Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Tipikus családi nyűg lagzi körül. Vélemény? fórum

Tipikus családi nyűg lagzi körül. Vélemény? (beszélgetős fórum)


2013. márc. 5. 06:24

Biztos volt oka apukádnak, hogy így gondolja, ezt érzi... de biztos???? Sok esetben csak fáj, ha a másiknak kicsit jobban megy és belebeszél dolgokat a helyzetbe. Ez az egyik. Másik: Elképzeled, mekkora dilemát jelentett a házasulandóknak, hogy meghívjanak benneteket? Első reakció biztos az volt, hogy nem, aztán rájöttek, hogy nem akarnak haragot a két család között. Lehet, hogy nem csak anyukád békességpárti, hanem ők is?

Nem irigyellek a helyzetért... Én nem mennék el, beszélnék velük, megköszönném a meghívást, de elkerülném a kényes helyzetet és hogy apámnak ekkora fájdalmat okozzak.

27. 91d4989ab9 (válaszként erre: 26. - Szilisári)
2013. márc. 5. 00:44

mert nem:D az anyagilag behuzta az régebben volt már, és a fiataloknak se itt se ott köze nem volt a dologhoz és a lagzi meg most lesz majd


és azért az anyja tesoja huzta be, szal nem hiszem hogy direktbe volt, valószinüleg csak bedölt egy közös buli:D

26. szilisári (válaszként erre: 25. - 91d4989ab9)
2013. márc. 5. 00:38
Miért nem? "Anyagilag behúzta" és közben lagzi van?
25. 91d4989ab9 (válaszként erre: 24. - Szilisári)
2013. márc. 5. 00:36
nem:)
2013. márc. 5. 00:35
Na most pillanat, jól értem, hogy apukádnak pénzzel tartoznak, de egy nagyobb lagzit azért összehoznak? Küldeném őszinte gratulációmat.
2013. márc. 5. 00:14

vagy mondd meg anyádnak hogy nincs pofád odamenni, hiszen te se hivtad meg őket


ezt is el kéne fogadnia


szerintem nem éreznéd jól magad ott, és kidobott pénz lenne az egész

22. 91d4989ab9 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 5. 00:11

ime a megoldás:



szervezz arra a hétvégére a saját kis családodnak vmi programot az ország másik felében


így apádat nem bántod hisz nem mentél el

anyád meg ki tud ott menteni hogy jöttél volna de már programotok volt

21. pintyőke madárka (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 21:06

Amikor nem hívtad el őket a Te lagzidra se volt több közöd az ügyhöz . Mégse hívtad őket el .


Nekem nem lenne képem menni ezért . DE ha békülni akarsz ne a lagzin tedd!!!!


Én előtte felkeresném őket és beszélnék ez ügyben .

2013. márc. 4. 16:21
Ha elmégy az esku:vo"re, azt a fiatal pár iránti tiszteletbo"l, szeretetbo"l tedd, ne pedig azért, mert ennek tetszik, annak meg nem; ne segíts senkinek se haragudni.
19. noozimanoo (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 16:07

TE és a családod akartok menni?

Én úgy vagyok vele, hogy csak azért, mert illik, nem mennék sehova...

2013. márc. 4. 16:03
Amúgy viccet félretetéve... én nem mennék el. Ha jóban vagy az ifjú párral, akkor akár nyíltan meg is mondhatod nekik, hogy miért.
2013. márc. 4. 15:57
hát én sem értem hogyan tudja ezt benyelni
2013. márc. 4. 15:55
Én azt nem értem,h ha megkárosították a szüleid,akkor anyukád ezt hogy tudja különválasztani?Egy pár,csak eljutottak egy álláspontra,nem?Én ilyen helyzetekben kiállnék a párom mellett,ahogy ő is mellettem.
2013. márc. 4. 15:52
Hát nem tudom..nekem nem lenne képem elmenni annak a lakodalmára akit tüntetőleg nem hívtam meg az enyémre.
14. G.Garbo (válaszként erre: 5. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 15:52

Nem anyád és apád között kell döntened, hanem úgy, ahogy azt te és a férjed jónak látjátok. Ez a felnőttség.


Ha olyan fontos a 20. rokon esküvője, hogy bevállalsz egy cirkuszt, akkor azt vállald felnőtt ember módjára és menj el.


Ha nem fontos, akkor meg nem kérdés.

13. andi6020 (válaszként erre: 9. - 5ed73a72bc)
2013. márc. 4. 15:51
Nekem ez bőven elég lenne ahhoz, hogy ne tudjak nekik jópofizni.
12. bd55e3f068 (válaszként erre: 5. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 15:51
Ha már egyszer kiálltál az apád mellett, akkor lehetnél következetes.
11. abeni
2013. márc. 4. 15:50
A lehúzásban azok is részt vettek, akiknek az esküvőjére hivatalosak vagytok? Lehet nekik semmi közük hozzá. Ha nem volt közük, akkor elmennék, ha igen akkor pedig apukád mellé állnék és maradnék otthon. Ha anyukás ezek után is elakar menni, akkor csak nyugodtan.
2013. márc. 4. 15:49
Én egyetértek anyukád szeretetfilingjével. Annyira szomorú amikor testvérek anyagi okok miatt távolodnak el egymástól. Ha Ő (akit behúztak) meg tud bocsátani akkor Te miért haragudnál? Jól ismered a körülményeket, biztos szándékos átverésről volt szó? Mondjuk ez esetben a testvérét nem tudom megérteni, hogyan volt erre képes? De anyukád nagyszerű teremtés ha igyekszik a kapcsolatot ennek ellenére fenntartani.
2013. márc. 4. 15:49

Nehéz azon gondolkozni, hogy engem bántottak e mert engem konkrétan soha, de anyámékat lenyulták vagy 1,5 millával. Ennyivel több hitel kellett a házukra mikor épitkeztek.

Hát szóval engem nem bántottak de őket igen.

:)

nehéz ügy.

8. andi6020 (válaszként erre: 5. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 15:45

Én nem mennék.

Amúgy nem értem, anyukád elmegy egyedül is?

2013. márc. 4. 15:40
Szerintem ne legyél tekintettel se anyádra, se apádra. Fontold meg, neked ártottak-e, mit érzel velük kapcsolatban, szeretnél-e ott lenni, fontosak-e neked. Ha igen, fontosak, és nem bántottak meg, menj el, ha nem, nem érdekel, mi van velük, akkor ne menj.
2013. márc. 4. 15:38
Most nem értem, anyukád elmenni apud nélkül is?
2013. márc. 4. 15:23

Várjatok.

Nem a valaki és az Apám között van a dilemma, hanem anyám és az apám között :)


A 20. rokon engem sem érdekel.

Anyám A állásponton van , apám meg B.

a és b között nem tudom melyik a jó döntés.


Anno amikor az én lakodalmam volt akkor is igy volt, anyám a apám b és akkor b lett, azaz meg se lettek hivva pedig volt cirkusz bőséggel.


Most ugyan ez van. Mamám cirkuszol anyámmal keresztapám miatt, apám meg nem cirkuszol mert ő nem változtatott az állláspontján, tök jogosan.


Nekem anyám avgy apám között kell döntenem.

4. f789b2b5d6 (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 15:19
Nekem annak az embernek a véleménye érdekelne, akinek az életem köszönhetem meg még nagyon sok minden mást,tehát Apukámra lennék tekintettel és nem a 20.rokon érdekelne vajon mit gondol, főleg ha még át is verték azt akit a világon legjobban szeretek.Legalább is Nekem Apu általában véve is a legfontosabb, nem hogy olyanokkal szemben akik átverték!
3. syria (válaszként erre: 2. - Dcbc0b4041)
2013. márc. 4. 15:17
Lebeszélném anyukámat a szeretetfiling rohamról. Küldenék egy dísztáviratot, s ha számon kérnék, hogy miért nem mentem a lagziba, diplomatikus választ adnék (más programom volt, így alakult, stb.).
2013. márc. 4. 15:12

Lagzinra nem hivtam meg anyám testvérét és annak a családját mert anyagilag behuzta anyáméket és bár anyám a lagzikor nagy családi szeretetfíningben volt, apám megmondta hogy ő nem felejt8 a dolkog amugy a lagzi előtti évben volt és miliós nagyságrendű volt) .

Most anyám tesójának a gyereke megy férjhez és ők meghivtak minket. Apám szintén nem változtott a véleménye, nem megy , érthető is. De anyám meg megint szeretetfilingben van meg családi izémizében és menni akar.

Kérdésem: én és a családom(férjem és gyerekem) mi menjünk vagy ne menjünk??


Nekem közöm nincs amugy az ügyhöz nyilván apámat megkárositották "de" ezen kivül nekem nincs gondom velük.


Apámat sértsem meg és menjek el, mondván nekem nincs velük bajom(de azért aki apámat bántja az engem is vagy nem?) vagy pedig ne menjek el és akkor olyan mintha én is haragudnék rájuk??


A mi lagzink után nem haragudtak ránk rám és a férjemre mert tudták, hogy körünk nincs az egészhez.

De ha most anya elmegy és én nem akkor az gáz. Viszont ha anya megy és én is akkor meg apám mit gondol.

Váááá.


segitsetek! :)

2013. márc. 4. 15:08
Tipikus családi nyűg lagzi körül. Vélemény? bővebben lent

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook