Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tudnátok ajánlani valami jó receptet leveles tésztához? fórum

Tudnátok ajánlani valami jó receptet leveles tésztához? (tudásbázis kérdés)


2008. júl. 31. 14:16

A világ legegyszerűbb sajtosa

Kategória: Sütemények, édességek

Hozzávalók: 45 dkg finomliszt

25 dkg margarin

1 kk. só

4 ek. víz

1 1/2 ek. 10 %-os ecet

Elkészítés: A finomlisztet megsózod, elmorzsolod a margarinnal, nagyon finom, ha egy kanál libazsírt is teszel bele, a vizet összekevered az ecettel, és ezzel gyúrod tésztává. Ne egyszerre öntsd bele, mert nem biztos, hogy mindet felveszi. Egy éjszakára hideg helyre teszed. Másnap késfok vastagra nyújtod, megkened azzal ami otthon van, tej, sör, tejföl, rászórod a reszelt sajtot. kb. egy centi szélesre vágod cakkos rádlival.

Tanácsok: 200 fokos sütőben aranybarnára sütöd. Lehet szezámmaggal, mákkal, napraforgómaggal megszórni. Ha kevesebb sóval készíted, akkor 10 cm-es négyzeteket vágsz, lekvárt teszel bele úgy sütöd, olyan mint a szerelmes lepény. Olyan leveles lesz, mint a hájas. Lehet többöl is csinálni, mert nagyon jól tűri a mélyhűtést. Reggel kiveszed, este frissen sütöd. Jó étvágyat!!!!!

Felvitte: radica947

16. bezike
2008. júl. 23. 18:10
Hello, én a múltkor kis téglalapokat gyártottam a vékonyra nyújtott tésztából, gesztenyemasszát raktam bele, összehajtottam, úgy,hogy az egyik végét a másikra hajtottam, mint a borítékot. Az került alulra. Tojással megkentem a tetejét, de nem sütőpapírra raktam, az nekem nem vált be. Kivajaztam a tepsit és beliszteztem. Aranyszínűre sült, nem ragadt oda. Vaniliáscukros porcukorral megszórtam, isteni volt. Két nap alatt felzabáltuk.
15. kriszti0430 (válaszként erre: 14. - 4dd99bae59)
2008. júl. 22. 09:23

Gyorsan tettem fel képet az adatlapomra így kikerült a képgalériába is.

Ez egy nagyon durva szemű cukor ami nem olvad el sütés közben.Rengeteg sütit meg lehet vele sütni csak fantázi kell hozzá! :)

Én a multkor gofri tésztába is kevertem egy keveset.

14. 4dd99bae59 (válaszként erre: 9. - Kriszti0430)
2008. júl. 22. 09:06

Szeretném kérdezni, hogy mi a jégcukor ?

Én nem ismerem, de a jónak nem vagyok elrontója.

13. d@nu
2008. júl. 22. 09:04
Én is virslit szoktam beletekerni (derelyevágóval vékony csíkokat vágsz a kinyújtott tésztából és úgy tekered körbe a virslit, hogy a rétegek fedjék egymást), vagy roládformára tekerem a tésztát (ugyanúgy, mint a virslire) és sütés után töltöm - lehet édesre, sósra is, én túrós vagy sima főzött sárga krémmel szoktam, de elvileg sajtos-besameles krémmel is lehet. Csináltam már egyszerű sajtos rudat is belőle és a kedvenc: krémes.
2008. júl. 22. 08:59
találtam egy jó kis oldalt: mitsussek.hu...nézz szét ott is, hátha..
2008. júl. 22. 08:51

Ami a drága férjecském kedvence:

Kínyújtom a levtész.. kb.3-4mm vastagra fogom a nyers virsliket és félbe(nem hosszába) vágom őket.Akkora téglalapot vágok hogy a virsliket be tudjam csomagolni (úgy mintha lekváros buktát készítenél úgy is fog kínézni)rá teszem a virslit a tésztára és nyomok közvetlen a virsli mellé egy csík füstölt sajtos ömlesztett sajtot(de ez bármilyen lehet) Feltekerem.A tetejét egy párszor megszúrkálom a főlös göz miatt(bár néha ígyis megreped).Megkenem tojás sárgával és van amikor teszek rá egy kevés reszelt sajtot(nem míndig).Sütő papíros lemezre teszem.A sütőt itt is elő kell melegíteni!!!Én 180 fokon sép arany színűre sütöm .Hidegen melegen nagyon fincsi vacsira vagy reggelire de volt már hogy ebédre sütöttem.Bár a férjem reggel este ezt enné!!!

Jóétvágyat hozzá!!!

10. RLindi (válaszként erre: 9. - Kriszti0430)
2008. júl. 22. 08:47
Köszönöm,hogy leirtad! A jégcukor jó ötlet,ez még eszembe sem jutott.
2008. júl. 22. 08:37

A leveles tésztát egészen vékonyra nyujtottam kb.3-4mm-esre.Fa derelye szaggatoval téglalopokat szaggatok (akkorát hogy a töltelék rátétele után kényelmesen rá tudjam hajtani a másik felét.)

A töltelék: én diósat,mákosat,és szilva lekvárosat készitettem:

A dióhoz és a mákhoz reszelt citrom héjat tettem és vanilliás cukrot.Anyi tejet tettem hozzá hogy jó sűrű legyen majd mehet a gáztűzhelyre egy párat rottyan de arra figyelj ne legyen folyos, kemény massza legyen ami kanalaszható!(igy nem égeti a dió és a mák a gyomrot) kicsit hűl és mehet is a tésztára.Tojás sárgával megkenem a tésztát hogy össze ragadjon és sülés közben ne nyíljon szét nagyon össze kell nyomni a széleket!!!Én a tetejét fogpiszkáloval 3-4szer megszurkálom hogy a fölös gőz ott távozon így annyira nem jön szét.Sőt nekem még egyszer sem! :)

Tojás sárgával megkenem és jégcukorral szorom meg a tetejét ami azért klassz mert nem olvad el és guszta a sütin.

A lekvár bármilyen lehet csak arra figyelj hogy sütés állo és szeletelhető legyen!!!

Mi a szilvásat imádjuk a legobban.

Sütöpapíros tepsibe pakolom.A sütöt míndíg elő kell melegíteni ha levelest sütsz.

Én 170-fokon szép arany színüre sütöm!!!

Jóétvágyat hozzá!!!

2008. júl. 22. 08:20
A tésztát megkenem tojással, ketchuppal, rakok rá sonkát, reszelt sajtot, fűszerezem, feltekerem, megkenem tojással, felszeletelem - kis csigák lesznek belole, nyomok rá sajtot, szórok rá szezámmagokat és megsütöm.
2008. júl. 22. 08:06
Amugy én azt is szoktam csinálni,h.megkenem tejföllel és sonka szeleteket rakok rá meg sajtot reszelve. Feltekerem,a tetejét megkenem tojással és megsütöm. Ez is nagyon fincsi csak már ujitanék.
6. vizsone (válaszként erre: 2. - RLindi)
2008. júl. 22. 08:03
Ha már megvan a leveles tésztád, csak azt kell kitalálnod milyen tölteléket szerettek: lekvár túró stb. Sós változatban azt szeretjük, ha virslikarikát vagy kolbászkarikát teszek bele, + kevés mustár és ketchup.
5. RLindi (válaszként erre: 3. - Kriszti0430)
2008. júl. 22. 08:02

Megnéztem,igazán jól néznek ki:)

Köszi ha elküldöd!

4. Suhi
2008. júl. 22. 08:01

én szoktam sajtos rudat, pizzás rudat csinálni belőle

vagy kockákat vágok, és a közepébe lekvárt, mákot, kókuszt, diót (vagy ami van) teszek, és kiflit vagy háromszöget hajtok belőle. (Sütőpapírt használj, mert kifolyhat)

De én is kíváncsi vagyok jól bevált receptekre:)

2008. júl. 22. 07:58
A naplomban a 324-es bekezdésben van egy képem édes levelesről ha tetszik szívesen elküldöm hogy csináltam! :)
2008. júl. 22. 07:50
Lehet édes vagy sós,valami fincsi recept:)
2008. júl. 22. 07:49
Tudnátok ajánlani valami jó receptet leveles tésztához?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook