Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tud nekem segíteni valaki abban, hogy ha adott összeget előtörlesztek a bankban, akkor kb mennyivel csökkenhet a törlesztőrészletem? fórum

Tud nekem segíteni valaki abban, hogy ha adott összeget előtörlesztek a bankban, akkor kb mennyivel csökkenhet a törlesztőrészletem? (tudásbázis kérdés)

13. Mayalina (válaszként erre: 11. - Dézsa)
2011. jan. 6. 10:54

Persze, meg fogom kérdezni a bankban is, de érdekel, hogy kinek mik a tapasztalatai.

Nem szeretném, ha megvezetnének.

12. Mayalina (válaszként erre: 9. - Secret!)
2011. jan. 6. 10:53
Forint alapú személyi hitel.
11. Dézsa
2011. jan. 6. 09:55

Ne elégedj meg ezekkel a válaszokkal!

Érdeklődj a saját bankodban a saját hiteledről!

De ne a törlesztőrészlet csökkenésével kezd a kalkulációt, hanem az esetleges járulási költségek feltérképezésével.


A mi hitelünknél kb.egy évvel ez előtt 60E lett volna az előtörlesztés. Most ingyenes.

10. ani001
2011. jan. 5. 13:08
Nekünk azt mondták, h nem érdemes előtörleszteni( lakás hitelünk van), mert 34%-ot levon kapásból a bank. Utána módosít egy szerződést, és újra kalkulálja a törlesztőt.
9. secret! (válaszként erre: 8. - Mayalina)
2011. jan. 5. 11:46
Bármit módosítasz, az szerződésmódosítás. CHF-es a hiteled, vagy már EUR-os?
8. Mayalina (válaszként erre: 7. - Secret!)
2011. jan. 4. 21:43

És ha a futamidőt nem bántom, csak a törlesztő összeget, akkor nincs az, hogy kevesebbet fizetek vissza?

És ez is szerződésmódosításnak minősül, vagy csak a futamidő módosítás?

7. secret! (válaszként erre: 5. - Mayalina)
2011. jan. 4. 20:22
A bank nagyon szereti az előtörlesztést, futamidőmódosítást, stb. mert ezen a címen, bármikor beszedheti a hatályos hirdetménybeli díjat érte. Ezek mind szerződésmódosítások, mert volt egy eredeti szerződés, egy futamidővel, törlesztővel. És te máshogy szeretnéd most. Na ezért nem kis összeget kell fizetni. Ha pedig a futamidő csökken, akkor a THM is csökken, mert ha rövidebb idő alatt fizeted vissza, kevesebb kamatot, kezelési költséget, stb. fizetsz vissza. Számolható néhány példával is, minél rövidebb a futamidő, annál kevesebbet fizetsz vissza.
6. békéséva (válaszként erre: 5. - Mayalina)
2011. jan. 4. 15:26

Szerződésmódositás kell,ha kevesebb törlesztőrészletet akarsz fizetni.,mert ugye volt egy eredeti szerződés.

Sok esetben nem éri meg a dolog,hogy többet előre befizessünk.

5. Mayalina (válaszként erre: 4. - Secret!)
2011. jan. 3. 19:53

Miért jobb, ha a futamidő csökken, és nem a törlesztőrészlet?

És miért szükséges szerződésmódosítás, holott, csak előtörlesztenék?

4. secret! (válaszként erre: 2. - Mayalina)
2011. jan. 3. 19:11
Először is van egy szerződésmódosítási díj, ami nem kevés, utána pedig a maradék tőkerészre fogják neked kiszámolni újfent a havi törlesztődet, ezt pontosan a bankban tudják megmondani neked. Ha teheted ilyenkor rövidítsd a futamidőt is, hogy a törlesztőrészlet marad, azonban a futamidő csökken.
2011. jan. 3. 19:06
a bank ügyfélszolgálata pl?:)
2011. jan. 3. 18:56

Sziasztok!

Tud nekem segíteni valaki abban, hogy ha adott összeget előtörlesztek, akkor kb mennyivel csökkenhet a törlesztőrészletem?

2011. jan. 3. 18:56
Uni... bankos előtörlesztést követően hogy változhat a törlesztő részlet?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook