájáruljanak.a kérdésem:Mi az igazság akkor,mert a gyámügy azt mondta,hogy hozzá szokott járulni.A másik:jogosan kérik ilyenkor is a temetési költséget tőlünk?A válaszaitokat,vagy bármi infót hagyatékról előre is köszönöm!
2010. szept. 20. 07:49
Az hagyján hogy elaludt, de még fel sem ébredt. :)
2010. szept. 20. 01:06
Szerintem elaludt :-)))
2010. szept. 19. 23:04
Lehet hogy én is, miről van szó?
2010. szept. 19. 22:37
Volt benne részem. Talán tudnék.
2010. szept. 19. 22:28
Tudna valaki segíteni hagyatéki eljárásban?
2010. szept. 19. 22:22
S.O.S.-hagyaték
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook