Trombózis? (beszélgetős fórum)


2010. dec. 4. 19:57

Nem trombózisod van...izületi gyulladás...

Hozzánk is behoztak több ilyen "gyanús "esetet,persze beigazolódott hogy semmi köze e trombózishoz.

A trombózisnál,meleg duzzadt az egész láb,és fáj is,nem csak a térd.

2010. dec. 4. 19:41
Izületi gyulladás; van, amikor egy bizonyos folyadék felgyülemlik; de ez nem vérrög..
5. Zsuzsimanó (válaszként erre: 1. - Jujiabf)
2010. dec. 4. 19:36

Szia! Nekem volt trombózisom, 20 évesen. Tüdőembólia lett belőle. Fogamzásgátlótól. Így visszagondolva ill. ahogy azzal a dokival megbeszéltük, aki végre észre is vette lábfájással kezdődött. Gondoltam a nyári munkától. Aztán a karom, de annyira,hogy nem bírtam felemelni a karom. Ezek kb. 1-2 hétig tartottak. Elkezdődött a suli, aztán 1 hónap múlva arra keltem éjszaka, hogy alig kapok levegőt. Ügyelet. Tüdőgyulladásra gondoltak, pedig vért is köhögtem fel. De mivel fiatal voltam és nem volt lázam erre nem gondoltak. Ez elmúlt( a rög továbbment)suli végén ugyanez, vérköhögés és fájt a tüdőmnél. Akkor már hazautaztam és az otthoni orvos küldött is a kórházba. Vérhígítót kaptam.

Ezzel persze nem azt akarom mondani, hogy neked is ez lenne, csak sasjnos nem mindig szabad elhinni amit mondanak.

4. v.erka (válaszként erre: 1. - Jujiabf)
2010. dec. 4. 19:27
Szerintem ha trombózis lenne, nem a térded fájna, az inkább a lábszárat, combot érintené. A férjemnek már volt, sajnos.
2010. dec. 4. 19:26

szerintem a trombózis első tünetei a duzzanat és a légszomj, én inkább valódi ízületi problémára gyanakodnék (szalaghúzódás, tokgyulladás, porcproblémák)

persze bármi lehet, orvos a legjobb döntés

2. 98a7449505 (válaszként erre: 1. - Jujiabf)
2010. dec. 4. 19:23
Szia! Szerintem nem trombózis, csak szerintem egy "egyszerű" izületi gyulladás.
2010. dec. 4. 19:21
Rettenetesen fáj a térdem egy hete. Nem piros, nem kékült be, alig vastagabb, mint a másik lábam, csak alig tudok járni. Ma elmentem az ügyeletre, mert már nem aludtam éjjel a fájdalomtól. Röngent készítettek, nincs elváltozás. Az ügyeletes doki porcleválásra gyanakszik. Meg sem ütöttem a térdem, vagy legalábbis nem emlékszem rá. Hétfőn vissza kell mennem a térdsebészetre. Olvasok mindenfélét a neten, s felmerült bennem, nem trombózis véletlenül? Kinek volt már hasonló tünete? Lehet trombózis? Jó rá a hideg borogatás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook