Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit tudtok kezdeni a szülés utáni hajhullással? fórum

Ti mit tudtok kezdeni a szülés utáni hajhullással? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. aug. 7. 12:11
Nekem is rettenetesen hullott a hajam, főleg a szülés utáni 3-5 hónapban. A bőrgyógyász koffeines sampont ajánlott +egy hajszszt, de azt már csak akkor használhattam,amikor már nem volt tejem és nem szoptattam.Úgy tudom,hogy az étrendkiegészítők hatása csak 2-3 hónap múlva jelentkezik, szóval ha van ilyen probléma türelmesnek kell lenni. Én rettentően kétségbe voltam esve, attól féltem hogy nem is marad hajam. Minden reggel jól kifésültem a hajamat a kád felett és ki is ráztam a közben kihulló hajszálakat, hogy inkább oda hulljanak ki,mint hogy az egész lakás és a kisfiam is ezzel legyen tele.+ feltettem egy gagyi hajráfot,hogy napközben ne is túrjak bele a hajamba... Nekem végül ahogy elapadt a tejem és abbahagytam a szoptatást, akkor meg is szűnt a hajhullásom. És szépen vissza is nőtt a kihullott haj, de akkor már használtam a bőrgyógyász általl felírt cuccokat is. Kitartás!
60. pteri (válaszként erre: 1. - Martica)
2011. szept. 29. 16:17

Én mindent próbáltam, de csak az jött be, hogy újra teherbe estem-:)))

Másodjára akkor maradt abba,mikor abbahagytam a szoptatást.

Most annyi hajam van, mint az első babám előtt, semmi pánik!

2011. máj. 22. 23:29
Nekem 1 éves a kislányom,még mindíg szoptatom,de már nem hullik a hajam.Igaz előtte a fekete hajam úgy kihullott,hogy nagyon virított a fejböröm.Megoldás?Hát kiszőkítettem,így nem feltűnő:)
2010. nov. 30. 14:23
nekem visszanőtt...majdnem egy éves volt már a fiam, amikor elkezdtek tincsek nőni a fejemen, mindenhol, mintha belevagdostam volna :D de legalább visszanőtt
57. pocak25 (válaszként erre: 73. - Kori92)
2010. nov. 30. 14:07
Szia! nekem 4és fél hónapos a kisfiam , és 1 hónapja hagytam abba kb a szoptatást. Nekem is nagyon nagyon hullik szinte csomokban. Már én is attól félek nem marad hajam. Az elsö kettő gyermekemnél nem volt ilyen inkább szebb lett a hajam és dúsabb. Én is szivesen várok minden jótanácsot!
56. Gligi (válaszként erre: 10. - Martica)
2009. jún. 5. 20:37

Szia!

5 hónapos a kisfiunk és én elmentem egy hajvizsgálatra!

Patikában kapható OLTRE nevű csalán és bambusz olaj keverékéből készült vegyszermentes terméket ajánlottak, amit megvásároltam.

Használ!

55. pmjudit (válaszként erre: 50. - Bb630e4e9d)
2008. nov. 28. 07:34
Én is így tudom.
54. mokizsu (válaszként erre: 51. - Ee50b7c391)
2008. nov. 28. 07:27

Szia!

Azért írok, h lelket öntsek beléd! Sajnos ebben az évben én is a poklok poklát jártam meg hajhullás miatt. Egyébként sincs sok hajam és vékonyszálú is, és kihullott szerintem vagy a 2/3-a. Egyik napról a másikra kezdődött. Ismerőseim mondták, 2-3 hónap, és abbamarad. Nem maradt abba. Akkor elmentem bőrgyógyászhoz, alöl és hátul 3-3 ! cm-nyire teljesen felkopaszodtam, tavasszal csak kendőben mertem az utcáralépni. Voltam 628 dokinál és átestem 5 vérvételen a hónapok során, szedtem Revalidot marokszám, vasat, Elevitet, Béres cseppet, hajszeszeket, mindent kipróbáltam, és semmi változás, csak én lettem egyre depisebb és elkezdtem féltékenykedni, h a páromnak így már nem kellek. 4 hónap elteltével a hajhullás nem szűnt meg, de irinyó-pirinyó kis szálakat feeztem fel a kopasz területeken. Örültem, de mivel továbbra is hullott a hajam, nem voltam felszabadult. Aztán csodák csodájára 8 hónap elteltével a hajhullás ahogy kezdődött, úgy abbamaradt:egyik napról a másikra. Ma már ha hajat szárítok, a fejem olyan körben, mint az oroszlán sörénye, ahogy a kicsi szálak kikandikálnak. És mindenhol vannak kicsi tincsek. Bár még kb. 2 hónap, mire a frufrum rendesen lenő (most homlok közepéig ér), de sokkal jobban érzem magam. És bárvágtunk a hajam hosszából menet közben vagy 20 centit, örülök, h hallgattam a páromra és nem vágattam le rövidre, mert szép lassan visszasűrűsödik.

Remélem, sikerült megnyugtatnom! Azért ajánlom, h az Elevitet szedd, az tele van vitaminokkal, mindenféle vitaminnal, nem csak 1 fajtával. Én hiszem, azért ez is segített, bár a hormonok visszarendeződésébe nem tudunk beleszólni.

2008. okt. 31. 10:11

Akkor nem leszek kopasz reméljük.


Egyébként melyik jobb szerintetek a revalid vagy a hairclinic??

52. 81002da781 (válaszként erre: 51. - Ee50b7c391)
2008. okt. 31. 10:08

Én is így jártam, de egy idő után megállt magától...

Reggelente a párnám is tele volt hajjal... :(

Jól be voltam tojva!

2008. okt. 31. 09:58

Nekem is nagyon hullik a hajam,már nem szoptatok , amikor abba hagytam akkor kezdett elhullani és marék számra jön ki. Tele van a fésű minden fésülésnél, mondjuk biztos azért is tűnik soknak mert fekete és hoszu, de nagyon zavaró!


Olyan mértékben hullik hogy ha igy folytatja nem marad egy szál se. Szó szerint marék szémra jön.


Vajon meddig fog hullani?

2008. okt. 26. 20:12

1)Én valahol olvastam (és tapasztaltam is), hogy a terhesség alatt ami nem hullik ki, az a szülés után hullik ki sajnos majdnem egyszerre.

2) Ősszel amúgy is jobban hullik.

2008. okt. 26. 20:04

Sziasztok!

Nekem is problémáim voltak a hajammal amit egyrészröl a festés okozott.

Egy ismerősön keresztül kaptam kipróbálásra egy csupán gyógynövényekből álló hajszeszt,ami remekül bevált.

Azóta már a feltalálójával is sikerült szeméjesen is találkoznom és megköszönni neki a remek hatású készítményét.

Ő elmondta,hogy nem egyszerű egy feltaláló dolga mert mindenüt meg kel küzdenie a bürokrációval és az irigységgel.

Ennek ellenére nem adta fel és azóta is a lehető legszéleseb körben próbálja megismertetni készítményét az emberekkel.Kiállításokon gyógynövényboltokban és mindenhol ahol lehet propagálja.Mesélte,hogy bevásárlás közben a kopaszodó hentesnek is adott kipróbálásra.

Ha valakit érdekel priviben részleteket is írok.

Üdvözlettel Márta

2008. febr. 22. 17:04

Szia!


Nekem is hasonló problémám volt az ikreim megszületése után! Mivel szoptattam Nekem a patikus nő a Sörélesztő tablettát ajánlotta, ami tele van vitaminnal! Megoldódótt a problémám, már nem hullik a hajam, sőt szép fényes is lett!

Remélem Neked is mihamarabb rendeződni fog!!

47. Amanda28 (válaszként erre: 46. - Silver1)
2008. febr. 19. 17:10
Ez mindenkinél igy van ne búsuly nekem is két rend hajam volt amig le nem vágattam.Egy a hajtőnél es az eredeti hosszú haj.El kell telyen egy fél év hogy megályon a hajhullás.Házi szerként probáld ki egy kicsit uncsi de jó.Reszelt hagyma ,ricinus olaj tolyás sárga pakolást ez visszanöveszti hajadat,ja és csalán teával öblicsed.
2008. febr. 19. 16:59
Már levágattam, igaz nem ilyen rövidre, amúgy a környezetemet még jobban zavarja. Egyrészt idegesítő, hogy mindenhol az én hajszálaim vannak, másrészt ilyesztő. Azt mondják, nem értik, mi van még a fejemen. Amúgy tele van a fejem nagyon rövidke kis hajszálakkal, amik ugye újra nőttek (egyelőre), ebből is látszik, hogy mennyi rengeteg haj hullott már ki. De jobban zavar az, hogy az okot nem tudom megszüntetni, mint az, hogy többet kell takarítani a lakást.
2008. febr. 19. 16:36
Ha hosszú vágasd le 3.4 centisre akkor nem fog zavarni a hajhullás,nekem is hosszú volt levágattam még meg is dicsértek érte fiatalabb külsőmért.
2008. febr. 19. 16:26
Hát az én hajam az első trimeszterben csomókban hullott, kopoasz folt is volt a fejemen, de szerencsére a hosszú hajam takarta. Nekem csak most állt le valamelyest a hajhullásom, de rettegek attól, mi lkesz szülés után. Különben ismerek olyat, akinek ritka maradt a haja a szülés utáni hajhullástól. Szóval nem feltétlenül természetes, és személy szerint nekem nincs több hajam, mint a terhességem előtt, ezért nincs miből bőven hullania. Úgyhogy ha valakinek mégis van ötlete, szóljon.
2008. febr. 1. 08:11
azzal semmit nem tudsz kezdeni mert nincs úgy rá gyógymód.Meg szerintem úgy is a pici lesz neked az első nem fogsz vele foglalkozni.
42. Mocori
2007. dec. 3. 08:38
Nekem a szülést követő harmadik hónapban kezdett hullani, de ez már elmúlt, de hogy mikor??? Nem tudom, de akkor nagyon hullott. Viszont szülés után annyira megváltozott a hajam, kezelhetetlen lett.
41. LoLiNa
2007. dec. 3. 05:45
összetakarítom ami kihullott :D nálunk minden tiszta haj :/ csak vége lesz egyszer :)
40. gaby82
2007. dec. 2. 21:15

SZIASZTOK!

KÉT GYERMEKEM VAN A KICSI 1 ÉVES MÉG MINDIG SZOPTATOM.(A NAGYOBBIKAT 3 ÉVES KORÁIG)SZERINTEM EZ TERMÉSZETES,HOGY ILYENKOR NAGYON HULLIK A HAJ,VISZONT ÉN AMIKOR TERHES VOLTAM SZINTE NEM IS HULLOTT ÉS FÉNYES VOLT.MEGFELELŐ MENNYISÉGŰ VITAMIN IS TÜRELEM A RECEPT.SZERINTEM...ÉS HA LEVÁGATJUK ATTÓL NEM FOG MEGSZŰNNI,CSAK ESETLEG MÉG "CSÚNYÁBBNAK" ÉREZZÜK MAGUNKAT.

39. kszuzi
2007. nov. 10. 22:49

Én 2,5 éve szültem. A szoptatás befejezése után kezdett el csomókban hullani. Én is hittem a természetben, de nem segitett. Mindent kipróbáltam (lenyíratkoztam,hajszeszek, Revalid, vérvizsgálat, pajzsmirigyvizsgálat, bőrgyógyász, konyakos módszer,stb,stb)de hatástalanul.Napi 3oo-5oo szál hullott 2 évig és nem találtam a megoldást. Folyamatosan olvasgattam az ezzel kapcsolatos fórumokat, most szelént, betakarotint, sörélesztőt, E vitamint, cinket és vasat szedek. Ez a kombináció egy kicsit javított a hajam minőségén de a hullást csak Diane35 fogamzásgátló

állította meg . Mivel igen magas a hormontartalma egy csomó mellékhatása van de én már mindent elviselek! Két hónapja Vegre megengedhetem a kislányomnak, hogy megfésüljön és a szájából sem kell kihúzgálnom a hajamat. Kicsit félek a magas hormontartalomtól, 3-4 hónapos kúrát tartok utána abbahagyom, remélem nem leszek visszaeső!!!

Tud-e valaki valamit arról, hogy mitől termel a szervezet túl sok férfihormont? Miért kell a női hormon pótlása? Mi gátolja a folyamatot (termelődést)? Köszönöm!

38. melin76 (válaszként erre: 37. - Szabzsan)
2007. nov. 1. 21:36
Teljesen igazad van - az persze senkinek nem probléma, hogy terhesen nem hullik a haj:D Nekem feltűnt, hogy egyáltalán nem hullik a hajam egy-egy szál maradt a fésűben, így mikor szülés után három-négy hónappal elkezdett hullani a hajam, csak annyit mondtam a férjemnek, hogy kezdek visszaállni hormonálisan és remélhetőleg hamarosan újra normális leszek (addig bőgtem minden pelenkareklámon :D)
2007. okt. 3. 07:19

A szülés utánni hajhullás hormonális eredetű:-PSzóval kenhettek rá akármit, és szedhettek rá rengeteg vitamint nem fog megállni, ez teljesen természetes.

A terhesség során pedig szinte egyáltalán nem hullik a hajunk, az sem aminek kéne, tehát ha azt vesszük ezt be kell valahol pótólni, csak az hullik ki, ami előtte amúgyis kihullott volna csak a hormonok miatt nem tudott.Az is hülyeség, hogy a szoptatástól:-SÉn 22 hónapig szoptattam, már nem lenne hajam:-O Sokan tényleg levágják, mert azt hiszik az majd segít, de a természet elrendezi anélkül is önmagát:-Dnyugalom:-P

2007. szept. 8. 10:08
Nekem a gyerek 3 hónapos kora körül kezdett hullani, elég hosszú hajam volt és levágattam vállig érőre. Vitaminokat és hajketyeréket nem használtam, a vágás után 1 hónappal rendeződött a hajhullás.
2007. jún. 27. 09:23
Én vettem a hajamra hajerősítő ampullákat a fodrászomtól. Schwartzkopfos+biováne szépségkapszulát szedek, napi egyet-kettőt. Egyhónap alatt rendbejött.
34. LoLiNa
2007. jún. 26. 17:52
Nekem se mst, se az első xülés után nem hullott. xoptatok ezerrel, a hajamnak semmi baja
2007. ápr. 27. 03:06
Én nem kezdtem vele semmit, mikor abbahagytam a szoptatást el kezdett visszadúsúlni.
32. Éva
2007. ápr. 23. 14:26
Vitaminok+Revalid.De nekem a körmöm is tönkre ment,azt mondták ez természetes egyek sok A vitamint
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook