Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudja valaki, hogyan kell a folytontermő futóepret átteleltetni? fórum

Tudja valaki, hogyan kell a folytontermő futóepret átteleltetni? (tudásbázis kérdés)


2010. okt. 22. 23:36
Cserépben könnyen átfagy a gyökere, esetleg végzetes is lehet neki, valamivel kéne védeni a cserepét az erősebb fagyokban. Azért kell öntözni, mert télen is kiszáradhat. Amikor kicsit enyhébb az idő, akkor kell öntözni és csak keveset.
9. 2f8d4f38f0 (válaszként erre: 7. - Adryca)
2010. okt. 22. 21:55

Nem tudom,de itt Floridaban,amikor telen hideg van,akkor fagyas ellen,locsolnak a farmerek.

Akkor biztos jo,ha meglocsolod,nem artasz neki.

2010. okt. 22. 21:53
Ha ki van ültetve földbe, biztos nem fagy meg, de ha a ládában vagy cserépben hagyjuk, tuti, hogy megfagy. Viszont most már késő kiültetni, azzal biztos tönkretenném, előbb kellett volna, és ha már ki nem ültettem, jó volna szegényt valahogy életben tartani tavaszig.
7. Adryca (válaszként erre: 6. - Barackmag)
2010. okt. 22. 18:05

Nem tudom, nekem a kertész mondta akitől vettük. Azért vittük be. De lehet igazatok van és nem kell...

De hogy locsoljam télen, nem fagy meg az a víz? :)

Lehet teszek egy próbát és kint hagyok egyet.

2010. okt. 22. 15:01
én kiültettem a kertbe, de már régen nem fut, csak egész évben érik.... miért kéne bevinni, az eper nem fagy meg!!!
2010. okt. 22. 14:47

Sziasztok!


Én idén tavasszal vettem,és a bácsi azt mondta,hogy maradhat kint,nem árt neki a fagy,csak néha meg kell locsolni.

Vigyem be?

4. Adryca (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2010. okt. 22. 12:49
Jah nekem 2 futó van, és azt szép finoman letekergetem, aztán anyuéknál lógatva tároljuk szekrényen vagy plafonra fúrt tartóban.
3. Adryca (válaszként erre: 2. - Nagyreni)
2010. okt. 22. 12:46
Szia! Mi anyumék nappalijában teleltetjük. :) Náluk jó nagy a hely, és bőven elférnek. Semmi különöset nem kell vele csinálni, nagyon jól elvannak a szobában.
2010. okt. 22. 08:37
Talán még nem késtem el, kérem, aki tudja, hogyan kell a folytontermő (futó) epret átteleltetni, segítsen!!!
2010. okt. 22. 08:20
Futóeper teleltetése

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook