Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti meddig szoptattatok, hogyan? fórum

Ti meddig szoptattatok, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
92. Szerénke83 (válaszként erre: 90. - Bettiletti)
2011. szept. 20. 14:44

Én nem azért fejtem, hogy üvegből etessek, hanem az elején nagyon jó, hogy növeld a tejmennyiséget, plusz lehet fagasztani, már ha a baba elfogadja a visszaolvasztott tejet...


Elvileg a tej tökéletes szomjoltó, de ha sétáltok nyáron és nem akarod cicire venni, akkor szerintem lehet vizet adni a babának.

Azért olyan érdekes, igény szerinti szoptatás 4 óránkét. Hogy is van ez???

:)

2011. szept. 20. 14:25
Ja, és kértem a gyerekorvost az elején, hogy írjon fel tápszer, ha véééletlen nem elég a tej (többet nem volt ilyen gondolatom, nagyon szerencsés vagyok ilyen szempontból, pedig császáros voltam, igaz sos császár, tehát vajúdás végigment), legyen, de azt mondta, elég lesz, nem kell, ha vészhelyzet van, felforralt lehűtött vizet lehet adni, lehetőleg kiskanállal.
90. bettiletti (válaszként erre: 59. - Mandulacska2)
2011. szept. 20. 14:22

Tőlem is mindig kérdezik, hogy ééés van elég tej, van mit ennie? A válasz persze, és téma lezárva. De biztos elég neki, nem kéne egy kis tea neki? Nem, még nyáron sem, a Fiam nem is tudja, mit kell a cumisüveggel csinálnia, illetve most kezdi tanulgatni, de inkább játszik vele, most is még csak próbálok adni 1-2 korty almalét, de nem kéri, a vizet sem, hozzátáplálást is türelmesen, kedve szerint csináljuk, ha kér, kér, amennyit kér, ha nem, nem.



A szopi pedig mindig csak igény szerint, az elején nagyon szépen, 4 óránként, majd 3 óránként szopizott, aztán jött a nyár, meleg és kicsit felborult a rendszer, szomjúságra is tejcsit kap, mivel az eleje hígabb, ivásra való, és ha éhes, akkor pedig többet szopizik, és hozzájut a zsírosabb, táplálóbb részéhez is, ez nagyon jól ki van találva, nem szabad hagyni magad! Egy pici babának se vízre, se semmi másra nincs szüksége a tejen kívül, és így alakul ki egy olyan "nagy igény", ami mellett nem megy el a tejed, és elég lesz mindig, hiszen ha adsz neki mást is, nem növekszik eléggé a szopi mennyisége (vagyis a tejigény), a cici nem termel többet, pedig nyilván minél nagyobb a baba, annál többet igényel.


Ne ragaszkodj semmilyen napirendhez, majd a baba kialakítja.


Tejserkentő, stb nem kell szerintem, csak ha nem elég a tej, és nem segít a gyakori szoptatás (kulcskérdés a gyakoriság, főleg az első napokban, minél többet mellre tenni, attól indul be a tej, ha nem jön szerinted semmi, akkor is ciciztetni, ez 3-4-5 nap is lehet). Ha netán valamiért nem adnák a babát egész napra, akkor pedig fejni, hogy a szopiingert megkapja a cici!

Később viszont nem kell fejni (nekem 1-1 alkalmat kivéve nem kellett, ez is olyan volt, hogy pl. reggel fájt a mellem a tej mennyiségétől, alig bírtam a karomat megemelni, a baba még aludt, na akkor fejtem, de csak annyit, hogy ne fájjon, és amit lefejtem, sosem adtam Neki üvegből, hiszen az "fölösleg" volt), sokat elkövetik azt a szerintem hibát, hogy fejnek, és idővel a baba kényelmes lesz, és nem akar annyit dolgozni a tejért, rászokik az üvegre (persze vannak jó üvegek, t. tippee van nekünk, 1 db, újszülött méretben, ebből azért nem jön olyan könnyen), ahogy a cumisüveg képbe kerül, előbb-utóbb nem lesz szoptatás...


Ne aggódj, az elején biztos lesznek fájdalmas pillanatok, nekem nem kellett bimbóvédő, igaz véres-sebes, durva sosem volt szerencsére.

Av...nt krémet használtam a cicimre, de azt sem kellett gyakran, ezt lemosni sem kell.

2011. szept. 20. 13:23

Én magamból indulok ki és abszolút nem izgatott terhesen a szoptatás. Mert úgy voltam vele, hogy ha nem megy, ott a tápszer.

Én úgy gondolom, felesleges olyan dolgon előre parázni és túrázni, ami nem is biztos, hogy bekövetkezik.


Én sem ragaszkodtam foggal körömmel a dolgokhoz,d e kialakul a napirend és onnan fogva nincs gond egy szál se. Persze 1 órás csúszás előre-hátra belefér, de sok igény szerint szoptató anyukától hallom, hogy nem tud sehova menni, mert egyik nap ekkor eszi a gyerek, a másik nap máskor.

Szerintem ez csak az anya rugalmassága, hogy indulás előtt szoptatsz, én is mindig így tettem, inkább a szoptatáshoz igazítottam a programokat és nem fordítva.

Hála égnek a gyerekem nem volt beteg szoptatás alatt, nem jött a foga, így nyugtatónak sem kellett a komfortcicizés.

Rekordgyorsan leszokott, utána pár nappal ha a cicimre nézett nem az evésre asszociált...

88. zzzsch
2011. szept. 20. 12:47

Vonaton a félreesőbb hely + kendőre szavaznék.

Általában akik már szoptattak, észreveszik, hogy szoptatsz és mosolyognak, aki még nem szoptatott gyereket, azoknak fel sem tűnik, azt hiszik, alszik a karodban/öledben a baba.


WC: szokott lenni pelenkázó és egyban szoptatós helyiség, ez általában rohadt büdös, koszos, mint általában a nyilvános wc-k. Hát, pont most hétvégén volt szerencsém ilyenhez, inkább kimentünk és a kocsiban szoptattam. Közben magamban fortyogtam, aki wc mellé teszi a szoptatós helyiséget, biztosan nem volt még szopó gyereke és próbálja ki, hogy minden kirándulásán a nyilvános wc-ben fagyizik. Kb annyira jó az a babának+mamának.

87. zzzsch
2011. szept. 20. 12:40

Könnyű azt mondani, hogy ne izguljon előre, de ha az ember nagyon szeretne szoptatni, de a családban folyton azt hallja, hogy arra készülj, hogy nem fog menni, mert a mi családunkban senkinek sem sikerült, akkor nem tud az ember nem aggódni, pláne terhes hormonokkal telenyomva. :)


Az igény szerinti szoptatás nem azt jelenti, hogy 10 percenként szoptat az ember. Illetve időnként akár azt is jelentheti (pl betegség esetén, de akkor úgysem mászkálunk nagyon a gyerekkel), de általában egy idő után a gyerek kialakít magának valami napirend szerűt, kb lehet számítani rá, mikor kér majd enni, mikor alszik. Ezt rugalmasan lehet kezelni, program miatt módosítani, de lehet számítani rá, mikor mi lesz. Csakhogy ehhez nem ragaszkodunk foggal körömmel, csúszások lehetnek benne, a gyerek időnként, pl nyári nagy melegben gyakrabban kér, stb.


Én sem szoptatok nyilvánosan, de mostanában volt olyan program, hogy házon kívül szoptattam, mindenhol meg lehet oldani, szoptatós helyiség, étterem irodájában pihenő helyiség (többnyire nagyon segítőkészek), vendégségben üres szoba, strandon üres kabin, kocsival út szélén félreállva egy fa alatt (nagyon hangulatos tud lenni). Fő a rugalmasság, kreativitás. :)


Boltba, programra én is szopi után indulok és tudom, hogy biztosan van 2-3 órám, de ha érdekesség, látnivaló van, az leköti a gyereket és nem kér enni. Ha időre kell menni, akkor megszoptatom előtte és akkor közben nem fog kérni. Lényeg tényleg a rugalmasság. Voltunk olyan programon több gyerekkel, ahol a kötött napirendesek, időre evő gyerekek szülei ott toporogtak, hogy jajjajj, evésidő van, hogy oldjuk meg, mi meg egyáltalán nem voltunk gondban, mert a gyerek még nézelődött, nem kért enni, mert esemény volt és előtte pont megszoptattam.


Házon kívül a gyereket lekötik a látottak, történtek, nem esik nekem, a szopi neki is intim, nyugalmat igénylő helyzet.


Éjszaka/ébresztés: alapvetően azt mondják, hogy az újszülöttet az első napokban legalább 4 óránként éjjel is meg kell szoptatni. Ez nyilván függ a súlyától, gyarapodásától is, van, akinél gyakoribbat javasolnak. Én nem ébresztettem, csak magamhoz vettem, ettől picit feljebb ébredt, mondjuk félálomban volt és félálomban, ha a cicit bevette, akkor már remekül tudott álmában szopizni.

Még most is szopizik éjjel 1-2x, de így nyugodtabbak az éjszakáink, nincs éjszakai felsírás, jól alszik, mert amint elkezd mocorogni, nyögdécselni, kap szopit és nyugodtan alszik tovább. Szopi közben én is alszom, utána csak lehúzom a pólóm és alszom tovább. Így vészelte át a fogzást is, csak általában eggyel többször kért, mert könnyebben megébredt a fogfájásra.


Az én kisfiam 4-5 hónaposan általában napi 6-7-szer kért, volt, hogy egy órát szopizott szundikálva fel-fel ébredve, változó intenzitással, most napi 8-9-szer kér, és max 10 perc egy szopi, ha belealszik is 15 perc. De mikor nyár közepén nagy meleg volt, volt olyan, hogy napi 15-ször kért. Érthető volt, mi is 10 percenként ittunk.


A melegítő gélpárnát a T*sco-ban vettem, a pezsgőtablettáknál, vitaminoknál volt, olyan mint egy zacskónyi kék zselé, hűtő-melegítő tasak, meleg vízben vagy mikróban lehet felmelegíteni, később akár hideg borogatásként is használható majd hűtve. Szerintem a drogériákban is lehet ilyet kapni. (Ja, én később fájó babapocira is használtam melegítésnek.)


Mérleg: mivel én nagyon paráztam a témán, hogy van-e elég tejem, kb 3 hónapig méregettem a kisfiamat. Tanulságok: első napokban nem árt, de ha pisisek a pelenkák, nyugodt a gyerek, érzed a tejleadó reflexet, akkor minden rendben. A méregetés elég macerás. Szopi közben elalszik, akkor ahelyett, hogy óvatosan letenném és hadd aludjon, még mérlegre tenni, aztán felvenni, aztán ágyikó. Nyugodtabb, lazább, kötetlenebb, gondtalanabb lett a szopi, mikor már nem mértem, emiatt a tej is picit több lett. :)

Én hetente máig mérem, hogy lássam, gyarapszik-e rendesen.


Viszont tudni kell, hogy ez is szakaszos, most az én kisfiam mászni tanult, fogat növesztett, 3 hétig 20-30 grammokat (ami gyakorlatilag nulla, mérési hiba is lehet) hízott. Most ezeket a feladatait jól elvégezte, gyorsan egy hét alatt hízott 260 grammot.

Viszont most már baromi nehéz mérni, mert hihetetlen ficánka.


Szoptatási tanácsadó: szerencsére ma már működnek szoptatási tanácsadók szerte az országban, rengeteget tudnak segíteni akár bagatellnek tűnő, vagy megoldhatatlanul súlyosnak látszó kérdésekben. Érdemes megkeresni őket, megmenthetik a szopit.


Előzetesen is informálódhatsz, szerintem a legszéleskörűbb a lll.hu, La Leche Liga, ez egy nemzetközi szoptatást támogató szervezet, iszonyú tapasztaltak.


A Bp. István kórház szülészete szoptatásbarát, sokat segítenek, de működik a kórházban szoptatási ambulancia, őket meg lehet keresni, ha nem ott szültél is, ha gond van. Én ott szültem, a csecsemős nővérek sokat segítettek az első napokban. Mondták, hogy az első napokban az alvásokon kívül folyamatos szoptatás legyen, amint ébren van, mellre lehet rakni a babát, így jól összeszokunk és be is indítja a tejet jól. Mire hazajöttünk, tudott szopizni a kisfiam, én is tudtam szoptatni és mire bedurrant a mellem és kemény lett (azt sokkal nehezebb neki szájba venni és szívni), már megtanulta a technikát, mert eleget gyakorolt az első napokban és nem volt belőle problémánk. Ráadásul az előtej fontos tápanyag, amihez az első napokban tud hozzájutni a baba.

86. rizsszem (válaszként erre: 82. - Mandulacska2)
2011. szept. 20. 12:00
Bármikor meg lehet oldani és bárhol a helyszín soha ne tántorítson el ha a babád éhes lesz és nincs más választásod.Ma már ez egészen elfogadott dolog de 11 éve sem adódott ebből problémám.És ne görcsölj a szoptatás dolgon menni fog és kész.Nem vagyunk egyformák de fő a bizalom fogsz még hallani sok jó és rossz tanácsot is.Van mikor még a kórházi dolgozók sem tudnak igazán segíteni hogyan kell,de hazamész és a megszokott környezetben megoldódik minden.Sok mindent tapasztaltam ezügyben.Infót gyűjthetsz,de akkor és ott fogtok megtanulni szopizni mikor a baba megszületik.Meg kell majd tanulnotok egymást hisz őt is tanítani kell mert a szopóreflex magában nem biztos hogy elég a szoptatáshoz.
85. rizsszem (válaszként erre: 78. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 11:50
Igen én ezt tudom a kérdésem arra vonatkozott inkább amiket írtak előtte.
84. rizsszem (válaszként erre: 79. - Mgagi)
2011. szept. 20. 11:48
:)Pontosan erre gondoltam én is egy pelus egy vékony kistakaró és nem is zavar senkit.5 gyerkőc után van benne tapasztalatom.Szóba sem kerülhet nyilvános WC hisz annál undorítóbb hely nincs.Van amikor az anyukáknak kreatívnak kell lenniük.Emiatt még soha nem kerültem kínos szituációba max elismerő mosolyokat kaptunk.A lényeg hogy a baba pocija tele legyen és mivel az én legkisebb fiam korababa volt nem is engedhettem volna meg magamnak a tápszert ha csak nem lett volna feltétlenül muszáj.Ma már persze csak itthon szopizunk hisz nem ez a fő táplálékforrása.
2011. szept. 20. 11:28

Hááááát a MÁV mosdók nem a tisztaságukról híresek...

Szerintem egyedül a kendő, a takarás a megoldás.

82. mandulacska2 (válaszként erre: 75. - Rizsszem)
2011. szept. 20. 11:27
Ilyen esetben biztos nem lehetne megoldani. Én mondjuk bemennék a WC-be, bár nem tudom még, milyen komfort szükséges.
81. Szerénke83 (válaszként erre: 80. - Mgagi)
2011. szept. 20. 11:12

Ez jó:)

Nekünk is így kellett volna a ht-t, anno, de Máté előbb ette a főzeléket és utána szopizott keveset.

80. mgagi (válaszként erre: 73. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 11:01
Igazából addig nem is eszik rendes kaját (itthon) amíg előtte nem szopizott.
79. mgagi (válaszként erre: 78. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 10:53

Én is vmi ilyesmire gondoltam.

Pelenkával takard el magatokat ő pedig nyugodtan tud szopizni. Bár ilyenkor jön jól a hordozókendő (nekem nem volt de a nélkül is megoldottam a nyilvános szoptatást ha szükség volt rá).

78. Szerénke83 (válaszként erre: 75. - Rizsszem)
2011. szept. 20. 10:51
Vigyél magaddal kendőt, amivel be tudod magatokat takarni, akkor lehet észrevehetetlen módon szoptatni.
77. Szerénke83 (válaszként erre: 74. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:50
:(
2011. szept. 20. 10:49
Így a harmadik gyerekre lett elég tapasztalatom a szoptatáshoz. Elsőt nem sikerült, másodikat 5 hónapig, a harmadik gyerkőc most 17 hónapos és szopik még mindig. A titok amire rájöttem, nem kell cumi, se itatós, se nyugtató (pipa). Más folyadékot pohárból iszik. Mellettem alszik este, így ő többször szopik este, de nem kell fel, csak amíg megkeresi a cicit és alszik tovább. Nappal is többször szopik még, igazából igény szerint, ha kéri akkor odajön és húzogatja a pólómat.
2011. szept. 20. 10:48
Lenne hozzátok egy kérdésem!Hogyan oldanátok meg egy 260kmes utat vonattal ha nem igazán vagy csak kissé vagytok a nyilvános szoptatás mellett?Közben nincs kire hagyni a babát de tejcsi csak annyi van amit a baba igénye megkíván?sztem ezt két szoptatás közé akármilyen napirend van nem lehet beilleszteni.
74. mgagi (válaszként erre: 73. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 10:44
Nem panaszkodom. Bár egy pár napja beteg volt és akkor nem volt hajlandó se enni se inni.
73. Szerénke83 (válaszként erre: 72. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:41

értem:)

jó étvágya van akkor:))

72. mgagi
2011. szept. 20. 10:38
Evés előtt szopizik, de előfordul olyan is hogy két étkezés között.
71. Szerénke83 (válaszként erre: 68. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:35
Akkor szopizik, amikor eszik (mondjuk utána) vagy külön szopizik 4x és rendesen eszik reggelizt, tízórait, ebédet, uzsit, vacsit?
70. Szerénke83 (válaszként erre: 69. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:34
:D
69. mgagi (válaszként erre: 66. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 10:30

1 éves.

Egyébként a városban nem is tépkedi a pólóm csak itthon:D

68. mgagi (válaszként erre: 67. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 10:29
4x-5x. De mellette eszik is rendesen. Éjszaka is felkel min. 1x. Rosszabb éjszkákon 3x.
67. Szerénke83 (válaszként erre: 65. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:19

Milyen gyakran szopizik?Mégiscsak van valami rendszer, ha két szopi között tudsz jönni-menni.

Nekem az nem fér bele az igény szerinti szoptatásba, hogy néha 2 óránként szopizik, néha 5 óránként napközben.

66. Szerénke83 (válaszként erre: 64. - Mgagi)
2011. szept. 20. 10:18

Nem gondolkodunk egyformán, nekem ez nem jön be.

Mindemellett én is sokáig szoptattam. Mekkora a gyermeked?

Mert nem feltétlenül éhes, hanem komfortcicizni akar, ez megnyugvás.


Itt nem arról van szó, hogy el kell lökni, nálunk ilyen sosem volt. Cicizett, és két cici között sosem jött, hogy tépkedje a pólómat.

65. mgagi
2011. szept. 20. 10:09
Én sem szoptatok idegen helyen már. Az elején 1-2 alkalommal előfordult, hogy plazaban meg kellett szoptatnom, de én is úgy alakítom a napirendünket hogy két szopi között ami belefér. A nővérét nap mint nap visszük az oviba és megyünk érte és nem 10 perces út.
64. mgagi (válaszként erre: 54. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 10:06
Azért igény szerint van, mert ő igényli. Jön és húzza a pólómat. Nem taszítom el azzal, hogy bocs nem lehet mert nem így van a napirendünk. Ettől függetlenül a napirend meg van. Ha meg nyűgösebb napja van akkor meg egyébként is anyásabb.
63. Szerénke83 (válaszként erre: 62. - Mandulacska2)
2011. szept. 20. 09:41

Szerintem is az egyik legintimebb dolog én csakis otthon szoptattam, illetve rokonoknál, természetesen külön szobában.

A kialakult napirendnél már tudsz tervezni, mi mindig 2 szopizás között sétáltunk, ügyet intéztünk, nekem sosem kellett nyilvános helyen szoptatnom.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook