Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Hozzátáplálás mellett hány alkalommal szoptattatok és a baba mennyi idős koráig? fórum

Hozzátáplálás mellett hány alkalommal szoptattatok és a baba mennyi idős koráig? (beszélgetős fórum)


1 2
31. csibefalat2008 (válaszként erre: 30. - Giga455)
2010. jan. 14. 13:51
Nincs még fogunk remélem tényleg összefügg mert lelkileg engem is rosszul érint hogy szeretnék többször szoptatni mint éjjel meg reggel. Eddig úgy éreztem szüksége volt rám alváshoz is. Most meg egyszerüen tol el magától mintha haragudna. Esténként a másik szobában bőgőm ki magam mert már ennyire nem kellek neki. Lehet hogy önzöen hangik, de nekem fontos kötödést jelentett.
30. giga455 (válaszként erre: 27. - Csibefalat2008)
2010. jan. 14. 13:31

Nekem mensi problémám volt, mikor annyi idős volt ati mint a te picid. Iszonyatosan elöntött, és vérzéscsillapítót kellett szednem, de attól meg elapadtam. Tiszta ideg voltam hogy legyen tejem, még a nőgyógyásszal is összevesztem, hogy én szoptatni akarok, és adjon más gyógyszert.

De van egy egykorú kis barátunk, egy napon születtek a gyerekek, és ő 10 hónapos kora óta nem hajlandó szopizni. Teljesen magától szokott le, hiába erőltette az anyukája, és próbálkozott, egyszerűen nem kérte. A barátnőm összefüggésbe hozza ezt azzal, hogy akkor kezdett el fogzani, és azért nem volt hajlandó szopizni.

2010. jan. 14. 13:24
Köszönöm hogy leírhattam ide a gondolataimat. Megyek próbálkozni :D
28. marcsix (válaszként erre: 27. - Csibefalat2008)
2010. jan. 14. 13:23
Szerintem, ha szomjas lehet, fog cicizni. Ha már nem beteg azért más :) Nekem nincs és nem is volt bajom a cicizéssel. Nekem inkább az a bajom, hogy nem eszi mást :D Tanácstalan vagyok, és a védőnő sem tudott semmi okosat mondani. De ha még cicizik, az jó jel, még nincs "elrontva" semmi. A lényeg, hogy szépen fejlődjön :)
27. csibefalat2008 (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2010. jan. 14. 13:21
Nálam pont forditva van akkor sir ha próbálom szoptatni igy inkább ráhagyom. Jobban érdekli a kaja amit főzök neki. Természetesen nem "kell" visszaszoktatnom csak szeretném ha minél tovább szopizna.De lehet hogy amikor másnak volt ennyi idős a baba más igy érzte, tovább szopi amig lehet. Idővel persze lehet másképp lesz majd. Eddig az enyém is cicifüggő volt. De most egyik napról a másikra váltott, beteg is volt és mivel alig kapott levegőt az orrán nem kellett a szopi.
26. marcsix (válaszként erre: 25. - Giga455)
2010. jan. 14. 13:18

Aranyos vagy, hogy segítesz :)

Tegnap pont azt csináltam. Adtam a kezébe kanalat, és kalapált szó szerint. bevette a szájába, de csak üresen, ha már volt benne, akkor kiütötte a kanálból és úgy kapta be. Kipróbálom úgy hogy közben én etetem. :)

25. giga455 (válaszként erre: 23. - Marcsix)
2010. jan. 14. 13:05

Adj a kislány kezébe kanalat, hadd kalapáljon vele a kajába. Ati is így hajlandó csak enni. Egy másik kanállal meg etetem, de újabban egyedül akar enni, és én a kezét fogom úgy eszünk.

Persze az előkét letépi magáról, úgyhogy úszik minden.

24. giga455 (válaszként erre: 20. - Marcsix)
2010. jan. 14. 13:03

joghurtot, gyümölcsöt, levesben főtt zöldséget, főzelékeket. Mindig én főztem neki, ritkán kapott üvegeset, nem szívesen ette meg, szerintem íztelennek találta. Egyedül tehéntejet nem kapott még, és erősen allergizáló dolgokat, mert ételallergiám van, és félek nehogy nála is kijöjjön.

Ja tehéntejből kapott már tejbegrízt, de úgy inni nem hajlandó.

23. marcsix (válaszként erre: 21. - Giga455)
2010. jan. 14. 12:59
Nagyon korán kijöttek a fogai. MÁr 8 foga van. 5 hósan jött ki kettő. Én sem vagyok nehéz súlyú 43-44 kg vagyok, a férjem 58, a 4 éves fiam 14. Na de Krisz mikor kicsi volt, 5x evett egy nap. Szandiba alig bírok bármit is belekönyörögni. Egy kis melegszendvics, 5-10 falatka. Sültkrumpli, sült halacska. Amiket kézzel megfog, az bejön neki.
2010. jan. 14. 12:58
hát lehet vicces++de a lányaim 3 évesig a fiam jövőhónapba lesz 3 még szopik
21. giga455 (válaszként erre: 16. - Marcsix)
2010. jan. 14. 12:56

Elhiszem hogy kétségbe vagy esve, állítólag én voltam ennyire rossz evő, és világ életemben nagyon vékony is voltam. Most sem vagyok 50 kg :S

Fogalmam sincs mi lehet nálatok a baj. Semmit sem hajlandó megenni? Nem lehet hogy jön a foga, és azért nem eszik? Mert fáj rágni?

20. marcsix (válaszként erre: 19. - Giga455)
2010. jan. 14. 12:55
miket szokott és mennyit enni?
19. giga455 (válaszként erre: 12. - Marcsix)
2010. jan. 14. 12:53

Rendesen eszik, nagyon jóétvágyú gyerek, és utána még felhúzza a pólóm, és szopik rá egyet.

Nálunk úgy van, reggel korán 6-kor cici, 8 körül reggeli, aztán megint cici 10 körül, meg esetleg fél kifli ilyesmi, 11-kor ebéd. ébredés után cici, fél 3-kor uzsonna, 6-kor vacsora, és alvás előtt megint cici, és éjjel is...

Persze az időpontok olyan sacc per kábé, nem tartjuk pontosan be, van amikor csúszik vagy korábban jön, ha látom hogy éhes.

18. marcsix (válaszként erre: 15. - Giga455)
2010. jan. 14. 12:52
Persze, de a védőnő mondta, hogy kicsit vékonyka. Igen ezt ismerem, hogy megdupláz és megháromszoroz, de ez csak a kicsi születési súllyal rendelkezőknél igaz, nekik könnyebb duplázni és háromszorozni. 1 évesen azért 8-9 kg kéne legyen, azt mondják legalább.
17. dtrr
2010. jan. 14. 12:50
Nálunk este még étkezés, éjjel már csak kötődés. :)
2010. jan. 14. 12:50
hűű bocsánatot kérek, mert nekem pont az ellenkezője a problémám, és ide írok. Valahol ugy éreztem, írnom kell Csibefalatnak, és új tudásbázist sem szerettem volna nyitni.
15. giga455 (válaszként erre: 8. - Marcsix)
2010. jan. 14. 12:50

Szerintem ez a súly teljesen normális.

Nekem mindig azt mondták: 6 hónapos korra megduplázza, 1 éves korra megtriplázza a születési súlyt.

2010. jan. 14. 12:49
Az én kisfiam mindenevő.Jóétvágyú, nem válogatós. A cici nem étkezés nála, hanem egyfájta lelki kötődés.Iszonyatosan ragaszkodik ehhez, és szinte kiköveteli, hogy megkapja, ha akarja.
13. dtrr
2010. jan. 14. 12:48

Szerintem ne tervezd el előre, hogy meddig fogod szoptatni, nehogy csalódjál. Szoptasd, amíg tudod és amíg igényli, de ha nem megy, nem kell lelkileg tönkre menni benne.

Ha aggódsz, azzal csak azt éred el, hogy elmegy a tejci.

Nyugi és egyél rendesen!

12. marcsix (válaszként erre: 10. - Giga455)
2010. jan. 14. 12:48
Nálatok hányszor eszik rendes kajcsit a picurkád? Mert az oké lenne, ha cicizne, és mellette 4x enne rendes kaját, de igy hogy szinte semmit nem eszik a lányom, azért megvagyok kicsit ilyedve. Amikor a szájába adom kanállal a főzeléket, abban a pillanatban kiköpi. Ordít és sír, rángatja közben a ruhát le rólam.
11. csgal
2010. jan. 14. 12:47

Én a fiamat egy éves koráig szoptattam, 6 hóig csak szopizott, aztán folyamatosan hagytuk el és vezettük be helyette a kajákat. 9 hónapos korától már csak reggel és este szopizott, 11 hónapos korától a reggeli szopi után igényelte a rendes reggelit is. Mikor egy éves lett, két hét alatt teljesen leszoktattam a cicizésről, semmi megterhelést nem jelentett neki, már csak élvezeti értéke volt számára. Egyébként mindig imádott cicizni, féltem, gond lesz a leszokással, de semmi nem volt, bíznom kellett benne és kész.

Egyébként nem értem, miért kell visszaszoktatni a többszöri szopizásra?

10. giga455 (válaszként erre: 4. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 12:46

Én is így vagyok, már nem annyira akarom ezt a cici dolgot, de annyira cicimániás, erővel meg nem akarom elvenni tőle, az megviselné.

A védőnőm szerint amúgy újabban két éves korig preferálják az anyatejet, és utána a leszoktatást, de csak akkor ha mindkét félnek jó.

9. b088f4f736 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 14. 12:46

Én 15 hónapos koráig szoptattam a lányom (amíg újra teherbe nem estem). Arra már nem emlékszem pontosan, hogy hányszor szoptattam egy nap a hozzátáplálás megkezdése után, de úgy tudom, hogy a szilárd ételek mellett is szoptattam napközben (amikor kérte, mert szomjas volt stb.), valamint reggel és este mindig. Úgy egy éves korától emlékszem, hogy napközben már nem akart szopni, kizárólag reggel és este szopott, aztán 15 hónaposan leszokott róla, valószínűleg megváltozhatott a tej íze vagy csak egyszerűen neki már elég volt a szopiból.

Neked a védőnőd ajánlotta, hogy naponta 4x szoptasd?

8. marcsix (válaszként erre: 4. - Bajaikriszta)
2010. jan. 14. 12:45
NÁlunk is ugy lesnek, ha mondom, hogy még szopizik. A kislányom nem is cumizott, és nem is cumisüvegezett. Nem ivott sem vizet sem teát, sem tápszert semmit, csak és kizárólag cicizett a drága és szilád kajcsikat kapott mellé. Én szeretném, ha a 8 szopizás lecsökkenthető lenne 4-re. Kb. Egy évesen szerintem elégnek kéne lennie ennyinek is. És a súlyán is látszik, hogy kevés a tejcsi. 2500g-ról 7600g-ra hízott egy éves korára.
7. dtrr
2010. jan. 14. 12:45
Az én fiam 10 hónapos, reggel szopizi, délelőtt gyümölcs, délben főzelék. Délután változó: van, amikor elfogadja a kanalas ételt, van, amikor szopizik. Én rá bízom. Este még szopi és persze éjjel is.
2010. jan. 14. 12:43

A fiam 18 hónapos, még sokat szopik, minimum napi 3-szor és éjjel is. Elkezdtük a leválasztást, de ő eléggé tiltakozik ellene.

Én mindig igény szerint szoptattam, főleg mikor már rendesen evett. Ha négyszer esztek rendesen, akkor elég 1 étkezésre a szopi, meg esetleg ha kéri még két hami között. Ha nem kéri, akkor magától le fog választódni, erőltetni úgysem tudod, ne aggódj ezen.

2010. jan. 14. 12:43

Sziasztok.



Nekem pont fordítottjára fordult minden.Az én lányom most 1 éves. kb5-6 hósan kezdtem hozzátáplálni, kb egy hónapig csak bébikajcsit kapott meg tejcsit (cicit)Aztán elmaradt a bébiétel, jött a rendes kajcsi kb 7 hósan már mindent megevett. Viszont elmaradt a kanalas ételek fogyasztása. Már csak tésztát, kenyeret, bármit amit fogni lehet. Eltelt ujabb 1-2 hónap és azóta viszont már nai 8 cicizésnél járunk, és normális kajcsit nem igazán akar enni. A védőnőm azt mondta, próbálkozzak, de nem igazán megy, mert üvöltés van csak, az egy éves lányom letépi a ruhámat és nem bírok vele, éjjel nappal cicizne. Én mit tehetnék?



A kérdezőnek válaszolva : szerintem még nem fog elmardozni a tejcsizés nála. Kajcsi után mehet még neki, folyadék helyett biztos jól fog esni neki... Ha igényli a tejcsit, cicit biztos jelezni fogja neked. Nyugi :))

2010. jan. 14. 12:42

Nekem a picim 21 hónaposés imád szopizini. Éjjel-nappal bármikor. Nem tudom, hogy fog leszokni rólam, néha ez egyre terhessebb . Persze fantasztikus érzés, mikor összebújunk, de azért valljuk be már nem kellene ezt csinálnunk.Megkérdeztem a gyerekorvost, szerinte ebben a korban még nem gáz.

De a környezetemben mindenki megrökönyödik, amikor mondom, hogy még mindig szopizik.

3. Sylvia81 (válaszként erre: 1. - Csibefalat2008)
2010. jan. 14. 12:37

"most vissza kéne szoktatnom a 4x szopira"


Miért? Ki mondta, hogy KELL???

2010. jan. 14. 12:35

1eves korig kell neki tejcike.En lanyomlassan9hos,nagyon szopis baba. De mostanaban sok dolga lett( all,ül,pakol) es nem igenyli annyira. Ez nem baj. En akkor teszem cicre ,ha keri.

Egy eves koraig szeretnem szoptatni. NAlunk a szopi mar inkabb ilyen lelkizes.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook