Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... fórum

Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
126. 1eb84e4bad (válaszként erre: 121. - Talian35)
2008. jún. 4. 21:11

Talian, azt hiszem elfelejtettél magyarul ott a nagy nyugatban! Nem tudsz olvasni????


Ki mondta hogy nem megyek emberek közé? Viszont a gyermekem be van oltva! Hehe:-) A tiéd meg nincs, és majd amikor a hatalmas nyugati bevásárlóközpontban elkap valami betegséget, amibe belehal, mert nem volt beoltva /igaz nem volt asztmás rövid kis életében!! /majd akkor gondolkodj el de nagyon, és mélyen. És élj tovább boldogan, hogy a gyerek nem volt asztmás!

125. 1eb84e4bad (válaszként erre: 124. - Madicken)
2008. jún. 4. 21:08

Taliannak nem ez az egy rossz napja van.. mindig iylen.


Nekünk angel care van, 2 lapos, bevált. És a bébiőr is angel Care.

124. madicken (válaszként erre: 123. - Talian35)
2008. jún. 4. 17:58

Jk, ne húzd fel magad, már én is beláttam, hogy nincs olyan értelmes és logikus érv, amibe bele ne kötne Talian... Rossz napja lehet.


Mivel az életben semmi sem 100 %-os, ezek az oltások sem lehetnek azok, viszont nekem már az megnyugtató, hogy legalább tettem valami a gyermek betegsége ellen, azt elkerülHETEM,van rá esélyünk a megelőzéssel.


Légzésfigyelőből szerintetek melyik megbízhatóbb? Milyen típusokkal vagytok megelégedve??

123. Talian35 (válaszként erre: 122. - Jk)
2008. jún. 4. 16:33

Ha nem gond, nem irnám le a nevét meg amúgy is kinek kell? :-) Hangsúlyozom immár sokadszor: NEM oltásellenes, pusztán mérlegeli az egyes betegségek fertőzőképességét, lefolyását, szövődmények valószinűségét - a másik oldalról a védőoltás hatékonyságát, mellékhatásait.


Melyik betegségre gondolsz hogy a gyerekem elkapja? Mert nem mindegy.

122. Jk (válaszként erre: 121. - Talian35)
2008. jún. 4. 16:29

Szívből kívánom, hogy ne legyen beteg a gyereked.

De elgondolkoztál azon, hogy ha mégis az lesz és te nem oltottad be akkor hogyan számolsz el a lelkiismereteddel?


Az én dokim se gondolja hogy minden oltást be kell adatni. Van amit javasol, van amit nem, mert nem elég fejlett. És nem tudom honnan szalajsztották a te orvosodat, de az enyémet Bókay Jánosnak hívják.

121. Talian35 (válaszként erre: 120. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 15:45

Utcára sem mész? Busszal sem jársz? A közértben sem fogsz meg semmit? :-)) Vagy gumikesztyűben?


Az én gyerekem attól hogy nem oltott még nem biztos, hogy terjeszti is a virust. Mert ez igy jön le az irásodból: nem oltott tehát virushordozó?


Amúgy meg jelezte a dokid, hogy a védőoltás sem 100% biztos? Hogy vannak egyének akiknél egyszerűen nem reagál a szerveze? És hogy Te ezt sosem tudhatod biztosra? Remélem igen :-))

120. 1eb84e4bad (válaszként erre: 119. - Talian35)
2008. jún. 4. 15:35

Örülök, hogy tetszett.

A te gyermekeid fertőzik az itteni piciket pl, aki nincs oltva! Balatonban nem fürdünk mert ritka koszos, szállodába meg nem járunk!

A gyerekem meg legalább 3 hónapos kora után védve van.

A tiéd viszont nincs!!!!!!! Hehehehehehehe :-)))

119. Talian35 (válaszként erre: 118. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 14:20

"De mivel oltva van a gyerek, nem fertőzi meg...." na ja, a 2.oltástól számitva hat az oltás. A 2. oltást 3. hónapos korban kapod. Ha vki megfertőzi a 2 hónapost, lesheted a védőoltást.


"fertőzitek a népet" - ez nagyon tetszik!!! Itthon mindenki oltva van, senkinek semmi oka az aggodalomra! De Balatonra se vidd ám a gyereked, meg szálodába, mert lehet, hogy a német anyuka, meg a holland anyuka csemetéje sem oltott! Előtte kérdezd ki a körzetben lévőket :-))))) Jaj ez nagyon tetszett!!!!

118. 1eb84e4bad (válaszként erre: 117. - Talian35)
2008. jún. 4. 14:09

N akkor most melyik jobb???? A nagoybb számban előforduló betegség, vagy a jóval kisebb arányú mellékhatás?


kitől jönnek a betegságek vissza?? Az olyanoktól pl, mint TE VAGY kérlek, aki nem hajlandó beoltatni a gyermekét. Majd hazajöttök Mo-ra, és fertőzitek a népet.


"Na most ha az az ember, aki gyerekkorában oltva volt ez ellen, attól még felnőttkorában lehet beteg és a saját 1-2 hónapos babáját is megfertőzheti, tehát ebben a helyzetben igen, nagyon veszélyes a pertussis."

De mivel oltva van a gyerek, nem fertőzi meg....

117. Talian35 (válaszként erre: 116. - Madicken)
2008. jún. 4. 13:59

"Nem lehet a kettő számarányát összehasonlítani... : milyen százalékban élik túl a himlőt, és milyen százalékban élik túl a védőoltást??

Ha ezt összeveted ... - szerintem még mindig a védőoltást választanám...

"


igen biztos hogy a védőoltás a nyerő ezt nem vitatom de akkor is túl sok volt a mellékhatás... tény az tény.


"Arról nem is beszélve, hogy vajon minek köszönhető, hogy visszajönnek ezek a régen leírtnak hitt betegségek? Vajon kik hordozzák elsősorban? nem az ép immunrendszerű, és beoltott emberek... "


Mo-on nemigen futkosnak oltatlan emberek. Csecsemőkorban mindenki kap BCG-t - de ez nem véd a felnőttkori TBC ellen.

Szamárköhögés ellenit is kapunk gyerekkorban, de mire felnövünk, elfelejti az immunrendszer és persze hogy megbetegedhetünk. Irta is a járványügyi szakértő! :-). Na most ha az az ember, aki gyerekkorában oltva volt ez ellen, attól még felnőttkorában lehet beteg és a saját 1-2 hónapos babáját is megfertőzheti, tehát ebben a helyzetben igen, nagyon veszélyes a pertussis.

116. madicken (válaszként erre: 108. - Talian35)
2008. jún. 4. 13:51

Talian, Te komolyan hiszed azt, amit írsz? :)


"Valóban, a himlőben elég sokan meghaltak, aztán mikor elkezdték az oltást, abba is. Végül is lehet választani ki miben szeretne elhalálozni."


Nem lehet a kettő számarányát összehasonlítani... : milyen százalékban élik túl a himlőt, és milyen százalékban élik túl a védőoltást??

Ha ezt összeveted ... - szerintem még mindig a védőoltást választanám...


Arról nem is beszélve, hogy vajon minek köszönhető, hogy visszajönnek ezek a régen leírtnak hitt betegségek? Vajon kik hordozzák elsősorban? nem az ép immunrendszerű, és beoltott emberek... Persze ebbe is biztos bele lehet kötni, csak arányát nézve nem hiszem, hogy helytálló módon.


A kemo pedig bármennyire is rossz módszer, édesanyucim életét azért 10 évvel ez előtt megmentette a (mellrákja volt). Sokan dolgoznak azért, hogy ennél is jobbat találjanak...

115. Talian35 (válaszként erre: 114. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 10:16
Hát ha igen, akkor meg elfelejtik. Vagy nem vesznek róla tudomást. A kutatások nem azt mutatják, hogy ezt is figyelembe vennék! A kemoterápiával meg nemcsak a rákos sejteket pusztitják el. A megoldás tehát nem az lenne, hogy oxigénhez + megfelelő tápanyaghoz juttatják a szervezetet. Ez túl olcsó megoldás lenne. Lehet rám köpködni, de más téren mindenki egyetért abban, hogy ma minden a pénzről szól és az diktál!
2008. jún. 4. 10:03
Honnan tudod, hogy nem?
113. Talian35 (válaszként erre: 110. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 09:28
Nem ezt irtam, pusztán azt hinné az ember, hogy az orvosok az egyetemen tisztában vannak azzal ki miért kapott Nobel -dijat és esetleg bevonják a tanulmányaikba, de úgy látszik nem.
112. Jk (válaszként erre: 111. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 08:55
Ja akkor már nem csodálkozom semmin....
111. 1eb84e4bad (válaszként erre: 109. - Jk)
2008. jún. 4. 08:54
Talian Ausztriából ír nekünk :-)))
110. 1eb84e4bad (válaszként erre: 107. - Talian35)
2008. jún. 4. 08:39
Talian, azt hiszem te nObel.díjat érdemelsz! Hiszen az összes orvosnál okosabb vagy!!!!! megtaláltad a rák ellenszerét!!!!
109. Jk (válaszként erre: 98. - F1c20677ee)
2008. jún. 4. 08:34
Talianhoz szóltam....
108. Talian35 (válaszként erre: 106. - Madicken)
2008. jún. 4. 06:31

Valóban, a himlőben elég sokan meghaltak, aztán mikor elkezdték az oltást, abba is. Végül is lehet választani ki miben szeretne elhalálozni.

"a közösségre is hatással van döntése.:így Ők akaratlanul is segítik bizonyos betegségek fennmaradását." Meg újak jövetelét - lásd pneumocuccos topik!

Amúgy meg a járványügyi szakértő irta, hogy feljövőben van a szamárköhögés, most olvasom hogy tbc-s is sok van. Nahát?!

107. Talian35 (válaszként erre: 103. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 4. 06:23

" olyan anyagot juttatnak a szervezetbe az oltással, ami azt a bizonyos hiányt lefedi"


O.Warburg ezért kapta a Nobel-dijat: a sejtlégzés vizsgálatáért 1931-ben orvosi-élettani Nobel-díjjal tüntették ki. Ő figyelte meg elsôként, hogy a rosszindulatú sejtek szaporodásához jóval kevesebb oxigénre van szükség, mint az egészséges sejtekéhez". Vagyis mi a megoldás? REmélem kitalálod :-)

Ehelyett milliókat-milliárdokat költenek rákkutatásra.

2008. jún. 3. 23:06

A légzésfigyelővel kapcsolatban: én készülök használni, mert megnyugtat előre is a tudat, ha baj van, legalább időben lesz esélyem (!) észrevenni - ez már szerintem igenis előny. Persze, ha hibás készüléket fogok ki, biztos nem leszek hálás a téves risztásokért...

és a kapcsolódó téma (mert az) .: A védőoltásokat nem véletlenül találták ki, olyan betegségek megelőzésére, amiket vagy nagyon nehezen, vagy sehogy nem képes átvészelni a szervezet.

Teljesen egyéni a hozzáállás, melyiket vállalja be egy szülő, de a közösségre is hatással van döntése.:így Ők akaratlanul is segítik bizonyos betegségek fennmaradását. (Ha senkit nem oltottak volna anno himlő ellen, ma még mindig óriási járványok lennének.)

105. 1eb84e4bad (válaszként erre: 104. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:44
akkor úgy írom: nem"csak" a betegség kimenetele miatt. Így már pontos.
104. Talian35 (válaszként erre: 101. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 22:19
Nem tudom, de a bárányhimlő elég könnyen fertőz, nem? És állitólag mostanában elég veszélyes is, ezért ajánlják az oltást?? Akkor ezek szerint az agyhártyagyulladás sem terjed olyan könnyen, meg a rota. Micsoda megkönnyebbülés :-)))
103. 1eb84e4bad (válaszként erre: 102. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:18
Ezt mire alapoztad?
102. Talian35 (válaszként erre: 100. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 22:16
Ezt most gondolom viccnek szántad?? :-))) Ha már ennyit tudsz hogy hiánybetegség, akkor egy kicsit többet néznék ki belőled!
101. 1eb84e4bad (válaszként erre: 94. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:12
Pontosanm, megadtad a választ, Ami nem kötlezeő, az kevésbé veszélyes. Nem a betegség kimenetele miatt, hanem a terjedése miatt. Miről beszélünk??
100. 1eb84e4bad (válaszként erre: 91. - Talian35)
2008. jún. 3. 22:11
Talian, nem vagyok orvos. az nem lehetséges, hogy egy olyan anyagot juttatnak a szervezetbe az oltással, ami azt a bizonyos hiányt lefedi?
99. Talian35 (válaszként erre: 97. - Jk)
2008. jún. 3. 19:25
Pusztán a kérdésekre válaszoltam, de úgy látszik nem tűnt fel? :-)
98. f1c20677ee (válaszként erre: 97. - Jk)
2008. jún. 3. 18:27
Én is unom,de talán meg van engedve, hogy reagáljak ha hozzám szólnak!
97. Jk
2008. jún. 3. 18:23

Talian nyiss egy védőoltás topikot.

itt ne legyen téma tovább.


(de szerintem senki nem akar veled erről beszélni többet, mert felesleges)

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook