Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Tökéletes élet. Mitől jöhet össze? fórum

Tökéletes élet. Mitől jöhet össze? (beszélgetős fórum)

1 2
2021. szept. 9. 15:44

" Mit kell ezért tenni, hogy valaki így élhessen? "


Neked először két dolgot is. Legyél önmagad! És felejtsd el a FB-t! Miért?! Azért, mert az éremnek két oldala van. Egyik a FB, másik a Valóság! Boldogabb leszel, ha a "Valóságot" választod.

Minden ember keresi a boldogságot! De mivel nem vagyunk egyformák, különböző utakon és módon találjuk meg.

Legyél békében önmagaddal, tegyél boldoggá másokat, és ha így teszel, akkor megtalálod a saját boldogságodat is. Szerintem.

Ne ijedj meg, csak első látásra, olvasásra nagy szavak ezek! Nézz a szavak mögé, és bizisten megtalálod azt, amit keresel, csak ne kívánd soha a másét, a másé sose kelljen! És legyen türelmed! Mert semmi nem megy egyik napról a másikra. Tudod, a türelem is rózsát terem, ahogy a szólás tartja. Azt mondod, hogy " De ilyen életem sosem lesz. " Miért ne lehetne?! Lehet, hogy neked csak hosszabb időt kell várni a boldogságra, hogy annál nagyobb legyen!

De azt se felejtsd el, hogy a boldogságért (IS!) tenni, tenni kell! Sok sikert kívánok neked!

30. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 14:45

Azért is lehet ilyen életed, amilyen, mert ebben jól érzed magad, vagy kényelmes, és esetleg csak megszokásból panaszkodsz...irigykedsz.


Az egyedüllétnek is rengeteg előnye van, csak azt soha nem szereti senki hangoztatni, mert kevésbé elfogadott. Tök jó, hogy nem kell senkihez alkalmazkodni, azt csinálsz, amit akarsz, nem kell senki másra figyelni, másról gondoskodni.

Ha pasit szeretnél, akkor csípd ki magad, aztán irány az ismerkedős terep.

29. 00dfb24292 (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 08:12
Szerintem ő tett azért, hogy ilyen élete legyen. Te mit teszel?
28. csikil4ny (válaszként erre: 27. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 08:10
Aki a saját életét éli, nem foglalkozik másokkal. Irigységgel nem jutsz előbbre, csak ha teszel is valamit a vágyaidért!
2021. szept. 9. 07:56

Ráadásul ez a 12 nő is szépen élnek akiket ismerek közülük 5. Már mind családos anya.

Nekem 1 macskám van. Slussz. Én nem az anyagiakat irigylem, hanem hogy én ezt nem élhetem át, hogy valaki megkérjen, vagy legyen egy társam. Se családom, se baráti köröm. Jó ismerőseim vannak, szomszédok, kollégák akikkel tudok beszélgetni szívesen. De ilyen életem sosem lesz.

26. Zsifi1 (válaszként erre: 25. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 9. 07:51
Nem attól jó természetű valaki. Nem gondolom, hogy gáz ember vagyok, de én inkább a kevés számú, minőségi kapcsolatban hiszek.
2021. szept. 9. 07:50

Nem. Náluk szerintem tényleg jó minden. Annyira szépek együtt.

Valamikor az eljegyzési estjükről kirakott egy videót, ahol a férje azt mondta: "nagyon szeretlek, nekem az az otthon ahol te vagy".


Rádásul rengeteg barátja van. A lakodalmukon is 100 feletti létszám volt. A lánybúcsúján kb 10-12 barátnője, akiket én is ismerek mert már a gimiben is voltam velük bulizni. Ehhez jöttek neki az egyetemről, munkahelyről. Szóval ő egy hihetetlen jó természetű lehet, ha 12 jó barátnője van.

24. tumbo2
2021. szept. 6. 08:20
apa,anya,gyerekek,csupa báj,szeretet,mézga család
23. Ani0601 (válaszként erre: 20. - 4de07ed93f)
2021. szept. 6. 06:06
Lehet, tényleg azt jelenti, h nyitott kapcsolatban vannak. Vagy mostanában nagy keletje van annak is, h a párok szinte külön életet élnek. Fene tudja.
22. 00dfb24292 (válaszként erre: 21. - 00dfb24292)
2021. szept. 6. 06:06
(Mi rossz van ebben?)
21. 00dfb24292 (válaszként erre: 20. - 4de07ed93f)
2021. szept. 6. 05:56
Hogy nyitott kapcsolatban élnek.
20. 4de07ed93f (válaszként erre: 18. - Ani0601)
2021. szept. 5. 23:56
Egy ismerősöm állandóan omleng a neten, majd egyszer szemelyesen:ők szabadjára engedik egymást.... Namost ez mit jelet
19. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Bless the child)
2021. szept. 5. 22:34
Hát persze ott csilloghat minden :)
18. Ani0601 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 20:45

Nincs tökéletes élet. Sőt, minél inkább annak akarják mutatni, annál inkább erőltetett az egész.

Az enyém szinte az 🙂 de ez nem igazán jelenik meg a közösségi médiában.

A facebook profil alapján olyasmilye van, amire Te is vágysz?

Megadod a lehetőséget magadnak, h ez össze is jöhessen, vagy csak otthon keseregsz a képeket nézegetve?

Tanulhatsz, fejlődhetsz, manapság szinte határtalan a lehetőségek száma. Nem kell elkeseredni, ha neked tovább tart, mire megvalósulnak az álmaid. Nem szabad elmerülni az önsajnálatban.

Ha pedig kimondottan a boldognak tűnő párkapcsolatára irigykedsz... Hát, van akinek több békát kell megcsókolni, mire megtalálja az Igazit ☺️

17. jozsi.38 (válaszként erre: 15. - Tumbo2)
2021. szept. 5. 20:17

igen, ez általában így van.

Senki élete nem tökéletes, de ha valaki a közöségi médiában folyamatosan azt vetíti, hát több mint gyanús.

Egy-két szülinapos kép vagy évfordulós nem érdekes, de a heti rendszeresség a naaagy boldogságról mindig gyanús :P

16. Channa* (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 13:34

Csak a kérdésedre válaszolok, nem érdekel a sok fb-s maszlag, amivel sokan vigasztalják magukat;)


Tanulj olyan szakmát amit szeretsz és nem mellesleg meg is fizetik a munkaerő piacon.

Ha már meg van a végzettséged, de már a tanulmányok alatt is keress egy olyan állást, amire vágysz. Természetesen amíg tanulsz, álom állást keresel, addig dolgozz, hogy pénzed legyen.


Járj társaságba, ismerkedj, ha otthon kuksolsz az fb mellett és mások profilját/hozzászólását lesed, attól az életed csak egyre silányabb lesz.

Gyűjts élményeket! Utazz, bulizz, művelődj, élj tartalmas életet.


Ezután biztos találsz magadnak egy normális partnert, akivel közösen meg fogod tudni teremteni a számodra tökéletes életet.


Hidd el! Csak rajtad múlik, hogy milyen életed van de amíg folytatod, amit most csinálsz, addig tényleg csak az irigység jut neked, holott...

15. tumbo2 (válaszként erre: 13. - Jozsi.38)
2021. szept. 5. 13:22
ha valami tökéletes,ott van mindig valami gyanús.
2021. szept. 5. 13:14
A másik pedig: ha valakinek tényleg jó és boldog élete van, az a facere nem posztolja ki. Néha tesz fel egy képet nagy ritkán, de nem viszi túlzásba
2021. szept. 5. 13:12

mesélek neked két "tökéletes életű" emberkéről, akik fb-n tökéletes életet élnek, és ismerőseim.

Ismerős1: kirándulós, együttvacsizós, közös képek, jajdeboldog feliratokkal a facen, közben zajlott a válás.

Ismerős2: boldog család, férjjel jajdeszéppár a facen, csinos nő valóban,közben férj félrejár időnként.

Tényleg ezt irigyled?

FB murphy törvénye, ami előbb vagy utóbb mindig kibukik:

Minél boldogabb tökéletesebb az élete ott, a valóságban annál nagyobb a kaki

12. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 11. - Babyapocakban)
2021. szept. 5. 11:42

Meg a tétlenség. Külön program, lett a "netezés", szó se róla, jó pár órát el tudok itt baszni én is, közben, meg nem élek.

Meg egyébként is rengeteget vagyunk online, ami azt az illúziót kelti, hogy csinálsz vmit "netezel", de legtöbbször semmi hasznosat, de még csak nem is szórakoztatót, na itt kell korlátot szabni az ilyen cselekedeteinknek.

Kb. mint, amikor unalomból eszünk... :D

2021. szept. 5. 11:29

Ez a fiatal generáció rákfenéje. Pszichésen sok kárt okoz. De hidd el, minél többet "dicsekszik" valaki a facebookon, annál valószínűbb, hogy valójában nincs rendben az élete és ezért kell a sok like és ilyen önigazolás. Amit nem kap meg a való világban, azt próbálja pótolni az internet segítségével. Nem csak a facebookra igaz, hanem fórumokra is. Aki mindig beleszövi a hozzászólásokba, hogy ő a legszebb, legjobb, legboldogabb, annak hiányzik valami a valódi életben és már maga is elhiszi az interneten vetített képet egy időre. Ettől lesz boldog időlegesen.


Foglalkozz a saját életeddel! Kis célok, kis lépések. Ha mindenáron nézegeted mások facebookját, tudatosan nézz mögéjük, problémák mindenhol vannak.

2021. szept. 5. 10:43

Pár éve egy fiatal, huszonéves párocska lakott mellettünk. Hála a vékony falaknak, minden este hallgathattuk a műsort...iszonyatos ordibálás, mindennek lehordták egymást. Néha még tányérok is repkedtek(vagy legalábbis valamilyen tárgyak, mert ezt is lehetett hallani). Másnap meg állandóan fent volt face-n a boldog, közös kép, a mézesmázas, szívecskés szövegekkel együtt. Rajtunk kívül mindenki azt hihette, milyen tökéletes pár, mennyire boldogok együtt.

Szóval ennyire nem fedik a valóságot általában a facebookon látott dolgok. Sokszor pont az posztolja tele vidám képekkel az oldalt, aki a legboldogtalanabb.

9. a6f6bb6c75 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 10:20

Nem akarom ismételgetni, amiket már előttem és leírtak, mert egyetértek vele.


Amit én magamon észrevettem, ha nekem nehéz szakaszban van éppen az életem, nem annyira szokott segíteni, ha "idegenek" fb-életét lesegetem. :D

Mert ő egy idegen neked, nem beszéltek, nem vagytok barátok.

Ez is sokat elmond vkiről, hogy mit oszt meg másokkal, kikkel, miért... mindegy, a lényeg, hogy most nem igazán ismered őt, de nem is ez a lényeg.


Mire vagy pontosan irigy és miért?

Nem baj, hogy irigy vagy. Vagyunk ezzel így 1 páran, a lényeg, hogy ezt arra használd, hogy tudd, hogy te mit szeretnél és tudj ezért tenni. Pasit, házasságot, gyereket, jobb kapcsolatot, több posztot a fb-on? Mi az, amire pontosan irigy vagy?


Könnyű, tökéletes élet nincs, ennek az illúzióját éltetni szerintem kifejezetten ártalmas dolog tud lenni.

2021. szept. 5. 10:00

Ami a FB-on van, annak köze nincs a valósághoz!

Nekem majdnem tökéletes életem van, de ezt az én FB-omból nem tudod megítélni, mert ott nincs szinte semmi az életemből. Kinek mi a tökéletes. Másnak, lehet ez szar lenne. Lényeg, hogy elégedett vagyok, boldog vagyok, pedig probléma is akad.

7. secret8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 08:03

Pont azt kell tenni, ami neked a legjobb. Ez nem az irígykedés! Attól csak megkeseredsz.

Csak azt nézd, hogy a te életed mitől válik teljesebbé.

Ha tudnád, hány olyan családot/embert ismerek, akik naponta posztolnak boldog képeket, vagy gyönyörű idézeteket a szeretetről, közben a valóságban állandó veszekedés és harc megy otthon, és ráadásul rosszindulatúak is. Pont az ellenkezője jön le a fb-posztok alapján, mint amilyen emberek valójában. Soha ne ez alapján alkoss képet másokról! A fb az ál-image építés egyik legjobb helyszíne.

6. dfc04c70e4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 08:01

Mire vagy irigy?

Tökéletes élet nincs és pont.

5. Napsugár8 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 07:47

Attól, hogy azt nézed, mások élete milyen, a tied nem válik tökéletessé, amennyiben nem az.


Azt nézd meg, hogy a saját életed mennyire harmonikus, mennyire békés, hogyan tudjátok a napi konfliktusokat kezelni, megbeszélni, lezárni.

Adj hálát a sorsnak azért, amid van, és dolgozz azért, amit még kapni, elérni szeretnél. Akkor lesz a te életed is tökéletes, nem attól, hogy mások életére irígykedsz. Akár igazak azok, akár nem.

2021. szept. 5. 06:52
Faszbuk és a tökéletes élet?
3. Zsifi1 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 5. 06:49

A fb-ra senki nem fogja feltölteni, hogy szomorú, ideges, bármi... Ne az alapján ítélj meg senkit! Ne azt vedd alapul sose! Persze, lehet, úgy van, hogy boldogok, de a fb nem a való élet. Ismerni kell, hogy mi van mögötte!

Nekik is lehetnek nehéz napjaik, nehézségeik akár a párkapcsolatban is, de sosem fogják a szomorú napokat kiposztolni, csak a napfényest. Az élet nem csak fekete, vagy fehér.

Szeresd magad, bízz magadban, tedd helyre az életed, ahol esetleg elakadás van, dolgozz azon, hogy ha egyedül is vagy, boldog tudj lenni, aztán majd jön egy szerető társ. Ahol szeretet van, ott mindent meg tudnak oldani. De hidd el, hogy itt is akadnak nehézségek! Hogy nézne már ki, hogy egy szomorú fényképet feltesznek fb-ra? :)

2. 4de07ed93f (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. szept. 4. 22:30

Jaj,ne face alapján ne.

Elmondom a szomszédnőm sztoriját.

Face-n csak a vigyorgás.De én láttam,amit láttam. A nő idősebb és volt gyereke, összejött egy fiatal sráccal, ők laknak mellettem. Végignéztem,ahogy megy a cirkusz ,hogy vegye el a nőt,amikor az terhes lett. Végül pár héttel szülés előtt vette el. De komolyan,idejárt a nő egész családja rágni a pasi fülét. Azóta megvolt a házasság,megszületett a gyerek,a pasi mindig olyan szomorú:Face-n persze mindig röhög.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook