Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? fórum

Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
65. Channa* (válaszként erre: 64. - Globus)
2020. jan. 9. 18:44

Tényleg! Kérdezted.:D


Tehát a probléma akkor lehet, ha a hó vége hétvégére esik vagy hosszú hét végéken, de ezt sem nyelheti be a bank, mert ha az a második ingyenes kp. felvétel, akkor azt 11-én vissza kell adnia.

64. globus (válaszként erre: 61. - Channa*)
2020. jan. 9. 18:24

Tavaly már nem csináltam így, miután észrevettem, hogy hó végén leáll a könyvelés. Még a bolti vásárlásokat is valamiért átviszik következőre. Azelőtt párszor megszívtam a kp.felvétellel.

Lehetséges, hogy tőled is kérdeztem, már nem emlékszem, hogy vajon a felvétel, vagy lekönyvelés dátuma számít ahhoz, hogy következő hónapban is meglehessen a ingyenesem.

E havit már felvettem, szigorúan kártyás fizetés mindenütt, nehogy sok maradjon bent :)

63. Bless the child (válaszként erre: 12. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 18:19
Ez miért baj? Nekünk is 1 van
2020. jan. 9. 18:18
Csak most látom, ki nyitotta ezt a fórumot👍
61. Channa* (válaszként erre: 57. - Globus)
2020. jan. 9. 18:17

Ezzel nem értek egyet!

Ha hó végén valamilyen trükkel átkerül véletlenül a fizetősbe, akkor 10-én felül kell vizsgálnia a rendszernek és vissza kell adnia a számla tulajdonosnak a tévesen felszámolt kp. felvételi díjat.


Az általunk fejlesztett rendszer így csinálja és nem a mi rendszerünk a legjobb a piacon.

60. Channa* (válaszként erre: 55. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 18:14
Ha a párod bankban dolgozik és ezért nincs költsége, akkor majd lesz jó kis bünti. Már vagy 10 éve nem lehet a banki dolgozóknak ingyenes a számlavezetésük:S
59. Channa* (válaszként erre: 46. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 18:12

5 ezer felett sem kell kiadnom a kártyát a kezemből.

Ahol érinteni lehet, ott érinti a kártya tulajdonosa és nem az eladó!

58. Channa* (válaszként erre: 45. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 18:11

Nem tudom mennyiről beszélünk és ettől függetlenül ez a kamat nudli. Egy betétnek is vannak költségei, illetve kamatadó is terheli, ha hozzá akarsz jutni, akkor ugye ott van a kp. felvételi díj, illetve a betétszámlák jellemzően egy főszámlához kapcsolódnak, ahol van számlavezetési díj, netbank költség, utalási költség, kezelési költség és még sorolhatnám. Ha nem több 10 millióról van szó, akkor sok esetben a költségek elviszik a megkeresett kamatot, és van az az összeg, amikor a tőkéből is kevesebb marad.

Manapság már nem érdemes bankban tartani a pénzt, szinte csak biztonsági okokból, illetve vállalkozóknak kötelező számlát tartani.


Azért kíváncsivá tettél, hogy melyik bankban adnak nem lekötött pénzért 1%-ot, amikor a jegybanki alapkamat 0,9%, illetve a 4,95 is elég magas számomra.

Nálunk pl. bőven 2% alatt van a hosszútávra lekötött betét kamata is.


Úgy érzem a kamatokkal csúsztatsz vagy nem vagy tisztában azzal, hogy valójában mennyit kamatozik a pénzed. Szinte hitelkamatokról beszélsz...


Itthon nem tudok olyan bankról, ahol ennyire magasak a kamatok és nincs költség. Gondolom azért kamatadót kell fizetned, illetve lejáratkor átvezetik a folyószámlára, ahol már azért vannak költségek....

57. globus (válaszként erre: 55. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 17:45

Átlagember fizetne, ezért inkább számol és másképp dönt, bankot nem hizlal.

Még arra is figyelek, hogy az itthonra kivett lóvé ne haladja meg a meghatározott összeget és alkalmat, így belefér az ingyenes keretbe. Nem nehéz, hónap elején kell csinálni. Hó végén a bankok szeretik áttrükközni a lekönyvelést következő hónapra. Még azt a négyszáz ft körüli számladíjat is sokallom nekik 🙂

56. aszparagusz (válaszként erre: 54. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 16:57
a megtakarításokra kamatot adó
55. sanyinak (válaszként erre: 51. - Globus)
2020. jan. 9. 15:48

Én tényleg nem fizetek értük. A párom bankban dolgozik, az ottani kártyákért azért nem, illetve van még 3 céges kártyám, ami meg szintén nem az én költségem :)


Az átutalásokért szintén nem fizetek. Pl. a Cetelem takarékszámláról ingyenesen lehet utalni, akárcsak a Magyar Államkincstárból.

Illetve még van egy ezer éves bankszámlám, ahol azért nem fizetek díjat, mert azt még a kormány drasztikus intézkedései előtt nyitottam és azon nem változtathatott a bank.

54. sanyinak (válaszként erre: 47. - Aszparagusz)
2020. jan. 9. 15:41
Az ingyenes bankkártyás, vagy a megtakarításokra kamatot adó?
53. globus (válaszként erre: 52. - Andi6020)
2020. jan. 9. 14:04
Komolyan elgondolkodnál, ha hirtelen csináltatna magának egy rakat bankkártyát? Biztosan dugi pénze van.
52. andi6020 (válaszként erre: 28. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 13:32
A férjem viszont a napi 2 péksütin kívül nem vásárol semmit.
51. globus (válaszként erre: 45. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 13:27

Hagyjál már a hagymázas vízióiddal.

Számold csak ki, általában kb. 3000 ft egy éves kártyadíj. 4 kártyára 12 ezer, tíz év alatt 120 ezer. Ha 1 számlához tartasz ennyi kártyát ,akkor elmentek otthonról... ha többhöz, akkor ehhez még adj hozzá több számlavezetési díjat is. Meg amikor ki akarod venni a pénzedet (nem elkölteni), a kezelési díját. A valahová átutalási díját.

Nincs már annyi kamat, amennyi fedezné ezeket. Valamikor én is támogattam banki számla duzzasztását, aztán felébredtem. Esetleg eurós számlát tartanék jónak, de jelen árfolyam mellett nem játszik. Annyi euróm van, amit még kétszáz-valamennyiért vettünk.

2020. jan. 9. 12:39
Bankkártya... Ez a témához tartozik?! (Fórumtéma: Ti hogyan osztjátok be a házimunkát? ) :D
49. aszparagusz (válaszként erre: 17. - Borian)
2020. jan. 9. 12:38
6,5 óra a mosás és a szárítás együtt?
48. aszparagusz (válaszként erre: 46. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 12:36

Ha 5 ezer forint felett vásárolsz sem kell kiadnod a kártyát a kezedből, csak akkor kér PIN kódot is.

A lényeg, hogy ezt tudd, nekem még soha nem nézték meg, hogy kinek a nevén van a kártya. (azért a sajátomat használom.)

47. aszparagusz (válaszként erre: 45. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 12:35
Melyik ez a bank?
46. sanyinak (válaszként erre: 43. - Flóra76)
2020. jan. 9. 12:34
Ezek szerint mindig 5 eFt alatt vásároltok?
45. sanyinak (válaszként erre: 42. - Globus)
2020. jan. 9. 12:33

Én biztosan sokat vesztenék rajta, ha otthon tartanám a pénzemet.

1 %-ot kapok a nem lekötött és 4,95 %-ot a lekötött pénzemre. Mindezt külön költségek nélkül.


Mi van, ha betörnek hozzátok és ellopják a pénzt trezorostól?

44. sanyinak (válaszként erre: 41. - Globus)
2020. jan. 9. 12:27
Nekem mondjuk nem kerül semmibe :)
43. Flóra76 (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 07:14
Elméletileg igen, de ebben a Pay Pass-os világban, ki se kell adnod a kezedből, így senkit nem érdekel, kinek a nevére szól.
42. globus (válaszként erre: 38. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 07:13
Trezorban, naná. Régen volt mindenféle befektetésünk, már nem bízom a bankokban. 0 kezelési költséggel tudtunk venni lakást, bankon keresztül megszabadítottak volna egy havi fizetéstől. Nézz utána, mennyit lehet spórolni ilyen apróságoknak tűnő dolgokon.
41. globus (válaszként erre: 39. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 07:06
Hát ha van csak erre kb 15 ezred, miért ne. Mi inkább másra költjük.
40. Channa* (válaszként erre: 37. - Sanyinak)
2020. jan. 9. 07:02

A kártyának is van ára.

Nekem nem okoz problémát az 1 kártya használata.

39. sanyinak (válaszként erre: 34. - Globus)
2020. jan. 8. 20:18
Nem tudom, de nekem vagy 4-5 db is van 😃.
38. sanyinak (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. jan. 8. 20:17

Az egy számlával nincs is baj közös kassza esetén.

A készpénzt gyűjtitek otthon befőttes üvegben? 🤔

37. sanyinak (válaszként erre: 31. - Channa*)
2020. jan. 8. 20:15
Egy számlához több kártyát is lehet kérni. Ráadásul a kártya névre szokott szólni, tehát azzal más nem is fizethetne
36. jooeva (válaszként erre: 33. - Globus)
2020. jan. 8. 06:33
Nálunk is egy kártya, egy számla, minden lóvé ott landol. Mindig közösen vásárolunk, tökéletesen működik 20 éve ez a megoldás😀
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook