Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tokofóbia-félelem a szüléstől fórum

Tokofóbia-félelem a szüléstől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. márc. 1. 15:43
hallott valaki egyáltalán arról h tokofóbia??
55. 033054ac6c (válaszként erre: 42. - Tücsibogár)
2013. márc. 1. 15:38
Sziasztok,neked megengedeik,hogy természetesen szülj?mert tudomásom szerint ritka esetben és főleg orvos kell hozzá,aki bevállalja.Amúgy nekem is császárom volt,sürgősségi,16 óra kőkemény vajúdás után,alig tágultam,de engem a természetes szülés akkor is jobban elrettentett,mint a császár.Persze hogy fájt utána,hú de nagyon,de pikk pakk az első 2-3 nehezebb nap után rendbe jöttem,mára már a múlté.Azért nem kapkodok a 2.babával:))
2013. márc. 1. 15:37
sziasztok! én négy gyereket szültem meg simán,érzéstelenítő nélkül.az első kettőnél volt gátmetszésem,a másik kettőnél gátvédelem.én mégsem a szüléstől tartottam,hanem a borotválástól.
53. Mazsinka (válaszként erre: 51. - Zebra25)
2013. márc. 1. 15:32
Elevenen nyúznának meg? OMG! Ezt még nem hallottam.
2013. márc. 1. 15:31
ijesztett:S
51. Zebra25 (válaszként erre: 37. - Abeni)
2013. márc. 1. 15:30

szerintem jó dolog ez ha valaki tényleg annyira fél

Emlékszem, hogy én azt kérdeztem meg a védőnőktől, hogy nem e szülné meg valaki helyettem?

Ők meg nevettek, mert, hogy milyen vicces vagyok, közbe nem is vicceltem:)

De tényleg féltem előtte és amikor oda kerültem akkor olyan erős lettem, hogy azt le sem tudom írni.

Ott volt a férjem és ott volt az orvosom akikben mindennél jobban bíztam. És megfogadtam, hogy soha nem nem hallgatok másra ilyen ügyben. Őszintén szólva engem a sok rémtörténet ilyesztett meg. Sok mondták, hogy olyan a szülés mintha elevenen nyúznának meg ilyenek.

És 18 órát vajúdtam a fiammal, kaptam oxitocint ami borzalmas fájásokat csinált, de azért végig csináltam. És ha kéne akkor már is mennék szülni:)

2013. márc. 1. 15:24
2013. márc. 1. 15:20
járt valaki pszichológushoz mert annyira rettegett a szüléstől?hogy már bemesélte magának h nem is terhes csak azért hogy legalább kis ideig ne kelljen a félelemre gondolnia?
2013. márc. 1. 14:50
Hidd el Tücsibobár hogy én megértelek ! És nem fog senki elítélni
47. 973d9d6ecf (válaszként erre: 46. - Tücsibogár)
2013. márc. 1. 14:03
senki nem fog sem elítélni ..sem pedig rossz szemmel nézni rád...
46. Tücsibogár (válaszként erre: 44. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 13:58
Igen, én tudom, hogy ember lesz ezekből a gyerekekből is, de ha lehet ezt a nagyon kemény utat én szeretném elkerülni. Meg fogom szülni most a kistesót, ha úgy alakul, természetes úton is, de titkon reménykedem benne, hogy nem fordul be, és császározás lesz a vége. Akkor is, ha ezért bárki is elítél, vagy rossz szemmel néz rám.
2013. márc. 1. 13:50
Nekem 10 éves lesz a lányom áprilisban hát nem véletlen nincs még testvére :/ nagyon megszenvedtem előtte is utána is kb 3 hónap múlva tudtam azt mondani hogy jól vagyok és bár most már nem zárkózom el attól hogy legyen testvére de csak fájdalomcsillapítóval tudom elképzelni
44. 973d9d6ecf (válaszként erre: 42. - Tücsibogár)
2013. márc. 1. 13:49
figyelj szülésnél bármennyire is elbagatellizáljuk lehetnek gondok...de császárnál is..nekem van egy 15 éves lányom..26.hétre született normál úton.....agyvérzés,tüdővérzés ,gyomorvérzés,ödéma......egy hónaposan nem volt egy kiló...ma ..húú..ötös tanuló..kiváló képességekkel ..pedig három hónaposan még a kórházban volt..azt mondták soha nem fog járni stb..nem szabad túl gondolni a dolgokat...sztem..
2013. márc. 1. 13:42

Én pl. a császártól is tartok. Még nem volt soha műtétem, tartok az altatástól, elvérzéstől, utána a felépüléstől, hogy nem tudom ellátni a babám...


Barátnőm szerint inkább egy szülés, mint egy gyökérkezelés. Valaki azt mondta egyszer itt, hogy a vajúdás olyan, mint egy nagyon intenzív fogfájás, amit nem lehet csillapítani, és majd megőrül tőle az ember. Na, én már sok olyanon túlvagyok, csak ez vigasztal. :D

2013. márc. 1. 13:40

Sziasztok.

Én most fogok másodjára szülni, első alkalommal életmentő császár volt, koraszüléssel.. Mikor most megtudtam, hogy babát várok, éreztem, hogy minden rendben lesz a terhességgel(eddig úgy is van minden kopp-kopp), és a végén természetes szülésem lesz.

Viszont most így kicsivel később, mint a fele, nagyon örülnék, ha császároznának. Nem a fájdalomtól félek, mert nekem a császár is nagyon fájt, begyulladt a sebem, kaparni kellett belőle a gennyet egy ismételt beavatkozásnál, állni, ülni nem tudtam, nehezen lett tejem stb.. Hanem a természetes szülés komplikációitól félek. A Kisfiammal korai fejlesztésre kell járni(majdnem minden nap megyünk). Ott nagyon sok mindenkit megismertem, császáros anyukaként csak én vagyok, és egy másik ikres anyuka.

Az összes többi gyerek, aki oda jár, mind természetes úton jött, vagy több 10 órás vajúdás utáni sürgős császárral.. Egy tervezett császárnál ilyen komplikációk nagyon ritkák.

Agyvérzés, megreked a szülőcsatornában, meconiumos magzatvizet nyel, vákumozni kell stb. Én ezektől rettegek. Az én gyerekem korrigálhatók a "hibák", de akik ott bennünket körülvesznek, életük végéig ezekkel a komoly dolgokkal kell kínlódjanak.

Tudom, én koncentráltan találkozom ezekkel a problémás szüléstörténetekkel, és súlyosan beteg gyerekekkel, de ebből az élethelyzetből adódóan nem tudom kikapcsolni az agyam, hogy velem majd máshogy lesz...akármenniyre is próbálom, és pár hete, kb azóta, hogy mocorog a babám, elkezdtem rettentő módon félni egy rendes szüléstől, pontosabban annak a komplikációitól..

41. davidab (válaszként erre: 37. - Abeni)
2013. márc. 1. 13:39
egyetertek, en is utaltam hallgatni oket! De volt, akinek ez nem tunt fel. Mas imeroseim meg imadtak hallgatni, mindent tudni akartak
40. 6b006fc769 (válaszként erre: 38. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 13:36
Biztos, ha úgy alakult volna, akkor most én is így éreznék;)
39. abeni (válaszként erre: 32. - Davidab)
2013. márc. 1. 13:33
Igen, az ilyenekre gondoltam. :)
38. 973d9d6ecf (válaszként erre: 36. - 6b006fc769)
2013. márc. 1. 13:33
lehet ..én meg megúsztam a szüléseimet császár nélkül...mindenki jól járt...::DDDDDDD
37. abeni (válaszként erre: 8. - Zebra25)
2013. márc. 1. 13:31

Én is jártam ilyenre.

Eleinte nagyon nagyon féltem a szüléstől.

Aztán ahogy közeledett az idő egyre erősebb lettem és mindig azt hangsúlyoztam magamban, hogy ha anyáink, nagyanyáink mindenféle fájdalomcsillapító nélkül megszültek minket, akkor én fejlettebb orvosi segítség mellett miért ne tudnám.

A pszichológusnővel légzésgyakorlatokat tanultunk, illetve arra hívta fel a figyelmünket, hogy ha én görcsös vagyok, akkor a babának sokkal nehezebb kibújnia, valamint, hogy ha elkezdek sikoltozni és vergődni, akkor az erőmet vesztem és azzal sokkal nehezebb lesz.

Valamint én megbeszéltem a gyermekeimmel, hogy ügyesek lesznek és könnyen kibújnak. Hiszek az ilyenekben. :)


Te is csak a szépre és jóra gondolj! Hidd el a fájdalmon kívül, ami tény, hogy nagyon fáj egy olyan élményben lesz részed, ami leírhatatlan.

És még egy fontos, szülési történeteket ne hallgass!!!

36. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - Mazsinka)
2013. márc. 1. 13:24
Őszintén szólva én úgy gondolom, hogy a császárral megúsztam a szülést:))
35. szafaripók (válaszként erre: 34. - Mazsinka)
2013. márc. 1. 13:19
:)))
2013. márc. 1. 13:17
Anyám három gyereket szült természetes úton, de ha megvágja az ujját késsel, összeesik. :)
33. c6973617d3 (válaszként erre: 32. - Davidab)
2013. márc. 1. 13:11

Nyugalom, könnyebb lesz már, és te is rutinosabb leszel.


A vizelési problémáddal pedig érdemes lenne felkeresni egy urológust.

2013. márc. 1. 13:08

En is hasonloan ereztem. Nem csak magatol a szulestol feltem, hanem a gatmetszestol borzasztoan (vizualis tpus vagyok, elkepzeltem az egeszet) is illetve a komplikacioktol. Szerintem nem kifejezetten a fajdalomtol fel a baratnod vagy a nok nagy resze.


Nem tudom, van-e kozottunk olyan, aki hasonloan erez, mint en:


Meg mindig valami "tanacsot" varnek, de tudom, nem kapok. Akkor se kaptam.

A gatmetszes volt a legkisebb bajom. :) Amugy minden rendben ment, csak borzaszto sokaig tartott. A nagy erolkodestol azota -hat megosztom veletek intim reszleteim- egy ejszakat nem tudok vegigaludni, annyiszor kell pisilnem Gozom sincs, hogy valaha visszaall-e. Az aranyerrol nem is beszelek, azt kremmel, kuppal lehet kezelni. De azt, hogy gyakorlatilag 1 alkalom helyett tobb kicsit kell pisilnem, nagyon nem jo.


A szuloszoban amugy az is zavart, hogy ugy jartam mint Rachel, a Jobaratokbol. Mindenki kiment mar, de en meg nem..raadasul eleg hangosak voltak, megmagyarazni nem tudom, de borzasztoan hergelt.Ez van :)


Most ott jarok, hogy a masodiktol talan jobban felek, mint az elsotol.

31. spinneli (válaszként erre: 14. - Szafaripók)
2013. márc. 1. 13:08

Hát, én egyenlőre nem rettegek tőle,ha a nők többsége túléli, akkor én is.

Nekem teljesen másodlagos, hogy nekem hogy fog fájni, az a lényeg, hogy a baba rendben legyen.

30. tilbog
2013. márc. 1. 13:07
Én is nagyon féltem. De az ember úgysem tud mit tenni, végig kell csinálni, tetszik-nem tetszik :) a természet parancsol.
29. Cippora (válaszként erre: 28. - Gabi.k)
2013. márc. 1. 13:04

Van aki nagyon jól viseli,de ez szerintem ritka.

Egyébként szerintem sem az a lényeg,csak fura mikor valaki a természetestől fél,a császártól meg nem...nekem fura,mert én meg a szikés megoldástól rettegek.

28. gabi.k (válaszként erre: 20. - Cippora)
2013. márc. 1. 12:57

én császárral szültem. nem önszántamból, de nekem nem fájt, csak 1 napig. lehet erősek az idegeim.

szerintem mindegy hogy szül az ember, nem ez a lényeg. és nem önszántából választja ezt az ember.

2013. márc. 1. 12:57
én bármikor szülnék még...egy kislányt szeretnék..de lassan kifutok a korból..meg aztán nagyok már a gyerekeim..
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook