Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » 9 éve újonnan üzletben vásárolt számítógép nagyon lassú. Állítólag RAM, és winchester kellene bele. Érdemes megcsináltatni? fórum

9 éve újonnan üzletben vásárolt számítógép nagyon lassú. Állítólag RAM, és winchester kellene bele. Érdemes megcsináltatni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
66. syria (válaszként erre: 60. - Eandi78)
2015. okt. 16. 16:56

Na igen, az automatikus frissítésekkel az is a bajom, hogy nem tudom előre, hogy mi fog változni. Pl. az okostelefonomon az utolsó frissítés olyan pocsék lett, hogy azóta is háborgok rajta.

A Windows 10-ről pl. az hírlik, hogy nincsenek benne az asztali minialkalmazások. Abban bízom, hogy mikorra már nem tudom tovább halogatni a frissítést, addigra beleteszik.

2015. okt. 16. 13:39

Nem olvastam végig a hozzászólásokat.


Azt, hogy érdemes-e megcsináltatni, ebből az adatmennyiségből nehéz megállapítani. Tudni kellene a többi alkatrész paramétereit. Lehet, hogy meg lehetne őrizni belőle pár alkatrészt, és úgy bővíteni a gépet. Ha viszont olyan a többi hardver, akkor lehet kedvezőbb teljesen újat ÖSSZERAKNI... nem boltból venni, hanem manuálisan összeválogatni az alkatrészeket úgy, hogy később is bővíthető, modernizálható legyen.

64. 2ab16d5612 (válaszként erre: 63. - Eandi78)
2015. okt. 15. 22:20
W3? összefo..od magad olyan szép! nekem nagyon gyengus hozzá a gépem, na majd :D én szerelmes lettem. a könyveket viszont olvasom :)
63. eandi78 (válaszként erre: 61. - 2ab16d5612)
2015. okt. 15. 22:16
Witcher 3? Annyit hallottam a játékról mostanában, hogy rákerestem. Az már megér egy gépcserét:) Minimum gépigény i5, 6gb ram, nvidia 660... Mostanában konzolon játszottam Uncharted trilógia, Last of us, Tomb Raider. Érdekelne mit tud pc-s játék grafikában. Állítólag részletesebb, pedig Last of us is szép.
62. 2ab16d5612 (válaszként erre: 60. - Eandi78)
2015. okt. 15. 20:37
Csak az office vagy milyen verzióban. A home-ban egyáltalán nincs manuális frissítés beállítás ha jól dereng
61. 2ab16d5612 (válaszként erre: 58. - Eandi78)
2015. okt. 15. 20:35

Na ennyi gép mellett elfér az xp.. :D


Na én most kezdem sorolni


PS CS5

Artrage studio

AD sketchbook

Inkscape

Wacom tábla kezelő

Witcher 1-2

Assassins creed Brotherhood

AC Revelations

Warcraft 3 (jóh ez még ment xp-n :DDD)

60. eandi78 (válaszként erre: 57. - Syria)
2015. okt. 15. 20:18
Nem tűnik rossznak a 10. Nekem 8.1 van, és a kötelező frissítés tart vissza kicsit a 10-től. A frissítés tényét még elfogadom, de akkor már szeretném eldönteni én, hogy mikor frissítsek. Lehet van is kézi frissítés 10-ben, ezt nem tudom.
59. eandi78 (válaszként erre: 56. - Channa*)
2015. okt. 15. 20:13
Office-ban nekem is hasonló érveim vannak:) Egyik gépen próbáltam testre szabni a 2013-at. 1,5 óra alatt eljutottam oda, hogy volt normális eszköztáram, így nem kellett a szalagos menüben mászkálni. És a normál dokumentumsablont is sikerült úgy átalakítanom, hogy ne használjon automatikusan 1,5-es sortávot és az alap betűtípus times new roman legyen. Az egyenletszerkesztő miatt viszont használhatatlan számomra így is. És akkor excelt még be se állítottam ebben a 1,5 órában...
58. eandi78 (válaszként erre: 55. - 2ab16d5612)
2015. okt. 15. 20:08

10 éve már sims2, photoshop cs2, settlers 5, office 2003, messenger volt. Legalábbis én ezeket használtam. HD videók talán utána jelentek meg. De divx már javában volt és szélessávú net. Van akinek ez ma is elég. Legtöbben azt se tudják mi az az operációs rendszer. Talán a windows rémlik nekik. Ismerek olyat, aki csak facebook-ra és fényképek nézegetésére használja a gépet. Néha ezt-azt megnéz neten. Neki nincs igénye se ssd-re, se gyorsabb processzorra vagy több memóriára.

Nálam a következő programok vannak telepítve: Adobe reader, skype, office 2003, itunes, polar websync (pulzusmérő órához), photoshop cs6. Erre elég lenne a 10 éves gép:) Ps-t leszámítva, de az is vészhelyzetre van, még csak egyszer indítottam el, hogy mennyire gyors ssd-vel:) Filmet nem nézek, arra ott a htpc.

Van itthon (mert szükség van rá) 6 éves asztali gép 300e, 4 éves notebook 200e, 1 hónapos ultrabook 300e, 1 éves htpc 150e. Nem megy, hogy mind új legyen:) Most asztali jön és a 4 éves notebook-ból szerintem lesz 10 éves valamikor. Bár úgy érzem kezd lassulni a fejlődés.

57. syria (válaszként erre: 52. - Channa*)
2015. okt. 15. 20:02

De jó, hogy ezzel nem vagyok egyedül! :D


Jogtiszta Windows 7-esem van. Állandóan nyunyog, hogy ingyen váltsak 10-esre. Az Isten világáért nem akarok. Jó, jó, hogy haladni kell a korral, de mindennek van határa! Kivárom az utolsó (vagy az azt követő) percet a váltással.

56. Channa* (válaszként erre: 55. - 2ab16d5612)
2015. okt. 15. 06:45

Óóóó, ne tépd:DDD

Igen pénz, de arra pont megfelel, hogy a konyhába hoxázzak rajta:DDD

Ha komolyabbra kel, akkor megyek az asztali géphez.

A munkahelyemre nem veszek új gépet, mert az a munkáltató dolga, ha ő úgy gondolja, hogy szoftverfejlesztést lehet ilyen gépeken maximálisan a legjobban használni, akkor legyen. Már 2 éve megemlítettem, hogy kellene egy új gép, mert ez már nem az igazi, nem értették, hogy miért akarom a pénzüket költeni....


Ja, tudom, hogy nem te, csak a tiedhez jrta, azt hiszem be is másoltam a kedvenc hozzászólásomat:DDDD

Ja, office-ban azért ragaszkodok a 2003-ashoz, mert lusta vagyok megnézni az új menü felépítést. Mostanság nem sokat használom ezeket, ha igen, akkor is itthoni kiadások nyilvántartására, stb.


Ja, Kisfüles vajon tudja mi az a RAM? Ezt mondták neki, szerintem csak ezért, nem?

55. 2ab16d5612 (válaszként erre: 54. - Channa*)
2015. okt. 15. 06:35

Nem használtam ilyen szavakat. Ramot igen de azt o is.


Mellesleg a hajam tépem hogy ennyire ragaszkodtok egy ennyire elavult valamihez...

Jó tudom.. Pénz.. Meg nektek semmire nem kell a gép csak alap dolgokra.

Nekem már lassan Paks2 kell. Meg az általam használt programok nem is léteztek xp idején sőt már lassan a win7 is elavult lesz. Ami szintén 10 éves konstrukció és elavulttá kezd válni. Apu informatikus volt. Ragadt rám ez az. :)

54. Channa* (válaszként erre: 53. - Channa*)
2015. okt. 15. 06:29

Ha valaki ilyeneket kérdez, akkor feltételük=Ha valaki ilyeneket kérdez, akkor feltételezzük.



Én szoktam skypolni ezzel a laptoppal és filmet is nézni. Pedig nagyon régi:D

53. Channa* (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2015. okt. 15. 06:24

Jó, de akkor tegyétek emberi nyelven!

Ha valaki ilyeneket kérdez, akkor feltételük, hogy nem fogja tudni, hogy mi az a HDD, SSD, Sata PCU, stb. Ha tudná, akkor valószínűleg nem kérdezne ilyet.


Szerintem az újrahúzásig el sem jutottak a szakemberrel, mert az kevés pénz.


Aki csak arra használja a gépét, hogy naponta netezik néhány órát, az nem strapálta le.

52. Channa* (válaszként erre: 37. - Kristo_f)
2015. okt. 15. 06:18
Én is a 2003-ast szeretem:DDD
51. Channa* (válaszként erre: 35. - Kristo_f)
2015. okt. 15. 06:18

Na, ez az!


Ha bekapcsol, fut rajta minden csak lassan, akkor újrahúzás és semmi más!


És igen, nem értem én sem, hogy miért kell itt bárkivel is úgy beszélni, mintha pc guru lenne. Nem szégyen az ha valakinek fogalma sincs a hardverekről. Tényleg léteznek csak felhasználók:DDD


Ja, nekem azért van közöm az informatikához, de én is csak kapkodom a fejem az ajánlatokon. Nagy kedvencem ez a hozzászólás:DDDD


29. Viki77_2

A procid már rendesen lassú lehet, még PIV-es csak a gép? Válassz olyat aminek jó procija van, lehetőleg csak Intel minőségi, a többi már majd púder az egészen.

Egyetértek az előbb írókkal, valaki akiben megbízol, összerakhat neked egyet, vagy, segít a vételnél, hogy ne olyat ajánljanak, amiben vacak a videókari, vagy túl jó a kari de béna a proci, stb. stb....


Proci=processzor, amiről persze sokan nem tudjuk, hogy mi a legjobb, főleg a meglévő gépünkhöz.


videókari=videokártya, amiből, ha a gép elbírja jó a legjobb, de ha nem használjuk a gépet olyan játékokra, akkor vígan elvagyunk egy olcsóbbal is.


Ja, és nem mindig a legdrágább jó ezekből sem, így tök felesleges időnként azokat megvenni.


És ugye senki nem felejti el, hogy az alaplapunk sem biztos, hogy képes "kiszolgálni" az legújabb, nagyobb teljesítményű alkatrészeket, mert esetleg nem arra van kitalálva, max. a csatlakoztatás megfelelő.

50. Channa* (válaszként erre: 34. - Bed00b28ec)
2015. okt. 15. 06:07

Ja, és rögtön el is költötte:D

Én sosem vinném szervizbe a gépeimet, mert akkor tuti kidobatják és maguktól újat vetetnek velem, vagy olyan alkatrészeket cserélnek ki, amivel amúgy nincs gond, de nekik üzlet, mert az nem fogja őket érdekelni, hogy a 10 éves gépembe nem való, amit beleraktak, tehát ugyan ott lesz, ahonnan elindult.


Egy régi gépnél az első mindig az újrahúzás! És csak ezután mutassuk meg ismerősnek, aki nem lehúzni akar!

49. Channa* (válaszként erre: 22. - 2ab16d5612)
2015. okt. 15. 06:02

Nekem laptomom van, és azon xp. A laptop úgy 10 éves körül van. Kb. 1 perc alatt bekapcsol, gyors a net, és mindenre használom, azaz, amire akarom. Word, excel, stb. Persze nem itthon írom az új fejlesztéseket a szoftverünkhöz, de ha úgy adódik, akkor simán használom itthon azt a programot is.

Nekem még bent is xp-m van:D És a benti asztali gépem is 10 éves. Az is tökéletes.


Kisfüles!

Ha eddig jó volt a géped és csak most kezdte a lassulást, akkor lehet csak újra kellene húzni, én elsőre ezt próbálnám, ha ez nem segít, akkor jöhetnek a cserék, ami szükséges, aztán ha lesz rá pénzed összerakatsz majd valakivel egy gépet.

Én sokat nem költenék a helyedbe már erre a gépre, esetleg néznék egy winchestert 6 ezerért kb., na meg egy kis memória ha kell, vagy ha elromlott benne valami, akkor azt kicseréltetném, ha még olyan az ára. Erre a gépre max. 15 ezret költenék, ha ebből nem jön ki, akkor egy új gép. Szerintem nem lehet túl nagy baja, ha csak most kezdte a szórakozást és megy még.

48. 2ab16d5612 (válaszként erre: 46. - Kisfüles)
2015. okt. 14. 22:40

Szia kisfüles, ne haragudj hogy én (is) válaszolok


Sajnos minden bizonnyal le kell cseréld a géped, már csak a használat szempontjából is. de legalábbis ki kell cserélni sokmindent.

Ahogy írták is ne készen vegyél gépet mert úgy drága, hanem rakasd össze (ha van esetleg ismerős, rokon aki segít ebben, akkor biztosan fog segíteni. :)

47. kisfüles (válaszként erre: 46. - Kisfüles)
2015. okt. 14. 22:28
Elnézést kérek.Rosszul írtam,a nevedet.
46. kisfüles (válaszként erre: 35. - Kristo_f)
2015. okt. 14. 22:27

Kedves Kritof


Nagyon szép estéket,és nagyon szép napokat kívánok neked.Mindenre szeretném használni,amire csak lehet.Internetezésre,letöltésekre,videók nézésére(ebbe beletartoznak hosszú filmek is)és a skype is videóhívással.

45. 2ab16d5612 (válaszként erre: 44. - Eandi78)
2015. okt. 14. 20:54
ps-re AutoCAD-re meg ilyenekre inkább az intel. de játszik a szentem.. arra meg az AMD :) szóval jó felé lesegetsz. az i7 már nem tud annyival többet mint az i5 de cserébe majd duplája az ár.. ja és ha Nvidia párti vagy akkor viszont mindenképp intel. valamiért jobban szereti egymást ez a péros.
44. eandi78 (válaszként erre: 42. - 2ab16d5612)
2015. okt. 14. 20:51

Engem már az idegesít, hogy lassan indul notin a ps:)SSD se sokat segített. De munka közben is sokat gondolkozik.

Régen AMD párti voltam, most intelem van, most is nézegettem AMD-t, de szerintem i5 lesz.

43. eandi78 (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2015. okt. 14. 20:47

Sokszor a kor sem számít. Van egy 2006-os asztali gépünk (munkahely). Minőségi alkatrészekből lett összeválogatva. PIV 2,6ghz 512mb ram, radeon x300 vga. Ram miatt xp-s, de stabil gép. Hasonló korú celeronok már selejtezve lettek. Még egy 2005-ös IBM húzza egész jól:) 4-5 éve pénz sincs fejlesztésre.

A 4 éves hp notik katasztrófák és hardveresen vacakok:(

42. 2ab16d5612 (válaszként erre: 41. - Eandi78)
2015. okt. 14. 20:45

párom 1500 eros gépe ment nemrég gallyra.. ez ilyen :D de végre hallgatott rám és nem intellel szerelte a gépet...


ps-re (CS5) elég az én laptopom, na jó.. a 6-7. layernél már kicsit gondolkozik a szentem :D

41. eandi78 (válaszként erre: 33. - 2ab16d5612)
2015. okt. 14. 20:40

Netbook-ot kaptam ingyen, olyantól, aki leselejtezte. Soha nem adnék érte pénzt. Munkahelyemre nem szeretném bevinni a 200e Ft-os laptopom. Pénzt meg nem adok 100e Ft-os gépre, mert az ugyanúgy "gyenge", célnak megfelel gép számomra, mint a netbook.

Itthon jó notebook-om van, de csak netre és office-ra használom, szerintem játékra és photoshop-ra az asztali gép alkalmas. Nálam laptopnál is alap az ati vagy nvidia vga.

Asztali gépem 6 éves, a processzor még nem is lenne rossz, de ram miatt muszáj lesz cserélnem. És akkor már jön az igény egy ssd-re és egy jobb vga-ra. Máris ott a 200e:(

40. 2ab16d5612 (válaszként erre: 39. - Kristo_f)
2015. okt. 14. 20:09

sűrűn bólogatok sokmindenre amit írtál :)


A gépemnek szerintem vagy winyó vagy ram baja van de az is lehet hogy az órajel csúszott el (gombelem nem tudom mikor volt cserélve) meg ezer más oka lehet, valami program fogja (anyám használta, lehet valami cart telepített) ha nagyon akarnám és lenne időm simán fel tudnám támasztani

ja, netbank.. a többség nem szereti mert csak a legeslegeslegújabb flasht szereti (rohaggyonmeg) így azt is kénytelen már azén gépemről intézni


én a szg-en élek (idézőjelben) nagyon fontos hogy úgy működjön ahogy nekem tetszik, ha csak simán netezek akkor is..

39. kristo_f (válaszként erre: 38. - 2ab16d5612)
2015. okt. 14. 19:02

Véletlenül sem jutott eszedbe hogy jó szándékkal írtuk azt amit.."


Fel se tételeztem hogy rossz szándékbol.

Kisfüles nem irta hogy mire kell neki, igy csak általánosságban ment a vélemény.


Olyan nincs hogy régi Asuson ne menne a böngésző, még ha nálad nem is ment

Mi lenne az oka?

HDD-t meg lehet cserélni, semmiböl sem áll, akár IDE-re is. Hozzá nem értő nem veszi észre milyen elven megy a HDD

Elhiszem hogy jópár program van amihez már nem jó az XP

Hardweres baja miért lenne?

Akkor kap valami hibaüzenetet, vagy kékhalált, de nem lassul/báááár../


Volt nálam éppen egy Asus

Lassult és összekeveredett minden

BIOS elindult, onnan semmi. Végül is másik alaplap lett, miután minden mást cseréltem

Aztán viccböl elinditottam a "hibás" alaplapot és lám elindult

Persze a sarokba került azért, mert az már megbizhatatlan


XP oylan mint a mobiltelefonom, telefonálni lehet, a többire , mint okostelefonnál, nincs szükségem :)

És a többi...

Szoval attol függ

38. 2ab16d5612 (válaszként erre: 35. - Kristo_f)
2015. okt. 14. 18:09
Hardveres baja viszont akkor is lehet... 9 év alatt az alkatrészek is elhasználódnak. Különösen igaz ez a winyora... Nekem is van xp-s gépem. Régi, asus alaplapos 2 GB ram és kb 80 GB winyo van vagy 15 éves. Jó jó de pl a cukormérő program már nem támogatja. A böngésző használhatatlan pedig próbáltam régi verziót egyszerűen nem ment. Erőltetni lehet hogy "hülye pc-s kussolj meeer jó az mit szólsz bele" persze. Mi csakis rosszat akarunk kisülésnek. Véletlenül sem jutott eszedbe hogy jó szándékkal írtuk azt amit... Jó gép a 9 éves lestrapált matuzsálem ahogy egy 40 éves Wartburg is működhet. Csak itt nem a nyagyzolás miatt célszerű a csere hanem a biztonság, hasznosság és egyszerűség miatt.
37. kristo_f (válaszként erre: 27. - Eandi78)
2015. okt. 14. 16:30

office-ból is mindegyik gépen a 2003-ast használom, egy elmaradott senki vagyok:)"


Kontrázom! Nálam a Word és társai 1997-es :)

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook