Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti milyen feltétellel engedtek be takarítőnőt/bejárónőt a lakásotokba? fórum

Ti milyen feltétellel engedtek be takarítőnőt/bejárónőt a lakásotokba? (beszélgetős fórum)


1 2 3
2014. aug. 26. 06:40
Semmilyen!
71. Sváby (válaszként erre: 65. - C12d5dcd66)
2014. aug. 22. 15:22

Egy ügynökség sajnos nem garancia, arról nem is beszélve, hogy horibilis összegeket kérnek.

Egy rendes takarítónöt találni lehetetlen. A takarítás minösége erösen kifogásolható, de azért a kifogástalan munkáért járó pénzt pofátlanul elfogadják.

70. emi1206 (válaszként erre: 68. - Forrest2010)
2014. aug. 15. 16:53
Én is csak olyat alkalmaznék, akit megbízható ember ajánl. Azért ez tényleg bizalmi állás.
69. emi1206 (válaszként erre: 64. - Forrest2010)
2014. aug. 15. 16:51
Szegény kislány. :( Nehéz lesz neki majd felnőttként is.
68. forrest2010 (válaszként erre: 65. - C12d5dcd66)
2014. aug. 15. 16:50
Engem nem fenyeget az a veszély , h valaha is telne rá , de csak olyat alkalmaznék , akit ismerek mások tapasztalatából .
67. emi1206 (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2014. aug. 15. 16:49
Persze van példa mindenre sajnos. Nekem még nincs ugyan gyermekem, de a családból már így is többen jelezték, ha majd lesz, akkor szívesen segítenek. Szerencsés leszek, úgy néz ki. :)
66. emi1206 (válaszként erre: 61. - Forrest2010)
2014. aug. 15. 16:47
Itt is volt a szülőkkel is gond. Állandó balhék voltak, drogoztak is időnként. A gyerekkel nem is foglalkoztak. Nem csoda, hogy az a kisfiú olyan lett, amilyen. Belegondolni is rossz, hogy majd felnőttként milyen lesz.
65. c12d5dcd66 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2014. aug. 15. 16:03
Ha rákényszerülnék, csakis ügynökség által közvetített bejárónőt alkalmaznék.
64. forrest2010 (válaszként erre: 63. - Trapiti)
2014. aug. 15. 15:49
Igen , ez is szomorú , egy pici gyerekkel , babával úgy bánni , mint némelyik ! sajnos sok szülő se kivétel ! Itthon , mikor a lányom egy ilyen csőszképző tanfolyamot végzett volt egy kislány , akit mindig elsőnek hoztak be már reggel 6-kor ? és utolsónak vittek el !!! szegény kicsinek egy hatalmas füzér cumi lógott a nyakába , de ez a gyerek , gondolom a " jó bánásmódtól " örökké depis volt , már picinek is !!!!
2014. aug. 15. 15:43
Ode-vissza vannak példák, rémtörténetek arról is hogy hogyan bánnak a bébicsőszök a gyerekkel. Én a magam részéről sokkal inkább bízom másra a takarítást mint a gyereket. Babysitter-re sosem volt igényünk, azt mindig megoldottuk családon belül ha segítség kellett, de nagyon ritkán kellett.
62. forrest2010 (válaszként erre: 61. - Forrest2010)
2014. aug. 15. 15:42
Gondolj bele , egy ilyen gyerekből milyen felnőtt lesz , akinek a szülei ilyen dolgokat megengednek ?! Mert ott már a szülők is elég bunkók lehettek !
61. forrest2010 (válaszként erre: 60. - Emi1206)
2014. aug. 15. 15:40
A lányom volt Angliába bébicsősz még 97-be , a gyerekekkel nem volt gond , de a szülőkkel annál több !!! A nyelv miatt ment ki , fizették neki a nyelvtanfolyamot a csőszködés fejében / na + rámaradt a takarítás , mosás-vasalás , kapott zsebpénzt , kb olyan 300 fontot . A 2 iskolás gyerekkel nem volt gond , de az óvodás egy elkényeztetett nyafka poronty volt , a szülők meg időnként verekedtek , hamar elege is lett , 3-4 hónap után otthagyta őket !
60. emi1206 (válaszként erre: 59. - Forrest2010)
2014. aug. 15. 15:15

Na a gyerekre vigyázás az, amit nem is tudom meg tudnának-e fizetni nekem. Sokszor mikor hallom, hogy egész hónapra kap 100e ft-ot egy baby sitter, háááát én dupla ennyiért sem vállalnám, pedig nem rossz pénz a 100e ft sem, ha úgy vesszük.

De egész nap vigyázni egy gyerekre, ellátni, figyelni rá és ha bármi történik vele, akkor te leszel a felelős és mindezt egy idegen gyerekkel, aki, ha úgy van nevelve, akkor richtig ellenkezni fog. Ismerősöm külföldön volt bejárónő, a szülők is lenézték őt, a gyerek is gyorsan eltanulta ezt. Minden reggel a szobája elé cipelte a kutyaszart és leste, hogy hátha belelép. Meg sok ilyen kis szemétkedést elkövetett a gyerek. Szóval ez nagyon nagy felelősség.

Saját gyerek esetében is, de őt úgy nevelhetem, ahogy én szeretném.

59. forrest2010 (válaszként erre: 57. - Bdf78cc352)
2014. aug. 15. 10:46

Hidd el , h itt is az , már réges-rég !!!!

Jó sok éve / van az már 30 is ! / egyik újságban olvastunk 1 hirdetést , akkor 30 e ft-ot ajánlott valaki / akkor ez rengeteg volt !!! / felsorolta az elvégzendő munkákat : főzés-mosogatás-takarítás-mosás-vasalás , kert rendben tartása- ha elmennek szórakozni akkor gyerekre,gyerekekre vigyázni , ha rendezvény náluk , akkor abba is besegíteni , mondjuk ez nem is bejárónői , hanem inkább házvezetőnői egyveleg !

58. trapiti (válaszként erre: 57. - Bdf78cc352)
2014. aug. 15. 10:46
Szerintem nincs ezzel semmi gond, mindenkinek jó... akinél takarítanak annak is, és akinek munkát biztosítanak annak is. Nekem is van ismerősöm nem is egy, akinek itthon nem volt munkája, az ottani takarításból meg szépen megél.
57. bdf78cc352 (válaszként erre: 56. - Trapiti)
2014. aug. 15. 10:30
Ausztriában már státusz szimbólum, van e( határ mellet ált magyar ) bejárónő.Nem csak extra keresetűek tartanak. Alkalmanként 70-80 eurót is megkeresnek 1 napi munkával, sőt ott szokás hogy kaját is kapnak ha egész nap foglalkoztatják őket.
56. trapiti (válaszként erre: 55. - Ina87)
2014. aug. 14. 12:00

Pff soha? Szerintem nagyon sokféle ember, család és helyzet van, nem értem miért megvetendő/lenézendő ha valaki takarítónőt hív. Lehet hogy a saját munkájával - amit esetleg jobban is szeret mint a takarítás - könnyedén megkeresi az árát. Lehet hogy a takarításra szánt időt mással is el tudja tölteni. Én pl. nagyon örültem amikor egy 24 órás ügyelet után tiszta lakásba értem haza és a lakás suvickolása helyett lefekhettem aludni, így délután nem egy szétesett 30 órája talpon lévő idegroncsként mentem a lányomért az oviba, vagy hogy a hétvégét vele tölthettem és nem kellett különösebben a lakással foglalkozni és a gyereket lepattintani. Nyilván attól még hogy heti 1x kitakarít valaki még egy csomó tennivaló van, de nekem nagy segítség volt. Egy csomó olyan családot ismerek, akik megtehetnék, de elvből nem hívnak takarítónőt, inkább naphosszat takarít anyu, a gyerek meg a tévé előtt ül egész hétvégén - szerintem ez sokkal rosszabb.

Mostanában én is magam takarítok de nem tartom ezt akkora erénynek, a családnak totál mindegy hogy én csináltam-e meg vagy más, a lényeg hogy meglegyen. Most belefélr az időmbe, de munka mellett mindenképpen a család rovására ment volna. Szerintem heti 5000-t megér az együtt töltött idő, és ha valakinek telik, jól teszi ha áldoz rá.

55. ina87
2014. aug. 14. 10:57
magamal meg vagyok elégedve,takaritönö pff soha
54. 1ff4de00b4 (válaszként erre: 1. - Chateigne)
2014. aug. 14. 09:50

Nekem nincs nem is volt..

Olyan igen aki nekem segített/barát/mikor nagytakarítást csináltunk..

nem hagynék senkit egyedül a lakásban..nem azért mert lop..

Csak mert beleolvashat bizonyos dolgokba,

ugye a kíváncsiság..

53. Kilimcs (válaszként erre: 52. - Forrest2010)
2014. aug. 14. 09:43

ok akkor sorban.. itt kezdődött... volt egy ilyen hsz:


"14. lilibe 2014-08-13 15:25

Én nem vagyok tisztaságmániás, de nem bírnám elviselni, hogy egy idegen (nem családtag) mozogjon, tegyen vegyen a házamban, akármennyire is bízom meg benne."


erre írta ő ezt:


"18. Lexi38 2014-08-13 16:13

Én meg tisztaságmániás vagyok:D :D, de azt nem bírnám elviselni,ha a cuccok nem a szokott"! helyükre kerülnének vissza.


Mikor a fiam takarít,mindent átpakol és semmi sem a helyére kerül vissza. Nem szólok mert örülök ha besegít, de pakolászom...... :)"


Én úgy értelmeztem, hogy a fia csak példa volt, hogy már azt se nagyon viseli... hiszen arra írta válasznak amiben konkrétan idegen takarít.


Ezért kérdeztem meg, hogy mr miért ne a helyükre kerülnének a cuccok?? hiszen eleve úgy bízom meg a takarítót, hogy mindent ugyanoda. miért tenné máshova?? ha úgy állapodtunk meg. ez munka, nem a ygerek "segítsége". így egyszerű megállapods kérdése.


na mostmár tovább nem vezetem le a nyelvi összefüggéseket. vicces. én ok hogy olvassak, tessék gondolkodni!! bárkinek. nem káros higyjétek el.

52. forrest2010 (válaszként erre: 51. - Kilimcs)
2014. aug. 14. 09:22

Bocsi , mert az alatta lévő szünet után írta is , h amikor a fia takarít ......


Az az igazság , h talán nem is gondolnak erre a gyerekek , ha szólok a fiamnak , h oda tegye vissza , ahonnan elvette .... fogalma sincs róla honnan vette el , nem figyel , máshol jár az esze !

51. Kilimcs (válaszként erre: 39. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 14. 08:19

ezt írtad , idézlek : " , de azt nem bírnám elviselni,ha a cuccok nem a szokott"! helyükre kerülnének vissza. "


erre írtam, hogy már miert ne a helyükre kerülnenek vissza a cuccok . ...

50. forrest2010 (válaszként erre: 41. - Emi1206)
2014. aug. 14. 02:55
Lakik a közelünkbe egy 94 éves kisöreg , ők ezt hajdanán úgy oldották meg , h építettek egy új házat , közösen a gyerekükkel / 35 éve / de persze ez se garancia semmire , mert hiába a gondoskodás , ember tervez ..... de náluk jól alakult , akkorra már nagyobb macera volt a régi svábházat rendbe tartani . A régi utcájukban övéké volt a legszebben karbatartott kicsi ház és udvar , most , itt is az övéké az !
49. forrest2010 (válaszként erre: 40. - 3da8f53e4a)
2014. aug. 14. 02:47
A régi munkahelyemen rendszeresen átrendeztek a Panzióba szobákat , eleinte fura volt , de aztán annyi haszna volt , h tényleg rövid idő alatt minden kis sarok jobban sorra került , mint a régi helyzetbe , de azért én itthon nem szeretném 1-2 havonta át-toligálni az szobák berendezését ! Lehet , túl se élnék a bútorok ! ezek már nem 100 évre vannak gyártva !!!!
48. forrest2010 (válaszként erre: 37. - Lilibe)
2014. aug. 14. 02:42
:D :D :D / na akkor majd én is !!!!
47. forrest2010 (válaszként erre: 42. - Emi1206)
2014. aug. 14. 02:41
Tényleg nagyon sokan éppen ezekért vállalnak takarítást , mert v kevés a jövedelmük , v semmi és annál szörnyűbb nincs ! lakni kell , enni is a családnak , és a lét nem kevésbe kerül ! Kevesen vannak , akik csak hobbiból , de azért akad olyan is , aki unatkozik és nem is annyira a pénz amire szüksége van ,/ de persze az is jól jön ! / hanem 1 kis traccsolás , mert miközbe végigjárja a 6 munkahelyét , közbe azért éli a társadalmi életét is !
46. forrest2010 (válaszként erre: 43. - Emi1206)
2014. aug. 14. 02:34
Ez tényleg picurka és nagyon észnél kell lenni , h az ember elférjen családostól , ha van , talán annyi az előnye , h a fenntartása kicsit kevesebb . A mi házunk is beleférne 1 volt kolleganőm lépcsőházába , a másiknak + az amerikai konyhájába , de ma már örülök , h hajdanán nem volt pénzünk nagyobbra .
45. lilibe (válaszként erre: 41. - Emi1206)
2014. aug. 14. 01:39
:-D
44. grizus
2014. aug. 14. 00:34
Azon még nem gondolkodtam, hogy saját magamat beengedjem-e a lakásba. Szerencsére.
43. emi1206 (válaszként erre: 31. - Forrest2010)
2014. aug. 14. 00:22
Nekünk gyakorlatilag nincs is konyhánk. Úgynevezett amerikai konyhás a lakásunk, csak Amerikában jóformán a konyharész akkora, mint a mi egész lakásunk (32 nm). :D Úgyhogy nálunk pl. a konyhai gépek nagy része a szobai szekrény aljában van. :)
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook