Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hagyatéki végzéssel kapcsolatban tudnátok segíteni? fórum

Hagyatéki végzéssel kapcsolatban tudnátok segíteni? (beszélgetős fórum)


25. szőkelédi (válaszként erre: 24. - Felhőtlen)
2020. jún. 22. 22:38
Ha már jogerős lesz ,nincs mit tenni nem ? Feljelentés nem történt? Hogy merte egyáltalán eltüntetni?
24. Felhőtlen (válaszként erre: 23. - Garabonciás)
2020. jún. 21. 20:10

Már az utolsó felvonás előtt állunk igy 2 év eltelte után, a teljes hatályú megvan, a teljes hatályú jogerős az utolsó, a napokban kéne jönnie.

a leltárban benne van, voltunk bent a bankban, de az összeg sehol. Azt is tudjuk ki mikor hova tüntette.

Minden egyértelmű, csak kérdés, ha vki járt hasonló cipőben, az innen hogy folytatta?

2020. jún. 21. 20:03
A közjegyző dolga hogy utánanézzen mi van meg mi nincs az elhunyt nevén. Az aki felveszi a leltárt, annak nem.
22. Garabonciás (válaszként erre: 21. - Felhőtlen)
2020. jún. 21. 20:02
14 hónap? Baszki! :O Kaptál vmi indoklást hogy miért ilyen sokára? A hagyatéki leltárba olyan dolgokat vesznek fel szerintem, amiről te tudsz de lehet hogy már rég nincs, mert az elhunyt rokonod eladta vagy mit tudom én ... elkótyavetyélte.
2020. jún. 21. 19:54

Sziasztok!


Szintén nagyon kacifántos hagyatéki eljárásnak a végét járjuk....Ha van fellebbezési lehetőség amit irtál, hogy 15 nap, akkor fog jön még egy teljes hatályú jogerős hagyatéki végzés is....nehogy egyszerű legyen :-(

Nekünk 14 hónappal a haláleset után lett az első hagyatéki tárgyalás, és 3 volt...

Járt úgy valaki esetleg, hogy hagyatéki leltárban szereplő ingóság eltűnt??

20. szőkelédi (válaszként erre: 19. - 9e9543800f)
2020. jún. 12. 06:54
Úgy ,hogy nekünk ki kell tölteni egy papírt ,felsorolva mi a hagyaték . Ezt visszaküldeni az Önkormányzathoz. Mellette másolat a számláról , anyakönyvi kivonatról.
19. 9e9543800f (válaszként erre: 18. - Szőkelédi)
2020. jún. 11. 18:21
9 éve voltam hagyatéki tárgyalâson. Akkor lehetett/kellett a hagyatêki teherről nyilatkozni. Vittem az esedékes közüzemi számlákat. Nem tudom, most hogy megy.
18. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. jún. 11. 08:45
Ez így elég kacifántos sajnos , pont benne vagyunk . Az átírás megvan már a gázosoknál,de a túlfizetés nem egyszerű. Átírták hagyatéki tárgyalás nélkül, ugye a leltárt most intézzük. Szerintetek írjam rá a hagyatéki papírra ,hogy a szolgáltató visszatartja a túlfizetést ? December óta nem ért ide, a gázóra 14 hónapja meg sem mozdul. Bocs ,hogy más fórumában nyafogok, de hátha segítetek . Köszi :)
17. Garabonciás (válaszként erre: 16. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 22:35
Köszi a választ, akkor majd sorra kerülünk mi is. Részvétem egyébként.
16. liliomszál33 (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. jún. 10. 22:07
Szia! Februárban történt sajnos :( Tegnap jött a végzés. Szolnok megye
15. Napsugár8 (válaszként erre: 13. - Garabonciás)
2020. jún. 10. 19:45
A közüzemi számlák esetében be kell menni (halotti fénymásolat kell) a szolgáltatóhoz, szólni, hogy az adott címen a továbbiakban (egyelőre) nincs fogyasztás. Majd ha lesz érvényes hagyatéki végzés, aki örökölte az ingatlant, annak a nevére kell átíratni az órákat, és megegyezni a szolgáltatóval, hogy az addigi túlfizetéseket vagy tartozásokat rendezni.
14. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 19:42

Feltételezem, hogy egyedüli örökösként vagy megjelölve, ezért nem volt hagyatéki tárgyalás. A 15 nap fellebbezési időt azért tartania kell a hivatalnak, mert esetleg jelentkezhet bárki, aki a megszületett végzéssel nem ért egyet. Amennyiben ilyen nem lesz, a 15 nap letelte után fog jogerőre emelkedni a végzés, azok után fogsz tudni hozzájutni az örökségedhez.


A nyugdíjfolyósítót már régen értesíteni kellett volna, a halotti anyakönyvi kivonat fénymásolatának elküldésével, mert csak addig a hónapig jár a nyugdíj, amely naptári hónapban még élt. Amennyiben azon túl is utaltak nyugdíjat, azt vissza kell fizetni!

2020. jún. 10. 18:49
Csak ezek a k***a közüzemi számlái jönnek, de folyamatosan...azt küldik ha kell, ha nem.
12. Garabonciás (válaszként erre: 11. - 9b10f3d7ff)
2020. jún. 10. 18:45
Nem tudom mire gondolsz. Még csak értesítést se kaptunk, semmit a közjegyzőtől. Ül rajta még, de meddig? A bankba meg ott pihen a mama pénze, oszt nem férünk hozzá. Már február elején behívtak a hivatalba hogy összeírják mit vegyenek be a végzésbe, a tesóm meg én vagyunk, senkinek se volt semmi ellenvetése. Földre is lenne vevő, házra is, de így? Semmi nem halad sehova.
11. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 10. - Garabonciás)
2020. jún. 10. 18:08
Ez nagyon egyéni szerintem. Meg van-e az összes örökös, mindenki boldog az örökséggel, vagy van némi aggálya, amit szóvá is tesz? Nálunk 2 évig húzódott el.
10. Garabonciás (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 13:03
Hello, hagy kerdezzem mar meg hogy neked kb. hany honapra a halaleset utan lett meg a hagyateki? Mert mi lassan mar fel eve varunk, minden penzunk rament a nagyanyam temetesere, aztan hamarosan ideernek a szakemberek is csinalni a tetot, mert az meg joval elotte be volt tervezve, nem tudom mi a kórságból fizetjuk ki?
9. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 12:01
Adott hónapra vetted fel a nyugdíjat ? Akkor nincs dolgod .
8. szőkelédi (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 11:59
Most kaptunk mi is levelet ,hogy el kell készíteni a hagyatéki leltárt. Tehát van rajta egy olyan opció,hogy a fel nem vett nyugdíjat kérni lehet . De ha te már megkaptad a végzést ,gondolom már leltár volt . Így nincs további tennivaló.
7. Guruljka (válaszként erre: 6. - Alessandro)
2020. jún. 10. 11:38
Igazad lehet, nekem ilyesmit 2012-ben kellett intéznem, azóta változtak a dolgok.
6. Alessandro (válaszként erre: 4. - Guruljka)
2020. jún. 10. 11:19
Nekem semmit sem kellett sehová sem beküldeni. A NYUFIG hivatalosan megkapja a BM-től, legfeljebb néhány nap eltéréssel. Ha úgy jön ki éppen és közben elutalták már a következő havi nyugdíjat, akkor kell majd visszafizetni, mert az a törvény szerint már nem jár. Anyukámnál is még utalták a következő havit és utána kb. 2 hétre jött is a visszafizetésre felszólító végzés.
2020. jún. 10. 11:12

Bocs, még az jutott eszembe, hogy a Nyugdíjfolyósító az eredeti halotti anyakönyvi kivonatot kérte, és ezt nem küldik vissza.

Érdemes több másolatot csináltatni belőle, mert sok helyre kellhet még később is.

4. Guruljka (válaszként erre: 3. - Guruljka)
2020. jún. 10. 11:10

Mármint a Nyugdíjfolyósítót.

[link]

3. Guruljka (válaszként erre: 2. - Alessandro)
2020. jún. 10. 11:01

Viszont én úgy emlékszem, be kell küldeni hozzájuk a halotti anyakönyvi kivonatot.

A legbiztosabb felhívni őket.

2. Alessandro (válaszként erre: 1. - Liliomszál33)
2020. jún. 10. 10:51
A hagyatéki végzés az végleges, ha nincs fellebbezés. A teljes havi nyugdíj még jár az elhalálozás havában. Ám ha a NYUFIG még a következő havi nyugdíjat is utalná, akkor azt már vissza kell fizetni. Neked akkor sincs dolgod, mert a NYUFIG küldeni fogja a visszafizetésre történő felszólító végzést.
2020. jún. 10. 09:29
Megkaptam levélben a hagyatéki végzést, /most a covid miatt így küldik, nincs tárgyalás/. Az áll benne hogy 15 nap fellebbezés stb. Ezek szerint kapni fogok még egy végzést, hogy jogerőre emelkedett, vagy ez már a valódi végzés+? Mit kell tennem, hogy Megkaptam a bankszámlán szereplő összeget, és a nyugdíjat, ami még járt neki? Nekem kell megkeresni a nyugdíjfolyósítót és a bankot?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook