Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Tokofóbia-félelem a szüléstől fórum

Tokofóbia-félelem a szüléstől (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2013. márc. 1. 12:57

én úgy voltam, ha anyám megcsinálta - akire nem sok mindenben tudok felnézni úgy kimondottan, akkor én is megcsinálom, naná, simán!

aztán csak pozitívan gondoltam rá előre is, hogy szép lesz a gyerekem stb, hogy addig milyen lesz nem foglalkoztam vele, túlélem és pont...

a vége az lett: hogy én is azt hittem rosszabb lesz, jobban fog fájni, és többet, stb, és iszonyat jó érzés volt mikor kibújt és rám tették, valami nem is tudom milyen.. :)

25. 973d9d6ecf (válaszként erre: 13. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:53
jaj...az nem lehetett valami jó..Amúgy szerintem eljön a szülés közben az az érzés, mikor már mi mint anyák nem számítunk saját magunk számára ...csak a baba...azzal legyen minden rendben...
24. Cippora (válaszként erre: 23. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:53
Szerintem is,bár én egy második babánál lehet kérnék epidurált (elsőnél nem kértem) de semmiképp nem vágatnám fel magam.
23. mandala25 (válaszként erre: 20. - Cippora)
2013. márc. 1. 12:49
Én az első lányomat simán szültem a második szülésem császár volt.össze tudtam hasonlítani nagyon szerettem volna a 3.at simán szülni és mégis a végén a műtőben kötöttünk ki..nincs annál szebb érzés szerintem mikor megszülöd a gyereket :) minden fájdalom ellenére inkább a sima
22. szafaripók (válaszként erre: 17. - Mazsinka)
2013. márc. 1. 12:48

Szerintem amikor odakerül az ember, semmi nem számít: akár lehetsz egy teli focistadionban a pálya közepén, és mindenki téged néz, túl leszel rajta!

És akárhogy is fáj, megéri!:))))

21. Cippora (válaszként erre: 19. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:47
Ez tuti biztos így van!
2013. márc. 1. 12:45

Ugyan én természetesen szültem,de nem bírom felfogni,ugyan miért jobb egy császár?Oké,nem mondom,nem volt egy könnyű menet a 11 órás szülésem,de amint megszületett,kész,vége,nem fájt semmim,mintha nem is szültem volna,jól voltam.

Ha egy szikével felvágják a hasát a nőnek,az most jobb???Szerintem utána az is fáj legalább annyit mint egy vajúdás...

19. mandala25 (válaszként erre: 16. - Grizzli)
2013. márc. 1. 12:45
szerintem is lehet valami hormon ami a végén már nem "enged félni" :)
2013. márc. 1. 12:44

Szia!

Én is rettegtem a szüléstől, mindigis úgy gondoltam rá, hogy csak éljem túl, mert úgy írta le néhány barátnőm a fájdalmat:( Aztán mikor tehes lettem, ugyan volt bennem félelem,de valahogy már máshogy gondoltam rá, tudatosan nyugtattam magam.

És láss csodát 100-as erősségű fájásoknál kérdeztem a szülésznőt hogy ez az egész??? Ezt nem hiszem el sokkal rettenetesebbre számitottam:S Utána kaptam még egy kis oxitocint, na az nem volt leányálom, de kibírható- főleg a végeredményért. És ezekután még meg is császároztak, úgyhogy én mindenem végigmentem amin lehet, de bármikor bevállalnám újra, de sajnos most nem lehet mert van egy gerincsérvből adódó ideggyulladásom, ami 10szer fájdalmasabb mint a szülés - mostmár tudom! És ennek sajnos nem látom a végét...

2013. márc. 1. 12:43
Sokat gondolkodok azon, hogy miért tartok ettől. Sok nő írja, hogy tart tőle, úgy érzem, én kicsit jobban a kelleténél. Lehet, minden nő ezt gondolja. Hogy csinálja végig az, akik fél az injekciós tűtől, a vérvételtől? Mert ilyeneket is olvastam...vagy rosszul van a kórházi szagtól, minden ilyesmitől. Mert ilyen tekintetben vannak tőlem rosszabbak is, mégis valahogy kipréselik azt a gyereket...lehet, ezeknek nem marad meg kellemes élményként. Vagy?
16. Grizzli (válaszként erre: 4. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:41

ja :D tiszta gyagya vagyok :)

én egyébként nagyon féltem tőle, attól is rettegtem, amikot már nagyobb volt a pocim, hogy jajj, mi lesz, ha este jön rám a fájás, vagy elfolyik a magzatvíz.

Aztán egy szép napon, amikor jöttek a fájások, már nem féltem. Pedig addig még éjszakánként is rettegtem :)

Valami hormon, vagy valami odabent, nem enged már olyankor félni :)

2013. márc. 1. 12:39
Aztán egyszer egy barátnőm rávilágított, hogy milyen a császár, és utána már nem akartam. Gyereket se, de akkor már "mindegy" volt!:) Természetes úton szültem, kb. 2 és fél óra volt az egész!:)))))
14. szafaripók (válaszként erre: 10. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:39

Szerintem minden nő retteg: ki jobban, ki kevésbé.

Én világ életemben féltem, nem akartam szülni - "majd kiveszik" alapon, csak császár.

13. mandala25 (válaszként erre: 9. - 973d9d6ecf)
2013. márc. 1. 12:38
Én egy hónapja szültem :) én se akartam császárt..de mégis muszály volt mert a baba bele volt tekeredve a köldökzsinórba.Pedig teljessen nyitva voltam már.
12. c6973617d3 (válaszként erre: 10. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:37
Biztosan lesznek olyanok is. Engem szerencsére nem érint.
2013. márc. 1. 12:37
Engem a császármetszés gondolata sem nyugtat meg, ha már itt tartunk.
10. mandala25 (válaszként erre: 7. - C6973617d3)
2013. márc. 1. 12:35
Egy közeli ismerősöm szeretne nagyon babát,de rettenetessen fél a szüléstől és kiváncsi voltam van e valakinek ebben tapasztalata.Aki ennyire rettegett.
9. 973d9d6ecf (válaszként erre: 1. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:34
Szia ...a szülés a legszebb dolog a világon...Fájni ugyan fáj,de mindenkinél más a fájdalom küszöb és a szülés időtartama /vajjúdás/is.....De inkább a természetes úton való szülés ezerszer, mint egy császár...Mikor én szülőszobára kerültem ...mindig csak az járt a fejemben ,hogy mindegy mennyi idő ...csak császárt ne...
2013. márc. 1. 12:33
Egyébként Nálunk anno volt a szülésfelkészítőn egy olyan alkalom amikor egy pszichológussal beszélgethettünk és Ő tartott ilyen terápiás foglalkozást ami segíthet a szülésben.
7. c6973617d3 (válaszként erre: 5. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:31
Én ezzel tisztában vagyok, csak azt szerettem volna mondani, hogy ezen csak Te(vagy aki ebben szenved) tudsz segíteni magadon azzal, hogy próbálsz agykontrolozni. Persze gondolom vannak súlyos esetek, és akkor valóban a cs.metszés a megoldás.
2013. márc. 1. 12:29
Szerintem szinte mindenki fél a szüléstől. Én is rettegtem, de komolyan. De sokkal jobban bírtam mint azt gondoltam. Nekem pozitív érzéseim van a szülésemmel kapcsolatosan. Pedig nagyon hosszú vajúdás volt és a fiam is óriási volt.
5. mandala25 (válaszként erre: 3. - C6973617d3)
2013. márc. 1. 12:28
2013. márc. 1. 12:26
Nem torokfóbia :D hanem tokofóbia :) rettegés a szüléstől
3. c6973617d3 (válaszként erre: 1. - Mandala25)
2013. márc. 1. 12:25

Van olyan, aki nem fél tőle?


Én sokkal rosszabbra számítottam, nem volt benne semmi megrázó, ha ilyen problémád van, azt ajánlom, csak pozitívan!


Minden rendben lesz!

2013. márc. 1. 12:24
Mit értesz pontosan torokfóbia alatt? Nekem a terhességem alatt volt gondom a torkommal, de azt gondoltam, hogy az allergia miatt van. :)
2013. márc. 1. 12:20

Sziasztok


Van valakinek tapasztalata a tokofóbiával kapcsolatban?

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook