Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tud valaki káros anyagoktól mentes (és megfizethető árú) sampont? fórum

Tud valaki káros anyagoktól mentes (és megfizethető árú) sampont? (tudásbázis kérdés)


1 2
22. Gavrilo1 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 10:18
nekem is légyszi!!
21. Sylvia81 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 09:38
Elküldtem! :)
20. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 09:32
Mindjárt írom! :)
19. tiramisú86 (válaszként erre: 17. - Sylvia81)
2011. ápr. 14. 09:31
Hm...kerhetem a kozomseg segitseget? :-D igen!Kernem szepen privatban. Ha ez tenyleg igy van...megsporolnanak nekem egy csomo idot, energiat es fejtorest :-) Koszonom!
18. tiramisú86 (válaszként erre: 16. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 09:27
Koolajbol valo benzin eloallitasa soran is keletkezik glicerin...Most olvastam. De ez a resze lenyegtelen, az a teny viszont nem, higy enyhen mergezo.
17. Sylvia81 (válaszként erre: 15. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 09:22

Én tudok egy helyet, konkrétan webshopot, ahová csak olyan termékek kerülnek be, amiknek az összetevők listáját Bionom hatóanyag-elemző nézi át, és csak azokat engedi be, amikben nincs káros cucc.

Kéred priviben, vagy ismered? Ha ismered, ennyiből is tudod, kiről beszélek. :)

16. Gavrilo1 (válaszként erre: 14. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 09:12
Én is olvastam ezt- tehát nem kóolaj származék.
15. tiramisú86 (válaszként erre: 12. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 09:09
Persze. Ezert is mondtam, hogy abbol sem minden tiszta!Sajnos meg nem hallottam olyan markarol aminek minden termeke teljesen tiszta lett volna es vakon meg lehetett volna bizni benne :-( De ha te ismersz ilyet...csak szolj, en vevo lennek ra.
2011. ápr. 14. 09:08

A glicerin (INN: glycerol) (régi magyar nevén: zsírédeny) egy kémiai vegyület, melynek képlete HOCH2CH(OH)CH2OH. Színtelen, szagtalan, viszkózus anyag, melyet széles körben alkalmaznak. Íze édeskés, enyhén mérgező. Három darab hidrofil alkoholos hidroxil-csoportot tartalmaz. Ennek köszönhetően erősen higroszkópos. Felületi feszültsége 64 mN/m. Vízzel és etanollal korlátlanul elegyedik, de dietil-éterben, benzolban és kloroformban nem oldható.[2] A lipidek fő alkotóeleme.

Mivel a lipidek vázát adja, szappankészítés, valamint biodízel gyártása során nagy mennyiségben keletkezik. Ipari mennyiségben a biodízel melléktermékeként állítják elő.

13. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 08:56
Egyébként úgy tudom hogy a glicerin nem kőolaj származék- konkrétan jelenleg a biodízel gyártás mellékterméke amit iparilag használnak.
12. Gavrilo1 (válaszként erre: 11. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 08:50
Az alverde termékek-nek is csak egy része BDIH- termék.
2011. ápr. 14. 08:47

A glycerin is koolaj szarmazek, es az a legtobben van...de ezen nem fogunk osszeveszni :-P

Igen, ez az oldal jo, de van egy masik is, ahol az osszetevokre is ra lehet kersni, igy nem csak a bevizsgalt termekekrol es markakrol tudsz meggyozodni, de barmirol,ami a kezed ugyebe akad.

En a BDIH logos termekeket sem tennem be a kosaramba ellenorzes nelkul...

2011. ápr. 14. 08:45
Én is tojással mosok hajat, a legegyszerűbb, legolcsóbb. Két tojássárgáját elkeversz egy deci vízzel, rákened a hajadra, 5-10 percig rajta hagyod és leöblíted. Öblítőnek lehet rozmaring főzetet (vagy akármilyen más füvet, diófalevelet hajhullásra) használni, ecetes, citromleves, illóolajos vizet.
9. Sylvia81 (válaszként erre: 8. - Gavrilo1)
2011. ápr. 14. 08:44
SLS-től is mentesek, mindegyik Alverde.
8. Gavrilo1 (válaszként erre: 7. - Tiramisú86)
2011. ápr. 14. 08:38

Kőolajszármazéktól mind mentes az biztos, de a legmagasabb standardnak a BDIH felirattal ellátot termékek felelnek meg (német ecolabel)

De ezen az oldalon talán a világ összes hivatalosan bevizsgát termékének megjelölő cimkéje a hozzá tartozó magyarázattal megtalálható. Itt érdemes nézelődni.

[link]

2011. ápr. 14. 08:25

Vigyazat!Azert mert valamire ra van irva, hogy BIO , meg nem feltetlenul az 100%-ig!!!Raadasul a bio termekekbe is tehetnek, sot tesznek is mindenfele tartositoszert es koolaj szarmazekokat, de minimum SLS-t (habzo anyag), amik fokozottan karosak az egeszsegre...Szoval mindig erdemes elolvasni az osszetevok listajat es csak azutan megvenni a termeket. Az F.l. termekeiben is van ez meg az...sajnos.

A Dm alverdesbol sem mind jo. Ha jol emlekszem a zsalyas az tiszta volt,de ez is valtozhat(ott azota).

Abban lehetsz csak 100%-ig biztos, amit te csinalsz otthon magadnak.

Sokan mosnak hajat tojas samponnal, mosodiobol fozott szappannal, samponszappannal, vagy agyagporbol higitott samponnal. Ezek kozul egyik sem habzik, de jol tisztitanak es teljesen termeszetes eredetuek. Balzsam hejett pedig ecetes vagy citromos oblites es kesz is.

Ezen az oldalon eleg sok mindent talalsz:

[link]


De itt a hoxan is van egy forum:

[link]


Kellemes bio hajmosast! ;-)

2011. ápr. 14. 08:17
Én a DM Alverde termékcsaládját használom. Káros anyagoktól mentesek és nem is drágák és van legalább 4-5 fajta sampon és balzsam is. Nekem a gesztenyés barna hajra való jött be leginkább.
2011. ápr. 14. 07:53
Forever living termékek mind káros anyag mentesek, a sampon ugyan nem olcsó, de az is igaz, hogy nagy adag, én naponta mosok hajat, a párom is, így elég nekünk csaknem két hónapig egy flakonnal. Pedig nekem hosszú hajam van.
2011. ápr. 14. 07:53
szappanos blogokban, samponszappan
2011. ápr. 14. 07:48
Alverde, dm-ben lehet kapni.
2011. ápr. 14. 07:48
Van Pesten fodrászat, ami BIO, vagyis csak bio dolgokat használnak, amiben nincs színezőanyag, festékenyag, illatanyag..........
2011. ápr. 14. 07:47
Tud valaki káros anyagoktól mentes (és megfizethető árú) sampont?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook