Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ti meddig szoptattatok, hogyan? fórum

Ti meddig szoptattatok, hogyan? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
62. mandulacska2 (válaszként erre: 60. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 09:18
Mondjuk a szoptatás szerintem is elég intim, ezért én inkább nem mennék sehova a szoptatás ideje alatt, vagy ha épp valahol vagyok, akkor elmennék inkább WC-be. Árkádban van elvileg pelenkázó helység, ott az ilyet el lehet intézni. De persze mindenki úgy gondolja, ahogy.
2011. szept. 20. 08:53

Én is nyúltam volna tápszerhez 5 hónapos korában, de nem fogadta el a fiam.

Bezzeg most minden este egy üveg tápi lecsúszik:)

2011. szept. 20. 08:52

Én használtam bmbóvédőt, kialakult napirend szerint szoptattam kb. 2 hónapos kora után és 10.5 hónapos korig szoptattam.

Én pld. nem szoptattam volna 2 éves korig sem, pláne, hogy 19 éves a fiam és bölcsis. Nekem pld. nem jön be, amikor egy gyerek mindenki előtt ketépi anyuka pólóját, mert ő szoptatni akar De biztos velem van a hiba.

59. mandulacska2 (válaszként erre: 57. - Szerénke83)
2011. szept. 20. 08:48

Tudom, hogy nem kellene előre stresszelni, de néha hall az ember kommenteket családból is, mert mondtam, hogy én 2 éves koráig szeretnék szoptatni. Erre apósom, hogy na, majd meglátjuk lesz e elég tej. Ill. hát anyukám és nagymamám se tudott szoptatni, de amint mondjátok, meg védőnő is mondta, hogy ennek nincs köze hozzá, de mamám is azt mondta, hogy hát anyu se, ő se, hát akkor ő nem tudja, nekem mennyire lesz.


Ill. barátnőmnek kb. 6 hét után csökkent a teje, de ő most tápszerhez nyúlt, és óramű szerint eteti a babáját, bimbóvédőt, cumit használ , elvileg ez nem jó. De nem tudom. Tudom, nem kéne ezen stresszelni, nem is stresszelek túlzottan, csak azért megfordul a fejemben, és igyekszek minél több infót szerezni.

2011. szept. 20. 08:46

A kórházban nálunk jött egy védőnő, aki a szoptatásról beszélt, segített mellre tenni a babát, sok tanácsot adott.

Én császáros voltam, kb. a 4. napon indult be a tejem, ezt is tudni illik, hogy a császárosoknak később lesz általában tejük, mint a természetes úton szülőknek. Nem megijedni kell akkor sem, hanem türelmesen várni!

57. Szerénke83 (válaszként erre: 55. - Mandulacska2)
2011. szept. 20. 08:44

Már ne haragudj, de miért stresszelsz már most ezen, amikor még a szülésig is rengeted időd van?

Nem bántani akarlak, csak feleslegesen idegeskedsz meg tépelődsz olyan dolgokon, amiken még most felesleges!

Miért ne lenne elég tejed? Egyébként ha alapvetően 2-3 óránként szopizik a baba, akkor a te melled is rááll, automatikusan beindult nálam a tejleadás akkor, amikor "kellett" volna szopiznia a fiamnak.

Nekem pld. 3 óránként kellett a fiamat szoptatnom, mert sárga volt sokáig(rh összeférhetetlenség miatt) és nagyon aluszékony volt, átaludta volna az egész napot, ha hagyjuk.

56. mandulacska2 (válaszként erre: 51. - Zzzsch)
2011. szept. 20. 08:42

Szia. Ezt jó hallani.:)Örülök, hogy olyat is hallok, akinek az anyukája nem tudott, ő meg tudott. A gyerekorvos is azt mondta, hogy korábban túl hamar adtak tápszert.


Szoptatási tanácsadó hol van? Klinikán?


Ezt a melegvizes pakolást hol lehet beszerezni? Mérleget használni mennyire érdemes? Barátnőm használ, és méri evés előtt, után, hogy mennyit eszik. Ezért nyúlt tápszerhez, mert nem evett meg annyit egy alkalommal, amennyit kellett volna neki.


Még egyszer köszi a tanácsokat, tényleg hasznos volt.:))

55. mandulacska2 (válaszként erre: 49. - 5239d91094)
2011. szept. 20. 08:37
NAgyjából tudom, mi az igény szerinti szoptatás, de ha mondjuk alszik 3-4 órát, akkor lesz elég tejem? Mert elvileg minél gyakrabban, ha csökken a tej, akkor akár óránként is mellre "kell" tenni. Akkor felébreszthetem? Igazából tanácstalan vagyok, mert szülésfelkészítőn a gyerekgyógyász azt mondta, hogy szerinte éjjel nem tanácsos felébreszteni, ha magától nem kel fel, mert akkor megismeri, mikor van éjszaka és mikor nappal. Most lehet, hogy a miénk éjjel is betartja majd a 2-3 órát, de mi van, ha nem. És ha esetleg csökken a tej, akkor minél gyakrabban mellre kellene tennem.
54. Szerénke83 (válaszként erre: 23. - Mgagi)
2011. szept. 20. 08:35

Én nem igény szerint szoptattam, amikor beállt a napirendünk. Én pld, nem vagyok híve az igény szerinti szoptatásnak akkor, amikor már napirend kialakítható!

Nyilván nem az első pár hétről beszélek

53. bögre
2011. szept. 20. 07:08
3 éves koráig! :) Nagyon élveztük mind a ketten!
52. zzzsch
2011. szept. 20. 01:57

Ja, tejserkentés: kiegyensúlyozott táplálkozás. Sok szénhidrát kell a tejtermeléshez, semmiképp se fogyózz, de elszállni sem kell. Inni nyilván sokat kell, rengeteg folyadék távozik belőlünk.


Én a More Milk kapszulát próbáltam, mikor kevésnek éreztem a tejet és tényleg több lett tőle, viszont később, mikor már magabiztosabb voltam , ugyanennyire hatékonynak találtam a gyakoribb mellretevést, a több pihenést, hogy néha egy szoptatáson belül többször is oldalt váltottam, hogy sok inger érje mindkét mellem.


Valahol olvastam, hogy a mellbimbót kézzel is lehet ingerelni, ha tejserkentő hatást szeretnénk elérni és a baba nem szopik túl hosszan, ez is bevált, illetve szopi elején segíti a tej gyors elindulását, ha megrázogatjuk a mellett és utána söprő-simító mozdulatokkal az ujjainkat a mellbimbó felé húzzuk.

51. zzzsch
2011. szept. 20. 01:49

Kisfiam 7,5 hónapos, szinte kizárólag szopik. Azért szinte, mert egy-két falat kóstolókat már eszeget, de jóllakásra még inkább az anyatejet választja. :)


Pont úgy voltam, mint Te, Anyukám nem tudott minket szoptatni, alig volt teje, így én is aggodalmakkal indultam neki a szoptatásnak, de ma már sokkal több infó áll rendelkezésünkre a szoptatásról, mint a szüleink korában.

Anyukám ma azt vallja, hogy ha akkor hozzájutott volna azokhoz a tanácsokhoz, amikhez én most, akkor valószínűleg tudott volna szoptatni minket ő is sokáig, már látja, miket rontott el védőnői tanácsra.


Legfontosabb: igény szerinti szoptatás, bármikor, bármeddig és légy laza, ne siess.

Ugyanilyen fontos: kitartás. Az elején fáj, de ki lehet bírni, utána már nem fáj. Vannak krémek, jó a rászáradt babanyálas tej és a levegőztetés. Később is vannak nehéz időszakok, akkor sem szabad feladni pl. szopisztrájk, környezet beszólásai..

Ha bármi gond van, ne add fel, keress rá a neten a problémádra, de a legjobb, ha szoptatási tanácsadóhoz fordulsz, nagyon sokat tudnak segíteni.


Ami nekem nagyon sokat segített: amikor néhány naposan bedurran a melled, nagyon jó rá a meleg pakolás (én géles melegítőtasakot használtam tetra pelenkába csavarva, mikróban gyorsan felmelegíthető), gyorsan kioldja a göböket, a baba ki tudja szívni, vagy ha nagyon sok, könnyű utána kifejni.

Eleinte lazíts, bújj sokat össze meztelenül a babáddal, ez egyébként is jó érzés, de később is hatékony tejserkentő a sok testközelség.


Én eleinte rengeteget paráztam, amint nyekergett egyet a kisfiam, rögtön sírtam a férjemnek, hogy biztos kevés a tej, pedig kiderült, túl sok volt. :D Szóval nem kell mindenen parázni, úgy hallottam, hogy aki igény szerint szoptat és elég a teje az első 4-6 hétben, annak szinte biztos, hogy legalább 6 hónapos korig elég lesz, mert jól beindult, működnek a hormonok és a mirigyek. Onnantól meg rajta és a babáján múlik a többi, mert ha 6 hónaposan elég és jól megy a dolog, akkor néhány hónap múlva is így lehet, nem kell sokkal több tej egy 9 hónaposnak, mint egy 6 hónaposnak.

50. fdóri
2011. szept. 19. 20:13
25 hónap, semmi praktika... Akkor is csak kényszerből választottam el:(
2011. szept. 19. 19:11

Holnap lesz a fiam 10 hónapos és még mindig szoptatom igénye szerint. Minimum ötször naponta.

Semmilyen praktikám nincs, az elsö hónapokban ittam szopiteát és gyüm.levet.

48. Bebe83
2011. szept. 19. 14:13
14 honapig szoptattam , soha nem fejtem, ritkan ittam egy teat, mindeg annyit ittam vagy ettem amennyi jol esett, semmivel nem tobbet, de szerintem ez csak genetikatol fugg.
47. rizsszem (válaszként erre: 42. - Csilluskam)
2011. szept. 19. 12:46
Köszönjük szépen ma már másodszor:):):)Az előző hozzászólásoddal maximálisan egyet kell értenem.A világ legcsodássabb dolga a szoptatás.Kéznél ha van kell sosem kell melegíteni és hogy ki mit szól az nem érdekel.Szoptatok vonaton,buszon,parkban,éjszaka és nappal amikor csak kell.13 éve ezt csinálom.1. 6 hóig 2.3.4.egy évig 5.pedig remélem még jó sokáig:):):)
2011. szept. 19. 12:03
25 hós koráig szoptattam.Semmilyen praktika nem volt.Rendesen ettem és ittam.
45. Judy86 (válaszként erre: 39. - Mgagi)
2011. szept. 19. 12:02
lehet :DD
2011. szept. 19. 12:00
Köszönöm a válaszokat.:))
2011. szept. 19. 12:00

Szia!


Nekem eszembe sem jutott, hogy ne lenne. :)


Féléves a babám, eddig csak anyatejes, most kezdtünk hozzátáplálni, de nem szigorúan, csak ha jólesik Neki, és amennyit kér (egyelőre barack).


Addig szeretném szoptatni, amíg csak tudom.

Napi 5-6 liter folyadékot iszom meg, jórészt mézes-citromos teát, de nem tömöm magamba, a napokban számoltam ki, hogy ennyit iszom meg magamtól. :)

Szerintem ez a dolog nyitja, sok ivás.

42. Csilluskam (válaszként erre: 29. - Rizsszem)
2011. szept. 19. 11:59

Boldog szülinapot a kis szöszinek!!!


Én semmi különöset nem csináltam, rendesen eszek, iszok, szedem a ladeevit-et és este iszom a citromos 0%-os gössert :-)

41. kri76
2011. szept. 19. 11:58

Kitartás? Nálam a kisfiam volt, hogy hosszú ideig cicin volt, de sírt, mert nem úgy jött a tej, nem volt neki elég...stb.

A védőnő megjegyezte, hogy egyszerűbb lenne szoptatni, mint fejni, sterilizálni...

Nekünk így ment, valakinek tápszeres a gyereke és van, akinek megy a szoptatás.

Nem hinném, hogy ettől lesz valaki jó vagy rossz anya. (Ez ugyan olyan, mint a természetes szülés kontra császár. Hiába akar valaki természetes úton szülni, ha nem megy.)

40. mgagi (válaszként erre: 38. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 11:58
Az nem baj ha lelkizős vagy.
39. mgagi (válaszként erre: 36. - Judy86)
2011. szept. 19. 11:57
Lehet hogy a fiúkat az élmény jobban motiválja:D
2011. szept. 19. 11:57
Köszönöm a biztatást.:) Igyekszem majd, de sajnos nagy lelkizős vagyok.:((
37. mgagi
2011. szept. 19. 11:57
Persze a babától is függ. Nekünk szerencsénk volt hogy Máté nem volt hasfájós. Lánykám lusti volt és más módszerhez kellett folyamosnunk.
36. Judy86 (válaszként erre: 23. - Mgagi)
2011. szept. 19. 11:57
nekem már megjött, 9 hónapos volt a Martin, de nem befolyásolja a dolog...
2011. szept. 19. 11:57

1 gyerek 2,5 hónapig+ még fél évig fejtem és csak anyatejet kapott 9 hós koráig


2. gyerek 3 éves korig


3. gyerek 7,5 hónapig


a negyedik pedig most 5 hónapos még kizárólag szopizik



Syksy, butaságra ne buzdits senkit, főképp, hogy képtelen voltál a lehető legjobbat tenni a gyermekedért, ehelyett a legrosszabbat csináltad,azok közül,amit tehettél volna.

Lehet most nincs semmi baja, de ha később lesz, csak saját mgadat okolhatod majd érte, remélem a lelkiismereteddel l fogsz tudni számolni...

34. Judy86 (válaszként erre: 27. - Mandulacska2)
2011. szept. 19. 11:55
ne foglalkozz senkivel, Te tudod,h mi a jó nektek!
33. Judy86 (válaszként erre: 29. - Rizsszem)
2011. szept. 19. 11:54
pontosan....a kitartás a legfontosabb! sokan ezen buknak el az 1. hónapokban...én sose néztem az órát...ha kért kapott cicit..volt h óránként!
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook