Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... fórum

Ti mikor hagytátok abba a légzésfigyelő használatát? A gyártó 12 hónapos kor után javasolja, de olvastam később esetekről... (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5 6 7 8
96. f1c20677ee (válaszként erre: 95. - Talian35)
2008. jún. 3. 16:06

A különbség: az ajánlott jár gyerekcipőben. Ugye azt azért Te sem gondolod komolyan,hogy büntetést találnak ki valamiért amiért dícséret (?) járna!

Azért nem nézek utána, mert be akarom adatni, de ezt leírtam.

Amikor kitalálták azért valami sejtésük mégis volt valamiről, biztos nem csak unaloműzés volt.

Egyébként ahogy Téged sem, engem sem lehet meggyőzni más álláspontról, de gondolom nem is ez a cél.

95. Talian35 (válaszként erre: 93. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 15:39

"Nyilván a neten nem nézek utána" -miért ott csak szennylapok irásai vannak? Vagy mi a baj a nettel? Mi a megfelelő hirforrás amiben bizhat az ember?


"még nem nyert a táborotok" Mo-on még gyerekcipőben sem jár az oltások körüli felvilágositás, igy érthető.



"Amikor pedig a védőoltásokat kitalálták, még semmiféle gyszerpiacról és részesedésről szó nem volt!!"


Akkor még nem, valóban. Ma viszont már másról sem igen szól :-( Amikor meg a védőoltásokat kitalálták, gőzük nem volt az immunrendszerről!!!

2008. jún. 3. 15:36

"Ami csak ajánlatos annak és is utána járok, de ami kötelező azzal nem packázok"


Mi a különbség ajánlott és kötelező között szerinted? (azon kivül hogy ha nem adatod be a kötelezőt büntethető vagy). Az ajánlott oltások olyan betegségek ellen védenek, amelyek kevésbé veszélyesek?

A mérlegelésben mint már irtam párszor, orvos segit. Tehát amit Ő bead a gyerekének, azt én is nyugodt szivvel beadatom!

93. f1c20677ee (válaszként erre: 91. - Talian35)
2008. jún. 3. 15:20
Nyilván a neten nem nézek utána, mert be akarom adatni. De a tv-ben időről időre fellobban a téma és persze ellenetek hangolódva tárgyalják, valamint akárhány szavazást láttam ezzel kapcsolatban még nem nyert a táborotok. Amikor pedig a védőoltásokat kitalálták, még semmiféle gyszerpiacról és részesedésről szó nem volt!!
92. f1c20677ee (válaszként erre: 90. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 15:17
Ez így van! Oltári nagy felelőtlenség! Ami csak ajánlatos annak és is utána járok, de ami kötelező azzal nem packázok! Néha mérlegelni kéne hogy mi van ha elkapja ami ellen nem oltatták be?
91. Talian35 (válaszként erre: 90. - 1eb84e4bad)
2008. jún. 3. 12:20
Persze hagyjuk én már irtam. Már csak azon lesek, hogy Te irtad egy másik topikba, hogy a rák hiánybetegség - akkor kérem szépen mond már meg nekem hogy mit fognak oltani majd x év múlva? Merthogy elég sok rákellenes oltás van "készülőben+.
2008. jún. 3. 11:30
Talian, hagyjuk már a mellékhatások témáját! Butaság nem beadatni, felelőtlenség!
89. Talian35 (válaszként erre: 86. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 11:01

"Addig amíg az oltóknak sokkal erősebb a tábora" - hát ez mindig igy is lesz, ahhoz túl sok pénz forogna kockán. Tudod, a gyógyszergyártás ma a 2.legjövedelmezőbb iparág a világon. Az orvos meg szép kis summát kap mindent eladott gyógyszer+ oltóanyag után (nézz át az egészségügyis topikba ott belső ember irja le).


" orvosilag sem támogatott a döntésetek" attól függ milyen orvos. A mi orvosunk támogat, meg már elég sok van belőlük (nem Mo-on), tudod? Kissé szűkült a látóköröd....

88. Cadence (válaszként erre: 87. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 10:58
Hát szerintem már normálisan alszik rendesen vesz közben levegöt.Csak engem megnyugtat.Valoszinű már nem is kéne használni de hát ha már megvettük és van és tényleg megnyugtat akkor miért ne!?!
87. f1c20677ee (válaszként erre: 84. - Cadence)
2008. jún. 3. 10:48
Ezt értem és tényleg hála hogy nem csipogptt, ne is csipogjon! De még mindig annyira alszik,vagy te így vagy nyugodt? Fontos ha téged megnyugtat!
86. f1c20677ee (válaszként erre: 83. - Talian35)
2008. jún. 3. 10:47

Akkor te gyümölcsöt is csak bioboltban vásárolsz ugye? Mert egy sima Coop-osban több a problémás dolog!!

Addig amíg az oltóknak sokkal erősebb a tábora és orvosilag sem támogatott a döntésetek, addig arad a véleményem!

85. f1c20677ee (válaszként erre: 82. - Jk)
2008. jún. 3. 10:44
Kivettem a fürdőkádból és az ordításból néma csend lett, nem vett többet levegőt. Kb fél perc alatt cianotikussá vált az ajkai körül és még fél perc mire végre nekiálltam.Több perc eltelt mire hajlandó volt önállóan lélegezni,de addig is kapta tőlem. A szülés utáni első fürdetése traumatikus volt,csak én később tudtam meg hogy erről van fotónk. 6 hónapos koráig írtózott a víztől, és minden vízzel való érintkezés után bealudt. Ő egyébként fiú, mindenben sokkal lassabb, mint a lányom volt, de hajlamos vagyok sajnos az akkori balesetre fogni mindent.No de ez már az én fóbiám.
84. Cadence (válaszként erre: 76. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 10:16

Szia.Hát nem tudom elolvastad-e a hozzászolásaimat de leirom mégegyszer mert ezek szerint nem.Az elején becsipogott egyszer nekem kelett "felrázni" hogy magához térjen.Ezek után bekerültünk a korházba pár napra megfigyelésre és ott azt mondták olyan mélyen alszik hogy "elfelejt"levegöt venni.És használjak légzésfigyelöt.

Azota nem csipogott be hála isten de engem ezek után megnyugtat a használata.

83. Talian35 (válaszként erre: 77. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 10:01

"Az oltani nem akaró felelőtlen szülők pedig nem szülők...!!"


Az fel sem merül benned, hogy pont az oltani akaró szülők azok, akik alaposabban körüljárták az oltás-témát, esetleg konzultáltak gyerekorvossal és utána hoztak megfontolt döntést. Néztél már betegtájékoztatót? Tudod miből áll egy oltóanyag? Hogy tenyésztik a virusokat? Hogy az egyes adalékanyagok milyen hatással vannak a FEJLETLEN IDEGRENDSZERRE? Ha nem, akkor ne jelentsd igy ki, hogy felelőtlen az oltani nem akaró szülő.

82. Jk (válaszként erre: 77. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 09:31

honnan tudtad légzésfigyelő nélkül, hogy nem vett levegőt?

és hogy hány percig nem?

81. Jk (válaszként erre: 80. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 09:06

bocsánat nem akarok ellenséges lenni.

igazából mindenki maga dönti el hogy neki jó e a fiygelő vagy sem.


és igazad van! nem szeretném MEGINT újraéleszteni a gyerekem!

80. f1c20677ee (válaszként erre: 78. - Jk)
2008. jún. 3. 09:02

Én nem kötekedtem veled! Középre volt állítva az érzékenységi fok!

A tájékoztatót természetesen el kell olvasni,meg is lehet érteni, csak arra utaltam, hogy aki ilyet még nem csinált, hiába tudja hogy mi a dolga, saját gyerek esetén nem ennyire egyszerű ám! Hidd el! Nem kívánom, hogy megtapasztald mennyire igazam van!!Ha a mentőre vártam volna ma 1 gyerekes ayuka lennék!

Ne légy ilyen ellenséges, senki nem bántott. Egyébként nem tartozom a gyengébbek táborához!!

79. Jk (válaszként erre: 77. - F1c20677ee)
2008. jún. 3. 08:43

Szülésnél a gyerekem percekig nem kapott levegőt.

Az első hét borzalmasan telt.

Az első négy percben a gyomra károsodik utána a légzőszervek és végül az agy.

A gyomor könnyen gyógyítható. igy szerencsénk volt.

78. Jk
2008. jún. 3. 08:37

az én idegeim akkor mentek volna tönkre ha nem használom. tök nyugodtan alszom éjszaka, mert van figyelőnk.


egyébként a gyengébbek kedvéért:

be lehet állítani az érzékenységi fokát a légzésfigyelőnek.

magas érzékenységi fokon igen rohangálsz, mert ha nem mozog arra is beriaszt. illetve a babák nem fokozatosan vesznek levegőt. van hogy gyorsabban van hogy lassabban szaggatottan. ilyenkor is jelezhet. az érzékenységi fokot közére ajánlatos állítani. Még egyszer sem riasztott tévesen nálunk!


Tanács:

EL KELL OLVASNI a tájékoztatóját értő olvasással a szakszerű használat végett!!

77. f1c20677ee (válaszként erre: 75. - Jk)
2008. jún. 3. 08:33

Biztos valami gáz volt a miénkel,de nem bánom hogy nincs. Többeknél olvasom ezt a 4 percet, meg a tájékoztatót.Nem tudom hogy egy tájékoztató elolvasása után neki e állna valaki újraéleszteni a gyerekét. Hogy miért kételkedem? Nemkevés embert élesztettem újra,de mikor a gyerekemet kellett, rendesen besz....m. Ez a munkám, mégis Vele először rohangáltam mint pók a falon, mire fejbevertem magam, hogy hoppá mit csinálsz? A 4 percről pedig annyit, hogy minden O2 nélkül töltött perc növeli a maradandó károsodás lehetőségét.

Az oltani nem akaró felelőtlen szülők pedig nem szülők...!!

2008. jún. 3. 08:25
Biztos igazatok van, de amióta nincs ez a kütyü nem kapunk infarctust ejszakánként kétszer. Egy darabig sűrűn felkeltem amíg pici volt, de legalább magamtól. Mára pedig már 8 hónapos,tehát nem is lenne alatta. Egyébként mint írtam előre jelezte nekem a kórház személyzete, hogy 1 hónapnál tovább úgysem fogják bírni az idegeink. Bejött nekik.Cadence! Te miért használod ilyen sokáig?
75. Jk
2008. jún. 3. 08:24

nekünk már több hete valami szar noname elem van a figyelőben. kiválóan működik. az első elem öt hónapot simán kibirt.


4 perc alatt kell felébreszteni a csöppséget. ha nem sikerül akkor jöhet az újraélesztés.

szakszerű tájékoztató jár a légzésfigyelőhöz.



nagyon buta ember aki nem oltatja be a gyerekét.

ez nem oltás topik persze ezért nem merülnék el ebben, de nem gondoltam volna hogy magyar ember is tud buta lenni oltások terén. nem mondom, hogy minden szarral be kell oltatni, de a kötelezőket nem hobbyból találták ki.

74. Cadence (válaszként erre: 71. - F1c20677ee)
2008. jún. 2. 11:33

Miota megszületett a kislányom azota használjuk minden nap még a nappali alvásoknál is bekapcsolom (most 11 és fél honapos)és tartos elemet használunk eddig 3x cseréltem benne elemet.

Ugyhogy valami hibája lehetett annak a légzésfigyelönek.

73. 1eb84e4bad (válaszként erre: 71. - F1c20677ee)
2008. jún. 2. 11:11
Tuti valami baja volt a szerkenytűnek, hisz nem normális hogy 4 napig bírja. És az sem, hogy ha merül az elem ugyanolyan hangot adjon, mintha baj van.
72. win (válaszként erre: 71. - F1c20677ee)
2008. jún. 2. 11:08

Annak a gépnek akkor valami baja lehetett.

A fiamnál 5 hónapig használtuk minden nap, és ugyanazzal az elemmel üzemelt végig. Amikor elkezdtük használni tettünk bele új elemet, amit most cseréltünk csak ki, amikor a lányom megszületett.

2008. jún. 2. 10:47
Sziasztok. Az én kisfiam légzése leállt 3 hetes korában, nem alvás közben.Ekkor mi is vettünk l.figyelőt, bár sokan mondták, hogy csak szorongást generál.Visít ha merül az elem és ha már lemrült. Bármilyen tartós elemmel is max 4 napot bír. Számtalanszor előfordult, hogy visított a gép én felugrottam villany fel,indul az újraélesztés, a gyerekem meg tág szemekkel nézett hülyének. Így nálunk a szemétben landolt a figyelő kb 2 hét után.
70. Talian35 (válaszként erre: 69. - Adfe1d9c94)
2008. jún. 1. 09:41
nem, a másodikat már nem.
2008. máj. 31. 17:50
szia és te nem oltattad be a gyerekedet és ha vannak?
2008. máj. 31. 10:07

" az oltás egy plusz rizikó, nem csupán ez fogja a sids-et kiváltani."


Az Infanrix hivatalos betegtájékoztatója alapján amúgy nem plusz rizikó, hanem kiváltó ok...

[link]


A 16.oldal alján olvasható.


A kérdés már csak az, hogy hányszor ismerik el, hogy kiváltó ok volt (mert madar esetét nézve - 2 nap telt el) - úgy tűnik senki nem figyel rá és fel sem merül a lehetőség (holott LE VAN IRVA LEHETSÉGES MELLÉKHATÁSNAK!!!)

67. Cadence (válaszként erre: 64. - 37f6b82830)
2008. máj. 30. 17:59
A légzésfigyelönk használati utasutásában is 4percet irnak na meg azt is leirják rajzokkal kiegészitve hogyan kell ujraéleszteni.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook