Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Ti mit tudtok kezdeni a szülés utáni hajhullással? fórum

Ti mit tudtok kezdeni a szülés utáni hajhullással? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2007. ápr. 6. 14:43

Szia

Majdnem 2 éve ,hogy szültem ,hihetetlenül hullott a hajam utánna ,nagyon elvoltam keseredve ,már azt sem tudtam mihez kedjek.Valaki ajánlotta a Revalid gyógyszert azt szedtem be 90 darabot ,hogy annak köszönhetem-e ,vagy elmult a hajhullásom magátol azt nemtudom ,de már egy jó fél éve ,hogy nem hull a hajam.

2007. márc. 8. 09:48

Nekem még mindig hullik a hajam...:-( Igaz, még csak 6 hónapos a pici. Mosáskor 1 marok, szárításnál a következő, a fésülésről nem is beszélek...

Hátha ez a tavaszi idő, napsütés is jót tesz majd nekünk! Remélem! Kitartást mindenkinek!

29. win (válaszként erre: 28. - CNN)
2007. márc. 7. 14:19

Együttérzek Veled, és amilyen lekiismeretesen próbálod megoldani a problémát, biztosan hamarosan sikerülni is fog.

Nekem ennyire nem hullott a hajam, de az is elég vészes volt, és nekem is csak a szülés után 6 hónappal hagyott alább. Még mindig hullik de most már a normálishoz közeli mennyiség. Kitartás!:)

28. CNN
2007. márc. 7. 13:55

Kedves Anyatársak!


Most 5 hónapos második gyermekem, és 3 hónapja hullik a hajam. Napi 300 szál, és nem csökken. Voltam bőrgyógyásznál, az egy vitaminos pakolást írt fel, voltam trichoscan-es hajgyógyászati vizsgálaton, ott a Hyacint Head nevű hajszesszel való napi 2X1 órás pakolást javasolták. Mindent használok, vitaminokat szedek az orvos utasítása szerint. Levágattam a hajam rövidre, óvom, de nagyon szorongáskeltő. Most endokrinológushoz fordulok, mert már elveszítettem a hajam 2/3-át, ráadásul igen rosszminőségű (sprőd, barna és egyenes) az a hajam, ami egyáltalán kinő. Nincs vitaminhiányom, azt már vizsgáltattam.

Én csak felnézni tudok azokra az anyatársakra, akik könyedén tudják venni ezt a problémát.

Első fiamnál is volt hajhullásom, de korántsem ilyen fokú.

Valójában azért írtam mindezt le, hogy könnyítsek a lelkemen, és talán bátorítást reméljek azoktól, akik már a rendeződés fázisában vannak. :)

2007. febr. 26. 08:50

Sziasztok!

Hiánypótlás és türelem! De ne szintetikus hanem természetes szerekkel mert azok fel is szívódnak.

26. nono80
2007. febr. 22. 09:42
Nekem is nagyon hullott a hajam szülés után!Kb 3 hónapig!Szedtem mindent!Kálcium kovaföld tablettát,vasat,de egyik sem segített!Egyszer csak megállt!Úgyhogy türelem!Tudom nehéz,én is be voltam tojva,hogy megkopaszodok,mert nagyon brutál volt!Még jó,hogy sok a hajam,így volt miből hullani!
25. ipi
2007. febr. 21. 20:59
Nekem is hullott nagyon, míg szoptattam (11 hónap), és egyszer csak közben valamikor- nem vettem észre- azon kapom magam, hogy körben elől a homlokomnál kikunkorodik egy vastag tincs, úgy 4-5 cm hosszú és jó 2 forintos nagyságú területen, megkérdeztem a férjemet, hogy ő vágott e le a hajamból? Persze egyből dinnyének nézett, aztán most úgy nézek ki a vállig érő többi hajammal, mint egy nap a sugaraival kunkorodva körbe. (Persze közel sem a szépségem miatt.)Nagyon idétlen, de legalább visszanő!!!! Nyugi rendeződni fog. :))))
24. win (válaszként erre: 23. - Figarina)
2007. febr. 20. 18:26
Igen, sajnos nekem is van ismerősöm, akinek a második gyermek után gyakorlatilag kihullott a hajának nagy része. Elég szomorú, és nem igazán tudott tenni ellene semmit. Biztos, hogy ez is, mint annyi minden más, alkati kérdés is. Nekem nem túl jó minőségű a hajam, vékonyszálú, gyenge tartású, de terhesség alatt olyan sörényem volt!:))) És szinte egyáltalán nem zsírosodott. Sokszor csak azért mostam hajat, mert megszoktam, nem azért mert kellett. Bár mindig így lenne!:)
23. figarina (válaszként erre: 22. - Win)
2007. febr. 20. 13:52
Így már másként hangzik!:)Részben van csak igazad,mert nem mindenkivel ez történik!Van akinek ,rosszabb lesz a haja,a bőre,és a hullás sem csökken..szerencsére ez a ritkább,de én szakmámból adódóan nem egy ilyennel találkoztam!
22. win (válaszként erre: 21. - Figarina)
2007. febr. 20. 08:20

Persze hogy ki tudnak hullani, csak a hormonális változás hatására kevesebb haj hal el, mint az egyébként természetes, és így kevesebb is hullik ki. Nekem is hullott a hajam a terhesség alatt is, de sokkal sokkal kevesebb, mint normál esetben.

Bocs, ha nem voltam egyértelmű!

21. figarina (válaszként erre: 20. - Win)
2007. febr. 19. 22:22
ezt hol olvastad v hallottad,h a terhesség alatt nem tudnak a hajszálak kihullani??
20. win
2007. febr. 19. 11:21

Szerintem nagyon nézd meg mit szedsz be, amíg szoptatsz! Én nem tettem eddig semmit, csak mérgelődtem, hoyg mindenhol a hajam van!:))))

Mindenkinek hullik a haja, mert a terhesség alatt azok a hajszálak, amik természetesen elhalnak és ki kellene hullaniuk, nem tudnak. Viszont a hormonális változás a szülést követően visszaállítja az eredeti állapotot, vagyis a természetes hajvesztést. Azért tűnik rengetegnek, mert eddig ugye sokkal kevésbé hullott, másrészt most hullik ki az is, aminek pl. 8 hónappal ezelőtt kellett volna.

Legutóbb azt olvastam, ha 6 hónapig nem rendeződik és áll be természetes mértékűre (ami állítólag napi 100-120 szál) , akkor érdemes orvoshoz fordulni.

2007. febr. 19. 09:55

Nekem azt mondta a védőnőm, hogy vasat szedjek. Vettem pezsgőtablettát (vas+Cvitamin és multivitaminosat is)

Többször fésülöm a hajam, hogy ami ki akar, az ne szana -szét a házban hulljon ki. Lehet, az is a baj, hogy állandóan össze van fogva hajgumival -a pici miatt.

18. zsu80
2007. febr. 6. 08:16
EGYÉL SOK VITAMINT, ÉS PÁR HÉT MULVA ABBAMARAD A HAJHULLÁS. EZ TERMÉSZETES ÁLLITÓLAG, HOGY HULLIK A HAJ SZÜLÉS UTÁN.
17. zupo
2007. febr. 5. 09:15

Nekem is nagyon hullott néhány hónapig. Aztán , ahogy abbahagytam a szoptatást szép lassan leállt.

Csak ki kell várni azt az időt, míg a szervezet hormonszintje visszáll a normál állapotra. De addig is használhatsz mindenféle hajhullást gátló szert.

Ártani nem árt, bár nem tudom,ilyen esetben használnak-e?

16. totyy
2007. febr. 5. 08:38

Sziasztok!

Én már fél éve nem szoptatok, a hajhullásom mégsem állt le (vissza eredetibe) és a vitaminok sem látszanak hatásosnak. A bőrgyógyászom írt ki sampont meg bedörzsölő szeszt, de ezek sem voltak eredményesek. Már szépen átlátszik a fejformám egy-egy hajmosás után. Nemrég azt találtam ki, hogy tengerisó-s (DM saját márka)vizet készítek és azzal mosok hajat. Na, ez úgy-ahogy jó. Legalább is nálam. Minden szervezet más és ne legyetek elkeseredve, lassan jön a nyár és szerintem már hiányolja a szervezetünk a napsütést is! :-)

További szép napot mindenkinek.

15. Edit78
2007. febr. 4. 20:57
nekem is nagyon hullik a hajam, de a házi orvosom is elmagyarázta, hogy felesleges szedni bármit is, mert a hormonok miatt van. majd megáll, én is ezt várom, mert az én kisfiam is 4,5 hónapos.
14. Edit78
2007. febr. 4. 20:57
nekem is nagyon hullik a hajam, de a házi orvosom is elmagyarázta, hogy felesleges szedni bármit is, mert a hormonok miatt van. majd megáll, én is ezt várom.
2007. febr. 4. 19:57

Bánfi hajszesz!

De csak addig hullik a hajad, amíg el nem éri a terhesség előtti állapotokat.

Sajnos hiába lett gyönyörű sörény, ahogy jött megy is. :-))

12. figarina (válaszként erre: 10. - Martica)
2007. febr. 4. 18:35
Használj külsőleg hajnövekedést serkentő sampont és szérumot,nagyon sokat segíthet!!
11. figarina (válaszként erre: 9. - Gáspi)
2007. febr. 4. 18:34
Már bocs de ez marhaság!!!A henna eredetileg csak vörösesbarna hajszín elérése alkalmas...
2007. febr. 4. 16:53

sziasztok!

köszi a tippeket. Még szoptatok, most vagyunk 4,5 hónapossak. Másnál állítólag már a harmadik hónaptól hullik a haj...Nálam most kezdődött desajna be akarja pótolni az elmulasztot időt:-(((

9. Gáspi (válaszként erre: 3. - Figarina)
2007. febr. 4. 16:20
Állítólag hajhullás ellen is remek /én ezért használtam/,illetve színezi a hajat.
2007. febr. 4. 16:15
Szülés után természetes dolog,hogy hullik a hajad.Idővel rendeződik ne aggódj érte és nem kell rá semmi szer.
2007. febr. 4. 16:07
nekem is nagyon hullot a hajam, de mikor abbahagytam a szoptatás rendeződöt. ha te is szoptatsz akkor nem ajánlott a revalid.
2007. febr. 4. 15:48
én is Revalidot szedtem .és nagyon jó volt kb két nagy dobozzal beszedtem
2007. febr. 4. 14:50
ha hosszú a hajad vágatni kell belőle hogy a súly ne húzza ki és csinálnod kell egy kúrát a vichy aminexil fiolából,hajhullás elleni samponnal együtt. nálam kétszer is bevált sok-sok pici hajam van és nő az egész.
2007. febr. 4. 12:24
Én Revalidot szedtem, és nagyon hatásos volt!
3. figarina (válaszként erre: 2. - Gáspi)
2007. febr. 4. 11:26
miért használtad a hennát??!
2007. febr. 4. 11:12
Ne használj semmit,ugyanis ez a hormonok hatása.Rövidesen megszünik a hajhullás.Én elmente m orvoshoz és felírt egy olyan kencét,ami nem érhetett a fejbőrhöz,de a haj tövét kellett volna bekenni.Természetesen ki sem váltottam.Inkább kipróbáltam a hennát,de attól egyre pirosabb lett a hajam.Egyébként röviddel ezután állt meg a hullás,de sokan mondták ,hogy henna nélkül is rendeződött volna.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook