Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Volt valakinek ez a mostani hasmenéses-hányásos vírusa? Érdekelne meddig tartott? fórum

Volt valakinek ez a mostani hasmenéses-hányásos vírusa? Érdekelne meddig tartott? (tudásbázis kérdés)


1 2
31. gyepke
2010. máj. 26. 16:53
Hát valahogyan nekem is sikerült elkapnom ezt a vírusos valamit már harmadik napja tart, persze a doki csak bélflóra helyreállítót javasolt meg széklet fogót. Lassan abbamard a futkosás a vécére. Az egyetlen problémám hogy a hasmenés kezdetével fájni kezdett a anus om :( Elég kényelmetlen, de remélem ha elmúlik a hasmenés akkor abba marad.
2010. máj. 13. 18:20
Ha már 2 óra eltelik két hányás között,akkor lehet jéghideg colát ,kanalanként.Összehúzza a gyomrot.Ha folyamatosan hánysz,ne igyál mert csak ingerel.Nekünk ezt mondta a gyerek orvos.Ha nincs cola agyoncukrozott tea hidegen.
2010. máj. 13. 16:42
A tonik jót tesz meg a sós krumpli, főtt kukorica/ sárgarépa, pattogatott kukorica, párolt rizs. Nekem ilyenkor jött be az ananász és a paprikás krumpli összetörve, de cseresznyepaprikát főztem bele. Persze egy kupica unicum vagy pálinka se rossz. Helyre hozza a bélrendszert.
2009. márc. 26. 10:39

Én most vagyok benne a vírusban...:S

Hétfő óta tart....szerencsére csak 2x hánytam...de nagyon rosszul vagyok,fáj a gyomrom és megy a hasam....remélem,hogy hamarosan elmúlik,mert minden energiámat leszívja....:S

27. SF
2009. márc. 4. 16:16
Hasmenés volt 10! napig!
26. a9e1c02a7b (válaszként erre: 25. - D58b988bee)
2008. okt. 21. 10:11
Nem kell megvárni, míg elmúlt. Sőt rögtön el kell kezdeni az első jeleknél és min. egy hétig szedni kell, mert úgy ér valamit.
2008. okt. 21. 09:05
Normaflore-t szedek most én is ezt ajánlották a patikában, de csak akkor szabad elkezdeni, ha elmúlt a hasmenés.
2008. okt. 21. 07:50
Férjem benne volt, fél napig wc-re járkált, aztán semmi. Azt gondoltuk, meggyógyult, de két nap múlva volt egy újabb fél napos wc-túra. Hasmenése volt, meg hányingere, de végül nem hányt. Hőemelkedése is volt az első napon, utána már nem.
2008. okt. 21. 07:23

Úgy látom ez a vírus imád újra és újra "feléledni" és rosszalkodni. Nálunk 5 éve volt először ilyen gond. Akkor a kislányomés én 1 hétig voltunk pocsékul.

Idén júliusban viszont a férjemnél kezdődött. Azt hittem gyomorrontás, de az éjszaka közepén már én is és a lányom is hasmenéssel és hányással kűzdöttünk. Gyakran volt forgalmi dugó a wc-ben. :-( Reggelre a párom és lányom valamelyest jobban lettek én viszont kórházba kerültem kiszáradás veszélye miatt. (Pedig mindhárman gyakran ittunk vizet kis kortyokban.) Még aznap haza jöhettem a kórházból, 3 adag infúziót kaptam. Utána még 2 napig gyengék voltunk, azután újra munka és igyekeztünk elfelejteni ezt az egészet.

Még valami, a lányomnak a gyerekorvos felírt valamilyen bélflóra helyreállító ampullás dolgot, ami a patikában szabadon kapható. Ha kell megkeresem a nevét.

22. Ymanie
2008. okt. 20. 21:17
Nekem mind a három gyerekem túl van rajta már másodszor.Egy nap két éjszaka láz,hányás,aztán semmi....
2008. okt. 20. 20:44
Nekem tegnap éjjel kezdődött... hányás, hasmenés, minden volt.. ma voltam dokinál, írt fel egy csomó mindent, injekciót is kaptam, kicsit mérséklődött már csak 2 óránként jártam WCre, de most megint kb fél óránként kell mennem... Ráadásul ma kéne megkezdenem az újabb levelet a fogamzásgátlóból, és nem tudom h marad meg bennem.. 3-4 óra a felszívási idő és a rekord idő két hasmenés között 2 óra volt ... :(
2008. okt. 18. 16:50

Nekem kb. 2 hete kezdődött teljesen váratlanul, előjelek nélkül, éjjel hánytam, ami nagyon ritka nálam, aztán két napig erős hasmenésem volt, teljesen vízszerű. Szedtem rá széntablettát, 1000mg-os C-vitamint és diétáztam. Többször nem hánytam, de a gyomrom egy nagy tömb volt, morgott a hasam és persze hasmenés. 3 nap alatt szépen enyhült, így bementem melózni, de aztán visszaestem, még rosszabb lett. Bár nem hánytam már, de a hasmenés, görcs az megvolt, folyamatos hányinger és hőemelkedésem is lett...aztán már nem mentem sehová, csak pihentem, így elmúlt. Viszont utána baromira fáradékony voltam, álladóan aludtam volna, utána még napokig alig álltam a lábamon. És most pontosan két hétre rá csütörtökön elkezdett folyni az orrom, tüsszögök, hőemelkedés...:-(

Nem tudom, hogy ugyanaz-e más formában, vagy csak a legyengült szervezetemet könnyebben kapta el a másik fajta program, de mindenesetre erre is figyeljetek, vigyázzatok magatokra! Mézes tea, fekvés és napi 3 gramm C-vitamin!!!

19. enci2
2008. okt. 18. 16:39
Szia!! Nekem volt/van ilyen járványom sajnos, beleesek tart 1-2 napig utána elmúlik és megint így már... 4 hete...
2008. okt. 18. 15:51
Sziasztok! Nálunk az egész család benne volt,előbb a fiam majd a párom utána meg én,rókáztunk is meg fostunk is rendesen.Szerencsére csak 2napig tartott. B6vitamint szedtünk és sok folyadékot ittunk.Ja és fájt a gyomrunk is.Jobbulást kívánok mindenkinek!
17. Cuczy
2008. okt. 18. 10:20

A párom a múlt hetet végig f...ta :) , de nem volt hajlandó elmenni orvoshoz. Amióta elmúlt neki, a dereka fáj, alig bír mozogni. Orvos persze nuku.

Szerencsére én nem kaptam el, rem nem is fogom :)

2008. okt. 18. 09:03
Na ez már a 4. napon most kezd jobblenni, de iszonyat.
2008. okt. 16. 12:32

Sziasztok. Tegnap tök véletlenül olvastam el ezt a topicot mert a kisfiunk mindig beteg és érdekelt hogy ha... akkor mire számítsak. És képzeljétek este nagyon furán éreztem magam azóta meg fetrengek.

Na összességében rég voltam ennyire szarul!!! A mosott .os semmi hozzám képest.

Mindenkinek jobbulást.

2008. okt. 15. 15:11
Férjem most van benne.
2008. okt. 15. 15:07
Nekem nem, csak a gyerekemnek. 3 nap.
2008. okt. 15. 14:50
3 nap
2008. okt. 15. 14:48
Én tegnap majdnem átmentem az ősökhöz, de csak magas lázam volt, kivert a hideg és izzadtam közben, de mára meggyógyultam, holnap már megyek dolgozni.
10. frutty (válaszként erre: 3. - D58b988bee)
2008. okt. 15. 14:46

nővérem,kisfia az oviból vitte haza.

az egészcsalád benne vann!

remélem,mi nem esünk bele.

9. Jázminka (válaszként erre: 8. - D58b988bee)
2008. okt. 15. 14:45
Hááát,biztos nagyon rossz.Ez azért fájdalmas fogyókúra...
8. d58b988bee (válaszként erre: 7. - Jázminka)
2008. okt. 15. 14:42
Köszi én hányingerrel küzdök csak, de alul kijött minden:o(És a gyomrom nagyon szar:o((
2008. okt. 15. 14:41

Nálunk 2x is végigment a családon 1 hónap alatt: a 3 gyerek és apa.Én megúsztam mindkétszer.

A hányás 2-3 napig tartott,a hasmenésük 5 napig,a középsőnek másodjára másfél hétig.

Ne feledd,hogy apró kortyokat azért iszogass, hiába veszel be hányáscsillapítót vagy hasfogót,minden irritálja a bélrendszert,úgyhogy alul vagy felül,de tuti kijön hamar.

Ami nekünk bevált,a dédike javasolta -megjegyzem nem hittem el,de tényleg bevált- meggylé itatása 1-1 teáskanállal.

-és kitartást! Gyógyulj meg hamar!

2008. okt. 15. 14:38

Nálunk is a kisebbik hozta haza.Végig ment az egész családon,de a lányok nem hánytak.

A doki nem tudott semmit sem adni rá,csak görcsoldót tanácsolt.

5. edek
2008. okt. 15. 14:37
1 nap alatt átment mindenkin..
2008. okt. 15. 14:36
Gyomorfájásod is volt?
3. d58b988bee (válaszként erre: 2. - Szamóca41)
2008. okt. 15. 14:36
Köszi, elkaptam a gyerektől, de ő jobban van én viszont:o((
2008. okt. 15. 14:35
3 nap
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook