Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Tud valaki műzlis recepteket mondani vagy fogyokúrás sütiket (gyümölcsből) fórum

Tud valaki műzlis recepteket mondani vagy fogyokúrás sütiket (gyümölcsből) (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 21. 06:51

Diós zabfánk:

Hozzávalók: A tésztához: 15 dkg zabpehely, 5 tojás, 10 dkg margarin, 1 mokkáskanál só. A töltelékhez: 20 dkg szilvalekvár,

10 dkg finomra darált dióbél.

Elkészítés: 2 dl vízbe beleteszem a margarint és a sót, majd felforralom. Beleöntöm a finomra darált zabpelyhet, és kis lángon addig kevergetem, amíg az egész masszává összeáll. Kihűtöm, és egyenként belekeverem a tojásokat. Nyomózsákba teszem, és alufóliával bélelt, nagy tepsire diónyi halmokat nyomok belőle, egymástól legalább egy centi távolságra. Előmelegített, forró sütőben szép sárgára megsütöm. A szilvalekvárt összekeverem a darált dió felével, és megtöltöm vele a félbevágott fánkokat. Ezután a lekvárral bekent fánktetőket belemártom a megmaradt dióba, és kalap gyanánt visszaillesztem a tetejükre.

2009. aug. 21. 05:56
Jó müzlirecept van a Hazisuti.lapunk.hu-n.
2009. aug. 20. 22:01

Én a sima corn flakes-et szeretem tejben, mézzel. Bár nem tudom hogy ez mennyire hízlal de nagyon biztos nem.

Amúgy olvastam hogy van valami csokis bogyó vagy mi, ilyen puffasztott cucc mint a Nestlé gabonapehely és alig van benne kalória.

2009. aug. 20. 21:50

írnék, ha tudnék, de sajna....

azért szivesen :)

2009. aug. 20. 21:48
áááááááááááááááááááá köszönöm köszönöm és még ha van még pár ilyen recepted le írnád
2009. aug. 20. 21:46
Hát max akkor ha megcukrozod, egyébként én úgy tudom nem.
2009. aug. 20. 21:45
és nem hizlal?
5. andita1 (válaszként erre: 4. - Andita1)
2009. aug. 20. 21:44
Ja azt kihagytam hogy 2-3 percre berakod a mikróba. És akkor van kész. Hasonlóan laktat mint a tejbegríz. Sztem finom. Az íze meg olyan mintha natúr müzlit ennél.
4. andita1 (válaszként erre: 2. - Andita1)
2009. aug. 20. 21:42
Csak felöntöd tejjel vagy vízzel (ki hogy szereti) a zabot (minden nagy bevásárlóhelyen kapható), rakhatsz bele gyümölcsöt, mi egy kicsit megcukrozzuk és kész.
2009. aug. 20. 21:42
azt hogy csinálják és milyen íze van?
2009. aug. 20. 21:40
Én a zabkását nagyon szeretem, a kisfiam is, ráadásul egészséges és gyorsan kész.
2009. aug. 20. 21:39
Tud valaki műzlis recepteket mondani vagy fogyokúrás sütiket (gyümölcsből)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook