Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Torokgyulladás-gyakori betegségek fórum

Torokgyulladás-gyakori betegségek (beszélgetős fórum)


28. manó2000 (válaszként erre: 25. - Milup2)
2014. júl. 31. 15:59
Én is próbálom változatosan alakítani az étrendjüket, azért nagyjából mindent megesznek.
27. manó2000 (válaszként erre: 26. - Milup2)
2014. júl. 31. 15:57

Értem. Akkor muszáj volt. De legalább megtudtátok, hogy ez a gond.


Igen, ez így van. Én sokszor már kétségbe vagyok esve miatta.

26. Milup2 (válaszként erre: 23. - Manó2000)
2014. júl. 31. 15:52

Fiamnál nagyon alacsony volt a vas, így mindenképpen kellett a vaspótlás.


Sajnálom, hogy ennyit betegek a gyerkőceid, mert az egész családot ez nagyon megviseli....

25. Milup2 (válaszként erre: 24. - Manó2000)
2014. júl. 31. 15:46

Először amit adtam neki, azt a doki írta fel (Maltofer). Most nem is tudom, mennyi ideig tartott míg elfogyott az az üveg, tán 1-2 hónap...Aztán szünet 3 hónapig, majd megint kellett neki ezt adnom, majd megint szünet.

Aztán már nem mondta a dokinő, de télre én vettem neki vastartalmú szirupot (RoboKid), s azt adtam neki.

Most már hónapok óta nem kapott, s nincs semmi gond. (azelőtt 1 hét ovi, 2-3 hét otthon betegen...Lehetett bármely évszak...)


Nem tudom, mitől lehetett nála a vashiány, mert amúgy májat, tojást rendszeresen evett, s eszik is...Ha nem is sokat, de evett...

24. manó2000 (válaszként erre: 22. - Milup2)
2014. júl. 31. 15:36
Egyébként mennyi ideig szedte a vasat a fiad? Receptre kapható vasat szedett vagy amit recept nélkül lehet kapni?
23. manó2000 (válaszként erre: 22. - Milup2)
2014. júl. 31. 15:31
Igen, vettek tőlük vért. Néztek az általános vérképen kívül immunológiai dolgokat is. Bár van ami még nincs készen, de ami megvan abban nem igazán van eltérés. A vashiány pedig a sok betegségből adódik, azt mondta a doki. Olyan minimális nálunk, hogy nem akart rá adni vasat.
22. Milup2 (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2014. júl. 31. 15:27

Vért vettek már tőlük? Mert érdemes lenne megnézetni, ha eddig nem tették.

Fiam is nagyon sokszor volt beteg, hiába adtam neki a broncho-vaxomot (vagy hogyisírják), ill. egyéb vitaminokat, s ő minden nap eszik zöldséget, gyümölcsöt, s mégis..

Szóval a vére kimutatta aztán, hogy vashiányos.

Kapott vasat hosszabb ideig, s így tényleg már sokkal jobb a helyzet. Nem mondom, hogy nem betegszik meg, de ritkán, s akkor sem olyan extrémül.

21. manó2000 (válaszként erre: 19. - Regina.)
2014. júl. 31. 15:22
Köszönöm szépen!Úgy legyen!
20. manó2000 (válaszként erre: 18. - Grizus)
2014. júl. 31. 15:20
Megpróbálom rávenni a fiúkat az öblögetésre, de félek hogy nehezen megy majd.
19. Regina. (válaszként erre: 16. - Manó2000)
2014. júl. 31. 15:20

Bárcsak emlékeznék a nevére, de sajnos már nem tudom.

Ez a fiúcska nekem már 23 éves.

Tudom milyen rossz mikor beteg a gyerek, én teljesen lelki beteg voltam ha valamelyiknek fájt valamije.

Kisebbik is 15 éves, szóval nekem már kinőttek ebből.

A műtét legyen az utolsó, előtte minden mást meg kell próbálni.

mert a mandula mégis csak egy szűrő dolog ott a torok előtt.

Szívből kívánom gyógyuljanak meg a kis betegek, ne keljen kivenni nekik ami oda való ahol az van.

18. grizus
2014. júl. 31. 15:18
Most azt olvastam, hogy a jó minőségű sóval való öblögetés, gargalizálás gyógyítja a torkot.
17. manó2000 (válaszként erre: 15. - Nbandus)
2014. júl. 31. 15:08
Szedtük az Isoprinosine-t és a Broncho waxont is. :( Meg az Immunotrofinát.
16. manó2000 (válaszként erre: 14. - Regina.)
2014. júl. 31. 14:52

Köszönjük!

Nem a Broncho waxon? Mi valamimilyesmit szedtünk hasonló adagolással.

15. nbandus (válaszként erre: 14. - Regina.)
2014. júl. 31. 14:51
Ez az Isoprinosin? Anno mi is szedtük gyerekként, és még létezik, mert tavaly a lányommal is szedettük, de nem túl sokáig.
2014. júl. 31. 14:44

Lehet rá kéne kérdezni az orvosnál nincs valami olyan gyógyszer ami a gyereknek az immunrendszerét erősíti meg.

Nagyobbik fiam volt ilyen, de már nagy felnőtt, szóval nem éppen most történt.

A gyógyszer nevére sajnos nem emlékszem.

Azt tudom hajdanán nekem a házi orvos azt mondta, olyan gyógyszert ír fel a gyerekemnek amit majd három hónapig kell szednie.

Méghozzá úgy, hogy 10 napig szedni húsz napig szünet, és ismét 10 nap ismét 20 nap szünet.

Ez háromszor ment le, és elfelejthettük azt a rengeteg sok kínlódást.

(Óvodás korú volt akkor a fiam)


Ez egy erős gyógyszer és ha a gyerek szervezete nem tiltakozik ellene hányással, akkor 100% -ra elfelejthetők ezek a mandula, és torok gondok.


Annak idején nekem a fiam az utolsó szemet kihányta, ezt jeleztem a dokinál, mire ő ez így is hat már az biztos.


Igaza lett neki, onnantól nem tért vissza ez a betegség.


Pedig már ott tartott az orvos is, ha ez nem segít (mert előfordul nem bírja a gyerek szervezete)akkor műtét jött volna már.


Szerintem kérdez rá erre a gyógyszerre létezik még biztos, ha van nekik tudni kell a nevét.

Lényeg három havi adag, 10 nap szedés, húsz nap szünet.

Egy próbát szerintem mindenképpen megérne, mielőtt a mandula műtét mellett kéne dönteni.


Sok szerencsét, és gyógyulást kívánok.

2014. júl. 31. 14:26
Engem az is aggaszt, hogy nem tudom megkülönböztetni (és szerintem a doki sem), hogy mikor van tüszős mandulagyulladása és mikor okozza más. Olyan bizonytalan az egész. Valahogy mindig helyrejövünk nagyjából, aztán 2-3 hét és megint. Ez így megy november óta.
12. manó2000 (válaszként erre: 11. - Nbandus)
2014. júl. 31. 14:22
Dehogynem, sokszor jártunk már fül-orr.gégészeten. A nagynak kivették az orrmanduláját a kicsinek azt mondták, hogy szüksége van még a manduláira.
11. nbandus (válaszként erre: 10. - Manó2000)
2014. júl. 31. 14:20
Hát biztos nem könnyű, szerintem is idő kérdése, hogy javuljon a helyzet. Fül-orr-gégszeten is nézetted már őket? Nem beszéltek esetleg a kivételről az orvosok?
10. manó2000 (válaszként erre: 7. - Nbandus)
2014. júl. 31. 14:17
Egyébként már sokszor volt ilyen. Van amikor kapunk rá ab-t van amikor nem. Olyan is volt, hogy mire kaptuk az ab-t lement a láza. Rendbejött már antibiotikum nélkül is. De olyan gyakran ez van.
9. manó2000 (válaszként erre: 8. - Nbandus)
2014. júl. 31. 14:13

3 és 5 évesek.


Nálunk általában 3 napig magas láz.

8. nbandus (válaszként erre: 6. - Manó2000)
2014. júl. 31. 14:10
Hány évesek a gyerekek?
7. nbandus (válaszként erre: 6. - Manó2000)
2014. júl. 31. 14:09
Legutóljára 2 hete volt. Teljesen meg voltam róla győződve, hogy tüszős mandulagyulladás, mert olyan foltok (fehér) voltak a manduláján, be is volt dagadva. 38,5 volt a láza. Másnap elvittem orovoshoz, és mondta, hogy ez lehet gyulladás és fertőzés is. Ha holnapig megint nagyon magasra szökik a láza, akkor gyulladás, és antibiotikum, de amúgy semmi dolgunk vele. Nem is lett láza, csak minimális hőemelkedés, és 3 nap alatt átment rajta. Szerencsére a mi dokink nem ad minden láznál antibiotikumot, és okosan kivár. Többször volt már ilyen egyébként. Gennyes, foltos mandula, amiről kiderült, hogy vírus okozza.
6. manó2000 (válaszként erre: 4. - Nbandus)
2014. júl. 31. 14:05
A lányodnak is vannak legtöbbször ilyen fehér foltok a manduláján?
5. manó2000 (válaszként erre: 3. - Zebracsikó)
2014. júl. 31. 14:01
Alapvetően nem eszünk meg minden vackot. Igyekszem odafigyelni az étkezésükre. Ha kapnak édességet azt leginkább a nagyszülőktől, mi azért az egészségesebb dolgokat adjuk. De megpróbálok nagyszülőkre is hatni majd édesség témában. Tejet se kapnak sokat. Szinte minimálisat.
4. nbandus (válaszként erre: 1. - Manó2000)
2014. júl. 31. 13:59

Ha a mandula gyullad be, és ez 2-3 hetente, akkor szerintem ki kellene vetetni, mert ilyen gyakori gyulladás esetén már krónikus gyulladásról van szó.


Amúgy a lányom amikor közösségben van (ősztől-tavaszig), akkor neki is 2-3-4 hetente ilyen a torka, de legtöbbször nem gyulladás, hanem fertőzés okozza. Magas láz, 2-3 nap szenvedés, aztán javul gyógyszer nélkül.

2014. júl. 31. 13:58

hagyd el a tejtermékeket és a szirszar édességeket


máris fellélegzik a szervezetük!

2014. júl. 31. 13:57
Akinek volt hasonló, hogyan jutottak túl rajta?
2014. júl. 31. 13:56

Sziasztok!


Arra lennék kíváncsi, hogy volt-e valakinek hasonló.

A gyerekeim sokszor betegek. Kb 2-3 hetente van valami. A legtöbbször van a mandulájukon fehér folt, ami ugye olyan -az orvosok szerint is, mint a tüszösmandula. Kaptunk rá bőven antibiotikumot, aztán lett torokváládék leoltás, de nem tenyészet ki semmi(se gomba, se baci). Mégis olyan, mintha a gyerekeim egymásnak adogatnának valami fertőzést, ami ilyen foltot okoz a mandulán.Ráadásul mindig borzasztóan magas lázzal jár. Kaptak immunerősítőt is, vitaminokat. Amikor nem járnak közösségbe akkor is kijön rajtuk.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook