Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » "Többemberes" babák fórum

"Többemberes" babák (beszélgetős fórum)


1 2
32. IzaHold (válaszként erre: 29. - Daja79)
2015. máj. 1. 20:08
Amit itt leírtál az fogzási tünet.
31. daja79 (válaszként erre: 30. - Zorresz)
2015. márc. 31. 12:02

Szia,

Köszönöm szépen a bíztatást. :) Én is úgy látom, hogy a picurkám már leginkább haladna, hiába tanul meg valamit, egyből elégedetlen, nem annyira élvezi ki az új tudományt, már egyből többet szeretne megint. Az jó hír, hogy könnyebb lesz vele.. :) Én is azt várom, hogy tudjon helyet változtatni és engem is hülyének néznek, hogy azt gondolom, hogy ő úgy érzi "korlátozva van mozgásban", mert még nem tud eljutni ahová akar és emiatt dühös. Tudom, az is nehéz lesz, hogy folyamatosan pörögni fog és nem lesz egy perc szabadidőm, csak akkor már végre fel tudja majd fedezni a világot és nem lesz "rászorulva", hogy mások juttassák el A-ból B-be.. :)

2015. márc. 29. 14:35

Kedves fórumindító!

Mintha csak a saját gyerekemről írnál.Többemberes gyerekek igenis léteznek. Ebben a korban ahol ti vagytok borzasztóan nehéz, és számomra élvezhetetlen volt. De a normál gyerekkel ellentétben, ezekkel a többemberes gyerekekkel SOKKAL könnyebb lesz később. Ha majd megtanul járni és magától helyet változtatni. Az enyémnek az volt a baja (amit senki nem hitt el és hülyének is néztek)- hogy agyilag sokkal előrébb volt , mint amire testileg képes lett volna. Pl: nem tudott még ülni, de fekve emelgette a fejét és folyton üvöltött, amint megtanult felülni , fel akart állni, ahogy felállt nekiállt futni, neki JÁRNI kellett megtanulni a futás után lassan. És hidd el nekem sokkal könnyebb lesz ha megtanul járni. EZERSZER... addig kitartást

29. daja79 (válaszként erre: 26. - Youlcsi)
2015. márc. 23. 14:57
nagyon röhögtem a jellemzéseden, mert a párom is ugyanezeket szokta rámondani, meg hogy dührohamos. Amikor végre megszerzett valami játékot, fogja a kezében és dühből ordít, miközben megfeszíti magát hason, majd kiabálva tömi a szájába.. Majd megkérdezi a picitől, hogy édesem ez miért jó, akkor meg tele szájjal vigyorog rá.. :)
28. cel (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. márc. 23. 13:41

Ismerős az állapot és egyáltalán nem kellemes. Azoknak az anyukáknak akiknek nem adatott meg hasonló kaliberű gyermek, azt javaslom, hogy tartsák meg az okosságukat, mert fogalmuk nincs miről van szó. Vannak a nagy átlagba beleférő babák és vannak attól nagyon eltérőek. Vihettem én akárhová magammal, legfeljebb ott óbégatott. Sétáltunk és végig bömbölte az utat, ha netalán elaludt, akkor tuti, hogy az első huppanásnál felébredt, nem hogy még a lakásba is bevigyem. Szóval és tettel, vannak ilyen gyerekek. A fiam ilyen volt, a lányom minta gyerek volt.

Nem szeretnélek elkeseríteni, de mind addig, amíg az agya előbb jár, mint ahogyan valamit meg tud valósítani, ilyen lesz. Nem rosszaságból olyanok, amilyenek, nem elkapatásból, mint nekem oly sokat a fejemhez vágták, egyszerűen a gyerekben már ott a vágy, hogy valamit megtenne, de még fizikailag nem képes rá és a így adja a világ tudomására, hogy elégedetlen. lekötni a figyelmüket képtelenség, azzal van el ideig-óráig, ami valóban érdekli. Csökkent a probléma amikor helyzetváltoztatásra önmagától képes volt, de még a bölcsiben is akadtak nehéz percek és az óvónők sem úszták meg, de iskolás korára már remek kis ember vált belőle. Ma 25 éves a fiam, nagyon kreatív, rengeteg okos ötlete van és még most is sokat agyal , hogyan oldja meg őket. Persze most már csak csendes üzem módban. Fel a fejjel, csodálatos kisbabád van, csak iszonyatosan fárasztó :) És egy fontos tanács! El ne hidd, hogy benned van a hiba és nem jól foglalkozol a gyerekkel, meg elkényeztetted, meg elkapattad, meg nem tudod kezelni, meg blabalabala .... Engedd el a füled mellett!

27. daja79 (válaszként erre: 23. - Ludmilla1986)
2015. márc. 23. 13:03
juj remélem nem lett baja a polctól a picurkának.. Én csak azóta tudom, hogy ezt így hívják, hogy több emberes, amióta a gyerekorvos és a védőnő is ezt mondta, miután aggódtunk, hogy ilyen keveset alszik és ilyen sokat sír. Meg a tesóm és anyukám is azt mondta, hogy hűűű basszus, nem egyszerű a pici, pedig az unokaöcsémmel sem volt könnyű.. :)Az egy óra játszás nálunk sem úgy néz ki, hogy leteszem és ő kedvesen eljátszik, hanem folyamatosan mondókázom neki, játékokat nézegetünk, átviszem másik szobába, tornázunk, csak ezt is elunja úgy egy óra után és aztán minden, ami fekvéshez kötött kizárt lesz nála. Ilyenkor jön a mosogatás, mosás, teregetés, de azt is elunja, ha a hordozóban van, neki az az egy jó, ha folyamatosan mozgásban van. A babakocsiban is addig érzi jól magát, amíg tolom. Ha megállunk, akkor egyből ébred, vagy ha ébren van, akkor sír, hogy menjünk tovább. De én sem bánom, hogy ilyen, alapvetően vicces kis figura. A délutáni altatást már meg sem próbálom bent, csak babakocsiban, ha esik ha fúj.. :)
26. youlcsi (válaszként erre: 25. - Youlcsi)
2015. márc. 23. 09:50

ja, a mai napig nincs el nemhogy 1 órát a gyerekem 1 játékkal, de rovábra is csak 10-15 percekre lehet a figyelmét lekötni.

igény szerint szoptatott, néha hordozott volt, és bizony együttalvós gyerek volt és most is az.

többemberes, alvászavaros, alkalmi töksüket, és néha maga a sátán... de gyönyörű és rettenetesen okos... és a legtökéletesebb kisfiú.


kinek mi jutott...

25. youlcsi (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. márc. 23. 09:43

nem olvastam el a hozzászólásokat...


4 éves elmúlt a fiam, és mondhatom, hogy többemberes baba volt, talán még most is az.


egy babát (de pláne egy töbemberest) semmi szükség nincs "megtanítani" egyedül aludni. miért kellene neki tudnia egyedül elaludni? hiszen te vagy neki a biztonság. miért vennéd ezt el tőle? miért kell, hogy sírjon a gyerek az anyja után, mert most már csakazértismegtanulszegyedülaludni?


más babája sem mintababa, csak hát nem teregetik ki a szennyest ;)


nyugi!

esetleg próbáld meg a hordozást. amikor semmi nem jó, amikor fáradt, már megunt 1-1 játékot, köst magadra valami jó kis kényelmes hordozóval. elég nagy már, egy mei tai is megfelelő lehetne... vagy egy karikás kendő, ha nem akarsz a kötözgetéssel bajlódni.

biztos van a környezetedben hordozós anyuka, aki tud segíteni.

nálunk bejött :)


amíg a földön 10-15 percig volt csak el, és már akkor is méltatlankodott, 3 fogást is simán megfőztem, miközben a hátamról nézelődött, hogy mit csinálok, mi van az ablakon túl, stb...

24. Ludmilla1986 (válaszként erre: 23. - Ludmilla1986)
2015. márc. 22. 14:18
Ja és kb. 1 éves koráig d.e. még el is tudtam altatni bent, délután akármilyen álmos volt, sehogy sem, úgyhogy én úgy csináltam (kivéve ha nagyon szakadt az eső), hogy amikor láttam nyűgös, álmos, betettem a babakocsiba és akár órákat sétáltam vele, amíg ment a szekér, addig mélyen aludt, amint megállt fent is volt. De így legalább tényleg kipihente magát.
23. Ludmilla1986 (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. márc. 22. 14:15

Többször elolvastam azt, amit írtál. Az én csemetém se volt egyszerű eset sosem, most 19 hónapos "nagylány". Nekem se aludt első perctől annyit, mint pl. a barátnőm 2 kislánya, sokat volt fent, volt hogy 1 óra nyüglődés után aludt 5 percet. Sokszor úgy főztem, hogy közben a hordozóban becsatolva egyik kezemmel lökdöstem, a másikkal a kaját kavartam. Még kávét is tudtam 1 kézzel főzni. De nekem ekkor még egyáltalán nem jutott eszembe, hogy ő "többemberes baba" lenne. Szerintem másnak is van ilyen babája, nincs ezzel semmi gond, csak nekünk nehezebb, talán...

Mindig vártam, hogy na majd, ha ülni fog jobb lesz, utána ha már mászik, ha elindul, de rá kellett jönnöm, hogy igen is egyre "nehezebb", ekkorra már tényleg 1 percre nem lehetett magában hagyni. Kb. 2-3 hónapja fogalmazódott meg bennem, hogy a gyermekem egy energiabomba és igenis több emberes. Konkrétan szinte semmit nem tudok tőle csinálni, vagy csak 3x annyi idő alatt. Szó szerint felmászik mindenre, ami létezik, konyhapult, mosogató, kisszékről radiátorra, onnan fel az ablakpárkányra, már a szekrénysorra, tv álványra is felmászik és hiába teszem el a székeket, akkor a játékairól mászik fel. Valamelyik nap, csak addig maradt egyedül, míg pipikéltem, magára borította a szkerénysorunk 2. nagy polcát és alatta maradt, miután hanyatt esett vele együtt. Kint se jobb a helyzet, hihetetlen mi mindent képes kitalálni, 1 percre ne lehet magába hagyni. De ezt mindenki így látja a környezetemben, anyósom, anyukám 3-3 gyermeket nevelt fel, de azt mondták ilyen gyerek nincs, ismerősök, barátok is kérdezik, hogy bírom, biztos ahányan vagyunk annyian lessük mit csinál.

De egyébként nem bánom, ő ilyen, egyszer csak fog változni. Inkább ilyen kis energiabomba legyen...

Úgyhogy tanácsolni semmit nem tudok, nekem semmivel sem lett egyszerűbb, talán csak annyi hogy már hozzászoktam.

Most várjuk a kistesót, ha ő is ilyen lesz, akkor legalább már nem ér meglepetés :D

22. 3a5c305959 (válaszként erre: 21. - Daja79)
2015. márc. 22. 11:16
Szerintem a leirtak alapjan tok atlagos a babad. Sot, meg az alvasos forumot is elolvastam, az enyem ugyanezt csinalta 6 honapos koratol 16 honapos koraig. Kb 6-7szer fent volt es meg kellett szoptatni. Nem irtam egy szoval sem hogy haton fekve elnezelodott a babam. En is a hatamra kotottem es ugy mosogattam, foztem, tornaztam. Ha letettem 15 percig elnezelodott majd elkezdett nyuszogni akkor atvittem masik helyre. Ha tovabb nyuszogott megprobaltam elaltani, nem pedig szorakoztatni! Fontos volt hogy elkapjam azt a percet amikor mar fáradt annyira hogy elaludjon de nem tul faradt mert akkor csak orditott mig be nem ajult vegul. O is 30-45 perceket aludt altalaban. Nagy ritkan bedobott egy masfel orasat de persze pont olyankor mikor mennunk kellett volna valahova vagy dolgom lett volna. Es meg ezek mellett is meg voltam gyozodve hogy ez en lanyom mennyire "egyszerű" eset volt. Te gyozkodod magad hogy a te gyereked mennyire mas, "tobbemberes", mennyire aktiv, mennyire rossz alvo stb pedig a leirtakbol egy tok atlagos baba. Lehet az ismeroseid szepitenek picit mikor elmeselik neked hogy milyen az o babajuk es ezert gondolod hogy a tied annyira mas? Vagy lehet hogy kihagysz valamit es azert nem ertem amit irsz.
21. daja79 (válaszként erre: 12. - Kisj)
2015. márc. 22. 10:35

Kedves kisj!


Nem értem.

Tényleg nem.


Én nem csak magamból indulok ki. Nekem most jelenleg eszembe jut, hogy a babák többemberes babák is tudnak lenni, nem mindegyikre lehet ráhúzni egy sémát. "csak három óránként éhezhet meg, csak akkor sírhat, ha fáj valamije, neki el kell tudnia foglalnia magát valamivel, olyan nem lehet, hogy unatkozik, hiszen háton fekve egy helyben annyira érdekes a világ, azt nem unhatja meg.. Erre azt gondolod, hogy micsoda gyerek az olyan, akinek ezek a sémák nem felelnek meg.. Felháborító...:-D


Én meg áldom, hogy most már van internet és a sok hülyeség mellett hasznos információkat is össze lehet szedni, és hogy ha lehet, akkor felfigyelsz olyanokra is, amik esetleg segíthetnek a gyerekednek.


Sőt tovább megyek, neked is nagyon hasznos az internet, hiszen kiélheted azon fura indíttatásodat, hogy leoltsd azokat az embereket, akik kérdeznek, vagy tanácsot kérnek. Így jól jársz te is, mert ezen szükségleted is kielégítésre kerül, nekem nem fáj, viszont segítettem ebben Neked, így mindkettőnknek jó. :)


Ilyenkor titkon mindig azt remélem, hogy az ilyen emberek a saját gyereküknek nem azt tanítják majd, hogy ha valaki kérdez, akkor az tuti hülye. Hiszen te 5 sorból már tökéletesen leszűröd, hogy én hülyén látok dolgokat, az viszont egy percig sem merül fel benned, hogy mivel 5 hónapja figyelem a picurkámat így talán jobban meg tudom ítélni, hogy kicsit érzékenyebb és aktívabb, mint az "átlag" baba.


És igen, sok baba nem fér bele az általános oktatási tanterbe, hiszen végre rájöttünk, hogy ahogyan a felnőttek is eltérőek szerencsére, így a babáknak sem kötelező egy kitalált elméletnek megfelelni.


Mindezek mellett nem állítom, hogy nem hibázok azzal, hogy túl sokat foglalkozom a babával, de amíg nem érzem, hogy ez teher nekem, addig szerintem ez így van jól. Én így állok a dologhoz, te máshogy, mindkét út jó.. :)


Szép napot! :)

20. 3a5c305959 (válaszként erre: 17. - Globus)
2015. márc. 21. 17:43
En nem azt vontam ketsegbe hogy van az atlagosnal nyugtalanabb gyerek, hanem azt hogy a megoldas az lenne hogy "szorakoztatni" kell a babat. A gyerek nyugtalan mert ehes, tul van stimulalva, faj a foga, vagy a pocakja, melege van, fazik, kornyezetvaltozasra vagyik, vagy egyszeruen olelesre. Es vegul egy dolog amire nem gondoltam korabban, hogy talan valami feltaratlan betegsege van.
19. 3a5c305959 (válaszként erre: 18. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 17:39
*kellett
18. 3a5c305959 (válaszként erre: 17. - Globus)
2015. márc. 21. 17:39
De nem azert sirt mert unatkozott es szorakoztatni kene... vagy igen?
17. globus (válaszként erre: 3. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 17:26
Pedig van ilyen. Anyukám 3 gyereket (köztük ikreket) felnevelt, azt mondta, hogy hárman se nyekeregtünk annyit, mint az én fiam, és fogalma sincs, mi baja lehet. Rítt az ágyban, babakocsiban, ölben, udvaron, mindenhol. Védőnő sem talált gondozási hibát, egyszerűen vannak kevésbé "mintagyerekek", akikből ettől független normális felnőtt válik. Mint ahogyan vált is :)
16. 3a5c305959 (válaszként erre: 15. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 21. 17:20
Igazad van. Lehet engem túlságosan befolyasol a baratnom peldaja, akinek a kisfia teljesen egeszseges, atlagos kisgyerek.
15. 4c1a787e8f (válaszként erre: 12. - Kisj)
2015. márc. 21. 16:54

Nem akarok már minden fórumot ezzel offolni, de én 5 évig szenvedtem, egészségem, házasságom majdnem ráment arra, hogy jeleztem a családom, az orvos felé, hogy a gyerekem nem olyan, mint a többi, igenis nem egyemberes... Soha olyan poklot. És mindenki csak nevetett rajtam, és a nevelési képességeimet vonta kétségbe, pedig már volt egy normális nagyobb gyerekem..

5 évesen derült ki, hogy autista. Azóta is szegregált fejlesztő iskolába jár.. Nekem volt igazam.


Mindamellett ebben a fórumban én is azt gondolom, hogy egyeszerűen ilyen a gyerekezés, és semmi gond nincs..


De nagyon óvatosan azzal, hogy mások jelzéseit, érzéseit kicsit lesajnáljuk azért, mert nekünk éppen azzal nem volt gondunk.


Lehet, hogy tényleg aktívabb a babája, mint a szomszédé, de hogyha csak arról van szó, hogy neki megy nehezebben, akkor is inkább segítésg kellene.

14. 4c1a787e8f (válaszként erre: 7. - Daja79)
2015. márc. 21. 16:48

Pedig pont akkor kéne hagyni... Ki kéne próbálni. Ő már most tudja, hogy te arra a fuldokló sírásra oda fogsz menni. Ezzel nekem is próbálkozott az egyik..


Mindig legyen mellette játék, de nem sok. Nálunk nagyon bejöttek az egyszerű dolgok, pl. pillepalack, kupak, meg ilyenek. Ezek a legfejlesztőbbek.


A csiriviri zenélő dolgokat én hanyagolnám.


Ha tudod, rendezt a szobát gyerekbiztosra, tedd a földre, legyenek nem nagyon közel, de elérhető távolságban a játékok.. Hagy küzdjön, dolgozzon.


Szóljon halk, klasszikus zene.


Még egy jó tanács: vezess nagyon szigorúan naplót arról, hogy mikor mit csinál, és te mit érzel furcsának, miért is gondolod, hogy esetleg más, mint más baba.. Ne legyen rá soha szükséged, de adott esetben az életeteket mentheti meg..

13. gribedli*** (válaszként erre: 11. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 15:51
Na, ez az, ha 10 percig kibírják valamivel, az már jó! Én mindig vittem őket mindenhova magammal, ahol dolgom volt, és ezt szerintem élvezték is, szóval pont nem arról van szó, hogy az anyuka zárja be magát a gyerekkel, hanem a gyerek mehet vele mindenhova és nekik ez érdekes is, mi meg nem vagyunk akadályozva. Nagyokat aludtak a mózesben is, ha gyalog voltunk el, akkor hazajövet elég volt betolni a babakocsit és tovább aludtak.
12. kisj
2015. márc. 21. 15:37

Nem értem.

Tényleg nem.

Többemberes babák?


Csak saját magamból tudok kiindulni.

Nekem anno eszembe se jutott, hogy a babák esetleg "többemberesek" is tudnak lenni.

De tovább megyek:

A babámnak se volt róla tudomása, hogy ha úgy gondolja, akkor akár "többemberes" is lehetne. Lehet, erre azt gondoljátok, hogy micsoda gyerek az,akiben még ilyen ambíciók sincsenek?

Jogos az elképzelésetek.

Én meg áldom azt a korszakot, amikor még nem volt elterjedve az internet és a babák pont annyit bőgtek, amennyit csak akartak.

Minél több a netes okosság, annál inkább tanácstalanok az anyukák.

Van is sok gyerek, akik egyre kevésbé illenek be az általános oktatási tantervbe.

11. 3a5c305959 (válaszként erre: 9. - Gribedli***)
2015. márc. 21. 13:33

Na ezt jol leirtad. En is erre gondoltam csak rosszul fejeztem ki magamat. Egy ekkora babanak rovid a figyelmi ideje, viszont konnyebb egy uj dologgal elvonni a figyelmet ezert nem kulonosebben szorul "szorakoztatasra".


Nekem van egy baratnom aki azt gondolta hogy neki a nap 24 orajaban szorakoztatni kell a gyereket. Egy eves korara egy idegroncs volt, mert nemhogy fozni, enni vagy furdoni nem tudott, de egy kavet nem tudott meginni nyugodtan ha nem volt otthon a ferje. Bar teged nem ismerlek, de a leirtakbol te is ezen az uton indultal el, ezert irtam amit irtam.

10. spinneli (válaszként erre: 3. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 12:41

Az én fiam is hassonló volt, és pont könnyebb lett vele, mikor már megtanult helyet változtatni, jobbna lefgolalta magát, élvezte, hogy önállóan mozog.

5 hós korában ha jól emlékszem az én gyeekem 3 órát volt ébren, és 40 percet aludt 3x összesen.

9. gribedli*** (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. márc. 21. 12:38

Ezektől, amiket leírsz, még nem többemberes gyerek. 1 óráig hason játszani, jóhogy megunja egy 5 hónapos gyerek, eleve megunnak 1 óra alatt bármit. Másik dolog, a sírás, hát kb az a kor, amikor jönnek a fogacskák, fájdogál az ínye is, ettől ingerült lehet, és nem bír elaludni, hanem "kidől".


Ennyi idősen még egyedül nagyon ritka, hogy eljátszik egy gyerek, olyan 10-15 perc (talán?), szóval akkor minden baba többemberes:)


Ez nem jelenti azt, hogy akkor naphosszat abajgatni kell, meg ott lenni vele, én betettem őket a boxba, ha nagyon sürgős dolgom volt, és olyan 10-15 percig elvoltak a játékokkal de nem sokáig, a maradék időben ilyen pici babák általában kenguruban, ölben vannak, még azt sem mondom, hogy okvetlenül mindig "foglalkozni" kell velük ezalatt, hanem csak velünk akarnak lenni, mellettünk. Aztán napjában többször kidőlnek, ilyenkor beteheted a bölcsőbe, amikor felébred, kezdődik elölről. De te ugyanúgy tartsd a napirendedet, vidd magaddal bevásárolni, sétálni, ezek érdekes dolgok neki és közben elalszik az autóban, babakocsiban! Az életed nem áll meg, szoktathatod a te ritmusodhoz sok dologban.


Ne várj sokat egy 5 hónapos babától, vannak nagyon alvósok is, de normális, hogy kíváncsi, hamar megun dolgokat, új ingert akar, ilyenkor sír és hogy mindig veled akar lenni.

8. 3a5c305959 (válaszként erre: 7. - Daja79)
2015. márc. 21. 11:29
Nem mondtam hogy hagyd sirni, sot en ellene vagyok ennek. Szerintem semmilyen körülmények kozott nem kene sirni hagyni egy gyereket. Egyszeruen nem hiszem hogy a nyuglodessel azt jelzi a gyereked hogy unatkozik. Hiszen ilyenkor meg minden játék, minden uj felfedezes. Egy egyszerű beagyazas is lehet izgalmas pl ha egy kis "kukucs" jatekkal vegyited, vagy fozes kozben odaulteted magad melle az etetoszekben es mutogatod neki hogy mit csinalsz. Nekem mondjuk lanyom van, szoval o inkabb megfigyelo termeszet, de akkor is ugy gondolom hogy ez az 5-6 honapos kor volt a legkönnyebb vele. Miota tud jarni azota ezerszer tobb energiat igenyel.
7. daja79 (válaszként erre: 3. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 10:44
Szia Ironica22! Nem írtam, hogy nem bírom, így nyilván később is bírni fogom.. :) Amit leírtál a kislányodról abból kiderül, hogy neked nem "többemberes" a babád. Nem írom, hogy szerencsés vagy, mert én nem érzem szerencsétlennek, hogy az enyém aktív, de egész picurka kora óta keveset alszik, így belefér neki a másfél óra nyűglődéses ébrenlét. Ő is háromszor alszik egy nap, csak kevesebbet, mint az "átlag" és többet van ébren. Nem kapkodom fel állandóan, ha nyöszörög, sőt mindig hagyom egyedül is játszani, igazán csak tippeket szerettem volna, hogy milyen játékokkal lehet még lekötni a figyelmét, mert nekem lehet, hogy nem jutott eszembe és szívesen kipróbáltam volna. Szoktam hagyni akkor is, ha még csak sírdogál, de ha már behergeli magát, akkor nem fogom hagyni, mert utána már csak fulldoklóra sírja magát. További szép napot! :)
6. 3a5c305959 (válaszként erre: 5. - 4c1a787e8f)
2015. márc. 21. 10:21
Nem minden gyerek ilyen, de egy 5 es fel honapos gyereket nem kell kulonosen szorakoztatni. Egyetertek, a "jo anya" neha az aki bekenhagyja a gyereket.
5. 4c1a787e8f (válaszként erre: 3. - 3a5c305959)
2015. márc. 21. 10:05

Azért nem minden gyerek ilyen..


Bár itt én is azt gondolom, hogy kicsit "rosszul" van értelmezve a "jó anya" szerep. A legjobb szándékkal persze..

4. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Daja79)
2015. márc. 21. 10:03

Megehet, hogy kicsit hiper lesz később is..


Szerintem viszont nem kell mindig neked lekötni a gyereket. Pont attól tanulja meg magát elfoglalni, ha hagyod néha. Igen, ez sírással kezdődik.. Menj ki, csukd be az ajtót, és saját magadat kösd le valamivel. Nem neked kell helyette mindent kitalálni. Persze rá kell nézni, ellenőrizni kell, stb.. Nem azt mondom, hogy bőgesd, vagy a tényleges igényeit hagyd figyelmen kívül... Csak mondjuk képzelj oda még két testvért, az egyikkel matekozol, a másikkal rajzolsz, vagy ugróiskolázol.. Akkor bizony van ám, hogy a kicsi üvölt a járókában.. Talán egész sokáit.. Aztán előbb-utóbb csak leül, és a kezébe vesz valamit, amit talál.. Igen, van akinél ez 3 perc, van akinél 53...


Igen, vannak nehezebb babák, de azért te is sokat tehetsz érte már most, hogy ne bolondulj meg.

Egy gyerekkel sokat kell foglalkozni, de nem 24/24. Hagyj neki időt saját magára. Azt meg fordítsd magadra. Még ha nem könnyű, akkor is..


Mindebbe belefér az is, hogy néha hurcolod, magadon hordod, mutaogatsz neki, énekelsz neki. Vagy kiülteted a babakocsiba. De még mindemellett is marad néha üres idő, amikor hagyni kell..

2015. márc. 21. 10:02

Hat nekem az jutott eszembe hogyha mar most nem birod akkor kesobb mi lesz, amikor mar maszik, szalad es valoban le kell foglalni es jatszani vele.

Nem is ertem hogy fer bele az ebrenletbe egy ora jatszas meg masfel ora nyuglodes? Nem lehet hogy azert nyuglodik mert almos? Tul van stimulalva?

Amikor elkezdett az enyem nyuglodni akkor bevittem a sotet szobaba es enekeltem neki halkan, meg jarkaltam vele vagy 5 percig es letettem az agyaba aludni. Ennyi idosen meg naponta 3szor aludt, szoval nem volt fent 2 oranal tobbet egyszerre. Szinte biztos vagyok benne hogy nem azert nyuglodik a tied mert unatkozik vagy mert neked kene szorakoztatnod ot. Ennyi idose gyerek meg elnezegeti az arnyekokat a falon es az is ujdonsag neki. Vagy egy szines labdat elgurigaszik fel oran keresztul.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook