Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... fórum

Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
66. Talian35 (válaszként erre: 63. - 37f6b82830)
2008. máj. 30. 14:43
Van egy pár védőoltás topik itt most nem fejteném ki bővebben ha nem gond.
65. 1eb84e4bad (válaszként erre: 64. - 37f6b82830)
2008. máj. 30. 14:05

Így van, 4 perced van hogy ELKEZD a lélegeztetést, és a doki kiérkezéséig akár 1 órán eresztül is lehet folytatni!!!

JK, nem azért mondtam h aggódj! És mindjárt 3 hónaposak lesztek ;-) Különben is Panna stramm kis csaj! Ne aggódj!!!!!

2008. máj. 30. 13:48
a doki szerinti 20 mp-es légzéskimaradás súlyossága...hülyeség! a hivatalos idő, amit az emberi szervezet kibír oxigénellátottság nélkül: 4 perc.
2008. máj. 30. 13:13

JK, erre nemigen tudok mit mondani...sztem jobb, ha az ember tájékozódik, széleskörű tudásra tesz szert, mérlegel és felkészül. Nem hinném, hogy a boldog tudatéanság olyan irigyelendő állapot.


talian, nem egészen értem a gondolatmenetedet. az oltás egy plusz rizikó, nem csupán ez fogja a sids-et kiváltani. de h ne oltasd a gyereked, ez akkora butaság! Mit akarsz, betegeskedjen egy csomót?

62. Talian35 (válaszként erre: 61. - Jk)
2008. máj. 30. 11:59
a légzésfigyelő akkor jó, ha tudod is szakszerűen alkalmazni szükség esetén az újralélegeztetést. Nekünk azt mondta a doki hogy felesleges, mert ha valóban gáz van akkor a 20mp már sok hogy nem kapott a baba levegőt. Végül nem vettünk, az oltásokat csúsztattuk az elsőnél, a másodiknál használtam 1-1,5 hónapot a figyelőt de folyton lemászott róla, meg akkor olvastam az oltás-SIDS összefüggést is, úgyhogy mivel nem oltunk, kiraktam a figyelőt is :-)
61. Jk
2008. máj. 30. 11:47
egyébként használunk légzésfigyelőt. szerintem sokáig fogjuk is. sőt van egy kis kamera is a szobájában. éjszaka ez az éjjelifény a mi szobánkban. nálunk egyszer sipolt a légzésfigyelő mikor két hónapos volt. nem tudom hogy téves volt e a riasztás vagy ténylegesen volt kimaradás, mindenesetre én nyugodtabb vagyok tőle. vagy most mégsem....
60. Jk
2008. máj. 30. 10:45

totál kész hogy kiborítják ezek az embert.

egyik barátnőmön keresztül kerültem ide, hogy ezt olvassam. totál kibuktam. valami bíztatót is mondhatnátok, hogy ne kezdjem magam halálra aggodni. az otthon lévő kismamák, akik eddig megbíztak a légzésfigyelőben és nyugodtak voltak mikor aludt a gyerekük, ezek után tuti kiborulnak.

az én gyerekem ráadásul jó alvó. általában átalussza az éjszakát és délelőtt délután is alszik két három órát. pár nap múlva hat hónapos. de ezek szerint ne nyugodjak meg!! hát szép. köszi világ! lehet jobb a tudatlanság. hogy ne olvass ilyenekről. nem?

59. Talian35 (válaszként erre: 58. - 37f6b82830)
2008. máj. 29. 20:02

Szia Zazika


én pusztán azért irtam bele, mert jobb ha odafigyelünk erre is! Szancsesz-zel már sokat beszéltünk másik topikban nyilván unja a témát a védőoltásról, oké (akkor nem kell elolvasni). De mivel én is aznap olvastam a hivatalos betegtájékoztatót a GlaxoSmithKline oldalán, márpedig ott van feketén-fehéren, akkor nem tudom miért ne lehetne beirni ide. Ez a baj hogy senki nem foglalkozik vele, nem vizsgálja, ahogy szegény madar esetét sem vizsgálták és elhessegették amikor felvetette! Márpedig minden statisztika mutatja, hogy a leggyakoribb a 3-6 hónap között és sajnos ekkor kapják a legtöbb oltást a babák :-( Le van irva pontosan a Védőoltások c. könyvben hogy mi az oka. A barátnőd babájának pedig szoritunk!

2008. máj. 29. 18:14
A kibaszott oltásnak a mellékhatása pedig bizony elfér ebben a topicban, amit indítottam és innentől bármi, ami a sids-et érinti, még mielőtt lekussolnák a gyászoló anyát is azért, mert off-olt. Micsoda emberek vannak...
2008. máj. 29. 18:10

Persze, lehet mondani, hogy felnőttek a gyerekeim, akik egészségesek voltak mindig is, de évente 40 szülőnek nem nőttek fel, mert ugyan egészségesek voltak azok a gyerekek, de rejtélyes módon elaludtak és nem ébredtek soha többet. Megtörténhet bárhol, babakocsiban, kanapén, kiságyban, hordozóban: rettegés tölt el, hogy minden egyes gyerek veszélyeztetett.


Nincsenek kivételek, vannak rizikófaktorok:

-akinek a testvére sids áldozat lett, az 5x veszélyeztetebb

-a koraszülöttek, apnoésok, betegesebb babák

oltás után gyakoribb

-hason altatást lehetőleg el kell kerülni, ha mégse megy, ajánlott a jól szellőző kókuszmatrac, mert így a kilélegzett széndioxid nem áramlik vissza a baba szervezetébe az életet adó oxigén helyett

-tilos a dohányfüst a lakásban, ez csökkenti annak a bizonyos ébredésért felelős hormonnak a szintjét az agyban

-kisfiúknál gyakoribb

-3 hónapos korban a leggyakoribb

-ne tegyünk plüsst, ágyneműt, takarót a baba közelébe a kiságyba, magára húzhatja.


(Érdemes elsajátítani a lélegeztetés technikáját és valami földöntúli hidegvérrel felvértezni magunkat, ha baj van. Emiatt tartok én a pelenkázó szélén egy üveg abszintot...)

2008. máj. 29. 17:56

Szóval azoknak, akik olyan lazán kezelik a dolgot, "pár" név:



[link]

2008. máj. 29. 17:47

Kedves madar6!


Őszintén sajnálom, ami a kislányoddal történt és soha ne emészd magad, nem te voltál a hibás!

Soha nem akarom megtudni az érzést, amit akkor éreztél, amikor rátaláltál. Ezek után valóban erős asszony lehetsz és légy büszke, hogy talpra álltál és tudsz a kisfiadnak élni, hidd el, a lányodnak is így kell látnia téged!

Tudd, ő most békében, biztonságban, ennél az ocsmány világnál biztos sokkalta jobb helyen van és vár rád: fogtok még találkozni egyszer!

54. adfe1d9c94 (válaszként erre: 52. - Talian35)
2008. máj. 29. 17:29
Sajnos én még erről nem is hallottam.Az orvosok bölcső halált mondta( olyan mélyen elaludt hogy át aludta magát a más világra)2 hónapos oltás után halt meg.És tudjátok hogy mi vigasztal meg hogy hajnali fél kettőkor még meg pusziltam és mondtam neki jó éjszakát gyöngy virágom és rám nézet nagy szemeivel én meg meg pusziltam.És ennyi amiért nem emésztet nem gyötört.Sokáig magamat okoltam édesanyám azt mondta meg fogok bolondulni de össze szedtem magam és talpamra álltam.De borzalmasan hiányzik.
2008. máj. 29. 17:19

na szancsesz, ebbe köss bele a két egészséges

gyerekeddel...

meg abba, hogy a barátnőm gyermeke agyhalállal lélegeztetőn, mert ugyan sípolt a légzésfigyelő, amit amúgy az időre született, egészséges, jól fejlődő kislánya alá tett be, de olyan sokként érte a dolog, hogy nem volt hatékony az újraélsztés, mire kiértek a mentők, beállt az agyhalál...

sztem nem kellene ilyen nagy mellénnyel a tutit mondanod, mert általában ott történik meg a sids, ahol nem indokolt a légzésfigyelő...

lásd barátnőm. teljesen ki vagyok bukva...


az oltások után gyakoribb a sids, váratlanul felszökhet a baba láza, a túlhevülés és szerencsétlen véletlenek, körülmények hozzájárulásával megtörténik a légzésleállás, amit amúgy a legújabb kutatások (boncolások) szerint annak a hormonnak a hiánya okoz, ami az ébredésért felel.

52. Talian35 (válaszként erre: 49. - Adfe1d9c94)
2008. máj. 28. 21:27
szia madar6, nagyon-nagyon sajnáljuk a történteket :-(((( Az orvos mit mondott? Vagy akkor még erről nem hallottál? (oltás és SIDS lehetséges összefüggései) Melyik oltás volt? Ne haragudj a sok kérdésért, csak szerintem jó lenne ha más is odafigyelne erre! Azért irtam ide a topikba, hogy az angol nyelvű oldalon az Infanrix-nél bele van sajnos irva a mellékhatásra a SIDS. A kérdés, hogy hány esetet könyvelnek el annak és hányra mondják, hogy attól nem lehet. Nagyon szomorú!!!
51. pmjudit (válaszként erre: 44. - 14775640c4)
2008. máj. 28. 21:27
Csodálom a hozzáállásodat. Én nagyon aggódtam mindkét gyerekemnél és engem nem idegesített, hanem nagyon nyugtatott a légzésfigyelő. Szerencsére nem volt riasztás, de tudtam, hogy felügyeli őket.
50. 1eb84e4bad (válaszként erre: 49. - Adfe1d9c94)
2008. máj. 28. 20:42
madar, nagyon sajnálom!!
2008. máj. 28. 19:36

Sziasztok én szancsesz hozzá szólására reagálok egy kicsit oltással kapcsolatban.Sajnos az én első babám

bölcső halálban halt meg ........21-én meg kapta a lányom a védő oltást és 23-án meg halt.Le állt a légzés segíteni nem lehetett rajta.Békésen és szépen elaludt.És mindennel vigyázni kell ebben a mostani világban bár mi elő fordul.És még valami én egy ilyen orvossal beszéltem erről ki ezzel foglalkozik és azt mondta nekem hogy sokkal nagyobb esély van a kisfiúknál a bölcső halálra mint lány gyerekeknél.És csak annyit mondtam neki egészséges lányom volt és még is!!! Erre adjon választ ha tud ezzel nem lettem okosabb.

48. 1eb84e4bad (válaszként erre: 42. - Cadence)
2008. máj. 26. 10:38
történik persze, és nekünk is van légzésfigyelőnk. Mert ha nem venne levegőt, nem törődnék bele hogy ennek oka van:-))) Sokszor lemászik róla a gyerek, de nem baj,inkább fussak feleslegesen, mint egyszer ne...
47. 14775640c4 (válaszként erre: 46. - Cadence)
2008. máj. 26. 07:16

persze. én is irtam hogy mindenki adfdig használja amig akarja.

teljesen mindegy.

ha 3 éves koráig akarja használni a szülő akkor csinálja. én inkább az oltás miatt szóltam ujra bele mert idegesített hogy beirja olyan helyre az oltás mellékhatásait ahol semmi keresnivalója.

különben mindenki azt tesz amit akar a gyerekével.

én nem használtam soha és ha lesz valaha mégegy (persze soha ) akkor sem fogok

2008. máj. 25. 22:52
De nem akarok vitázni velünk ez történt ezért nem fogom még egy darabig a légzésfigyelö használatát abbahagyni.Mert ugye ez a kérdés.Hogy ki meddig használja.
2008. máj. 25. 22:47
Hát mi mégis voltunk korházban ez végett.Ok nélkül nem került volna be a lányom.Egyszer korház elött ugy kelett nekünk felrázni (amikor szintén nem vett levegöt)nem is tudom mi lett volna ha az a hülye kütyü nincs és nem tutul!!
2008. máj. 25. 22:06

és mégegy hogy sokszor ezek a légzésfigyelők is beparáztatják a szülőt. mert ha a gyerek túl mélyen alszik és lelassul a légzés, ezek a hülye kütyük mindjárt nyafognak. a szülőben meg megáll az ütő. nekünk nem volt.nem is voltunk idegbetegek és nem sasoltuk minden éjjel a légzésfigyelő nyafogását:))

két gyerekből az egyik hason alvó volt.első naptól jóformán végig aludt.izgulhattunk volna mégsem tettük

43. 14775640c4 (válaszként erre: 41. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 25. 22:03

mondjuk ebben egyetértek


sőt mint alant irtam, két egészséges életerős szülő gyereke aki teljesen egészségesen született komplikáció nélkül, annál nem fordul elő.

ez tény.

amúgy meg én sem hiszem hogy csak ugy elfelejt gyerek levegőt venni:))


9 hónapig akkor mit "tanult" ?miközben fejlődött?

42. Cadence (válaszként erre: 41. - 1eb84e4bad)
2008. máj. 25. 21:19
Oké elhiszem de mégis történik ilyen.Sajnos.De szerencsére nagy gond nem lett belöle.
41. 1eb84e4bad (válaszként erre: 36. - Cadence)
2008. máj. 25. 20:10
Szia, mint írtam, nincs rá magyarázat, az orvosok is csak azt mondják, amit tanítanak nekik. De fizikailag lehetetlen hogy elfelejt levegőt venni!! nézz utána egy bioógiakönyvben...
40. Cadence (válaszként erre: 39. - Cadence)
2008. máj. 25. 19:06
Itt a cikk.
2008. máj. 25. 19:06

Azt mondják: a császárral született baba szebb, mert nem viselte meg a szülés. Lehet, hogy az ilyen újszülöttnek gömbölyűbb a feje, de talán éppen ez mutatja: milyen hátránnyal indult hüvelyi szüléssel érkezett társaihoz képest. Normális szülés során a baba feje, és egész teste nagy nyomásnak van kitéve a szűk szülőcsatornában. A nyomás hatására extrém mennyiségű stresszhormon szabadul fel az apróság szervezetében, ami segíti őt a megváltozott körülményekhez való alkalmazkodásban. A vér az életfontosságú szervekbe áramlik, a raktározott tápanyagok könnyen felhasználható cukorrá alakul, a tüdő érése befejeződik, a vérben felszaporodnak az immunanyagok, a baba aktív és éber lesz.


A hüvelyi úton született baba tehát "felkészül a legrosszabbra", innen már nem nagy mutatvány számára a túlélés. A "császáros" babákat - főleg, ha vajúdás nélkül kerül sor a műtétre - a megszületés úgy éri, mint derült égből a villámcsapás. Ez az oka annak, hogy - az amúgy egészséges - császármetszéssel világra jött újszülöttek közt gyakoribbak a légzésproblémák, az aluszékonyság, a szoptatási nehézségek és más kisebb-nagyobb komplikációk a megszületés után.

2008. máj. 25. 19:02
Nem azt mondom hogy minden császáros babának.Csak azt irta elöfordulhat náluk elöbb mint akik rendes uton születtek.Azt már megnem mondom miért de levolt irva az indok is.De megprobálom megkeresni.És akkor leirom.
37. 14775640c4 (válaszként erre: 36. - Cadence)
2008. máj. 25. 18:02
butaság. nekem mindkettő császáros volt. egyiküknek sem volt légzésproblémája
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook