Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Titeket 'tetszikeltek' már üzletben? 40 éves vagyok, és egyre több eladónő mondja, hogy tetszik.... fórum

Titeket 'tetszikeltek' már üzletben? 40 éves vagyok, és egyre több eladónő mondja, hogy tetszik.... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
106. dd41cc22f1 (válaszként erre: 95. - Szilvi999)
2019. okt. 20. 12:45

A tetszikezés gyakran nem azért van, mert idősnek nézik az embert. Hanem azért, mert, aki ezt a szót használja nem szereti azt, hogy maga. Mondjuk, ha megáll valamelyik szinten a lift amelyikkel utazom és ott áll az ajtóban egy személy, legyen akár 20 akár 60 éves úgy kérdezem meg tőle, hogy be tetszik szállni? Mert én is bunkónak titulálnám magam, ha úgy szólnék hozzá, hogy beszáll? Nem kell ezen fennakadni.


Egyébként pedig pont saját magamból kiindulva mondom, elképzelhető, hogy 40 évesen is úgy érzed, mintha tini lennél, de hidd el a náladnál fiatalabbak észreveszik, hogy már nem mai pipi vagy. Én is sokszor meglepődöm, mikor a fiatal nők és férfiak bizony már-már bácsinak néznek, holott én is lélekben 20 éves vagyok.

105. ab61752c45 (válaszként erre: 103. - 9b10f3d7ff)
2019. okt. 20. 12:30
persze,engem nagyon sokan tegeznek,mint mondtam a volt öcsém osztálytársai.de magamtól nem szoktam felajánlani.
2019. okt. 20. 12:24

Egy kicsit túl van már spirázva az egész.

Örüljetek neki,ha udvariasan megkérdezik mit szeretnétek.

És ugyanolyan szépen kérjétek is.

Ennyi.

103. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 90. - Ab61752c45)
2019. okt. 20. 11:52

Jajj, elfelejtettem megkérdezni, hogy tegezhetlek-e? Tegezhetlek továbbra is?

Oké, nem tudtam kihagyni. nincs harag, ugye?

102. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 95. - Szilvi999)
2019. okt. 20. 11:50

"Persze lehet, hogy ezt gondolta az eladó, hogy egy nagyi korú vagyok."


Ha magad is elképzelhetőnek tartod, nagymamakorúnak nézett, akkor minek ez a vihar a biliben?

Lépj tovább ezen. Maximum nem mész oda többet.

101. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 95. - Szilvi999)
2019. okt. 20. 11:45

Ránézésre nincs aki megtudná mondani ki hány éves. Van aki unokával maximum 30 évesnek néz ki, jó a genetikai adottsága, fiatalos, lendületes a mozgása, gondolkodása.

Van olyan, aki meg nagyisnak néz ki már 30 évesen.

Egyet megtanultam, sosem szólítok meg senkit kinézetre.

Amikor a lányommal mentem tanácsadásra, mellettem vetkőztette a babát egy nő. Rámosolyogtam, és mondtam cuki az unokája. Lesápadt és kikérte magának, hogy ő nem a nagyi,ő az anya.Elég kellemetlen volt számomra is, kiderült fiatalabb volt nálam.

És manapság többen szülnek 45 évesen, vagy idősebben is. És bizony nem néznek ki annyinak. Tehát, mi ebből a tanulság? Kor beleképzelése nélkül szólítsunk meg mindenkit! A tetszik már elavult szerintem.

Elég, a mit kér, mit adhatok, segíthetek valamiben?

Helyünk átadásnál, elég ha azt kérdezzük, le ül? Esetleg csak felállunk és mondjuk tessék, üljön le.

100. Amaunet
2019. okt. 20. 11:30
100.
99. Lávli (válaszként erre: 98. - New(l))
2019. okt. 20. 11:24
😂
98. New(l)
2019. okt. 20. 11:23
Engem egyszer egy öreglány tetszikezett le a vonaton. Voltam vagy 26 éves, tömeg, állok az ajtó mellett, erre rámrivallt, hogy: "Le tetszik szállni???" Monndom, le tetszem, nyugodjon meg, nem fog fönnmaradni. :D
97. Lávli (válaszként erre: 95. - Szilvi999)
2019. okt. 20. 11:19

Ez a kérdés már sokadszor fordul meg benned, láthatóan ez a legnagyobb problémád.

Nem a társalgási illemformák, hanem hogy vajon mamás vagy e vagy nem.

Egyszerű. Lőjj egy friss szelfit, tedd fel és megmondjuk.

96. Szilvi999 (válaszként erre: 95. - Szilvi999)
2019. okt. 20. 11:15
Amúgy meg simán lehet nagymama egy negyvenéves, jut eszembe.
95. Szilvi999 (válaszként erre: 69. - 0adc8842b1)
2019. okt. 20. 11:13
Oké, de hány éves embert tetszikezik le mondjuk egy harmincéves? Mi úgy tanultuk, hogy cirka az öregeket. :) Mondjuk, aki már olyan nagymama korú, akire azt mondjuk: idős. Attól megkérdezzük a buszon, hogy le tetszik ülni. Persze lehet, hogy ezt gondolta az eladó, hogy egy nagyi korú vagyok. Ez is lehet.
94. f8db0709b8 (válaszként erre: 67. - Epresturmix)
2019. okt. 20. 10:58
És te?
93. f8db0709b8 (válaszként erre: 72. - 0adc8842b1)
2019. okt. 20. 10:57

Nem járok busszal...

Ha esetleg megis,átadom a helyet..én terhesen is álltam 80km-t buszon,nem szóltam...nem vagyok nagyságos asszony,de a tisztelet,az tisztelet...az más kérdés ma már nem nagyon alkalmazzák.

92. f8db0709b8 (válaszként erre: 73. - 0adc8842b1)
2019. okt. 20. 10:55
Nem vagyok türelmetlen,én is dolgoztam üzletben...ha épp telefonáltam,vevő jött,letettem,visszahivtam...nem hiszem kötelező azt hallgatni,hogy rúgtak be meg milyen pasik voltak a porondon.
2019. okt. 20. 09:19

Nekem sincs bajom a magázódással.

Sőt irritál ha a mekiben letegeznek.

90. ab61752c45 (válaszként erre: 88. - Globus)
2019. okt. 20. 09:04
én utálok tegeződni.magamtól sosem ajánlanám föl.a szomszédasszony tegez,a férje nem.nekem megfelel.
89. ab61752c45 (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2019. okt. 20. 09:02
milyen középiskolában? itt a szomszéd faluban is van egy mezőgazdasági középiskola,a gyerekek fele alig tud olvasni,csak nyökögve.tanúja voltam a buszon,hogy egy nő elment a fiával körülnézni.kérdezték tőle cigizik a gyerek?nem,hát itt majd fog.a főnököm benyomta a leendő vejét ilyen helyre,másnap telefonáltak,hogy nem jelent meg.kérdeztem milyen tanár.röhögtek,nem tanár,diák.valami vásározó cigány volt.aztán vett neki egy orvost.
88. globus (válaszként erre: 78. - Channa*)
2019. okt. 20. 09:00

Mi úgy tanultuk, hogy idegeneket nem tegezünk alapból, persze ha két perc múlva megengedi, simán. Ha valahová belépek, jó napot kívánok oda-vissza. Bankban, orvosnál, hivatalban mikor jut eszébe a dolgozónak azonnal tegezni az ügyfelet? Ha a piaci kofa tegezi az ismeretlen mérnök urat, vajon sértés vagy piros pont?

Egy vicces mondás jut eszembe a témáról: "olyan laza vagyok, mint a rigalánc" :))

87. ab61752c45 (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2019. okt. 20. 08:54
nekem egypár kisgyerek jó reggelt köszön,én ebben semmi kivetnivalót nem látok.hát jó reggelt.
86. kisj (válaszként erre: 75. - 0adc8842b1)
2019. okt. 20. 07:27

A hangulatommal semmi baj.


Nekem az sem tetszik ha más vevőket tegeznek le röptében.

Lehet ez azért van, mert más korban szocializálódtam.

2019. okt. 20. 02:18
Az én fiam is tudja a különbséget. Velem így beszél, a haverokkal meg amúgy. :D
84. Muraja (válaszként erre: 83. - Guruljka)
2019. okt. 20. 02:11

Igen de lehet indirekt kezdeni a sajat csaladtol vezetni a gyerekeket a nyelv okos hasznalatara .

En soha nem toleraltam amikor kamaszkorukban kesztek a mindenfele leröviditest es ami meg rosszab bedobni egy ertelmetlen szot csak is azert hogy valamit mondjanak - egy ideig itt ment a harc hogy kijavitottam öket. Az idökben a typ szavat dobtak be csak azert mert lusta volt megkeresni azt ami korekt.

Sok -sok lehetöseg van amivel a szulök elhetnek igen es egy nap majd jön a " gyerek " magatol megköszöni hogy nem ez kis javitasok akor nem ment volna igy messze a nagy eletbe.

2019. okt. 20. 01:57
A lingvisztikai történelmet ehhez legalább tanítani kellene legalább a középiskolákban is.
82. Muraja (válaszként erre: 81. - Guruljka)
2019. okt. 20. 01:53

Sajnos ez csak szegenysegi bizonyitvany az egesz nyugara es nagyon szomoru plane itt hogy a mutet is meg lesz engedve a szulök belegyese nelkul 15 eves kortol . Az elsö " szuri " mar vegleges hormonalis valtozassal jar . Megalitjak az egesz hormon produkciot a testben - sok sok emebr fel van haborodva de ugy nezki elindult ez mind a lavina .

Szerintem minden nyelvnek megvan egy csodalatos szabaja es ezt kellene tisztelni nem pedig keverni minden felivel hoza röviditesek ez csak ugy vegzödhet hogy korcsosulni fognak az orszagok nyelve . Ki korektan szeretne magat kifejezni azt majdnem kiröhögik .

Az okos a masok hibajbol tanul lehet hogy meg par orszagnak van eselye megmardni es megvedeni a sajat lingvistikai törtenelmuket de ahoz a tudas igen a tudas az a kulcs .

Ertem hogy nem könnyu a forditas de mivel itt legitama valt a " harmadik nem " tehat a hon az nönemu a han az a ferfinemu es a HEN harmadik nemuk !!! soha de soha en reagalok ra barmifele modon is szoba hozzak . Sajnos mosak a csodaltos kis kölykök agyat az ovi es tarsi minden fele kolchoz fele helyeken .

Igazi indoktrinalas megy veghez . Röhej lett az egesz tarsadalom ahogy van az egesz EU es vilag bohocava tette az orszagot a sok ostoba politikus .

81. Guruljka (válaszként erre: 80. - Muraja)
2019. okt. 20. 01:18

A németeknél is most vezetik be a harmadik nemet. Az álláshirdetéseket már úgy adják fel, hogy férfi/női/eltérő, azaz "divers".

Ez nálunk, ahol nincsenek nyelvtani nemek, nem probléma. Csak fordítani nem könnyű.

Sok nyelvben teljesentermészetes a magázás. Én viszont emlékszem egy boltos nőre, aki felháborodott, hogy a lányaim jó napot köszöntek, amikor beléptünk a boltba. Hogy egy ilyen kisgyerek ne jónapotozzon neki. Elvárta volna a csókolom-ot a harsányka stílusával...😂 Ja: nem mentünk beljebb a boltba a küszöbnél, mert a köszönés ott történt, és a reakció is.

80. Muraja (válaszként erre: 69. - 0adc8842b1)
2019. okt. 20. 00:06

No ne mar , nem igaz a sved tegezödes sajnos sved politikai baloldali partoknak köszönhetö ! egy öruletet az egesz mert most a napokban viszik veghez a harmadik nemi toleranica iranyt mindent ugy hogy elfogadatast nyerjenek !erdekes lesz majd harom fele WC - böl valasztani es a többi .... Baromi " jol " hangzik amikor egymast ( nincs se kora se masra tekinetet ) egyszeruen ugy szolitjak le hogy Du !!!!

Gyerekeim privat iskolaba jartak ott nem letezett hogy egymast igy szolitjak le hanem vagy nev szerint es ha nev nem volt ismeretes akor egyszeruen azt hasznaltak hogy bocsanat es utana ment a szöveg ....

79. Guruljka (válaszként erre: 76. - 9b10f3d7ff)
2019. okt. 19. 23:08
Ez a példa jutott éppen eszembe. Tényleg nem a legjobb.
78. Channa* (válaszként erre: 69. - 0adc8842b1)
2019. okt. 19. 23:03

A svédnyelvet nem ismerem, de angolban van magázás, attól függetlenül, hogy jellemzően a tegezést használják, bár erről csak hallottam, azaz nem tapasztalatból írom, ahogy a legtöbb nyelvben van magázás (német, orosz, spanyol, stb.) gondolom én.


Engem általában tegeznek, de pl. a gyerekem (felnőtt már) haverjai, barátai, stb. Elsőre sosem, és van akinek nem is ajánlom fel, mert nem érzem annyira közelinek, hogy tegeznie kelljen.


Fogalmam sincs hány éves vagy. Az írásod alapján 60 körülinek tippellek.


A tegezés barátságosabb:DDD Hát persze:))) Csak nem biztos, hogy szükségem van ilyen sok barátra:D


Egyébként azt vettem észre, hogy sok embert nem tanítottak meg az illemre? Nem tudják, hogy kell normálisan kommunikálni, nem tegezve...

77. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 69. - 0adc8842b1)
2019. okt. 19. 22:03
Politikamentesen megjegyzem, hogy Magyarországon is tegezve szólítanak meg, ha pl. választások vannak.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook