Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Tiszta, természetes hajápolás fórum

Tiszta, természetes hajápolás (beszélgetős fórum)


10. reka613 (válaszként erre: 9. - Kicsivihar)
2012. szept. 14. 15:16

Örülök, hogy van valaki, aki hasonlóan gondolkozik mint én :)


Hennázom-csupa jó minőségű természetes dolgot kap a hajam és nem lett sem több, sem vastagabbszálú sem gyorsabban növő :D Mivel előtte sem volt agyontört-száraz ezért ehhez nem tudok véleményt mondani. :)

Szerintem nagyban számít a genetika, ha a te hajad így szép akkor nem muszáj megkockáztatnod az átállást. :)

Ennek ellenére én maradok ennél az életmódnál mert imádom a hajam színét és ezért muszáj szilikonmentes cuccokat használnom. :)


Tudom csúnya dolog tőlem, hogy nem ajnározom agyon a természetességet, de lehet mégsem mindnekinek válik be. :D

A Faith In Nature samponokat én ajánlottam, szerintem jók :D Csodát nem tettek, de nekem jobb mint az Alterra. :)

2012. szept. 14. 14:10

A lukréciakencéit már olvasgattam, de köszi az ajánlást És most leírom, hogy a kérdésem kiírása óta milyen dolgokon agyaltam… 

Na szóval, sokat gondolkoztam, hogy vajon tényleg érdemes e természetes hajápolókra váltani. Úgy értem sampont, balzsamot, mindent…Leírom, hogy a ma reggeli hajmosásom hogy nézett ki (ne kapjatok frászt csajok :D ) Szóval tegnap este bedunsztoltam a hajam olajokkal, ma reggel mosás. Alapesetben Schauma sampont használok, mert az jól habzik, és könnyű kimosni vele az olajat. Korábban Tigi termékeket használtam, van is belőlük még elég sok, úgy döntöttem, hogy azt is teszek rá, mert holnap koncertre megyek, és szép fürtöket akartok.

Első mosás Schauma samponnal, második mosás Tigivel (göndör hajra való, csak mert csigás göndör hajam van) és tettem a samponba szódabikarbónát. Egyrészt mert állítólag az jó, másrészt mert a Tigi sampon nem igazán habzik. Lemostam, és tettem rá (csak a hosszára, a tövére nem) Tigi balzsamot. Pár perc után azt is lemostam, és végül leöntöttem almaecetes vízzel. Nem szoktam törülközővel megtörölni, hagyom csöpögni. Egy pohárba tettem egy kevés Tigi hajkrémet, néhány csepp jojoba és makadámia olajat, felengedtem vízzel, és a hajam hosszára öntöttem (fejbőrt szintén kerülve) 1 perc hajszárítózás, hogy ne csöpögjön, aztán hagytam magától megszáradni. Eredmény, csodaszép fürtök. Kb. ilyen: [link]

Az utolsó hajmosás alkalmával lemostam 2x scahumával, ecetes öblítés, kevés olaj a hajvégekre. Eredmény, bozont, még ennél is bozontabb: [link]


Szóval nem tudom… egy honlapon láttam néhány göndör/hullámos hajú csajt, akik a lehető legtermészetesebb alapanyagokkal tisztítják a hajukat, mindenféle kemikáliát kerülve. Bozont, szép csigák nélkül. Nem is bozont, kefehaj.

Elgondolkoztam, hogy ennek így van értelme? 27 éves vagyok, szeretem a hajamat, mert szép így göndören. Dús, vastagszálú, alig hullik, van tartása. Számít e bármit, ha tojással, diófalevéllel, meg ilyenekkel mosom? Lehet egyáltalán egészségesen tartani egy hajat, amire naponta ráragad a belváros összes pora?

Tudom, hogy nagyon sokat számít a helyes táplálkozás is, ami nekem könnyen megy, mert simán elélnék nyers gyümölcsökön és zöldségeken. Nagyon sok magot eszek (len, szezám, napraforgó, köles, hajdina, stb.) sok folyadékot iszok. Nem dohányzok, nagyon ritkán iszok alkoholt, de ha arról van szó, megeszek egy üveg nutellát, chipsel és kólával Most ezekről is le kellene mondani, mert egészséges életet akarok élni?

Szóval a kérdésem: tényleg van értelme? mármint annak, akinek nincs gond a hajával?

A múltkor valaki leírta a tapasztalatát, aki átállt a tiszta hajápolásra. Abba hagyta a festést, full életmódváltás, csak természetes anyagok. Tényleg szép a haja, de előtte sem volt csúnya. Ő írta, hogy lehet dicsérni a hennát és társait, de egy vékonyszálú, ritkás hajból nem fog csodaszép hajkoronát csinálni semmi.


Lehet, hogy azért ki fogom próbálni a Faith in Nature termékeket, hátha van olyan közte, ami szép csigássá teszi a hajam, bár kétlem. Viszont ha így nem szép a hajam, és emiatt inkább összefogva hordom, akkor nincs értelme a dolognak.

Most vagyok fiatal, most akarok szép hajat


Mondjuk ezek után jogosan kérdezheti bárki, hogy akkor miért írtam ki a kérdést… mert jó lenne természetes anyagokkal ápolni a hajat, de úgy látszik, ez nem olyan egyszerű, ahogy néhány oldalon írják…

2012. szept. 10. 18:36
googleba írjátok be, hogy lukrécia kencéi...
2012. szept. 10. 16:45

samponok amik nekem beváltak :

Faith in Nature, Alterra, Logona, Babylove :) egyik sem a természetből folyt a flakonba, de az első 3 sok növényi hozzávalót tartalmaz a Babylovetól pedig gyengédebb sampnt nem ismerek. :)

Ha nagyon természethű akarsz lenni, akkor használgatsz tojást vagy növényiszappant.

2012. szept. 10. 14:50
google-ba írjátok, hogy bankanita, és a honlapon a bal felső keresőbe, hogy szilikonmentes. na ott vannak felsorolva ezek a termékek.
5. Banya00 (válaszként erre: 4. - Kicsivihar)
2012. szept. 10. 13:24
én is írtam, kitörölte. Valószínűleg az a baja, hogy webcímet írtam neked.
2012. szept. 10. 13:06
Nem azért, de a moderátor miért töröl ki minden hozzászólást? Eddig "csak" négyet. nem hiszem, hogy olyan témáról beszélgetünk, amiről nem lehetne...
2012. szept. 10. 11:29

Aha... köszi, modi...


Akkor újra...


Recept 1. :

Két evőkanál szódabikarbónát keverj össze vízzel addig, amíg paszta állagú nem lesz. Ez a mennyiség kb. közepes hosszúságú hajhoz elég, változtass az arányokon a hajad hosszúságának megfelelően.


Az elkészült pasztát 20-30 másodpercig masszírozd jól a fejbőrbe (tetszeni fog neki :)), majd hagyd a masszát 1-2 percig a hajadon. Végül öblítsd le.

Egy rész almaecetet vagy citrom levét öntsd egy flakonba, ehhez adj 4 rész vizet. Jól rázd össze a keveréket.Adhatsz hozzá illóolajakat is (akár többféléből is egy-két cseppnyit), attól függően, mit szeretnél elérni.


zsíros hajra: citrom, levendula, rozmaring, ciprus, bergamott

korpás fejbőrre: teafa, levendula, eukaliptusz

száraz hajra: ylang-ylang, eukaliptusz, geránium, rozmaring, rózsafa

hajhullás ellen, hajerősítésként: rozmaring, zsálya, cédrus, boróka, kamilla, levendula

sötét hajszín élénkítésére: rozmaring, cédrus

világos hajszín élénkítésére: citrom, kamilla


Az öblítő mixszel mosd át a hajad, hagyd rajta fél percig, majd öblítsd át.


Recept 2.:

Az előzőhöz képest annyi a változás, hogy almaecet helyett ecet az öblítőszer (előbbinek kicsit erősebb az ’illata’) és talán egy lépéssel egyszerűbb.


Egy flakonban keverj össze 1 rész szódabikarbónát 3 rész vízzel, jól rázd össze. Ezt a keveréket masszírozd a hajadba, hagyd hatni 1-2 percig, majd mosd le.


Egy másik flakonban keverj össze 1 rész ecetet 4 rész vízzel. Ezzel öblítsd ki a hajad. Ugyanúgy használhatsz illóolajakat, mint az első receptben.


TIPP: az öblítő mixbe tehetsz különféle növényi részeket is, de ilyenkor ne közvetlenül hajmosás előtt készítsd azt el, hogy a hatóanyagoknak legyen idejük kioldódni. Érdemes használat előtt leszűrni! Próbáld ki a fahéjat is (egészben)!


zsíros hajra: cickafarok, csalánlevél, citromfű, mentalevél, kamilla

korpás fejbőrre: oroszlánszájvirág, bojtorján

száraz hajra: vadgesztenye


TIPP2: Borsmenta hajvíz, minden hajtípusra:

Keverj össze 1 rész almaecetet, 2 rész vízzel és adj hozzá fél résznyi szárított borsmentát. Lassú tűzön főzd tíz percig, majd szűrd le. Hajmosás után dörzsöld a még nedves fejbőrre. Öblítsd le, de rajta is hagyhatod.

2012. szept. 10. 11:24
Én a Sanoll termékeket használom (natúr tejsavó sampon és tejsavó aloevera hajbalzsam). :)
2012. szept. 10. 10:59

Szeretnék áttérni a tiszta kozmetikumokkal való hajápolásra, és ezzel kapcsolatosan várnám az ötleteiteket.

Hajpakolásnak elég sokféle olajat használok (kókusz, olíva, ricinus, argán, makadámdió, jojoba) illetve szoktam tenni shikakai és amla port is a hajpakolásokba. Hajmosáskor öblítéshez almaecetes vizet használok.

De a nagy kérdés az, hogy milyen sampont válasszak, mert a mostani mindenféle mesterséges és káros anyaggal van tele.


Ti milyen termékeket használtok hajmosásra? Mit ajánlotok?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook