Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tud valaki leveles kakaós csiga receptet? fórum

Tud valaki leveles kakaós csiga receptet? (tudásbázis kérdés)


10. Gy.Ibi (válaszként erre: 9. - A0c1361e44)
2009. okt. 7. 19:26

Én kelt tésztából csinálom./50dkg lisztből/Abba 10dkg vajat kikeverek jó sok instant,cukrozott kakaóval.Legalább 5-6 púpozott kanállal./Önteni szoktam,nem mérem./Minél több van benne,annál krémesebb a töltelék.

A tésztát nyújtom,és 7 csíkra vágom.Lehet többe is,de a tepsimbe 14 fér.Ezeket megkenem,feltekerem és kettőbe elvágom.A széle lesz alul,ott tészta van,így nem folyik ki a töltelék.

2009. szept. 14. 14:54

A Lidl-ben lehet venni fagyasztott leveles tésztát, 190,-Ft jelenleg 1 dobozzal. Sok kijön belőle!


A kakaós csoga töltelékét, hogy csináljátok?

2009. szept. 4. 21:55
le irom hogy en hogy szoktam csinalni :vegyel fel kilo lisztet vagy 5dkg elesztot pici cukor ,so 1vagy2 tojas sargaja es langyos tejjel tesztat gyursz belole mikor jo az allaga akkor egy kis olajal meg gyurod egy kicsit mig nem ragad a kezedre es vegul korbelisztezed takard le egy kendovel es kelezd meg a duplajara mikor ez megvan kiboritod gyurrotablara es cipokba osztod azokat kinyutod es lekened vajalvagy margarinnal cukor es vegul a kakao vagy barmit amit akarsz utana feltekered es feldarabolod vagy 2cm vastag legyen es megsutod.Sutes utan megszorod porcukorral nagyon finom remelem segitettem puszi
7. danama (válaszként erre: 6. - Marjann)
2009. ápr. 24. 13:19
azért milyen sok szakács veszett el itt a hoxán .-P
6. Marjann (válaszként erre: 5. - Danama)
2009. ápr. 22. 15:16
Mi a keltet hívjuk úgy.:)
5. danama (válaszként erre: 4. - Marjann)
2009. ápr. 22. 14:43
nem tudom, még sosem csináltam
4. Marjann (válaszként erre: 3. - Danama)
2009. ápr. 22. 14:40
Az kelt, nem?
2009. ápr. 22. 14:39
szakácskönyvben darázsfészek címszó alatt benne van .-)
2009. ápr. 22. 14:36

Sokszor csináltam már kelt tésztából kakaós csigát. Mostanában nagyon kívánom a bolti, leveles tésztásat. Szerintetek le lehet azt valahogy utánozni otthon? Simán kakaós tölteléket tegyek a leveles tésztába?

Hátha van valakinek valami szuper trükkje:)

2009. ápr. 22. 14:35
Tud valaki leveles kakaós csiga receptet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook