Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tojás intolerancia vizsgálat hogy lehetséges és jár utána adókedvezmény? fórum

Tojás intolerancia vizsgálat hogy lehetséges és jár utána adókedvezmény? (tudásbázis kérdés)


7. globus (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 27. 20:59
Ha van FB-od, nézz be a Mindenmentes étkezés - Tejmentes, tojásmentes és gluténmentes receptek nevű csoportba, kivizsgálásban topon vannak :)
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Globus)
2020. júl. 27. 20:50
Voltam ott tovabbkuldtek generitikus laktózintoleranciára az alapján, laktóztoleráns vagyok,de az is van a lapon, hogy szerzett laktózintoleranciára utal az eredmény.Azon is voltam kilègzèses teszten,negatív, tehát vagy a laktuloz okozza a panaszokat,vagy a kazein vagyis tejfehèrje.
5. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 20:10

Gasztroenterológiára menj a laktóz miatt.

Ha arra adnak igazolást, akkor a tojás mindegy, mert az adókedvezmény több betegség esetén is "szimpla".

4. globus (válaszként erre: 3. - Globus)
2020. júl. 7. 20:09
Nálunk nuku tojás, nuku tej és belőle készült élelmiszerek, nuku búzaliszt.
2020. júl. 7. 20:07

Tagja vagyok egy ételallergiás csoportnak, de tojásról még nem hallottam, hogy igényelték volna.

Itt a hatályos lista:

[link]

K-s kódú lenne, az emésztőrendszeri betegségekhez tartozna. Felszívódási zavar intolerancia miatt, ilyen van köztük, de a tojás nem okoz felszívódási zavart. Glutén és laktóz szerepel a listán. Érdekes, a tejfehérje allergia nem számít, pedig az valódi betegség, nem oldható meg laktózmentessel és laktáz enzimmel sem.

2. 8d00a82c06 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 7. 19:56

BNO kód van?

Anélkül nincs kedvezmény.

Ha pedig van, utána lehet nézni a kód alapján.

2020. júl. 7. 19:53
Láttam sok fajta vizsgálatot a neten erre,kèrdès,hogy melyik az amelyik ezt biztosan igazolja,ès adókedvezmény igènyelhető utána.Pl.hiába mèrte be termèszetgyógyász,erre mèg nem kérhető adókedvezmény.Laktóznál sem mindegy melyik vizsgálatra megy az ember,mert mint kiderült van született meg szerzett intolerancia,ès ezeknek a vizsgálataiból is van több fajta.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook