Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Rettegek a szüléstől. fórum

Rettegek a szüléstől. (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
66. 8a5caeb182 (válaszként erre: 8. - Szasza4)
jan. 22. 14:21
Hmm... biztos az az oka, hogy gimnáziumban számítástechnika órán a szex.org-on chateltem/szocializálódtam, aztán így maradtam :D :D
jan. 20. 09:33
Köszönöm szépen 🩷🩷
jan. 20. 06:30

Mindenki sokakban van, mèg a tobbedik gyereknèl is. 😌 Az sem baj, ha nem jön az érzés elsőre. :)


Olvastam, hogy a párod támogató, ha hajlamos vagy depire, mindenkeppe fog kelleni segítség, anélkül ne vágj bele. :) javaslom addig is menj akár coachhoz, aki segít rendezni magad egy kicsit.


Ezért írtam, hogy testileg, lelkileg fel kell rá készülni. Úgy látom elég tudatos vagy, nem lesz baj! ❤️

63. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 57. - Ghost👻)
jan. 19. 21:23
Így már teljes a történet. Köszönöm hogy megosztottad és ahogy olvasom lehet mégse jó nekem sem az olvasgatás. Így csak hülyeségeket beszélek magamba. Viszont annak örülök hogy itt megismerhettem a tapasztalataitokat is és egyben köszönöm. Ha van még valami nyugodtan írjátok le, szívesen olvasom.
62. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 56. - Enissa)
jan. 19. 21:17
Van hajlamom rá. Azt mondják hogy aki volt már valószínű a szülés utáni depresszióra is hajlamos lesz. De lehet hülyeség én csak ebből gondoltam. De lehet rossz oldalakon olvasgatok. :S
jan. 19. 21:06
Ne tedd. Utólag visszanézve fantasztikus lesz 😀 ne is foglalkozz vele szerintem, élvezd inkább az áldott állapotod 😀
60. libikóka (válaszként erre: 59. - Libikóka)
jan. 19. 20:41
Bocsi,,,én is így voltam,,
59. libikóka (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
jan. 19. 20:40

Nem szédítés,,ez sem én így voltam.

Nem vagyunk egyformák.

58. libikóka (válaszként erre: 51. - Levarosbukta)
jan. 19. 20:37

Nem féltem.


Hiszed vagy sem.💁

57. Ghost👻 (válaszként erre: 55. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 19:59

Igen,tènyleg komolyan mondom ès gondolom.

Mai napig azt mondom,hogy a terhesség ezerszer rosszabb volt,mint a szülès.

Olvastam horror szülèseket èn is,aztán eljutottam arra a pontra,hogy minden mindegy csak szülessen meg vègre,mert nekem a terhesség nem volt habos babos álom,èletem legszebb időszaka meg pláne nem.

Aztán seperc alatt megszületett.

56. Enissa (válaszként erre: 54. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 19:29
Eleve depressziós vagy, vagy miért gondolod, hogy majd az leszel?
55. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 52. - Ghost👻)
jan. 19. 19:24
Olvasva így a kommentedet ki javítanám magam, és örülök hogy valaki tényleg így fogta fel. Őszintén szólva sok helyen a színes habos babos dolgokat festik fel. Engedd meg hogy ezek után előitéletes lettem. Szívből örülök viszont hogy a te esetben nem csak máz. Mert a szavaid alapján látom hogy te tényleg komolyan gondoltad. 🩷
54. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 51. - Levarosbukta)
jan. 19. 19:22
Szerintem is ez a relevánsabb. A többi közhelynek hangzik. Már maga a szülés utáni depresszió fenállása miatt is. Tudom nem mindenkinek van jelen az életében. De magamról tudom ha először lesz gyerekem fogalmam se lesz hogy fogjam fel hogy így éljem meg csoda és stb. Először magamat ismerve (depressziós hajlamú vagyok) tuti sokkba leszek. De azt tudom hogy ha rá érzek és nem fogok félni minden erőmmel védeni fogom szívből. (Bár a depresszió alatt is.)
53. Csillagszem38 (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
jan. 19. 17:15
Hát a nagyon fájdalom megszunik azért 😃 utána meg vannak persze sérülések, ez meg az, de a nagy fájdalom megszűnik 🙂
52. Ghost👻 (válaszként erre: 50. - Levarosbukta)
jan. 19. 17:13

Azèrt engedtessèk már meg az,hogy ahogy èn èltem meg leìrjam!

Megszületett ès a fájdalom abban a pillanatban megszűnt. Hogy Te hogy èlted meg nem tudom. Nekem ìgy volt akár tetszik akár nem. Akár elhiszed akár nem.

51. levarosbukta (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
jan. 19. 17:08
Mindenki fél. Aki először az nagyon, aki többedszer kevésbé. Aki mást mond hazudik!
50. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Ghost👻)
jan. 19. 17:05
Szűnik a fenét! Ne szédítsd olyannal ami nem igaz.
49. Enissa (válaszként erre: 48. - Tumbo2)
jan. 19. 15:23
Mit nem bírsz?
48. tumbo2 (válaszként erre: 46. - Enissa)
jan. 19. 15:08
halljak meg,de nem bírom tovább.
jan. 19. 14:46
Úgy szültem, ahogy a nagykönyvben meg van írva mégis megfogadtam, hogy soha többet. Be is tartottam.
46. Enissa (válaszként erre: 45. - Tumbo2)
jan. 19. 14:25
De egy Nobel-díjra jelöltethetnéd magad. :D
45. tumbo2 (válaszként erre: 39. - Csillagszem38)
jan. 19. 14:21
hát már nemigen tudnék,hálistennek.
44. tumbo2 (válaszként erre: 41. - Enissa)
jan. 19. 14:19
én nem féltem,mindent tudtam.de azt a rettenetes szenvedést,hát nem.
43. Enissa (válaszként erre: 42. - Csillagszem38)
jan. 19. 14:16

Én arra válaszoltam, hogy más is túl lett rajta, túlélte.

Én sem vagyok már tini, de nem zavar, van huszonéves kolléganőm, ő meg teljesen kiakad ezen. Élni és élni hagyni az elvem. :)

42. Csillagszem38 (válaszként erre: 41. - Enissa)
jan. 19. 14:09
De hidd el, idősebb generáció kivan ezen a mostani baba-projekt megnevezésen.
41. Enissa (válaszként erre: 33. - Csillagszem38)
jan. 19. 14:08

Ez nem generációs különbség, hanem butaság, kivagyiság? Felsőbbrendűségi érzés??..ha ő kibírta, ne nyekeregjen más sem.

Nincs 2 egyforma szülés általában ugyanannál a nőnél sem.

Elsőnél féltem a várandósság alatt is, és szó szerint úgy gondoltam amikor eljött az idő nem fogom túl élni, én a szülőszobából élve nem kerülök ki.

Második gyerek, véletlen lett védekezés mellett. Dehogy akartam másik gyereket. Rettegtem, ráadásul az orvos azt mondta nehezen fogom megszülni, gondoltam édes Istenem, az első kegyetlen volt, ez milyen lesz?

És 1/2 óra alatt megszületett. És örülök, hogy lett egy lányom is.

Attól, hogy féltem, a másodikkal már rettegtem, nem lettem rossz anya. Nem ez határozza meg szerintem, ki milyen anya lesz. Ez nem Neked szól, csak olvastam valamelyik hsz.-ben.

jan. 19. 13:30

Én is féltem.. aztán a várandósságom alatt inkább nem is gondolkoztam ezen, hiszen már ott volt a pocakban az a kis manó, akire olyan régóta vártunk.

Amikor bekerültem a kórházba, a szülés előtt hetekkel, akkor szembesültem nyersen a vajúdással, a fájással. Először szülőként teljesen odavoltam napokig, hogy ezt miért kell most látnom?

Aztán teltek a napok és egyszer csak megindult a szülés, onnantól nem féltem, tudta a testem a dolgát, én sodródtam az árral és csak a “végeredményre” tudtam gondolni.

Fájni fáj, de már látom, hogy felesleges volt félni tőle. ☺️

39. Csillagszem38 (válaszként erre: 38. - Tumbo2)
jan. 19. 12:50
Soha ne mondd, hogy soha. :) Ebben van igazság
38. tumbo2 (válaszként erre: 34. - Csillagszem38)
jan. 19. 12:44
én soha többé,az első után.
jan. 19. 12:41

szia FI


Gondolom fiatal vagy és még csak tervezitek a babát.DE és ez nagyon fontos , hogy mennyire vágysz az anyaságra, mennyire akarsz jó anya lenni.

Akiben nem ébred fel magától az anyai ösztön , ne szüljön.

DE a te esetedben azt hszem , hogy akarod, de félsz.

KÉrlek ne rontd el az eleján, mert babát várni is öröm.

Ahogy érzed a testedben a kis "manót" máris imádod.

Alig várod majd: hogy eljöjjön az idő és karodban tardhasd.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook