Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki káros anyagoktól mentes (és megfizethető árú) sampont? fórum

Tud valaki káros anyagoktól mentes (és megfizethető árú) sampont? (tudásbázis kérdés)


1 2
2014. máj. 21. 21:13
Szerintem a DM-es Alverde a legolcsóbb . ott még kupont is lehet beváltani . ( 10 százalékost időnként letölthető )
51. tammi (válaszként erre: 47. - Adlene)
2014. máj. 21. 20:37
Lavera termékek mentesek minden káros anyagtól? Akkor a sodium coco sulfate az mi? Elárulom,igazából SLS.
2014. ápr. 20. 10:29
Nekem bevált az Alverde sampon, mármint a koffeines.
49. emagdi (válaszként erre: 46. - E8af38ab6c)
2014. ápr. 20. 09:53

ez mondjuk erős túlzás :D


nem vagyok alverde rajongó, de közel sem olyan rosszak, mint ahogy ez írja.


szag: kapható legalább öt illatban, szóval ha az egyik nem tetszik, ott a másik


sls: régebben végignéztem őket, csak egyben volt sls, de rá volt írva, nem volt "álneve". (ezt amúgy nem is értem, hogy gondolja aki írta)


balzsam: pont ugyanannyira kell utána, mint más samponok után. mondjuk ha valaki szilikonos samponhoz van szokva, akkor nem meglepő, hogy egy szilikonmentest eleinte "száraznak" érez. (de ez még nem jelenti azt, hogy a szilikonos sampon jó)

hajmosás után balzsam, v ecetes öblítés, és jól fésülhető lesz a haj.


kb ennyi észrevételem lenne:))


tény, hogy vannak az alverdénél jobb összetételű samponok is, de ennek nagy előnye, hogy a legkisebb faluban is elérhető (gondolom mindenhol van dm), és hát nagyságrendekkel jobb, mint az egyéb széles körben forgalmazott hajápolási termékek.

2014. ápr. 19. 23:45

Sylvia81.

Szia! Priviben nekem is el tudnád küldeni ezt a bizonyos oldalt? Előre is köszönöm!

Üdv.: Heni

47. Adlene
2014. febr. 14. 23:00
Lavera termékek. Nagyon jók, nem extrém drágák és abszolút mentesek minden káros anyagtól.
2014. febr. 14. 21:04

Azoknak szeretném ezt idézni, akik a DM-ben kapható Alverde-t ajánlgatják mindenáron:

"Rettentő büdös és minimum kétszer kell felkenni, ráadásul kötelező balzsamot használni utána, hogy ne legyen gubancos a haj. A legpozitívabb tulajdonsága, hogy nincsen benne a szervezetre káros anyag – legalábbis a reklámja szerint –, kivéve az SLS-t, amit álnéven tüntettek fel rajta. A legnagyobb csalódást ez a sampon okozta. (Mi tényleg elhittük, hogy natúr termék!)


Annyira könnyű felnyitni a tetejét, hogy utána vissza sem lehet zárni. Az elviselhetetlen erős citrusillata olyan, mint a vécéillatosítóé. Nagyon könnyű sampon, és egyáltalán nem krémes, állagra hasonlít a hársfás Garnierhez. Jól tisztít, nem nehezítette el a hajam, ami viszont ugyan fényes lett tőle, de csomós maradt. Előnye, hogy ha nem tudja, milyen összetevőket rejt, akár azt is hiheti, hogy 600 forintos szuper árért valóban természetes termékkel mossa haját."

2011. máj. 29. 06:42
Évek óta babasamponnal mosok hajat.Gondolom egyikben sincs káros anyag.
44. Sylvia81 (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 15. 09:10
Nincs benne SLS.
43. emagdi (válaszként erre: 42. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 15. 09:08

múltkor néztem, nem volt bennük sls, vagy max egyben (de most nem emlékszem, hogy az amiben volt az sampon volt vagy tusfürdő)


viszont nem túl gazdaságosak ezek az alverde samponok, az igaz hogy olcsóak, viszont elég sok kell belőlük, jóval több mint más termékből. így aztán már akkor ugyanott van mint pl a logona samponok, amik szerintem jobbak (legalábbis nekem jobban beváltak).

42. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 31. - Sylvia81)
2011. ápr. 15. 08:45
De hát abban van SLS, legalábbis a citromfű kivételével úgy emlékszem, mindegyikben láttam.
41. Gavrilo1 (válaszként erre: 40. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 22:38
Igen, ezt már én is észrevettem. És pl. samponból alig van BDIH-s termék, amelyik meg az annak engem kifejezetten irritál az illata, nagyon nehezen találtam olyat amelyik még épphogy tetszik kategóriába sorolható. :-)
40. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 22:16

De az itt felsorolt termékeket is meg kell nézni sajna, nem bízhatsz a márkában. Legalábbis az Alverdében tudom, hogy nem, gondolom, a többi se más. De aztán lehet, hogy igen...

Konkrét példa:

Alverde tusfürdők:

BDIH-s a mandarin-vaníliás és az olíva-hennás.

DE! A grapefruitos nem, mert van benne Ammonium Lauryl Sulfate, konkrétan a második a felsorolásban. A Thalasso-ban és az Oriental-ban meg Cl-ek vannak...

Ezeken nincs is BDIH-jel, helyette van az ÖKO-Test, mert azt többen ismerik, és sokan azt hiszik, hogy az jó. Eleinte én is azt hittem. De náluk pl. az "elmegy, elfér benne"-kategóriába vannak sorolva a kőolajszármazékok is.

39. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 22:00

Ilcsiben találtam már olyan hatóanyagot, ami káros volt... Remélem, azóta kivették belőle.

Arra sajnos már nem emlékszem, melyik termékben és mi volt.

38. Sylvia81 (válaszként erre: 34. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 21:57

Tényleg, van benne fluor.

Akkor már tudom, végül miért nem vettem meg, amikor megnéztem... A fluor és a CI 77891 miatt.


Én a kicsinek még elmexet használok, de ha elfogy, szerintem én is weledát veszek. Elmexből magamnak a homeósat használom, az majdnem egy árban van a Weledával. Akkor már mindegy, úgysem kell minden héten venni.

37. Gavrilo1 (válaszként erre: 36. - Derya)
2011. ápr. 14. 21:45

Lehet hogy nem káros, de nem is ellenörzött, úgy mint amin rajta van a BDIH felirat. A német termékekre ez vonatkozik. Pl. a Weleda termékeken rajta van. De pl. az Ilcsi kozmetikumok is rajta vannak a listán

[link]

36. Derya (válaszként erre: 29. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 21:30

egyáltalán nincs minden tiszta terméken BDIH.

melyik összetevője káros szerinted?

35. Gavrilo1 (válaszként erre: 33. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 20:34

gyereknek ezt használjuk

[link]

2011. ápr. 14. 20:32

Ezt ismerem, de ebben meg van fluor- mi menteset használunk. Most nem tudom mi a neve, de bioboltban veszem és aloevera tartalmú és fluormentes. Az ára is jó atöbbihez képest kb. 500 Ft (most épp nincs , de holnap szándékozom venni)


Gyerekemnek a kicsinek weleda fogkrémet használok azt is dm-ben veszem- nem olcsó, de neki egy tubus fél évig elég, mert én adagolom- ebben sincs semmi, és fluor mentes szintén

33. Sylvia81 (válaszként erre: 32. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 20:23

Pedig van nekik!

Csak nagy fájdalmam, hogy mentolos...


[link]


De szerintem ki fogom próbálni. :)

Fogkrémből mit használsz?


És ha már fogkrém... Én ki voltam akadva, hogy az összes gyerekfogkrém is tele van SLS-sel. Egyetlen fajtát találtam, amiben nincs: Elmex.

2011. ápr. 14. 20:02
Én is alverdét használok szinte mindenből, a fogkrémek azok mások (azt eddig alverdéset nem találtam)
31. Sylvia81 (válaszként erre: 30. - 3e0ba54fb8)
2011. ápr. 14. 20:01
Nekem megteszi az Alverde, nem szoktam tőle rendelni. :)
30. 3e0ba54fb8 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 16:20
az tényleg egy jó oldal, de némely terméket jó nagy felárral forgalmaz, pl. a biola termékeit. érdemes alaposan körül járni a hölgyet :)
29. Gavrilo1 (válaszként erre: 27. - Derya)
2011. ápr. 14. 15:42
A dm-es babylove biztos hogy nem tiszta, mert akkor rajta lenne a BDIH, mivel német termék, de nincs rajta. A Rossmanost nem ismerem.
2011. ápr. 14. 15:33
üdvözlök,mindenkit,és kérdésemlene vóltatók,már hajvizsgálatón? üdv ágnes1219
27. Derya (válaszként erre: 23. - A9f4f8dbe4)
2011. ápr. 14. 13:50

A Rossmannos Babydream és a DM-es Babylove samponok is tiszták, ha nem tévedtem az elemzés során. :-)

Mindkettő háromszázvalamennyibe kerül.

26. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 11:12
ŰNagyon szívesen! :)
25. Gavrilo1 (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 11:00

Köszi itt is! Nagyon jó az oldal.


Kicsit beleolvastam.

jaj de jó hogy már évek óta egy csomó mindent nem használunk a "tömeg kozmetikumok" közül.

24. Sylvia81 (válaszként erre: 22. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 10:32
Ment! :)
23. a9f4f8dbe4 (válaszként erre: 7. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 10:25

Konkrétan SLS mentes sampont akartam, csak akkor kezdtem feladni, amikor már a herbaházas gyógynövény meg húdeegészséges samponban is volt. Az ecetes öblítés tökéletesen bevált, a citromos még szőkített is:)

A fórummal pedig elleszek egy darabig, most gyűjtöm az ötleteket. Köszönöm:)

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook