Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Titán története fórum

Titán története (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Titán története

13. syria (válaszként erre: 7. - Sirga)
2019. szept. 6. 07:50
Huh. A te fiad is hasonlón mehetett keresztül, mint az enyém.
12. 8d00a82c06 (válaszként erre: 10. - Napsugár8)
2019. szept. 5. 10:04
Télen is kint tartom őket, semmi bajuk. Ez tévhit hogy nem bírják a hideget.
11. syria (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2019. szept. 5. 09:58
Sajnos rosszul fogalmaztam a cikkben. Nem „egy”, hanem „abba” a kisállat-kereskedésbe vittem a fiamat, ahol előzőleg a cuccokat vettem. Kizárt, hogy nem meséltem el az eladónak a vidám előzményeket. A kereskedő nem a madárka érdekeit, a kisgazdi örömét nézte, csak a saját hasznát. Kihasználta, hogy figyelmen kívül hagytuk: csak a hímek esélyesek beszélni tanulni. Javasolhatta volna, hogy forduljunk tenyésztőhöz, vagy ő átvesz egyet, ami garantáltan hím, mert ő nem tudja a madár nemét.
2019. szept. 5. 09:56

Nekem soha nem volt kismadaram. Szépek, aranyosak, de mindig az jut az eszembe, ha látok ilyet, hogy mennyivel boldogabb lenne a saját világában, szabadon.

Tudom, hogy ezek a madarak, ezen az éghajlaton, kint a szabadban nem élnék túl a telet, de egyáltalán miért kellett elhozni őket a hazájukból??? Sajnálom őket.

9. csakelőre (válaszként erre: 1. - Syria)
2019. szept. 5. 08:34
Egyébként nagyon megható történet.❤️❤️
8. csakelőre (válaszként erre: 6. - 8d00a82c06)
2019. szept. 5. 08:18

Sajna igen.


Nekem indiai örvösöm van,kézzel nevelt,dns vizsgálatot kértünk,mert hímet szerettünk volna.


Tükör,miegymást,nem kell.

2019. szept. 4. 16:53

Meghatott a történet.

Anno én is vettem a fiamnak egy berendezett kalitkát - ugyanezekkel. :) Nincs ezzel baj - persze, kérdés, hogy mekkora a kalitka, mennyi benne a "függelék". A mi madárkánk is korán (3 évesen) elment, de nem a berendezés miatt. Fiam azzal jött akkor hozzám: "Anya, azt hiszem, valami baj van: Bobinak felfelé állnak a lábai".

6. 8d00a82c06 (válaszként erre: 5. - Syria)
2019. szept. 4. 15:37

A kereskedő nem az állat érdekeit nézi hanem a be pakolt carok árát.

Alessandronak is mondtam hogy a tükör és a csengő egyrészt tiltott másrészt sok problémát okoz. Főleg a tükör.

Kereskedő sem mindig tudja megmondani a nemét. Tenyésztőt kell keresni.

5. syria (válaszként erre: 2. - 8d00a82c06)
2019. szept. 4. 15:33
Azt gondolom, hogy a kereskedő felelőtlen volt. Első körben rám sózta a túlpakolt kalitkát, második körben meg hím helyett tojót. Pedig kifejezetten kértem - az előzmények alapján -, hogy olyan madarat adjon, ami megvalósíthatja a kisfiam tervét.
2019. szept. 4. 14:10

Szomorú, elég korán kellett a fiadnak szembesülnie, milyen is az elmúlás.

Majd egy idő elteltével talán lesz még új madár. Beszélgess erről a fiaddal. Attól még, hogy új madár lesz, Titánt nem kell elfeledni, ő mindig is ott marad veletek.

2019. szept. 4. 13:57
Szomorú történet,de talán lehetett volna tanácsot kérni mi kell a kalitkába...amiket leírtál elég soknak tűnt,sőt lóg mind....
2019. szept. 4. 10:37
Szia! Szép történet. Mivel nem akarom szakmai szempontból megközelítési így csak annyit mondok, hogy ha legközelebb szeretnétek huligánt, akkor hímet vegyetek . Nektek valószínűleg tojó volt ezért nem sikerült a beszéd. Csak a hím tanul meg beszélni.
2019. szept. 4. 09:35
Mindig lenyűgöztek azok a történetek, amik beszélő papagájokkal kapcsolatosak, de annyira nem, hogy belefogjak egy madárka tartásába.

Ugrás a teljes írásra: Titán története

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook