Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti mennyit költötök egy kamasz lányra havonta? Miket engedtek meg? fórum

Ti mennyit költötök egy kamasz lányra havonta? Miket engedtek meg? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
11. Zsifi1
2021. dec. 28. 21:36

Nálunk korlátozottak voltak a lehetőségek, de nem is voltak nagy igényeim. 34 vagyok, és én is azt mondom, hogy már más világot élünk. Sokkal több, nagyobb igényei vannak a fiatalságnak, de sokkal több lehetőség is. Nálunk még csodaszámba ment, amikor lett korlátlan internet... Ma pedig már mindenkinek ott a mobilnet.

Kaptam 13-14 éves koromtól havi 2.000 Ft zsebpénzt, de étkezés, öltözködés, néha szemöldökszedés, pedikűrös (benőtt köröm miatt muszájból) Anyukám finanszírozta.

Én gyűjtögettem a kis pénzem, éppen újságot, vagy könyvet vettem, néha barátnőkkel moziztunk vagy egy buli, beülés valahova. De lehet akkor kaptam plusz pénzt, nem emlékszem.

Szóval a kötelezőkön felül szerintem én olcsó gyerek voltam. :)


Nyilván minden függ attól, hogy ki mennyit keres. Nálunk nem volt apa, egy fizuból kellett mindent megoldani. Az hogy abban az időben vagy éppen nekem nem voltak nagy igényeim, egy dolog. De akkor is voltak, akik sokkal több divatosabb ruhát kaptak, hamarabb festették a hajukat, többet jártak bulizni... Szóval sok mindentől függenek ezek a dolgok.


Nekem még nincs gyerekem. De sokszor elgondolkodok, mi is a jó irány. Nem lehet mindentől megvonni, hogy a társaitól teljesen le/-elmaradjon, de szerintem mindent is nem szabad megengedni. Meg kell tanulnia kezelni a pénzt és tudni annak értékét.

10. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 21:30

Most dicsekedni szeretnél a fórummal, vagy sajnáltatni magad?

Nekem egy kamasz így már műnő.

Én boldog vagyok, hogy a gyerekem ,ás értékrendet képvisel.

A sok sporttól nagyon csinos, hosszú szőke haja van, a nap barnítja, nem a szolárium.

Nem a mű izék a fontosak számára, az egészsége, a tanulás stb.


Természetesen szeresd így a gyereked, ahogy van, a tiéd.

De valószínű, valahol tudatalatt benned van, hogy nem az igazi. Ha az lenne, nem kellene inkognitóban beszélned, írnod róla.

2021. dec. 28. 21:24
Sokat, mindent.
2021. dec. 28. 21:21

Most 17 évesem évente 2-szer szeretne műkörmöt. (Karácsony, nyaralás) Azt fizetem neki. Fodrászhoz ritkán megy, mert növeszti a haját. Hetente kap egy ezrest suliba, de mellette visz enni, inni. Nasikat is megkapja amit kér.

Nyáron akart egy méregdrága ruhát, azt nem voltam hajlandó állni, a diákmunkás fizujából oldotta meg.

2021. dec. 28. 21:21
Nem lesz műnő, mert a műszempilla az 1D épített, természetes hatás, a körmös az a gél lakk és manikűr fogalmát fedi le, a hajfestés meg azért fodrásznál, mert ombre haja van és itthon nem tudnám neki szépen megcsinálni. A festés mondjuk csak 3 havonta van.
2021. dec. 28. 21:13

Póthajacska, kozmetikai tetoválás, lézeres szőrtelenítés, heti 50 a plázába, na meg volt már egy orrplasztika és egy kis szilikon is. Na meg a legújabb kütyük, ki ne nézzék szegényt. Szerintem ezek még benne vannak az "alap" kategóriában.


Csak vicceltem. #szarkazmus


Értem én, hogy más a világ, de anno anyám a következőket fizette nekem:

alkalmanként kozmetikus (arctisztítás, szemöldök-szempillafestés),

pedikűrös (rendszeresen),

alkalmanként fodrász (de festeni én festettem, abból a festékből, amit én vettem a zsebpénzemen).


Elfogadom, hogy öreg vagyok, de nekem ez így is durván túlzás.

5. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 21:02
Mindent megkapott ,a mű dolgokat kivéve.Nem számoltam,ami belefért.
4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 20:34
Neked tetszik, hogy kamasz gyerek, műnő lesz a segítségeddel?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2021. dec. 28. 20:33

Hála az égnek a kamasz lányom nem festette sem a haját, sem műszempillát nem használt, sem egyebeket.

A lovassportját finanszíroztam, meg mindent ami a tanulmányaihoz kellett. Természetesen, amíg nincs önálló keresete étel, ruha, betét, könyv stb.

Erre meg nincs meghatározott összeg, mindenkinek más fér bele.

2021. dec. 28. 20:18
Továbbá ott a buszbérlet, étkezés, de ezeket alap hogy állom.
2021. dec. 28. 20:17

Hajfestés, műszempilla, szolárium, körmös?

Én a szoláriumot nem engedem.

A többinek állom a költségét. További 10.000Ft zsebpénzt kap, de én ellenőrzöm mire költi. (Ruha, smink)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook