Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Több mint fél éve tartó hasmenés, bélgörcsökkek fórum

Több mint fél éve tartó hasmenés, bélgörcsökkek (beszélgetős fórum)


1 2
2015. jan. 11. 20:26
tesómnál ugyanígy kezdődött a Chron-betegség, gyógyszerrel karbantartható, de kellene a tükrözés, és bódításban nem fogod érezni!
2015. jan. 8. 12:36

ha tartós hasmenésed van, a vastagbéltükrözés mindenképpen kellene.


mondjuk hasmenés és hasmenés között is van különbség, és a napi 4-5 egyáltalán nem gáz. az viszont igen, hogy éjjel ébreszt!


itt írják a többiek a lisztérzékenységet... azon azért csodálkozom, hogy ilyen tünetekkel erre nem vizsgáltak, ha már úgyis ott jáértak gyomortükrözésnél. szokatlan :o


ultrahang, tenyésztések, immunológia, szerológia vaoltak? ilietve egyéb képalkotók? ha nagyon ráparázol a tükrözésre, akkor azért ott van a ct is (persze, ha az pozitív, kell a colon mindenképp)

2015. jan. 7. 08:09

Szerintem is leki okok miatt van az egész problémahalmaz.Mert ez már sajnos az,hiszen többféle bajod van.

Nekem is hasonló dolgok voltak.Leírom a dokik mit tettek:gyomortükrözés.Egy iszonyat bunkó dokinő csinálta.Egy picike nyombélfekélyt találtak.Kaptam gyógyszert.Még rosszabb lett.Akkor el akartak küldeni vastagbéltükrözésre,amit nem vállaltam.Elmentem term.gyógyászhoz.Ott 1,5 év alatt jöttem heyre!!!Most 6 év után újból észlelem a tüneteket-az elmúlt időben sok lelki problémám volt-valószínűleg újra term.gyógyászhoz kell mennem.

29. Lilimami (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2015. jan. 7. 04:16

Jól írják az előttem szólók.

Én is csináltatnék egy lisztérzékenység-tesztet a helyedben,mert ettől a betegségtől bizony mehet a hasad és fogyhatsz is, a tápanyagok nem tudnak felszívódni, ez pedig okozhatja a fáradságot..

A vastagbél-tükrözést pedig kérd az orvostól és csináltasd meg mindenképpen, mert komoly dolgok is lehetnek a háttérben, ami nem játék!

Én megcsináltattam, pedig nekem ennyire durva tüneteim nem voltak, de amíg nincs negatív lelet, addig nem lehet kizárni semmilyen bélrendszeri betegséget, hisz honnan tudná bárki is, van-e szervi eltérés.

Kellemetlen a vizsgálat, de még mindig jobb az a néhány rossz perc. Nekem is úgy volt, hogy bódításban csinálják,végül nem úgy lett, de nem bánom, mert "éberen" jobban tud jelezni az ember, ha fájdalmas épp, amit csinálnak.

Probiotikumból én egy több hónapos kúrát csinálnék, de ne Normaflore-ral, jó a reklámja, de nincs benne annyi jótékony baci. Az immunrendszerünk nagy része a bélben található, így fontos, hogy rendben legyen ott minden.

IBS-t egyébként akkor mondanak a dokik, ha minden kapcsolódó lelet negatív, szervi elváltozás nincs, de a tünetek fennállnak; funkcionális zavar.

Ne halogasd a vizsgálatot!

2015. jan. 6. 22:59

Felejtsd el az IBS-t első körben,mert általában arra mondják,hogy IBS-es akinek vannak tünetei,de nincs semmi szervi ok,hogy mi okozza.Pszichoszomatikus általában vagy egyéni étel érzékenység okozza (én pl.a hagymától fosok,de nem gyengén,illetve még egy pár ételtől)


Tükrözést nem úszhatod meg ha szeretnéd tudni mi a bajod azzal sok mindent kizárnak (crohn,colitis,daganat) ennek utána kellene járni amíg nem lesz nagyobb gond.

27. Katinkaboszi (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2015. jan. 6. 20:16

Szia :)


Nem olvastam még vissza, de volt jó pár alkalom,még néha most is, amikor az étel szagát nem brom és hányingerem van tőle.

Ez nálam a fekély kiújulása szokott lenni, nekem ilyenkor a tej és a kenyér, ami jó.

meg kellene találnod, hogy ilyenkor mi az, amit képes vagy megenni, meginni és hát bizony hetekig, hónapokig, ahogy nálam is szokott lenni, azon élni.

A fekély kegyetlen egy valami, nagyon tud fájni és a laktózérzékenységtől mehet a hasad, de nagyonám!:(


Mindig érzi az ember, mi az, ami jól esne neki, ilyenkor fogadd el, még ha az kissé nevetségesnek tűnik akkor.


Mindjárt megkeresem, van egy orvos receptje az egyik naplómban, elküldöm, hasznos, ne nevesd ki :)

26. kriszta773 (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2015. jan. 6. 20:14
ha gyomorfekélyed van és laktózérzékenységed, akkor bizonyára speciális, szigorú diétát írtak neked elő. ha azt nem tartod, nem is fognak megszűnni a tüneteid, mert az kevés, hogy kerülöd a tejtermékeket
25. barbylove (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2015. jan. 6. 20:00

Egyéb visszatérő tüneteid nincsenek?

Vastagbéltükrözés tényleg jó lenne. A Chron betegségnek is a hasmenés és súlyvesztés a főbb tünete. Végbéltükrözéssel meg lehet állapítani.


Laborra nem küldtek el? Milyen orvosod van, h fél éve megy a hasad és nem küld tovább sehova?

2015. jan. 6. 19:53
Erre mi a megfelelő diéta????
2015. jan. 6. 19:47
IBS?
22. zebracsikó (válaszként erre: 21. - Pöceek)
2015. jan. 6. 19:45

elég valószínű


diétával kordában lehet tartani, de komolyan kell venni


ha nem csinálod a diétát, akkor végleg kihalnak a bélbolyhaid

21. Pöceek (válaszként erre: 20. - Judith.budapest)
2015. jan. 6. 19:36

Judit.budapest!


Megmondom őszintén amit ide bemásoltál úgy érzem van benne igazság!

Voltam 3honapja egy belgyogyásznál aki azt mondta nekem, hogy Irritabilis szindrómám van.

A lelki bajok pedig nagyon gyötörnek.... ez tény és való!

Mit gondoltok erről az Irritábilis szindrómáról?????

2015. jan. 6. 19:31

Lelki ok? Könnyű nekem kimásolni ezeket, de ne hidd, hogy akár én, akár más olyan könnyen megbirkózik a dolgokkal. Különben nem kellene orvos, természetgyógyász. Lehet, életed egy nehéz szakaszán kell most túljutnod! Csak bátran! Sok erőt hozzá! Amit tudsz, használj ebből, amit nem arra most nincs szükséged! Megoldódik minden gondod! Csak nyugi!

A krónikus hasmenés mögött általános félelem húzódik, misze­rint még nem nőttünk fel eléggé az életfeladatokhoz, míg az akut hasmenés egy konkrét problémára utal, amivel az illető nem kíván foglalkozni.


Az, aki nem tanulja meg kinyilvánítani az érzelmeit, levezetni az agresszióját, megoldani és feldolgozni a konfliktusokat, az önmagát emészti fel – gyomorfekélyt kap.

A vese betegségei


A vese mint páros szerv is a párkapcsolat szimbóluma. Vagy azért beteg a vesénk, mert a magány megkérgesít, vagy azért, mert a párunkkal vívott érzelmi csaták hordalékai zárják el a folyadékkeringés normális útját. A legtöbb vesebeteg ember elhiszi, hogy problémáit a partnerének - vagy a „külvilágnak” - köszönheti, mert nem ismeri fel saját tükörképét a másikban. Ha ez a tévedés szomatizálódik, a vese létfontosságú tápanyagokat enged át a szűrőberendezésén, és a szervezet ugyanúgy nem képes felismerni a számára fontos anyagokat, ahogy a psziché sem ismeri el sajátjának a problémát.

2015. jan. 6. 19:07

Nem is nagyon van ettől életem... fiatal vagyok még. Az útóbbi idöben rengeteget romlott az élettminöségem. Régebben eljártam edzeni hetente 2-3x, ma már erőm sincs, kedvem sincs teljesen magamba zuhantam. A sexuális életem is kezd romokba heverni, bár a férem megértő de ez nem mehet így tovább... Én sajnos nagyon végletek embere vagyok és csak akkor megyek ha baj van :( Az is probléma hogy igazándibol nem áll mellettem senki, mert nem érnek rá ezzel foglalkozni és már unnyák is a környezetembe lévők.

Állandóan álmos ,fáradt gyenge vagyok, rossz kedvű, türelmetlen...

Iagzából csak kiváncsi voltam a tapasztalataitokra és tanácsokra!

Eddigi hozzászolásokat köszönöm!

2015. jan. 6. 19:02
Trapiti tudnál valamit írni a végbéltükrözés bóditásban?
2015. jan. 6. 19:00
ha fél éve fosnék, én biztos mindenféle vizsgálatnak alávetném magam, az tuti!!! Így nem lehet élni, elmenni otthonról, dolgozni, semmit sem lehet így csinálni!
16. zebracsikó (válaszként erre: 14. - Pöceek)
2015. jan. 6. 18:59

a bódítás sokkal rövidebb ideig tart és felszínesebb.

De Trapiti pontosabban el tudja Neked mondani

2015. jan. 6. 18:58

A béltükrözés megadhatná a választ, nem kerülheted el, ha tudni akarod, mitől vannak a panaszaid.


De előtte én még elmennék egy lisztérzékenységre vonatkozó vérvételre, anno nekem immunológus javasolta-csinálta

14. Pöceek (válaszként erre: 12. - Krisszi77)
2015. jan. 6. 18:57

A bóditás miben külömbözik az altatástol? érezni lehet csak kevésbé?

És a vizsgálat után miféle kellemetlenségek jönnek? :(

13. Pöceek (válaszként erre: 9. - Judith.budapest)
2015. jan. 6. 18:53

Igen fogytam. Átlagoan mindig 49-50 kilo voltam pici alacsony 152 centi vagyok most elértem a 43-44 kilót . szedtem probiotikumot,normaflort.... de ugy gondolom már az sem hat nem tud felszivodni.

Igazatok van abban hogy a tükrözést bekell vállalnom, de ezt nem birnám ki lelkileg.... :(

2015. jan. 6. 18:53
Már bóditásban is végezenek végbéltükrözést.Ha nagyon félsz válaszd ezt.
11. sacc01
2015. jan. 6. 18:51
Keress egy jó természetgyógyászt,nem vagyok orvosellenes,de nekem minden bajomon ő segít.:/ :))
10. trapiti (válaszként erre: 4. - Pöceek)
2015. jan. 6. 18:48
Ki kell vizsgáltatni, gastroenterológia. A tükrözés fontos lenne, azt nem helyettesíti a Hoxa fórum.
2015. jan. 6. 18:47
Szia! Lassan eljön az ideje a természetgyógyászatnak. Úgy látom, az orvosok sokra nem mennek veled. Bélflóra erősítőt szedtél már? Sokat fogytál? Írj a fejleményekről!
2015. jan. 6. 18:46

Igen volt az is glutén.

Daganat? :( :( ;(

2015. jan. 6. 18:45
A laktóz-érzékenység után a menyecskének nálunk is, kialakult a lisztérzékenység is. Próbáld ki, h pár nap nem eszel semmilyen tejterméket (egy időben a laktózmentes tejterméket sem bírta), illetve semmi liszteset. Állítólag a sok antibiotikumtól annyira felborul a bélflóra, illetve elpusztulnak olyan bélbolyhok, amik nem lesznek újra....rendszeres diéta szükséges.
6. globus (válaszként erre: 1. - Pöceek)
2015. jan. 6. 18:42
Laktóz mellett gluténre is vizsgáltak?
2015. jan. 6. 18:42
Akirôl tudok hasonló tünetekkel, annak béldaganata volt.
4. Pöceek (válaszként erre: 2. - NomNom)
2015. jan. 6. 18:41
de sajnos javasoltak vastagbél tükrözést ,de arra nem merek elmenni :(
2015. jan. 6. 18:35

Sajnos nem vagyok orvos... De volt egy munkatársnőm, akinek szinte mindentől ment a hasa hosszú időn át. Neki is volt tükrözése (negatív), egy rakat vizsgálata...a végén arra jutottak, hogy candida. De vegyük figyelembe, hogy nem volt nyomorfekélye, sem laktózérzékenysége.


Gyógyulást kívánok!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook